příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 11:06

@apuka, díky za rady určitě zkusím. Jinak ten životabudič jsem myslel něco prostě, co člověkovi dodá nějakým způsobem energii a trochu ho to postaví na nohy, jak ideálně začít den a jakým jídlem, prostě takovouhle myšlenku. Ptal jsem se na to otca a ten taky zmínil tu slaninu. Co se týče toho, co mě otec říkal o MB, tak říkal, že je to dřina jako sviňa, ale je to choďák a kdyby tam hrozilo nějaký velký nebezpečí, tak tam semnou ani nejede, že jestli budu dělat, co mě on řekne a budou mě na to síly stačit, tak vyjdu nahoru i dolů ve zdraví. Za další jedu tam, protože mám možnost a ta možnost se už nemusí opakovat, takže si tam nic nejedu dokazovat, abych přijel dom a: "Joo, byl jsem na Blancu..bylo to jednoduchy", jak si asi vetsina z Vas mysli. Snazim se shanet si informace, každej den jezdím na kole, posiluju, atd., atd., možná o tom nevím moc, ale snažím se a chcu a to je podle mě taky důležitý, protože se taky nechcu spoléhat jen na otce a třeba eventuelně vedět i něco navíc, co on třeba neví, protože na netu se toho dá načíst hodně, např. čeho se vyvarovat, atd., atd.
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 12:13

Aha, teď jsem se dozvedel, že spaní u Gouteru ve stanu je pod pokutou 100 litru :D Tak to se bude muset o týden posunout. Nebo dá se to nějak přechcat? :D
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod Aldo » čtv črc 21, 2016 12:43

filman98 píše: Nebo dá se to nějak přechcat? :D

Ne neda a je to po celou sezónu.
Z Tete Rousse se to dá za jeden den zvládnout nahoru i dolů. Rezervace na Gutru primárně guidi s klienty a pak možná někdo další.

Jít na Blank se stanem je pěkná pi...na #-o
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 12:52

Tak u Tete Rousse je stanoviště. Takže, když by se vyrazilo ráno brzo před svítáním, ale to mě přijde jako bláznovství nevím.
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod GreyMouse » čtv črc 21, 2016 13:14

filman98 píše:Tak to se bude muset o týden posunout.

A co to takhle posunout o rok a letos zkusit jen něco míň náročnýho? Že by sis vyzkoušel, jak se ti chodí v nových botách s těžkým batohem na zádech v místech odkud se dá snáz vycouvat, případně bez problému přespat, kdyby to zrovna dobře nešlo. Alpy jsou krásný a je tam spousta menších kopců, ze kterých můžeš mít radost, když na ně vylezeš. A přitom bys zjistil, jestli tě to škrábání se do kopců vůbec baví, případně co potřebuješ na výstroji a fyzičce vylepšit, aby pokus o MB pro tebe nebyl jen utrpením. A na to bys měl rok čas. Rozhodnout se vyrazit na MB jenom proto, že tam za pár týdnů někdo jede a má ještě místo v autě, mi nepřijde jako nejlepší nápad :? (O MB nic moc nevím, ale mám pocit, že i za rok bude tam, co stojí teď ;-))
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod Aldo » čtv črc 21, 2016 13:33

filman98 píše:Tak u Tete Rousse je stanoviště. Takže, když by se vyrazilo ráno brzo před svítáním, ale to mě přijde jako bláznovství nevím.

Pokud nemáš fyzicky na to jít z Tete Rouse na MB, tak nemáš patřičnou rezervu ve fyzičce pro "strýčka příhoru" a celkem dost riskuješ. Z TR na MB šla 17 ti letá dcera a málo vytrénovaná manželka mého kámoše.

Bych to viděl na méně náročnější kopec.

Nicméně pořád si myslím, že jsi troll a jen si děláš srandu. Tohle píšu fakt jen proto, že to může číst někdo jiný stějně šáhly jako jsi Ty a třeba mu to zachrání život.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 13:38

Tak já nevím, v životě jsem tam nebyl. Tak nemůžu vědět, jak to všecko půjde. Za jak dlouho jsem schopen vyšplhat to skálu ke Gouteru, potom přestávku a potom se tam vydat. Prej je to z Gouteru tak 4-5 hodin chůze na vrchol.
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod Aldo » čtv črc 21, 2016 13:43

filman98 píše:Tak já nevím, v životě jsem tam nebyl. Tak nemůžu vědět, jak to všecko půjde. Za jak dlouho jsem schopen vyšplhat to skálu ke Gouteru, potom přestávku a potom se tam vydat. Prej je to z Gouteru tak 4-5 hodin chůze na vrchol.


