Triglav-Slovinsko

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Kometa » úte srp 18, 2009 7:42

Stojí to 3 eura na 2 dny, byli jsme tam před týdnem. Parkuje se na západním konci jezera a hned odtama se vyráží nahoru. Přeji pěkné počasí a krásné zážitky, mě se to tam moc líbilo.

Ještě jestli chcete info k cenám, tak voda na nižších chatách stojí 3,50, na té nejvyšší pod Triglavem 4 eura. Jídlo cca 5-8 euro, káva 2 eura, čaj 1,80, pivo myslím 3,60 :wink: půllitrová cocacola na Triglavském domu 3 eura. Je libo ještě nějaké info? :wink:

S tím, že my jsme se pak vraceli druhou stranou, kolem Vodnikova Domu a na Starou Fužinu, abychom nešli stejnou cestou. Jen pak vzniká logistický problém s autama, že tam třeba jeden musí dojít nebo dojet stopem na druhou stranu jezera.

Edit: Jo a spali jsme na chatě před Rybarnicou, nevím, jak se jmenuje, ale je docela nízko položená (asi 2100), jiné byly plné a platili jsme 18 euro + 2 eura za povlečení :((
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 18, 2009 8:01

No to sou presne ty informace ktere potrebuji. 3 eura na 2 dny je uplne supr cena. A bylo parkoviste hodne plne? Jestli mam jet na vikend nebo radsi az po vikendu, kdyz tam nebude tolik lidi.
U tech chat je potreba si je dopredu zamluvit? Nebo je tam vzdy sance se aspon nekde ubytovat (na zemi apod). Ta Trzaska Koca je asi furt zavrena ze?
Planuju se nikam nehnat a klidne si to protahnout na 3 dny ten cely vystup. Jeste se kdyztak zeptam az doladim detaily. DIky moc =D> :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Kometa » úte srp 18, 2009 8:30

Šli jsme v šesti, takže jsme chatu zamlouvali. Potkali jsme čecha (btw.spoooustu čechů, už jsme i říkali, jestli Triglav nepřipojit k české republice, když tam máme většinu) co šel na blint s tím, že ho snad nevyhodí a nechaj někde přespat. Ale já osobně bych se cítila jistěji když bych měla něco zamluveného.
Jo a je třeba být na chatě asi do 17hodin nebo dát vědět, že jsi na cestě, asi aby tvé místo nepřenechali někomu jinému, nebo nevím.

My lezli úterý-středa a na parkovišti bylo jen pár aut. Nicméně na kopci fakt narváno, takže pokud máš možnost, nejezdi tam o víkendu, to tam je asi hlava na hlavě.
S tím, že první den jsme stoupali 1400 metrů a druhý to bylo 200 na Rybarnicu, 200 dolu z Rybarnicy a pak 800 nahoru na Triglav a pak sešup všechno dolu. Dali jsme to ačkoli půlka skupiny byly holky a dvě jsme nikdy v horách nelezly. S tím, že já skončila 200 metrů pod vrcholem, ale to nebylo o silách, ale o strachu z výšky, je tam fakt pěkný výhled :lol:

O té koče nic nevím, s tím neporadím. Jsem se zas tak moc neorientovala, kde jsme, grupě veleli jiní.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 18, 2009 8:45

Ok, takže v týdnu to bude asi vážně lepší. Náhodou kontakt na tu chatu předpokládám že nemáš že? Já si musím udělat přesný plán a pak uvidím jestli budem něco zamlouvat, zatím jsme 2, tak mi to nepřijde až tak nutné. A byli jste jen ty dva dny na Triglavu nebo ještě někde? Přemýšlím co dát ještě kolem v té oblasti (něco levnějšího a odpočinkového) a vychází mi z toho Bledské nebo Bohinsjké jezero a bojim se návalu lidí :((
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Sirkka » úte srp 18, 2009 8:47

Na info o Tržašké koče byl výše zmíněný odkaz , a v komenářích dole na té stránce je napsáno, že ubytování v horních patrách chaty funguje (ze 13. 8.).
Taky jsem tam chtěla jet, ale když už tam budu, tak chci projít Slovinsko pořádně a na to teď bohužel čas nemám :-(
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 18, 2009 8:52

Vyjímecne cas je, o to je mene ale penez a lidi :mrgreen: Slovinsko je krasne ale drahe, pojedu na minimalni naklady, takze treba Postojenske jeskyne apod budu muset vynechat :?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Sirkka » úte srp 18, 2009 9:05

Tak to moc dobře znám, s kámoškou jsem na rychlo vybírali kam na pár dní vypadnout, neb není tolik peněz a lidi už vůbec ne (letošek je na ty lidi nějaký slabý :(
A kdy vyrážíte, na jak dlouho?
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Kometa » úte srp 18, 2009 9:30

Byli jsme ve slovinsku týden, Postojenské jeskyně jsou krásné, vstupné pro studenta 16 euro, pro dospělého 20. Ale je to tam jak v rychlíku. Sednout na vláček, prosvištět jeskyní, vystoupit, proběhnout těmi nej jeskyněmi a zas na rychlovláček zpět (jezdí tam fakt docela rychle). Hodně masová akce :(

Kontakty na chaty byly myslím na zadní straně mapy.

My byli chvilku u Bohinjského jezera a pak spěchali na Bled - což byla chyba. Možná jsme se jen zastavili na blbém místě, ale Bohinjské mi přišlo stokrát lepší. Měli jsme i brýle na potápění a vcelku nic zajímavého tam není vidět, ale voda byla čistší a vstup mírnější. Parkování na místě koupaliště (značené v mapě) stojí 0,60 euro na hodinu ;-)
V městečku u Blejského jezera se blbě hledá místo, ale pak jsme našli 2 parkingy, za 4 a 5 euro na den, trošku v kopci nad silnicí. Ale pokud byste se tam chtěli koupat, jeďtě na severní strani jezera, třeba to tam bude lepší, na jihu je jen rušná silnice a tenký travnatý pásu vody s blbým vstupem. Tak jsme tam jen nakrmili kachny a zas jeli.

Pěkná je Lublaň, je fajn posedět na nábřeží v některé z kavárniček a dát si pivo (2,70) se zapečenou bagetou (2,80.. bože co já si to pamatuju za kraviny :lol: )

Jo a u Blejského jezera maj taky tobogán pro boby, na svahu kde se v zimě lyžuje, jedna jízda za 6 euro, ale tam jsme nešli, jsem chtěla, ale ostatní to nějak nenadchlo.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 18, 2009 9:46

Planuju ject v sobotu nebo v nedeli tak na 5-6 dni. Do dalsiho vikendu potrebuju byt zpet. Jsme 2 a kamos neni jeste na 100% jistej, tak doufam ze nezklame.

Ty Postojenske jeskyne vim ze vynechame urcite. Nejlepsi bude se zdrzet nejdele u toho Bohinjskeho jezera, to jsem si presne myslel, Bled bude narvany lidma a urcite drazsi:( Chtel jsem zajetc se i vykoupat k mori, ale nebudu platit dalnicni znamku, tak zustanem nekde kolem Julskych Alp..max do Ljublane zajedem. Je jeste neco zajimaveho co stoji k videni? Nekde v centru Slovinska? Diky
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Sirkka » úte srp 18, 2009 16:43

Tady najdeš něco málo o Slovinsku :)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte srp 18, 2009 21:33

Ha, no diky moc, neco takoveho jsem presne hledal *
Sice kamos zatim vypada ze spis nebude moct, cimz mi ted trochu nastval:( To je ono..bud neni dovca a kdyz je tak zas neni skym :evil: ](*,)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Sirkka » úte srp 18, 2009 21:51

Jo tak takovéhle odpovědi jsem letos slyšela už mockrát :? Nejvíc naštvaná jsem byla, když padly plány cesty do Pyrenejí (touhle dobou jsem tam měla být) :( Člověk pak neví, s kým se domlouvat, aby se pak cesta vůbec uskutečnila... Zrovna v pondělí jsem řešila, kam na příští týden vyjet, nakonec to skončilo u Nízkých Tater. Slovinsko bylo taky v merku, ale tam byl trochu problém s dopravou, tak jsme to odložili na příští rok (snad?).
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » stř srp 19, 2009 7:11

Já měl ject původně na Korsiku a nakonec z ní také sešlo:( Tak jsem se teď těšil aspoň do Julek, naštěstí jedem autem, takže doprava je v pohodě. Kámoš snad nemůže jen v pondělí a úterý, takže aspoň vyrazit v úterý večer když to vyjde :? Triglav už plánuji pár let a doufám že to aspoň na tich pár dní vyjde..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Sirkka » stř srp 19, 2009 7:59

Auto bohužel právě k dispozici nemám. Vlak by do Lublaně dorazil večer a pak tam někde hledat narychlo ubytování se nám nechce... A tím, že by bylo málo času, by se bez auta špatně přepravovalo do vyhlídnutých míst...
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Ježo » stř srp 19, 2009 8:17

Ano ano, už dávno jsem si všiml, že nejtěžší místo tůry není nějaký exponovaný hřebínek, převis či přechod rozbitého ledovce, ale dostat se z domu na cestu do hor.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » stř srp 19, 2009 8:26

:mrgreen: :mrgreen: To přesně sedí
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Sirkka » stř srp 19, 2009 9:19

:mrgreen: tak to je přesný :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Winc » stř srp 19, 2009 15:35

No my sme byli ve Slovinsku minulý týden autem taky ve 2, je to drahá země, ale projeli jsme ho bez dálniční známky křížem krážem a zas tak moc se to neprodražilo - dovolená pro jednoho za 8500,- s tím, že jsem jezdili opravdu hodně autem, takže benzín vyšel cca na 5000,- Jinak k moři se dostaneš bezproblémů bez známky, všechny dálnice kopírují i dobrý bezplatný cesty, doporučuju gps, nám dost pomohla právě díky možnosti "vyhnout se dálnicím". V rakousku se dálniční známce asi nevyhneš, ale tunel karavanky se dá v pohodě objet přes Wurzenpass. Co bych ti doporučil je Velika Planina, Logarská dolina v Kamnišsko-Savinskejch Alpách, na pobřeží Koper, Izolu a Piran - všchny od sebe vzdálený pár km, hezká je i Škofja Loka,Celje atd...Jinak spali jsem tak na střídačku - privat, kemp, louka, hostel - pokoj pro 2 bez snídane vždy cca 45 éček, kemp tak 10 za osobu, louka zdarma..Jinak my sme si rezervovali Planiku z infocentra na bledu, byla taky uplně plná, na zemi tě přespat nechaj. Doporučuju na Triglav lézt pokud možno v odpoledních hodinách, moc lidí tam s náma nelezlo, za to další den ráno to vypadalo jak nějaký poutní místo...vše samozřejmě závisí na počasí...tak hodně štěstí, kdybys potřeboval ještě nějaký info, napiš
Winc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv črc 23, 2009 10:02

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Kometa » stř srp 19, 2009 19:18

Souhlasím, Slovinsko je citelně dražší než Čechy, ale zas levnější než Rakousko (před odjezdem ze země tedy doporučuju natankovat benzin abyste v Rakousích nemuseli brát).

Na Triglav se leze ráno nejspíš proto, že se říká, že po deváté ranní se u něj zatáhnou mraky. No, nevím, my lezli ve 13h a byl bez mráčku, zatahlo se asi kolem 15h. Vyráželi jsme z Triglavského Domu v 16 hodin a jentaktak to stihli dolu za světla (ale svižnější skupina by to asi zvládla víc v pohodě).

Zdéňo, poslala jsem ti SZ :wink:
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Winc » stř srp 19, 2009 20:09

No ale když seš rozumnej i tam se dá ušetřit - například co se týká potravin, lepší je si s sebou vzít bombičku a hořák + nějaký instatní věci a ty si levně dochutit, navíc i v supermarketech mají věci v akcích, kde se cena blíží té naší. My na Triglav s planiky vyráželi asi ve 2, návrat o pul šestý, ale protože jsme lezli se zajištěním, trvalo nám to dlouho...ráno byla mha a opravdu tam lezly davy...Benzín ve slovinsku stojí to samý co u nás, v rakousku je znatelně dražší.
Winc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv črc 23, 2009 10:02

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Kometa » stř srp 19, 2009 20:26

Napadlo mě další užitečné šetřící info - na chatě u Triglavských jezer teče pitná pramenitá voda. A taky na Vodnikovo chatě. Jinde se draze kupuje, takže načepujte kolik unesete. (kdyžtak mě opravte, pokud je voda ještě někde výš)
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 20, 2009 7:19

To je jasné, vařič brát plánuji, to v každém případě. Půjdu tou Dolinou Triglavskich jezer a zpátky nějakou podobnou trasou, buď za dva dny, anebo když nebudu pospíchat, rozdělím to do 3. Nemá ještě něco zkušenost s cenami parkovného na západní straně jezera, případně poblíž vodopádu Savica? Ta východní strana, jak psala Kometa, taky není špatná, ale ta druhá strana jezera se mi zdá lepší.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Kometa » čtv srp 20, 2009 10:44

Zdéňa píše: Nemá ještě něco zkušenost s cenami parkovného na západní straně jezera, případně poblíž vodopádu Savica? Ta východní strana, jak psala Kometa, taky není špatná, ale ta druhá strana jezera se mi zdá lepší.


? Vždyť já psala o parkování na západě, že je to za 3 eura na 2 dny. Naopak na východě se parkuje hůř, ve staré fužině je to za 0,60 na hodinu (a nevím, jestli to neni i jinak limitovaný, my tam byli jen chvilku na vykoupání). Pak jsou ještě 3 neplacená místa u kostela v Ribčev Laz, ale to bys musel mít asi dost štěstí, aby byly volný http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 7&t=h&z=18

Ale fakt myslím, že je nej parkovat na západě a vracet se druhou stranou na Starou Fužinu a pak to buď dojít nebo dostopovat kolem jezera.

Na vodopádech jsme nebyli, takže netuším. Někdo tu psal, že tam parking je, ale tak to už bys kdyžtak zjistil na místě.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 20, 2009 10:52

Jo tak to je supr, já to nějak splet :oops: :oops: Na západě někde u toho kempu asi co. Tak to nechám tam, nebo zkusíme ty vodopády, to už je teda jedno :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Qizator » ned srp 30, 2009 20:53

Mohu potvrdiť, že Tržaška Koča je částečně v provozu. A probíhají intenzivní opravy za pomoci vrtulníku.
http://s1.imgupload.cz/img/--/28844/WYTQZ/dov09%20096.jpg
http://s1.imgupload.cz/img/--/28843/Im2Q9/dov09%20094.jpg
Qizator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 2, 2009 10:05
Bydliště: Kroměříž

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » pon srp 31, 2009 6:29

Před týdnem jsme z Julek vrátili.Byli jsme tam 8 dní a super.Na chatách ušetříte s AV.potom je nocleh cca 10 Eu.Rezervaci jsme neměli.bylo narváno ale spali jsme vždy na postelích někdy v jídelně ma zemi.Voda je v různých pramenech třeba při cestě ze Zadnice na Zasavskou.U Zasavský je pod posledním jezerem.Ale doporučuji dezinfikovat.A taky kousek od kasáren Mordegna.Počasí vyšlo super.Jinak pokud to někoho zajímá na Vršiči je soutava Italských bunkrů.Ale Slovinci toto období nemají rádi tak o tom taktně mlčí, přitom je to velké.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » pon srp 31, 2009 6:36

Jen ještě, opatrně s ubytováním na Tržařské koče na Doliču je sice v provozu,ale její kapacita je asi tak třetinová.Větší část smetla lavina a opravy budou trvat dlouho.Jak tu někdo psal výše vrtulník vozí beton a zároven odváží co muže hořet na planiku kde tím topí.A zanás tam měli jen pul litrové petky s vodou a to vyjde draho.Na Planice 1,5 l 4Eu.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod honzi » pon srp 31, 2009 6:55

A ještě http://www.hribi.net/ velmi dobré stránky o Julkách a nyní už tam je i dost cest z Dolomit.Foto, cesty, počasí, webky ,forum.Omlouvám se že to mám v x přízpěvcích ale je to normální pondělní pracovní chaoz.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod Zdéňa » úte zář 7, 2010 7:09

Ještě dotaz k parkování..dá se zaparkovat přímo u vodpádu Savica a nechat tam auto 2-3 dny? samozdřejmě za nějaké peníze..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Triglav-Slovinsko

Příspěvekod kakos » úte zář 7, 2010 9:51

jo da, kdyz prijedes brzo rano tak ani nemusis platit, a je to lepci ze si chytnes fleka, behem dne je to pak nekdy pekne zasekany
myslim ze sme ho tam meli taky tri dny
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy