Zillertal

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 18:30

Zajimalo mne, kolik jste platili :)

35 Euro za jedno luzko jsem v Rakousku v sezone zvykly platit uz delsi dobu. V Italii se pod 50 nedostanes ani mimo sezonu, leda v hostelu. Booking.com mne teda v Rakousku nikdy nenapadlo pouzit :) Obvykle koukam primo na jednotlive penziony nebo proste nekde sejdu z hor a zeptam se na miste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 20:52

Platili jsme 211 EUR za 7 noci za dva lidi ve dvoupokojovem apartma, vcetne mistni taxy a se zaverecnym uklidem, bez snidane. Ale neptej se me, jak jsme to nasli, hledal ton synator. Ja jsem jen platil a vybavoval. Pravdepodobne nekde pres feratel.com. Kazdopadne nekde vyhrabal a cena byla min. o pulku nizsi nez kdekoliv jinde 8). Jo, bydleni to bylo jedno z nejlepsich, co jsme kdy meli. (pravda, kdybychom vyuzivali i treti pokoj s dalsima dvema luzkami, tak ten mel okna na ulici skoro nad hromadou hnoje, co tam bylo dost citit. Jsme si meli vybrat jedne ze dvou spalni, vzali jsme si s oknama do zahrady a tam to bylo fajn.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 20:55

mike píše:nekde sejdu z hor a zeptam se na miste
A nenabizeji Ti potom ubytovani a stravu zdarma, pripadne i s oblecenim - a hlavne sprchou? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2018 20:59

To je slusna cena. Ja teda beru jen se snidani a jednoluzkove vyjdou draz, zvlast kdyz je to treba jen na jednu noc.

apuka píše:A nenabizeji Ti potom ubytovani a stravu zdarma, pripadne i s oblecenim - a hlavne sprchou?

Bohuzel ne, asi nesmrdim dost ;-) Jeste jsem nezazil, ze by se nekde tvarili blbe, ani ve 4* hotelu. Boty si teda sundavam az na pokoji :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » čtv zář 6, 2018 19:51

Nespali jste nekdo na Pfitscher-Joch-Hausu? Rikam si, ze bych v zari mohl zajet do Zillertalu na Hochfeiler. U prehrady bych mohl byt po 16 a nekde bych potreboval prespat. Sem bych v pohode dosel, ale kdysi jsme se tam stavovali na jidlo a nemel jsem z chaty dobry dojem. Uz je to ale davno (17 let?), chata prosla rekonstrukci a vsechno muze byt jinak.

Nebo jiny napad? Na Hochfeilerhutte nedojdu. Na G. Messner-Hochferner Biwak bych asi dosel, ale ten je mimo mou trasu a navic je bohuzel moc na rane a muzou tam byt lidi nebo dokonce Taliani ;-) Mohl bych prespat i nekde venku, je tam nekde rozumne misto? S pitnou vodou v dosahu.

Vypada to, ze Hochfeilerhutte je letos zavrena, ale je tam winterraum. Je to vyhoda, protoze tam nebudou lidi nebo nevyhoda, protoze bude nacpany? Jel bych pres tyden, o vikendu tam asi lidi budou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » pát zář 7, 2018 9:44

Letos jsem vevnitr v chate nebyl, jen jsem prosel kolem ale pred par lety jsme si tam koupili nejake jidlo a nanuk (byla tam jako obsluha i jedna holcina ze Slovenska, takze nam rozumela :-)). Ale o urovni ubytovani nic netusim.
Kazdopadne, pokud bys chtel zabivakovat, jednak po ceste od prehrady po PJH mas nekolik dobrych mist (krasne siroke a dlouhe drevene lavicky u vodni zinky u vyhledu na vodopad, kamenny jidelny stul s drevenymi zidlemi pro obry asi na pul ceste :-)), od Lavitzalmu (pokud tam nebudou, taky muzes prespat na "verande" castecne pod strechou) az pod sedlo je takova plosina kolem potoka, potom od sedla kolem chaty a ples je dost ploch na spani. A kdybys chtel kousek se zasit, tak kdyz se vyberes kus po stezce na Rotbachlspitze, par minut od odbocky jsi kryty pred chatou, kdyz zajdes kousek od stezky, tak Te nebudou rusit ani pripadni zajemci o vychod slunce na kopci.
To je ale mirne odbocka z Tveho smeru, jak je to na druhou stranu, to netusim.
Blbe na tech "mych" mistech je, ze kdyz uz ve 4 vyrazis od prehrady, budes o PHJ kolem pul sedme a to ted jeste by mohlo byt nejakou hodinu svetlo, co by se dalo vyuzit na priblizeni se k cili.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » pát zář 7, 2018 21:19

Diky, Lavitzalm vypada lakave, to uz si nepamatuju. Veranda a voda, to by bylo idealni. Kdyby tam nikdo nebyl. Ze bych tam byl brzo mi az tak nevadi, jestli pojedu, tak budu jako obvykle hodne nevyspaly, sel bych na vlak v dobe, kdy jdu normalne spat. Takze by se mi nikam daleko chodit nechtelo, ale ty dve hodiny chuze dam.

Akorat bych se potreboval poradne vyspat a je otazka, co bude lepsi. Na chate v pokoji by to bylo nejlepsi, ale v lageru plnem chrapajicich lidi nic moc, to radej venku.

Netusis, jestli na chate mluvili anglicky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » ned zář 9, 2018 15:54

Kdyz jsem tam byl, tak anglicky obsluha v restauraci rozumela (jeden chlapek krome te slovenske holky). Jak je to ted, netusim. Trochu predpokladam, ze pres tyden ted uz to nebude moc plne, vikend bude horsi (vsak se tam da dojet autem ](*,)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod fps » sob srp 10, 2019 14:02

- nevíte někdo jak je obtížná část mezi Geraer Hütte a Alpeiner Scharte, hlavně mě zajímá ta část co je označena panáčkem na laně v červeným čtverci, viz screen 1
- pak mě zajímá ta část co je asi vojenská? okolo Lizumer Reckner, jestli se dá normálně projít po turistické cestě 25, 35, 302A a 325? viz screen 2
Přílohy
1.jpg
2.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zillertal

Příspěvekod sobb » sob srp 10, 2019 17:59

fps píše:hlavně mě zajímá ta část co je označena panáčkem na laně v červeným čtverci
tahle ikonka označuje lezení - v tomto případě to bude lezecká cesta na Fusstein.

Já v těch místech nebyla, tak neporadím, ale popis trasy mezi chatami Olperer a Geraer přes Alpeiner Scharte je tu (čtvrtá trasa).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zillertal

Příspěvekod mike » sob srp 10, 2019 18:42

@fps: sobb ma pravdu, ta ikonka je jasne k te lezecke ceste, tebe se netyka. Doopravdy tam ale chces? Je to tam ponekud prelanovkovane, na druhe strane je Hintertux a lyzovani na ledovci az do nejakych 3300 m a ty lanovky tam bohuzel jezdi i v lete. Ty to mozna budes mit za hrebenem, nevim, mne by se tam nechtelo. Kdyz uz tak na druhou stranu, Berliner Hohenweg. Navic ti tam bude prset, protoze tam prsi skoro furt ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zillertal

Příspěvekod apuka » sob srp 10, 2019 22:22

@fps: kvuli lanovkam tam klidne muzes. Tam je vubec neuvidis...
- na Alpenerscharte jsem nebyl, ale ta cesta je soucasti nejakeho mistniho runde a chodi to casto i duchodci (kteri jsou na tom ale casto lip nez Ty nebo mike, abych o sebe radeji ani nemluvil :evil: . Ale bude to klasicky VHT prechod pres sedlo, tak trochu predpokladam, ze uplne jednoduchy nebude. A pocital bych s tim, ze v tech skoro 3000 tamsnih skoro jiste bude a ze bude cesta (mozna i na snehu) dost strma.
Pokud misto s tou znackou lezce myslis na spani, asi bych hledal neco jineho... A taky pocital s tim, ze je to tam chranena oblast, chodi tam (alespon v sezone za dobreho pocasi) dost lidi.

- u toho Lizumer Reckner je vojenska oblast, pokud si dobre pamatuji, tak vojenska strelnice (na vetsi zbrane, ne rucni pusky) a ze se tam omezuje pristup! Musis si nekde najst prehled, kdy jsou tam strelby a kdy se tam smi, jsou tam pravidla pohybu. Na spaji v te oblasti radeji zapomen, vojakum se to libit nemusi a nekdy to muze byt i nebezpecne.
Ruku do ohne za to nedam, uz je to prece jen par let, co jsme se o LR zajimali, tehdy jsme to nakonec radeji vynechali.

Edit: tady mas uverejnene casy streleb (jinymi slovy zakazu vstupu) pro tydnech. Bohuzel, ne moc dopredu, takze ponekud blbe na planovaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zillertal

Příspěvekod fps » ned srp 11, 2019 14:04

škod, tak to budu muset jet někam jinam, chtěl jsem projít tu část od Brennerského průsmyku k Tuxer Alpen kde jsem ještě nebyl
mike píše:Je to tam ponekud prelanovkovane, na druhe strane je Hintertux a lyzovani na ledovci az do nejakych 3300 m a ty lanovky tam bohuzel jezdi i v lete.

jak napsal apuka, tak od západu lanovky nejsou ani vidět, ty jsou jen od východu
mike píše:Kdyz uz tak na druhou stranu, Berliner Hohenweg. Navic ti tam bude prset, protoze tam prsi skoro furt

od Mayrhofenu k hranici na jih jsem už byl
mike píše:Navic ti tam bude prset, protoze tam prsi skoro furt

už minule si mě před cestou na Zillertaler Alpen tímto strašil, ale za šest dni mi pršelo jen jeden den, a koncem letošního června na Brennerské části Stubaier Alpen jsem měl šest dní úplně modro, jen občas pár obláčku

apuka píše:- u toho Lizumer Reckner je vojenska oblast, pokud si dobre pamatuji, tak vojenska strelnice (na vetsi zbrane, ne rucni pusky) a ze se tam omezuje pristup! Musis si nekde najst prehled, kdy jsou tam strelby a kdy se tam smi, jsou tam pravidla pohybu.
Ruku do ohne za to nedam, uz je to prece jen par let, co jsme se o LR zajimali, tehdy jsme to nakonec radeji vynechali.

taky to vynechám, jsem si to i mysle když jsem o tom něco hledal na internetu, škoda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Předchozí

Zpět na Alpské státy