Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » pon úno 21, 2011 22:18

ahoj, rási bysme se podívali na GV, pokud možno cestou "nejmenšího odporu", prosím o zkušenosti, tipy, rady..předem děkuju :prayer: * :t:t
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2011 23:12

Nejjednodussi je jizni cesta pres Defreggerhaus. Pesky nebo taxikem (9, dnes uz mozna 10 Euro na osobu) na Johannishutte, odtud asi 2 hodiny na Defreggerhaus. Z nej je to na vrchol 2 - 3 hodiny podle kondice. Az po ledovec do vysky asi 3200 m je to znacena (nad chatou muzici) turisticka cesta. Cesta po ledovci je z hlediska trhlin relativne bezpecna, navazani se na lano je ovsem doporucenihodne (rika ten pravy ;-)). Macky a cepin velice vhodne prestoze spousta lidi to chodi bez nich. Pak se ovsem plazi jak lemry a na vrcholovem hrebinku se klepou hruzou. Vhodna je taky mirna aklimatizace tj. dat si predtim aspon jednu tritisicovku a pak prespat v udoli. Jde to i bez ni, ale takhle je to o dost prijemnejsi.

Od Johannishutte se to da zvladnout za den, je ovsem dobre vychazet brzo, tak okolo seste rano. Druha moznost je prespat na Defreggerhausu. V sezone je na obou vhodna rezervace, Johannishutte byva beznadejne plna, tam se obcas odpoledne pri sestupu neda ani najist. Nejrozumnejsi se mi ovsem jevi si den predem objednat taxik, prespat v udoli, rano dojet k Johannishutte a v pohode dat cely vystup od paty az na vrchol.

V sezone neni dobry napad chodit o vikendu, hrozi uslapani. Lepsi je pockat na dobre pocasi pres tyden, idealni je pry pondeli. Dobra predpoved je k dispozici v Praegratenu na informacim centru, kde se da mj. objednat taxi. Vede to tam zkuseny clovek, byvaly chatar na Essener Rostocker Hutte, ktery ochotne poradi, kdy je z hlediska pocasi nejvhodnejsi vrcholovy den. Na zaklade predpovedi a zkusenosti. Nechavam si od nej takhle radit uz nekolik let a uspesnost je temer (mozna uplne) stoprocentni.

Jinak vlakno tu uz nekde mame, takze to asi spojim.
edit: Nic spojovat nebudu, zadne vylozene vhodne vlakno neni (do hledani partaka obecne dotazy nepatri).


edit2: kdybys chtel vedet neco konkretniho, ptej se. Znam tu oblast jako sve boty, jezdim tam skoro jako domu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod horis » úte úno 22, 2011 10:09

Zkus třeba toto: http://www.treking.cz/treky/grosswenediger.htm
Pěkně popsáno i několik verzí, tak snad pomůže...
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2011 1:11

Nejlepsi popis vsech vystupu je v AVF jako obvykle: Venedigergruppe. Maji ho treba dole v Praegratenu, ale da se v pohode objednat postou i od Rotheru, pripadne koupit v Kiwi (draz). Pro ty, kterym se tam zalibi, vrele doporucuju. AV mapu samozrejme taky. Nicmene, pro vystup pres Defreggerhaus potreba neni, cesta je za dobreho pocasi uplne jasna a ve spatnem neni dobry napad to zkouset.

Clanek na trekking.cz obsahuje nesmysly, treba na Defreggerhausu rozhodne neni 120 mist. Plus spoustu chyb a preklepu v nazvech, takze nepujdou najit. Kdyz uz info v cestine, tak radeji tady.

Navic tam chybi ty nejzajimavejsi cesty (ktere uz jsou ale tezsi). Jen ve zkratce:
- pekna a dlouha: Eissehutte - Wallhorntorl - Schwarzewandtorl - Rainertorl - GV.
- asi nejzajimavejsi: Badenerhutte - Kristallwand (nova ferata) - Schwarzewandtorl - Rainertorl - GV.
- megatura (pro normalni turisty 2 - 3 dny): Praegraten - Bonn-Matreierhutte - Galtenscharte - Badenerhutte - Kristallwand - Schwarzewandtorl - Rainerhorn - Rainertorl - GV - Hohes Aderl - Defreggerhaus - Johannishutte - Praegraten
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » stř úno 23, 2011 22:08

diky moc za tipy * =D> . My tam prave byli uz vloni, zari, sli sme z Krimmlu kolem vodopadu, pres Warnsdorferhuette, ale skrz pocasi to neslo dale... ](*,) . i když nešlo.. #-o :(( * , kde se spat po ceste mimo huette?mam rad sunset und sunrise *
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » stř úno 23, 2011 23:47

Na severni strane je (skoro) vzdycky horsi pocasi, lame se na hrebeni. Proto doporucuju chodit od jihu. Ve spatnem pocasi to opravdu neni dobry napad, nahore muze byt jednak velmi neprijemne a jednak muze byt slusny problem s orientaci. Ledovce jsou rozlehle a kdyz je mlha, nejsou videt zadne orientacni body. Jednou jsme to takhle sli, rano azuro, pak prisly mraky, viditelnost min nez 20 m a byla videt jen sed. Poprve v zivote jsem videl preludy, skaly, ktere tam nebyly a tak. Pokud to tam clovek nezna, tak je bez GPS ztracen. A nekdy i s ni, byl tu pred lety odkaz na takovy clanek.

Spani po ceste je problem. Samy soukromy pozemek a na vsech rovnych plochach se pasou kravy. V Hinterbichlu je kemp, pak by se mozna dalo najit neco za Johannishutte, ale je tam mokro a ty kravy. Pak az kousek pod Defreggerhausem, je tam takove udolicko, ale je na nej primo videt z chaty.

Vyborne misto na kempovani je u jezera Eissee nad chatou Eisseehutte. To je ovsem jina cesta, o dost obtiznejsi a delsi. Ale jinak velmi pekna a Eissee stoji zato samo o sobe. Ale myslim, ze uz je to v kernzone NP a kempovat by se tam nemelo. Kdyby nahodou prece jo, tak doufam, ze tam neudelate bordel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » pon úno 28, 2011 21:16

diky za tipy, kde by sa dalo najit neco seriozniho opoc asi? na kolik dnu se tak vetsinou trefi ty predpovedi? Chceme tam jit jen za peknyho pocasi, aby sme se mohli trochu pokochat panoramatama.. :D .A mam rad nocleh pod sirakem a rozhodne nepatrim mezi ty, co by si nevazili prirody, a neumeli se v ni chovat, naopak...noc stravena v horach, pod sirym nebem..k nezaplaceni * . A kdyz ma clovek po ruce po ranu i nejakou tu milku, aspon usetri za snidani, myslim ze neni nad mleko primo z Alp ne?nebo jak je to v ty reklame.. ](*,) =D> . :drinkers: . :axe: .
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 21:31

V Rakousku pouzivam tohle, Bergwetter. Funguje na 2, maximalne 3 dny, ovsem zalezi na aktualnich podminkach. Na miste jak jsem uz psal, infocentrum v Praegratenu, tam ti reknou, ktery ze tri nasledujicich dnu je spravny vrcholovy. Stabilni pocasi byva v srpnu, ale chce to trefit ten spravny tyden. Pak taky koncem zari a v rijnu, ale to uz muze byt novy snih.

Zrovna tady moc dobrych mist na spani neni, samy strmy teren. Spis je nebezpeci, ze si milka da k snidani tebe i se stanem ;-) No a mleko... asi bys byl rad, kdybys dobehl k nejblizsi chate a na zachode stravil zbytek dne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » pon úno 28, 2011 22:11

ve skole nas ucilize kravy sou bylozravci,tak z toho vychazim pri planovani .. :roll: . Ale jak se rika,duveruj,ale proveruj :(( . Kdyz sem ty krofky tak vloni pozoroval,a že tech šancí bylo neurekom,tak si ani nemyslim,že by měli zajem o něco tak hrozne nechutnyho, jako moje maso, kor když maji kolem sebe takovy poklady * .
no a to mliko bych si samo natrikrat prevaril, kdyz by se ho nepodarilo vypit primo ze zdroje :partyman: * :-.. .
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2011 22:19

Poklady? V Alpach toho moc neroste a mistni bylozravci sezerou vsechno, co je k mani ;-) Jednou mne zrovna tady malem dostaly ovce; cele stado se po mne rozbehlo ze svahu a malem jsem to neustal. Sapaly se po batohu, mrchy, doslova po sobe slapaly ;-)

Prevarit asi jo (mne by zabilo i to), ale primo ze zdroje by dnes uz nikdo zhyckany civilizaci nedal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » pon úno 28, 2011 22:46

dneska je pokladem i to,ze ta strava je bez cheemie,sto pro nature :) . fakt je,že když sem videl ty krofky,jak splhaji po tech krpalech,tak sem si rikal, ze musijou mit neco spolecny s kamzikama a zaroven hodne velkej hlad. Nebo ze by i mezi krofkama byli outdoor nadsenci? Me pred hodne hlavym stadem zachranil ohradnik,v duchu sem se modlil, aby jim nedoslo,že stači jeste mene nez malo a ohradnik prekonaji... [-o< :t:t. na druhou stranu je fakt, že si budu jeste muset najit na netu nejakou brozuru, jak ziskat milk primo od zdroje,nemam rad improvizaci... ](*,) *
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod eimles » úte bře 1, 2011 7:49

možná se pletu ale nikdo tu nepsal o cstě přez Alter a Neue Prager hutte, 2 dni, teoreticky se dá zvládnout od parkoviště (nevim jak se jmenuje) za jeden den
v létě bych doporučil sněžnice
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod amigo » úte bře 1, 2011 9:51

mike píše:- asi nejzajimavejsi: Badenerhutte - Kristallwand (nova ferata) - Schwarzewandtorl - Rainertorl - GV

to mě zajímá, tuhle trasu jsi šel?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » úte bře 1, 2011 19:24

eimles píše:možná se pletu ale nikdo tu nepsal o cstě přez Alter a Neue Prager hutte, 2 dni, teoreticky se dá zvládnout od parkoviště (nevim jak se jmenuje) za jeden den

Byla o ni zminka v jednom odkazu. A neodpovida puvodnimu dotazu tj. cesta nejmensiho odporu, coz je ta pres Defreggerhaus. Ja ji treba nezminuju proto, ze mi prijde jako typicky ceska (cti hloupa) varianta. Dojet v patek po pulnoci na nejblizsi parkoviste, tam prespat, v sobotu brzo rano nevyspali vyrazit, absolvovat nekonecnou cestu k chate, po ledovci se placat po poledni v rozbredlem snehu a za zhorsujiciho se pocasi, nekdy pozde odpoledne se poblit v mlze na vrcholu a vecer se doplazit na chatu. V nedeli rano sestoupit opet nekonecnym udolim, sednout do auta a jet domu. Varianta s prespanim na chate v sobotu a vystupem v nedeli je jen o neco min pitoma.

Pritom staci popojet o nejakych 30 km dal na konec udoli Virgental, kde je podstatne zajimavejsi krajina, pres 50 tritisicovek a kde nezustat aspon tyden je hrich. V pohode si vyslapat na nekolik mensich tritisicovek a na GV vylezt a uzit si to, az je clovek v pohode. Navic GV rozhodne neni nejpeknejsi ani nejzajimavejsi tritisicovka tam, jen nejvyssi. Jako bonus bych dodal, ze na jizni strane se vyskytuje minimum Cechu ;-)

eimles píše:v létě bych doporučil sněžnice

Jezdim tam pres 10 let vzdycky na necele dva tydny v srpnu a sneznice bych za tu dobu ocenil jednou. Kdyz nekolik dni snezilo a ve 3200 bylo pres metr prasanu. V takovych podminkach uz ale hrozi laviny, lepsi pockat, az snih sedne a pak uz potreba nejsou. Normalne je po ranu na ledovci zmrzly, odpoledne se clovek bori tak po kotniky. Muze se stat, ze by pomohly, ale mnohem casteji se hodi macky. BTW, nikdy jsem tam nikoho se sneznicema nevidel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » úte bře 1, 2011 19:37

@amigo: zcasti, sel jsem vyse popsanou megaturu a otocil to na Defreggerhaus pod Hoher Zaunem (okolo 3400). Nemel jsem GV v planu, na vrcholu Kristallwand jsem byl kolem pate vecer, ale dalo by se to. Jenze mi to zakazali, Schwarzewandtorl je pry sama trhlina a pro solistu pokus o sebevrazdu. V srpnu, hranice stareho snehu na ledovci je mezi 3300 a 3400, takze v sedle je skoro vzdycky, ale tenka vrstva a hrozi propadnuti. Navic puvodni plan byl jit bezpecne po ledu, ale v noci predtim napadla trocha snehu a s pomoci vetru zafoukal vsechny trhliny, takze jsem byl rad, ze jsem se pres ledovec vubec dostal zivy ;-) (to uz jsem ti kdysi psal) V cervenci se to pry da, ale to jezdim vys ;-)

Kazdopadne velmi pekne, nova ferata se da v pohode i bez jisteni (lano potazene buzirkou a s "boulema" aby se po nem dalo ruckovat), obtiznost tak B. Jen vede zcasti severni stenou, takze tam muze byt snih a led i v lete (mel jsem). Pri prespani na Badenerhutte se da za den navstivit 6 peknych tritisicovek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » pon dub 25, 2011 21:00

ahoj, kdy byva nejlepčí období pro cestu na GV? črnc? byla tu i zmínka že jsou i lepčí panoramata než z GV, která? a vubec, když by měl man říct, kde se mu nejvíce líbí, kam by se vrátil, když by si mel v Alpach vybrat jedno místo, kde by to bylo? A proč zrovna tam? *
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2011 21:02

Tezk rict, v podstate kdykoliv, kdy je pekne a stabilni pocasi. V srpnu uz muze byt spodni cast po cistem lede, koncem srpna zas muze byt cerstvy snih. Kazdy rok je to jine.

No, ja se pod GV vracim uz pres 10 let, ted uz skoro jako domu ;-) Ohledne panoramat tam. Na GV se lip kouka nez se kouka z nej. Nejlip asi z protejsiho hrebene (Grosser Geiger, Grosser Happ, pripadne Sudl.). Skvely rozhled je z Nördliche Malhamspitze, z Steingrubenkogelu (je treba prelezt na severni vrchol), z Hoher Eichamu. Ze sedla pod vrcholem Hohes Kreuz je fantasticky pohled na Rotspitze a Daberspitze. Neuveritelne fotogenicky je Quirl z jihu. Atd. Nutno dodat, ze naprosta vetsina z toho je neznacena a ne uplne snadno pristupna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » úte dub 26, 2011 21:38

diky za tipy! =D>. No já sem tam byl vloni prvně a moc se mě tam líbilo * . Spíše se mě jedná o cesty pro VHT, i náročnější mohou být, ale za horolezca se nepovažuju [-X . jako domu tam jezdis?pěknej bejvák O:). Znáš toho chataře z Warnsdorferhuette? myslím že se jmenuje Hr. Meschik, nebo tak nějak... ](*,) :axe:
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2011 22:04

Vsak ja taky ne, vsechno je to maximalne II, jen to vetsinou neni znacene. Jestli tam hodlas jezdit casteji, tak rozhodne doporucuju pruvodce. Neznam, jezdim na jih a bydlim v Praegratenu. Ze severu se z tech hor dostanes akorat na Grosser Geiger a cesta je trochu obtiznejsi. Co jsem koukal shora, tak z hrebene na ledovec slanovali. Mozna by to slo i bez toho, ale nezkoumal jsem. Znam byvaleho chatare z Essener-Rostocker Hutte, ta je fajn a dobra zakladna, akorat se v poslednich letech nekolikrat menilo osazenstvo, ale v loni to posledni delalo docela dobry dojem. Na ni se ze severu dostanes za den pres Maurentorl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » pát črc 29, 2011 22:13

ahoj, mám prosbu, jak je to ohledně parkování v Hinterbichl? A jak je to s místní dopravou v dané oblasti? Uvažujeme, že bysme se z hor vrátili jinudy než plánujeme vyjít, tak uvažujeme, jak se dostat k ótu pak...plán je/byl vyrazit v nejbližších dnech/hodinách, ale zatím to počasí nic moc..díky moc predem za odpo. [-o< , :prayer: *
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » pát srp 5, 2011 18:18

Nevim, jestli je to jeste aktualni...

V Hinterbichlu je pomerne velke parkoviste podel silnice po vjezdu do vesnice. Rekl bych, ze neplacene, ale nezkoumal jsem. Jinak se da dojet az na zacatek cesty do hor (u lomu) a tam bezne auta parkuji. Dalsi parkoviste je ve Stroedenu, placene. Mistni doprava busy na lince Stroden/Hinterbichl - Lienz, jizdni rad si najdi na http://www.postbus.at. Na kratsi vzdalenosti celkem v pohode stopem (aspon kdyz chodim sam), ale jen do tmy, pak uz moc nestavi. Nejlepsi je stopnout nekoho mistniho jeste na ceste v horach, nez zacne silnice, to je temer na 100%, kdyz maji misto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod kailas » pon srp 22, 2011 21:07

ahoj Mike,
diky za odpoved, nikdy neni pozde [-X * . nakonec jsme to zapichli u toho lomu, bylo tam hafo volnyho mista zzzz . Taxi jsme pouzili pri ceste zpet, 11 Eur/person :roll: . Dalsi neplanovany vydaj byl Felbertauerntunel nabo jakto nejmujou, 2x10 Eur, nezkumal sem jestli by to neslo nejak "objet", to mozna priste, protoze se nam tam moc libi * a chceme tam zasa, smerem tentokrat smerem Kals.... Jinak obsluha na Johanishuette eine grosse katastrofe, defregerhaus naopak super! =D> .
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » pát srp 26, 2011 18:28

Neni zac :) Koukam, ze taxi zas podrazilo, jeste vloni bylo 10. Za tunel neusetris nijak, vsechny prechody pres hreben jsou placene. Kdyz pojedes naokolo po Taurenske dalnici, platis za tunely dva a dohromady to tusim vyjde taky na 10 Euro. Prejedz po Glockerstrasse je jeste drazsi. Jo, obsluha na Johannishutte mne taky nikdy nenadchla, uz se tam ani nestavuju, kdyz jdu okolo.

Dali jste vrchol? Zrovna jsem se odtamtud vratil a tenhle tyden byly temer idealni podminky. Temer proto, ze bylo az moc horko ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » pát srp 26, 2011 18:47

mike píše:Znam byvaleho chatare z Essener-Rostocker Hutte, ta je fajn a dobra zakladna, akorat se v poslednich letech nekolikrat menilo osazenstvo, ale v loni to posledni delalo docela dobry dojem.

Dobry dojem je fuc, docela mne nastvali (mozna to uz zas byli jini). Meli jsme u chaty sraz; sel jsem rano z udoli a jelikoz jsme meli naplanovanou dlouhou turu, nechal jsem si tezky batoh (~15 kilo) vyvezt nakladni lanovkou, abych trochu setril sily. V lanovce se zrovna chystala odjet holka z chaty, tak jsem ji tam batoh rovnou dal, aniz bych cokoliv zkoumal a sel jsem nalehko. Prekvapeni prislo pri placeni. Cekal jsem tak 5 Euro (jako je tusim na Defreggerhausu), 10 bych jeste bral, ale rekli si 20 :smt119 Pry je to dole u lanovky napsane. Penize mi nechybi, setrit nemusim, ale tohle mi prijde jako sprosta zlodejina.

Nezabodovali ani podruhe, kdyz jsem se jich ptal na stav cesty pres Reggentorl, coz je nejblizsi ledovcove sedlo a chata je vychozi misto pro prechod. Vubec nevedeli. Ptal jsem se proto, ze jak ledovec taje, je puvodni cesta ohrozena padajicimi kameny a zacina byt vylozene nebezpecna. Nastesti jsme nahodou nasli uplne nove vyznacenou (vloni tam jeste nebyla) a jeste ne uplne hotovou (na jednom miste jsou nachystana ocelova lana) cestu, ktera se nebezpecnemu useku uplne vyhyba. Vede od jezera Simmonysee primo nahoru, kdybychom nesli k jezeru a nerozhodli se ho cele obejit, abychom nemuseli brodit odtok, tak jdeme tou puvodni. Protoze smer je sice logicky, ale zespoda clovek nevi, jestli tam nekde neni neschudny usek. Ty trubky na chate o ni snad vubec nevedi... :evil: Takhle to vypada, kdyz se v AV politikari, puvodni chatar ma prehled o cele oblasti a vubec bych se nedivil, kdyby cestu delal on. Jenze se nejak nepohodli a z chaty ho po snad 20 letech vylili; na podrobnosti jsem se radej neptal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod sobb » ned srp 28, 2011 18:44

kailas píše:Dalsi neplanovany vydaj byl Felbertauerntunel nabo jakto nejmujou, 2x10 Eur, nezkumal sem jestli by to neslo nejak "objet"
Objet by se dalo, pokud jedeš z Moravy přes Vídeň, tak nejet po dálnici na Salzburg, ale směrem na Villach a Spittal (po dálnici) a odtama na Lienz. Není to o moc dál, jen víc kopcovaté.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2011 20:28

Vidis, to mas pravdu, pojal jsem to moc pragocetricky ;-) Ono by se to dalo objet i z Prahy, z Lince nejet na Salzburg, ale na JV a prejet Nizke Taury po okreskach. To by se ale urcite nevyplatilo ani casove, ani na vzdalenost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod sobb » ned srp 28, 2011 20:40

typickej pražák :wink: :twisted:
pravda, to by taky šlo, ale asi spíš jen pokud by měl člověk víc času a někde se cestou stavil
Včera nám taky nakonec nezbylo než sjet z dálnice a okruhu kolem Salzburgu se vyhnout, byla tam totální zácpa a jelo se krokem, asi se Němci vraceli z dovolených. Byla to vlastně celkem výrazná zkratka a časově to díky ucpávce vyšlo určitě líp (a dali jsme si oběd u jezera :) )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2011 20:45

:fuj: :twisted:
Asi tak, ona je to jinak pres Lienz docela zajizdka, nejdriv hodne na jih a pak zas na sever.
Jestli to spis nebyla nejaka havarka v tom pocasi. Na kolejich zadne zacpy nebyly ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod sobb » ned srp 28, 2011 20:59

:mrgreen:

Z našeho směru to není až tak špatný, asi to příště zkusíme :)

Vypadalo to na ucpávku, pár desítek kilometrů předtím jsme se do toho taky dostali a pak se to zas rozjelo, další kolona začínala před sjezdem, který jsme si vytipovali, jak to vypadalo dál směrem k Salzburgu netuším, ale asi ucpaně. Zbytek dálnic už byl volně průchodný.
Ještěže koleje nepopraskaly z vedra :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Grossvenediger - kdy, kudy, jak, s čím?

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2011 21:02

Vsak jo, se divim, ze vas to nenapadlo hned ;-)
Koleje z vedra praskaji jen u nas ;-) A navic jsem se opet svezl railjetem, tentokrat se flakal a jel jen 190 ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Alpské státy

cron