Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2015 21:19

Takze kvuli jedne vadne kartusi delas po zbytek zivota saskarny s prepoustenim ;-) Ze mne to vubec neprekvapuje :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod pavproch » pát říj 30, 2015 21:24

to nebyla jedna, to byly tři... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » sob říj 31, 2015 1:51

Ze stejne serie ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod booze » sob říj 31, 2015 22:25

pavproch píše:na přepuštěný PB z 2kg láhve to uvařilo ešus asi za 2 minuty, na hypr-supr- high altitude isobutan to samé trvalo asi 5 či 6 minut

Tak to mam uplne stejnou zkusenost. Nejdriv jsem myslel, ze me v ksefte oyebali.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2015 2:06

Slusi se napsat, jak to dopadlo.

Dobre. Kartuse jsem koupil ve Sportleru v Trevisu, prodavac pro ne musel nekam do skladu, ale prinesl dve MSR. Pres pp syckovani byly naprosto v pohode, nakonec jsme museli varit na jednom varici a jedna vystacila na 6 dni pro oba a to nebylo zrovna teplo. Jeste v ni neco zbylo, ale nevim kolik, jelikoz jsme zpatky taky (neplanovane) leteli. Druhou jsme nechali na posledni casere. Varilo se na Jetboilu a jediny rozdil byl na zacatku, kdy mi prisel plamen uzsi, ale celkem rychle se to srovnalo. Vyhrevnost slusna, varilo to velmi rychle.

MHD v Trevisu celkem v pohode. Listek 1.30 Euro se da koupit na letisti nebo jinde (trafiky, bary...), pripadne u ridice za 2.50. Validuje se pri kazdem vstupu do busu a ridic si to hlida. Je to zajimave, jelikoz listek je papirovy, ale evidentne ma v sobe nejaky cip, zkusim ho vykuchat. Stanice za jizdy nikdo nehlasi, takze to byla cesta tmou do neznama, ale Italove jsou napomocni, a tak vysvetlili ridici, kde mne ma vysadit a ten to udelal ;-) Jediny zasadnejsi problem byl najit u nadrazi zastavku. Je jich tam spousta a ne vsechny jsou spravne oznacene a ani mistni nevedi, ktera je ktera, takze jsem tam 10 minut pobihal jako pako a nakonec jsem se musel jit zeptat do baru. Nastesti mel muj bus zpozdeni, a tak jsme se tam potkali a nakonec jsme vsechno stihli podle planu. Zpozdeni 10 - 20 minut chytaly v sobotu vecer vsechny, co jely pres stred mesta, jelikoz se tam motaly davy. Cestou zpatky v sobotu odpoledne to uz nebylo.

Cestou zpet jsme meli v Trevisu par hodin casu, a tak jsme si prohledli stare mesto. Prekvapive zajimave, vodni kanaly, spousta kostelu a k tomu krasne. Pocasi na tricko, aspon 20 stupnu, ovsem Taliani chodi v perovkach a cepicich :D

Obzvlast boozemu by se tam libilo. V Trevisu je spousta hipsteru a vypada to, ze jsme nasli jejich lihen. Sedeli jsme v parku kousek od baru, kde se vylozene rojili. Dokonce tam meli i stojan na ta sva kola. Se zamykanim, jako by snad ty krapy chtel nekdo krast. Do baru jsem se vetrel, jelikoz jsem si potreboval odskocit. Po tydnu v horach jsem byl zarostly a smrdel, takze si mne nikdo nevsiml a ja jsem s prekvapenim zjistil, ze v hospode je jediny spolecny zachod pro hipstery i hipsterky a to turecky :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 9, 2015 12:30

Měl ten záchod aspoň dveře?
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2015 16:11

Dokonce dvoje a byl perfektne vycisteny. Oni si hipsteri na nedbalost jen tak hraji, jde jim ciste o image a odlisnost. A pritom ti pozeri vypadaji vsichni stejne :D

Zabavne taky bylo, ze jsme tam byli nekdy mezi jednou a druhou v sobotu odpoledne a bar byl plny vcetne zahradky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 9, 2015 23:42

mike píše:Dokonce dvoje a byl perfektne vycisteny.

Tak to je, koukám, návštěva WC na vesnickým fotbalovým hřišti kolikrát větší dobrodružství - na (společný) záchod se vstupuje přímo z venku, dveře jsou jen jedny a ještě nejdou zavřít. A nejspíš v tom Trevisu neměli ani balkánský splachovadlo (hajzlbába s kýblem vody, kterou po použití chrstne do kabinky a pak teprve vpustí dovnitř dalšího zákazníka), co?
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 17:35

Na vesnickym hristi nepotrebujes zachod, vzdyt je tam vsude travnik :twisted:

Z balkanskeho splachovadla by hipstery kleplo, samozrejme tam bylo moderni splachovani na tlacitko. Oni jsou to samponci, co si jen na neco hraji. Predpokladam, ze rano travi hodinu pred zrcadlem, aby vypadali dostatecne nedbale :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod booze » úte lis 10, 2015 17:50

mike píše:Na vesnickym hristi nepotrebujes zachod, vzdyt je tam vsude travnik :twisted:

To nam jednou z druzstva uteklo par krav a po.raly cele fotbalove hriste. To se stalo v sobotu a v nedeli museli samponci kontumacne prohrat. :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 11, 2015 11:03

booze píše:To nam jednou z druzstva uteklo par krav a po.raly cele fotbalove hriste. To se stalo v sobotu a v nedeli museli samponci kontumacne prohrat. :vom:

Škoda, připravili se o parádní skluzy :D
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod wawrik » stř lis 11, 2015 11:19

Vy s tým tureckým záchodom narobíte... Veď - pokiaľ má splachovanie - to je ďaleko najhygienickejší systém vyžadujúci minimum údržby (ktorá obyčajne spočíva vo vystriekaní záchodov prúdom vody).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 11, 2015 11:33

Hygienický to možná je, ale, na rozdíl od středoevropské klasiky, tam na člověka číhá jiné nebezpečí. Když si vzpomenu na tu malou kabinku s mokrou podlahou... opatrně jsem se tiskla do rohu za dírou, aby se mi vůbec podařilo zavřít dveře... tam stačil jeden špatnej krok a noha byla v hajzlu :evil:
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » stř lis 11, 2015 16:17

@wawrik: neslo mi ani tak o turecky zachod, jako o to, ze v normalni hospode maji zachody aspon dva a pro pany pisoary ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod Lipon » stř lis 11, 2015 19:35

GreyMouse píše:Hygienický to možná je, ale, na rozdíl od středoevropské klasiky, tam na člověka číhá jiné nebezpečí. Když si vzpomenu na tu malou kabinku s mokrou podlahou... opatrně jsem se tiskla do rohu za dírou, aby se mi vůbec podařilo zavřít dveře... tam stačil jeden špatnej krok a noha byla v hajzlu :evil:


zena zazila "usmevnou" historku, kdyz jsme byli na Marmolade, na prostredni/prestupni stanici kabiny
pani byla v kabince, v namrzlych prezkacich ji to ujelo a nohy ji vyjely spodem pod dverma a s prezkacema se horko tezko dostavala zpatky na nohy - usmevne asi pro okoli, na miste pani bych byt nechtel
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod apuka » čtv lis 12, 2015 8:01

mike píše:v normalni hospode maji zachody aspon dva a pro pany pisoary ;-)

Mozna v Italii se nepocita s tim, ze chlapi v hospode si kazdy daji 10-15 piv, ale kafe, trochu vina nebo neceho ostrejsiho a budou to vychutnavat. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kde koupit v Italii plynove kartuse?

Příspěvekod mike » ned říj 22, 2017 22:04

Kdyby mel nekdo podobne plany, myslim, ze jsem nasel dobre reseni pro cestu pres Benatky. Letadlem na Venice Marco Polo (tam se da denne na rozdil od Trevisa) a odtud jede primy bus do Pordenone. ATVO linka 68, je tam asi za 1:15, jede po dalnici, takze zadne kodrcani pres mesto a navic to vyjde levneji, nez bus na nadrazi plus vlak (to ale neznamena, ze levne, letos 13.50 Euro). Dalsi plus bylo, ze jsme jeli asi tri, takze pohoda, klid a zadni vrestici paviani. Jizdni rad se najde tady.

V Pordenone je slusny Sportler, ted tam jeste meli na vyber vsechny druhy kartusi, i MSR 100 g (bral jsem 230). Pak muze clovek prespat v Pordenone a rano bud busem smer Claut (pres Maniago) nebo vlakem na sever smer Pieve di Cadore. Pripadne jeste vecer popojet jako ja, dojel jsem do Maniaga, rano prvnim busem do Clautu a po desate uz jsem vyrazel na trek.

Druha moznost je Sportler v Calalzo di Cadore (konecna vlaku a stanice pro Pieve di Cadore). Je hned u nadrazi, bohuzel jsem se tam nestihnul kouknout, jelikoz jsem dosel akorat na vlak a tak tak stihnul koupit neco k jidlu v Intersparu, co je hned vedle. To ovsem znamena busem na nadrazi (Mestre) a pak pres 3 hodiny vlakem az do Calalza. Plus mi prijde nastup z Clautu nebo Cimolais prijemnejsi. Samozrejme, kdyby chtel nekdo pod Antelao nebo na Marmarole, tak Calalzo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Alpské státy

cron