Právě proto, že nevíš. Kdo má zkušenosti ví jak rychle dá 1000 výškových, jak mu jde aklimatizace ...... Ty prostě nevíš, tak si myslím, že hodně riskuješ.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 13:49

Tak, když píšeš, že od TR vylezla na MB 17 letá holka a její matka (málo trénovaná), tak to je snad vpohodě, ne? Nebo já už nevím, co si pod tím mám představit :D Původní plán aklimatizace byl vylézt na TR a tam pobýt den. potom vyrazit na Gouter a tam buď spát a nebo počkat do 2 do rána a potom razit na vrchol. Btw. jen tak pro zajímavost, když už se teda byl zmíňka o jinejch kopcích? Jakejch?
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod pickard » čtv črc 21, 2016 13:57

filman98 píše:když už se teda byl zmíňka o jinejch kopcích? Jakejch?


tohle si kup:

https://www.rother.de/rother%20selection-hochtouren%20ostalpen-3010.htm

A začni těma, co mají v obtížnosti F a PD.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod apuka » čtv črc 21, 2016 14:32

filman98 píše:Tak já nevím, v životě jsem tam nebyl. Tak nemůžu vědět, jak to všecko půjde. ...Prej je to z Gouteru tak 4-5 hodin chůze na vrchol.

Nezapomen, ze nejde jenom o cestu nahoru, ale i dolu, coz je casto mnohem tezsi a nebezpecnejsi - clovek je uz unaveny, endorfiny vyplavene a nadseni tahajici na vrchol uz davno odpadlo....
Jak ma motto Ed Viesturs (snad si spominam dobre):"Dostat se na vrchol je moznost, vratit se je povinnost ."
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 19:37

Simi píše:
wawrik píše:Káva a energydrink je rozdiel, obzvlášť, keď si kávičkár a telo je zvyknuté. Ak chce energydrink niekto použiť ako nakopávač, koleduje si o srdcový prúser.

Přesně tak. Vidím to naprosto stejně.

Taky tak.

@Aldo: nic proti kofeinu, ale je to dobry sluha a zly pan. Zalezi na mnozstvi a forme. Taky jak jsi zvykly, na kofein se telo docela adaptuje. Rozdil je v rychlosti nastupu a dobe pusobeni. Mne vyhovuje pomalejsi a dlouhodobejsi pusobeni, proto nepiju kavu, ale caj. Kava uz dela na muj vkus moc vysokou a uzkou spicku, po ktere nasleduje utlum. Energydrinky jsou jeste horsi a navic je tam kofeinu moc.

Co mam vyzkousene na sobe (me telo je dost reaktivni), tak je to nejak takhle:

energy drinky >> kava > cola >> cerny caj > zeleny caj > guarana > cokolada

Cerny caj si davam ke snidani, ale dat si ho vecer, tak budu mit problem usnout a budu spat spatne. Cokolada zas pusobi dlouho, takze kdyz ji snim pres den vic nez pulku tabulky, tak taky spatne spim. Kazdy ma ale jinou toleranci, jsou lidi, co si daji vecer kavu a usnou hned.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod pickard » čtv črc 21, 2016 19:51

ja z caje bleju
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 20:02

GreyMouse píše:Rozhodnout se vyrazit na MB jenom proto, že tam za pár týdnů někdo jede a má ještě místo v autě, mi nepřijde jako nejlepší nápad :? (O MB nic moc nevím, ale mám pocit, že i za rok bude tam, co stojí teď ;-))

Zas jak se to vezme. Shodou okolnosti jsem mel vic nez pred 20 lety podobnou moznost. Mohl jsem se pridat k parte zkusenych lidi, co sli na MB. Byl jsem na tom podobne, jako filman98. Skoro zadne zkusenosti s horama, bez vybavy, nohy nezvykle na pohorky, macky a cepin jsem ani nemel v ruce... ale bylo to lakave. Dokonce mne ani nikdo neodrazoval, jen bracha se ptal, jestli mam napsanou zavet. Nakonec jsem si rekl, ze to asi nebude dobry napad a ze MB pocka. Kdyz jsem pak zacal po horach opravdu chodit a dostal se na ledovce a do vetsich vysek, tak mi teprve opravdu doslo, jak nesmyslny napad to byl.

No a vidis jak to dopadlo. Mohl jsem byt uz pres 20 let po smrti, coz by usetrilo spoustu neprijemnosti mne i vam. OF by asi vypadalo trochu jinak, oodoow by mi nemusel pocitat prispevky, ty bys usetrila spoustu casu... Kdybych to nahodou prezil, tak by mne to zarucene odradilo od chozeni po horach, takze pro vas by byl vysledek stejny a ja bych mel 150 kilo a roztekl se pred pocitacem. Sama pozitiva a socialni jistoty.

No a ze MB neutece... byl jsem na spouste krasnych vrcholu, ale na MB ne. Driv jsem obcas uvazoval o tom, ze bych tam vylezl z Italie a sestoupil pres Gouter do Francie, ale chce se mi do toho cim dal min. Cim jsem starsi, tim min mam rad na horach davy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 20:08

pickard píše:https://www.rother.de/rother%20selection-hochtouren%20ostalpen-3010.htm

A začni těma, co mají v obtížnosti F a PD.

Bylo by lepsi zacit obtiznosti CH ;-) Mala Fatra, Tatry, Nizke Taury, chodaky ve Vysokych Taurach a pak uz by se dalo i nejake to Fko.

pickard píše:ja z caje bleju

Uprimnou soustrast.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 20:31

Takže, jak by teoreticky vzato vypadal harmonogram, kdyby se vycházelo z Tete Rousse rovnou na vrchol? Neříkám, že to chcu udělat, jen mě to zajímá.
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 20:34

Vy to ale vobec nechapete! Mont Blanc je pojem! Kto nebol na Mont Blancu ako keby ani nezil! Ine vrcholy nic neznamenaju! Na ne chodia len sraci, co nedokazu vyjst na Mont Blanc! Kazdy spravny chlap ide rovno z hospody na Mont Blanc!

Najlepsie v teplakoch a pantoflich, dole do seba hodi dve 12ky aby bol hydratovany, a na cestu si vezme do tapky tuzemak ako "zivotabudic". Ved je to predsa chodak!

:roll: :mrgreen:
Naposledy upravil grco dne čtv črc 21, 2016 20:43, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 20:38

@filman: Ked ten tvoj tata, ci dedo, ci strejda, ci co to je ma tolko skusenosti, preco ti on nepovie jak ten vystup bude prebiehat a co vsetko potrebujes?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 20:43

To už vím i já, jak probíhá klasickej výstup, ale teď mě zajímá, jak se tu jeden z Vás zmínil o výstupu rovnou z Tete Rousse na vrchol, jak by to mohlo probíhat, protože si myslím, že je to fyzicky strašně namáhavej výstup bez pauzy na Gouteru...
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 20:47

No přesně, ještě podvlikačky pod teplaky. Nahoře si lehnu na karimatku páč se mě nechce platit za ubytování na Gouteru, uvařím si svařák a ve 3 ráno vyrazím na vrchol, budu si svítit telefonem a místo cepínu si tady vytáhnu ze sklepa motyku a do tenisek si zapicham hřebiky a bude to vpohodě ;)
Naposledy upravil filman98 dne čtv črc 21, 2016 20:50, celkově upraveno 1
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 20:49

Krumpac bude lepsi. Teplaky nejake min vytahane, at nam tam nedelas ostudu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » čtv črc 21, 2016 20:52

Motyka postačí, vím to. Tepláky, ale se šňůrkou, aby nepadaly až pujdu z kopce.
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod remy77 » čtv črc 21, 2016 22:18

skor aby nepadali pod vahou, ked sa do nich poseres :D

Jednoducho musis pochopit, ze ak chces ist hore, musis na to mat. Vseobecne. Musi sa poznat, vediet si rozlozit sily, (staci ak sa nieco poserie a budes musiet byt na nohach namiesto 8 h napr. 16 h a az potom nastava ta prava "sranda"), neprepalit to od zaciatku, atd. ...
Ani najskusenejsi vodca ta hore "nevytiahne", ak nevies co vobec mas jest, aby si mal energiu. Len samotne cerpanie energie pri dlhodobom zatazeni je na samostatnu vedu. Pretoze je rozdiel ak cez den fungujes na "horalkach" alebo "slanine", nehovoriac o tom, co ti bude chutit vyssie, resp. co budes schopny zjest.


Edit: neskor som si vsimol odtrhnutie casti vlakna do "jedlo na turach" :prayer:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod karaya1 » pát črc 22, 2016 6:52

Ad výstup z Tete Rouse: nedělejte to. Dá se to, kamarád to takhle o červencových svátcích lezl, ALE:
- docela je zdržel nástup z TR na Gouter, na začátku července to byl ještě solidní mix
- na Gouteru pauza na čaj, vyráželi pak cca v osm a na vrcholu byli ve dvě - přičemž předpověď slibovala krásný den, tak se aspoň nemuseli strachovat o čas
- měli objednaný Gouter na přespání před cestou dolů, nešli zase až na TR, i tak to prý bylo trochu na hraně

Z TR přibývá zbytečných rizik: že se zbytečně vyšťavíte ještě pod Gouterem, že nestihnete okno na kopci, že dostanete hlad a dojde energie (na tyčinkách to fakt neujdeš, potřebuješ zaplácnout žaludek), že vás zdrží vracející se z vrcholu, že se zadrbe počasí...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 688
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod wawrik » pát črc 22, 2016 7:35

karaya1 píše:(na tyčinkách to fakt neujdeš, potřebuješ zaplácnout žaludek)
OT: Na tyčinkách sa dá aj pri extrémnych výkonoch fungovať dlhé dni, občas aj týždeň. Nie že by to teda muselo vyhovovať každému, ale zrovna v tomto je mladé telo dosť prispôsobivé...

U výškových horolezcov je to pri vrcholovom útoku často jediná strava na dlhé dni, a to sú iné výkony ako choďák na MB.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod remy77 » pát črc 22, 2016 7:55

Len to vyskove horolezectvo je uz ina kava. A genetika :)
Ale je fakt pravda, ze su niekedy radi, ak do seba vobec nieco dostanu...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod filman98 » pát črc 22, 2016 10:09

Tak, když tu jeden psal, že to vyleze 17 letá holka a její málo trénovaná matka a teď tady píšeš, že asi zkušenej horolozec a už to bylo na hraně xD Tak já už fakt nevím, co si mám myslet :D Myslím, že to uděláme, tak že si vylezeme na Tete Rousse, tam si pobudem 1 den prostě budem odpočívat, fotit a tak. Další den se vyleze na Gouter a tam uvidím podle sil.
filman98
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon črc 11, 2016 7:44

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod grco » pát črc 22, 2016 10:42

To ste tu mali co napisat s tou 17 rocnou zenskou. Teraz sa toho furt drzi.

Na Everest vysiel myslim nejaky 16 rocny chlapec, ci dokonca menej, uz ani neviem. To ale neznamena, ze tam vylezie kazdy.

Je blbost porovnavat sa s niekym cudzim, ci uz 17 letou holkou, alebo jej "netrenovanou" matkou. Je tazke sa dokonca porovnavat v tomto aj s ludmi ktorych znas.

Najlepsie je si skusit viac kopcov, mensich, potom vacsich a porovnavat sa sam so sebou. Ked vylezies postupne na 3000, 3500, 4000, 4500 a vsetko bude pre teba OK, tak vylezies pravdepodobne aj na MB...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod apuka » pát črc 22, 2016 11:01

filman98 píše:Tak, když tu jeden psal, že to vyleze 17 letá holka a její málo trénovaná matka a teď tady píšeš, že asi zkušenej horolozec a už to bylo na hraně xD Tak já už fakt nevím, co si mám myslet :D
Taky se tu ale psalo, ze mohou byt ruzne podminky. Je hezky, vsechno idealni - v pohode to muze vylezt kdekdo. Je hrozne - neleze tam skoro nikdo. Ale je hezky, vypada na stabilni hezke pocasi - zacne lezt mnoho lidi, najednou se zacne zatahovat, za par (desitek) minut jdes v bile tme (tj. nic nevidis, netusis kam jdes, kde jsi), zacne snezit, buracet, bude mozna az -15 (i v nejteplejsim lete) nebo jeste min. silny vitr (coz znamena pocitova teplota "v pohode" -40)- a zacnou potize i tem nejzkusenejsim. To jsou extremy, pravdepodobna skutecnost bude nekde mezitim a na tom zalezi nejenom uspesnost zdolani, ale v podstate i zivot Tvuj i mnoha dalsich.
Jinymi slovy, zmena podmninek na MB je neco jineho jako zmena podminek napr. na ceskych bezne pristupnych kopcich, kde vylezes prakticky za kazdeho pocasi. U nas jde o rymu, max o sedrene koleno a vymknuty kotnik (teda pokud nespadnes napr. do nejake propasti) ale tam potom jde fakt o zivot. Neni kam zalezt a jen tak preckat sedic na bobku je o zmrznuti nebo o sfouknuti. A vrtulnik v bouri pro Tebe urcite neprijde, dole ani nahore se vydat je prima cesta vstric smrti.
To jenom aby sis mohl udelat predstavu, proc jednou 17-ti leta nezkusena to da a proc jednou i spickovy horolezec tam zustane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: příprava na Mont Blanc-prosím o rady

Příspěvekod GreyMouse » pát črc 22, 2016 11:12

Grco, nejsi nemocný? Během dvou minut jsi měl dva příspěvky (druhý v Jedle na turach), které vypadají jako by je psal normální člověk :shock:. Měl by sis změřit teplotu :mrgreen:

filman98: 17letá holka a její málo trénovaná matka třeba nešly v nových botách. Kolik jsi ušel zatím v těch svých?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy