Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte črc 12, 2016 12:37

Tu oblast neznam, ale bacha na planovani, resp. na casy Outdooractivu. Obcas hrozne precenuje Tvoje schopnosti :-). Ale mozna to zavisi na oblasti, kde to pouzivas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » úte črc 12, 2016 14:50

Ahoj,před týdnem jsem se odtamtud vrátil.
1 den - proč nespíte na Preintallerhutte a zbytečně ztrácíte výšku a jdete až k Riesachsee,z té chaty klidně mužeš druhý den na Gollinghutte přes Greifenberg tak cca za 6,5 hod

Z Planai na Preintallerhutte jsem nešel ale je tam něco kolem 7 - 8 hodin a místy těžší pasáže,ale určitě se to dá ujít

Kdyby bylo na mě tak jdu z Planai na Preintallerhutte tam přespat,další den Hochwildstelle sestup přes Klainewilstelle zpátky na Preintallerhutte zase přespat a další den přes Greifenberg na Gollinghutte

Podle mapy se na Hochwildstelle nejde přes Himmelrich a Schneider,ale přes Trattenkar na Wildlochscharte a pak hřebenem na Hochwildstelle - technicky naročnější ale za dobrých povětrnostních podmínek krásná túra,místy lezení píšou obtížnosti dvě, ve skále nabité kramle - bez lan.

tak snad jsem ti trochu pomohl :)
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte črc 12, 2016 21:32

Jotun píše:Kdyby bylo na mě tak jdu z Planai na Preintallerhutte tam přespat,další den Hochwildstelle sestup přes Klainewilstelle zpátky na Preintallerhutte zase přespat a další den přes Greifenberg na Gollinghutte

Presne tak. Useky logicky navazuji a navic je Preintallerhutte fajn chata.

Z Planai jsem nesel, sel jsem z Hauser Kaiblingu pres Hochstein, coz by melo byt priblizne stejne dlouhe a technicky o neco narocnejsi. Dalo se, ale je treba pocitat s tim, ze to nejaky cas zabere.

edit: koukam, ze mi to zabralo 5 a 3/4 hodiny ciste chuze, coz neni nic strasneho, zvlast kdyz si vzpominam, ze jsem mel silene tezky batoh, byl jsem unaveny a lezl jak chrobak :)

Jotun píše:Podle mapy se na Hochwildstelle nejde přes Himmelrich a Schneider,ale přes Trattenkar na Wildlochscharte a pak hřebenem na Hochwildstelle - technicky naročnější ale za dobrých povětrnostních podmínek krásná túra,místy lezení píšou obtížnosti dvě, ve skále nabité kramle - bez lan.

Sel jsem to pred 9 lety na podzim, uz byl snih a moc si cestu nevpominam a GPS jsem jeste nemel, ale urcite jsem sel na vrchol po znacenych stezkach a teprve na druhou stranu volnym terenem (byl tam snih, znacky nebylo videt). Tady jsem k tomu neco malo napsal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Like » stř črc 13, 2016 6:52

Díky moc všem za rady, varianta se spánkem na Preintallerhütte je určitě jedna z možností, když budeme čerství tak jsme si říkali, že bychom den rádi zakončili u jezera, ale uvidíme.

Jinak je Preintallerhütte otevřená? Na webu mají něco o uzavření a rekonstrukci, zatím jsem nekonzultoval s někým s lepší němčinou :-)

Za všechny rady moc děkuju.
Like
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 12, 2016 10:17

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2016 18:50

Jak to myslis, u jezera? Nekde tam prespat? To by nemusel byt dobry napad, mam pocit, ze uz je to NP a chodi tam celkem dost lidi. Taky jsou tam nejspis kravy a kravince.

Nemecky neumim, ale podle Google translate bych rekl, ze rekonstrukce je dokoncena a chata otevrena od 3.6. do 2.10. Jotun snad bude vedet, jak je to v realu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Like » čtv črc 14, 2016 8:06

mike píše:Jak to myslis, u jezera? Nekde tam prespat? To by nemusel byt dobry napad, mam pocit, ze uz je to NP a chodi tam celkem dost lidi. Taky jsou tam nejspis kravy a kravince.


JJ, kamarád co pracuje ve Schladmingu mi říkal že by to neměl být problém...
Like
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 12, 2016 10:17

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2016 16:54

Jak myslis. Kdybych tam nekde chtel spat venku, tak dole u jezera to urcite nebude.

Zvaz tu chatu. Jedna z nejlepsich, co jsem kdy byl. Prijemna, velka a navic i levna (aspon byla).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » čtv črc 14, 2016 18:38

Ahoj tak chata Preintalerhutte se opravovala ale byla normálně v chodu,občas jsem jen zaslechl pilu nějakého dělníka.

Mike má pravdu chata je velice příjemná a pohodová a s tím i cely personál,a ceny jsou víc než ok s Alpenvereinem 6,5 eur

Jinak hned vedle této chaty je Waldhorn Alm kde se dá taky přespat za 10 éček,když říkám vedle tak myslím asi 50 metrů,tento domeček mají starší lidé kteří se starají o stádo krav za chatou a dělají domácí mléko a máslo,chvíli jsem s nimi poseděl a citíl jsem se tam velice příjemně.
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2016 18:45

Tak to mne tesi, ze se nic nezmenilo k horsimu :) Prece jen uz je to docela dlouho, co jsem tam byl naposled. Jeste porad tam nemaji elektriku a sviti plynovyma lampama (nebo co to bylo)?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » čtv črc 14, 2016 18:52

:) elektřina už tam dorazila...
nemám nic proti Gollinghutte kde jsem byl 2 noci,také byli všichni v pohodě,ale na Preintallerhutte je to vážně jiné,cítíš se jako doma :wink:
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2016 18:58

Civilizace se neda zastavit ;-)

Mne se tedy na Gollinghutte moc nelibilo, ale z casti proto, ze byla uplne narvana. Porad tam maji polovojensky rezim u vecere?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Jotun » čtv črc 14, 2016 19:06

mike píše:Mne se tedy na Gollinghutte moc nelibilo, ale z casti proto, ze byla uplne narvana. Porad tam maji polovojensky rezim u vecere?


takže to není jen můj pocit.U večeře nevím,hodili jsme do sebe jídlo a šli honem do hajan,byl tam zájezd rakouských turistů...mazec
Jotun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 26, 2013 16:30

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2016 19:12

Kdyz ona je pod Hochgollingem. Nejvyssi hora NT, a tak tam chce kazdy a chata je furt plna. Tohle je vsude, spousta lidi si proste potrebuje udelat carku, ze byli nejvys. Navic neni nijak extra velka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Like » pát črc 15, 2016 9:57

Diky všem za rady, asi zakotvíme Preintalerhütte. V půlce srpna napíšu jaký to bylo :-)
Like
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 12, 2016 10:17

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod obda » ned črc 17, 2016 9:12

mike píše:Mne se tedy na Gollinghutte moc nelibilo, ale z casti proto, ze byla uplne narvana. Porad tam maji polovojensky rezim u vecere?


Dva roky zpátky ano, stejně tak ráno všichni nekompromisně museli opustit do 8:00 chatu. Chata byla celkem plná, ale narváno nebylo, kvůli počasí. Druhý den jsem byli se ženou na Hochgollingu jediní (cestou dolů jsme ještě kousek nad sedlem potkali jednoho slovenského kolegu, ale chvíli potom začalo docela pršet a bylo už celkem pozdě).
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » pát črc 22, 2016 19:48

dá se ňák dostat co nejblíž k Alpám nočním vlakem? prostě abych večer zalehl na lůžko, a ráno bych byl jen několik hodin dalším vlakem od Alp, našel jsem jediný spoj Praha - Basilej, a pak to je už jen několik hodit vlakem třeba do Berner Alpen, když jsem tento noční vlak našel, tak jsem začal uvažovat i o Tour du Mont Blanc mimo sezonu, vlakem do Orsieres
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2016 21:09

Driv jezdil nocni vlak pres Linz a Salzburg do Svycarska, ale zrusili ho. Nekde jsem myslim cetl, ze ho chteji obnovit.

Uz se citis na dalsi level? Tak jo. Letadllo. Na takove vzdalenosti se uz vlak nevyplati, ani casove, ani financne. Letadlo je rychlejsi, pohodlnejsi a v Praze mas letiste u nosu. Kdyz koupis letenku predem, tak se s nizkonakladovkou muzes dostat pod 2000 za zpatecni. Idealni jsou lety bez prestupu, pak jsi v cili do dvou hodin. Muzes letet rano, z letiste popojedes vlakem nebo busem a odpoledne jsi v Alpach.

S prestupama je to horsi. Nejde ani tak o penize a o cas, ale o to, ze se ti muze zpozdit zavazadlo. Kdyz ho nestihnou prelozit. Normalne to neni az takovy problem, privezou ti ho pozdeji do hotelu, ale kdyz chces pokracovat do hor, tak je to blbe. Takze prestup maximalne jeden a musi na nej byt dost casu, minimalne hodina, dve jsou lepsi. A rozhodne neprestupovat v Parizi. Ale na zacatek bych stejne zvolil spis prime lety.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » sob črc 23, 2016 10:14

- bych řek že Tour du Mont Blanc není vyšší level než co jsem šel třeba ve vysokých taurách? a i třeba v Berner Alpen bych šel jenom údolími, nebo po lehčích kocích, na Finsteraarhorn bych samozřejmě nelezl
- noční vlak do Innsbruck nebo Lienze by byl skvělý, vím že kdysi jezdilo do Alp víc nočních vlaků, a co třeba noční vlak do Julských Alp?
- koukal jsem i na letecké spoje, já ale nerad létám, a problém je taky když bych letěl na těžko, co třeba s plynovou kartuší v batohu? letecky to je složitější, a cena by byla cca stejná, ekonomickou třídou už nikdy nepoletím, na svojí výšku potřebuji víc prostoru, nejlepší je noční vlak, večer zalehneš, a ráno si jen několik hodin od Alp
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » sob črc 23, 2016 10:18

Tour du Mont Blanc je po technickej stranke prochazka...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » sob črc 23, 2016 12:54

tak to jsem rád že si potvrdil moje domněnky, tak to pak bude něco pro mně, i když celé TMB bych nešel, spíš bych zkusil něco lehčího a vyššího při cestě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » sob črc 23, 2016 22:50

@fps: myslel jsem dalsi level cestovani, ne turistiky. Rakousko vlakem uz jsi zvladnul, takze se muzes posunout dal a na to mi letadlo prijde nejrozumnejsi. Vyska se da resit, mel jsem kolegu, co ma ke dvema metrum a zvladal i cesty v economy do USA. Kdyz si vcas zarezervujes sedadlo u nouzoveho vychodu, mista budes mit dost. V nejhorsim se na normalnim sedadle budes citit jako ja u Wizzu, celou cestu vrazena kolena do sedadla pred sebou. Nic moc, ale tu hodinu a neco to vydrzim. Porad lepsi, nez stravit 12 a vice hodin ve vlaku. Chce to sedadlo do ulicky, to se da sehnat vzdycky.

Plynova kartuse je jediny problem, musis ji koupit na miste. V sezone je to vetsinou bez problemu, mimo sezonu neni spatne zjistit predem, kam jit a co tam asi maji za kartuse.

TMB se da zacit v Courmayeru, tam urcite kartuse koupit pujde. To je v podstate stejna cesta, jako ja litam do Grand Paradisa. Z Prahy do Milana, z letiste busem na vlak (idealne Novara) a vlakem do Aosty a odtud jsi busem za hodinu na miste. Stejne jako ja v Cogne. Cestu mam mnohokrat vyzkousenou, rano z Prahy a odpoledne jsi na miste. Zpatky zas vyjedes pred polednem a vecer jsi v Praze. Mozna by ses dostal jeste lip do Chamonix pres Zenevu nebo Lyon, ale to neznam.

Co se ceny tyce, na podobnou se dostanes, jen kdyz koupis nejako akcni jizdenku. Nemecke a svycarske vlaky jsou drahe. Zvlast kdyz chces luzko. BTW, kdy jsi to naposled zkousel? Ja jsem se poradne nevyspal ani cestou do Tater pred mnoha lety.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » sob črc 23, 2016 23:08

Na iBulvaru je zrovna clanek k tematu, asi te nepotesi: Lůžkové vlaky jako ohrožený druh. Ve Francii jich polovinu zruší
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » ned črc 24, 2016 11:50

když nad tím víc přemýšlím, tak letadlem na turistiku na těžko určitě nepoletím, těch komplikací a věcí proti je až moc
- vlakem je to jednoduší, pohodlnější, žádný stres, z 12h v nočním vlaku 8 až 10h prospím, mam každoročně jednou v zimě ozkoušeno při cestě do Tater, ve vlaku je plno času třeba na osobní hygienu, což se při návratu z výletu na těžko celkem hodí, kdybych letěl letadlem, tak bych si celou tu dobu nemohl třeba ani sundat boty, a hlavně se nebudu celou cestu bát tak jako v letadle
- do času cesty letadlem se musí započítávat i ty cca 2h předem na letišti, jsou to 2h nudy, a stresu ze strachu z letu, pak jsou tady případné další hodiny při přestupu, nebo pří doletu při čekáni na batoh, o tom že by se někde zdržel a nebo zatoulal batoh ani nemluvě, pak další 1h cesty na letiště, se třemi přestupy v MHD, taky se musí do toho započítat čas na nakup plynové kartuše, tohle je ale ten největší problém, spoléhat se na to že ji někde možná po cestě koupím se mi tedy vůbec nechce, obzvlášť když do Alp jezdím jedině mimo sezonu, tohle vše mi při cestě vlakem odpadá, za 20 min jsem pěšky na hlaváku, a batoh mam celou cestu u sebe, a v batohu můžu mít cokoliv
- " Spojení se Švýcarskem přes noc by ale zmizet podle informací iDNES.cz nemělo. České dráhy společně s dalšími dopravci plánují, že by noční vlak mohl jet kratší cestou přes Rakousko." kdyby jel noční vlak v Rakousku přes Linz - Salzburg - Innsbruck , tak to by byla hodně velká paráda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2016 1:01

Jak myslis, ale vzpomen si, zes mel podobne obavy, nez jsi zacal jezdit do Rakouska. A radil jsem ti snad spatne? ;-)

S letistem otrava je, ale kdyz letis rano z Prahy, staci i hodina. Zpatky zalezi na letisti, Milano/Malpensa ty dve hodiny chce a takove Treviso taky i kdyz je male, ale je tam italsky bordel. Na zavazadla jsem nikdy necekal vic, nez pul hodiny a to prave v Milane, jelikoz Taliani jsou lini a pomali. Ono je to ale jedno, stejne pak cekas na bus. Batoh neni pri letu bez prestupu problem. Vezmes s do minibatuzku (pripadne igelitky) elektroniku a par veci a velky batoh nechas zabalit do folie, aby ti nekde neurvali nejaky popruh. Pak ho odevzdas a uz se o nej nemusis starat.

Vypada to, ze z letani mas strach. To je iracionalni. Pravdepodobnost mluvi proti. Mas vetsi sanci, ze te v Praze prejede auto a nejspis i vetsi, ze te v horach zabije blesk. No a kdybys mel fakt extra smulu a letadlo spadlo, tak to aspon bude rychle a definitivni. Ve vlaku muzes dopadnout hur, sice je vetsi sance, ze prezijes, ale v jakem stavu? Se koukni, jak nedavno dopadla nehoda v Nemecku...

Letani mam rad a porad jeste si ho uzivam. Start, obcas skvely vyhled na Alpy, vecerni sestup nad rozsvicenou Prahou. Nebojim se, ani trochu, v tomhle jsem fatalista. Jen jednou mne lehce znervoznila v USA nejaka tlupa stredovekych pitomcu, co se pri startu zacala hlasite modlit #-o

Opravdu jediny problem je ta plynova kartuse. Da se resit, mame Internet a dopredu si muzes zjistit, kde se daji koupit. Zvladnul jsem to i vloni v sobotu vecer v listopadu v Trevisu. Musel jsem, jelikoz Taliani znovu otviraji az v pondeli odpoledne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2016 1:03

Mimochodem, kupujes si luzko v jednoluzkovem kupe? Mne by trochu vadilo spat na malem prostoru s neznamyma lidma...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » pon črc 25, 2016 8:09

- nevím co je iracionálního na strachu z létání, iracionální je si užívat létání, i když já mam spíš hodně špatný pocit z létání, než že bych měl z létání přímo strach
- když to jde, tak si beru jednolůžkové kupé, ale je to to samé jako když spíš na společné noclehárně na horské chatě, nebo na společném bivaku
Naposledy upravil fps dne pon črc 25, 2016 14:55, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Kuba Turek » pon črc 25, 2016 10:41

Na Slovensko zásadně v 6-lehátkovém kupé. :^o
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2016 16:36

fps píše:nevím co je iracionálního na strachu z létání

Vzdyt jsem to psal, pravdepodobnost. Letani je statisticky nejbezpecnejsi zpusob prepravy. Koukni se na tenhle clanek a zvlast na prvni sloupec tabulky s poctem mrtvych na miliardu km. Vyplyva z ni, ze kdyz se chces prepravit na konkretni misto, tak letadlo je zdaleka nejbezpecnejsi. Ve vlaku mas 12x vetsi sanci, ze se zabijes a v aute 62x. Bojis se v aute? Jestli ne, tak je to iracionalni ;-)

Ve skutecnosti je to jeste horsi, protoze se pocitaji jen mrtvi a kdyz spadne letadlo, tak jsou obvykle mrtvi vsichni. U jinych druhu nehod je jeste spousta zranenych, obvykle aspon o rad vic.

fps píše:když to jde, tak si beru jednolůžkové kupé, ale je to to samé jako když spíš na společné noclehárně na horské chatě, nebo na společném bivaku

Fajn, ale co jsem koukal, tak se jednoluzkove docela prodrazi. S tim se na cenu letenky nedostanes.

Spolecne nocleharny moc nemusim a popularnim bivakum se vyhybam, prave abych tam byl sam. A i kdyz se nepovede, tak mas v horach porad vetsi sanci na lidi podobneho druhu, nez ve vlaku.

Kuba Turek píše:Na Slovensko zásadně v 6-lehátkovém kupé.

Zazitek na cely zivot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » úte črc 26, 2016 10:01

- nejde přeci o žádnou pravděpodobnost, i kdyby ani jedno letadlo za celou historii létání nespadlo, tak strach z létání je u nás co nemáme křídla naprosto přirozený, autem a autobusem jezdím ještě měně než létám v letadle, a mam při tom cca stejně špatné pocity
- naštěstí peníze moc neřeším, takže za jednolůžkové kupé si rád připlatím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod grco » úte črc 26, 2016 11:57

ufff, no fps moc ti nezavidim...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy