Seckauer Tauern

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod alangor » stř pro 30, 2015 11:29

pardon psal jsem rychle z práce tak jsem to prolít jen zběžně každopádně díky za sloučení.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod pavproch » stř pro 30, 2015 11:31

nnzč od teho sme tu my modi (abyste tu nedělali bovdel)

s odpovědma Ti neporadím, bo sme tam v životě nebyl, ale jiní jo, počkej na fps, mika a dlaší
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod pickard » stř pro 30, 2015 11:45

Mapa je Kompass 223.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod alangor » stř pro 30, 2015 11:50

Ta mapa co je ve vláknu je super hned jsem si jí uložil do oblíbených hlavně se to dá nazvětšovat tak že tam jsou i turistický stezky. Jak říkám super.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » stř pro 30, 2015 12:37

Az tak super neni, projdi si diskusi a hledej. Na zakladni orientaci staci, ale do terenu radej poradnou mapu, za mne F&B, cislo nevim, nemam ji po ruce. K tematu je tu informaci vic, hledej. Podle clanku na iBlesku bych se neridil, lepsi je opacny smer a ta jejich trasa vypada tak na den a pul, ne na tri. U kostela sice pramen je, ale mezi kravami a kravinci, to je vylozene nouzovka. Pod dalsimi sedly jsou lepsi. Spat se u kostela a v dalsich sedlech da, ale ke kostelu chodi lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod alangor » stř pro 30, 2015 13:01

hmm díky za info. to že je to tak na den a půl by mi vzhledem k tomu že sebou budu mít bráchu, kterej toho za rok moc nenachodí, až tak nevadilo ( naopak alespoň bych ho nemusel nikam hnát ). Ale ten zbytek mě teda kapku nemile překvapil. Mno zkusim kouknout teda tady okolo do fora a kdyžtak naplánovat nějakou svojí trasu.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » stř pro 30, 2015 19:19

Mas na planovani pul roku. Hledej, cti a kdyz tak se ptej na konkretni veci. Moje info uz je ale trochu zastarale, byl jsem tam pred 8 - 10 lety. Je to v pohode i pro zacatecnika a melo by se dat i driv, podle toho, kolik nasnezi, klidne v kvetnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauerské Alpy

Příspěvekod fps » pát led 1, 2016 14:32

alangor píše:žádné lanovky, minimální infrastruktura, skoro žádní návštěvníci

tohle mohu potvrdit, kdyby to takhle bylo všude, to by byla paráda
alangor píše:1. Opravdu se tam dá stanovat? Páč co jsem ta slyšel tak povětšinou je stanování v alpách zakázaný tak se radši ještě ptám.

stanovat se nesmí nikde, ani u nás, když ale zalezeš někam mimo stezku, do odlehlého místa kde nebudeš vidět, a po sobě zanecháš jenom zválené místo od stanu, tak není problém stanovat nikde
alangor píše:2. Nevíte někdo kde by se dala sehnat nějaká mapa týhle oblasti

záleží odkud si, v Praze kupuji mapy tady mapykiwi, a ještě se mi nestalo že by tam neměli mapu co potřebuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod alangor » pát led 15, 2016 19:31

tak při svém hledání vhodně trasy jsem narazil na tenhle článek, kterej se týká právě stanování v rakouských alpách.Myslim že by se mohl třeba někomu taky hodit tak tady dávám odkaz.

http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2014060011
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Morty » úte črc 5, 2016 14:39

ahoj, loni hirchschkarlgrat nevyšel skrz viditelnost do 40m a souvislou ledovou vrstvu na úplně všem.

Včera však proběhl druhý pokus a můžu potvrdit, že tam žádný řetězy nejsou, ale 3 značky jsme napočítali, tak to asi (blbě) značená cesta je. Značky bych řek že by se hodily pro hledání "cesty nejmenšího odporu", protože jinak může člověk nalézt do celkem blbýho terénu, jako třeba my ;-). Taky můžu potvrdit, že nejtěžší místo je na začátku ve směru od Hochreichhartu. Podle mě to ale není největší zrada, největší zrada je, že je ten hřebínek mnohem časově náročnější, než se zdá z mapy. My jsme to mohli jít cca 2hod a nepotkali jsme nikoho, podle mě to skoro nikdo nechodí... Jinak pro Seckauerské Taury mapa od kompassu moc nesedí, hlavně ty části nástup/sestup. Ani na Mallorce se mapa od Kompassu moc nesetkávala s realitou... to nebude úplná náhoda ;-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » úte črc 5, 2016 17:16

V takovem terenu se musi se zdrzenim pocitat. Neprislo mi, ze by to bylo nejak extra pomale. Koukam na stary log a jestli to vidim spravne, tak jsem sel ze sedla pred zacatkem hrebinku po vrchol Griesskogelu 2:22 hodiny (na konec obtizne casti zrejme 1:05). Podle mapy je to 3.2 km a rychlost mi prijde odpovidajici. Porad je to rychlejsi, nez to obchazet spodem a navic zajimavejsi, ne?

Jj, neni uplna nahoda, ze se to jmenuje Komp-ass :twisted:

Nejaky update aktualniho stavu? Voda, stezky, bivakovaci mista, lidi... Pripadne fotky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Morty » úte črc 5, 2016 18:31

update z trasy: parkoviště u kapličky, wanderweg 975, (u vesnice Obere Leisingau) - sedlo Vorwitzasttel - Hochreichhart - Hirschkarlgrat - Weissattel - traverz na Hocheggriedel a dolů do vesnice Unterwald.

start v neděli cca v 15:00 od auta u kapličky, návrat k autu díky stopu v úterý ráno v 10:00.

Prameny, voda:
- v údolích voda všude, při nástupu poslední voda cca v 1800 mnm. Při sestupu až tak v 1300 mnm. Na hřebeni jedině v sedle před Hochreichhartem - Brandstattertorl.

Spaní:
- první noc: spali jsme u páru skvělých lidí v poslední "salaši" po cestě nahoru. V mapě ta salaš nemá jméno. Luxus, spaní na posteli, dostali jsme večeři, ke snídani kafe a bábovku s marmeládou, parádně jsme pokecali a zahráli si deskovku :-). Na naši otázku při odchodu, co jsme dlužní, jsme dostali odpověď, že "little kiss is good enough" :-). Nevím, čím jsme si zasloužili, že se o nás tak starali, ale jsou tam do 17.9. tak jestli tam někdo okolo půjdete tak s nimi alespoň prohoďte slovo a že je pozdravují Drahoš a Petra :-). Původní plán byl spát ve stanu u šutru o cca 150 vm výš, což je taky fantastická kepma.

- druhá noc: vzhledem k tomu, že jsme měli čas a celkem i sílu, rozhodli jsme se sejít co nejníž a spali jsme kousek od seníku, u cesty cca v 1100 mnm. Jakmile narazíš na sestupu na štěrkovou cestu, je spousta míst na přespání přímo u cesty...

- dobrá místa pro přespání na hřebenu: sedlo Vorwistzasttel, sedlo Brandstattertorl, sedlo pod vrcholem Geiskogel. Voda je je ale jen v tom Brand...

Lidí jsme potkali tak 6 za 3 dny. Podle mě nikdo nechodí ten Hirschkarlgrat. Všichni co jsme je potkali šli buď jen na Hochreichhart nebo jen na Geierhaupt jako jednodenní tůru. Pokud by někdo podle mapy vyrazil na Hirschkarlgrat z druhé strany než my, tak by mohl být překvapen... zajímavější než to obcházet je to určitě :-). Jo a cedule o obtížnosti nejsou ani z jedné strany.

Stezky po Hochreichhart parádně značené, vyšlapané. Hirschkarlgrat 3 značky, traverz pod Geiskogelem byl blbost, trval až příliš dlouho, lepší by asi bylo jít nahoru a zase dolů do doliny. Na sestupu kosodřevina, stezka celkem zarostlá, nic moc. Pak absolutně neseděla realita s papírovou mapou. Spolu s mapy.cz v mobilu, papírovou mapou a intuicí jsme to trefili dolů cestou nejmenšího odporu ;-)

tyjo jsem se rozepsal... na fotky sem hodím odkaz, během zítřka je zpracuju :-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » úte črc 5, 2016 20:08

Jj, traverz volnym terenem je obvykle blbost, kdyz je po hrebeni stezka. Casto i kdyz neni. Kdyz se rozhoduju, tak se ridim podle hesla hreben je tvuj pritel ;-)

Divne s tou ceduli, na strane od Hochreichhartu byla. Co si matne vzpominam, tak kovova a prisroubovana. Hned na prvni skale, po ktere se leze nahoru. Je to 9 let, co jsem tam byl, ale ze by tohle nekdo ukradl? :((
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Morty » stř črc 6, 2016 13:59

slíbené fotky zde: http://4navylete.rajce.idnes.cz/Seckaue ... 2C_Drahos/

Nejtěžší místa Hirschkarlgratu tam ale vidět nejsou... resp. ne zřetelně...

mike: právě stezka tam spíš nebyla, než byla a traverz vypadal celkem v pohodě, no - nebyl :-D.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2016 16:51

Chybami se clovek uci ;-) Jestli je ten traverz to, co je na fotkach pred sestupem, tak to je docela typicky pripad, kdy je lepsi jit po hrebinku i bez stezky nez traverzovat. Traverz sice vypada v pohode, ale je neprijemny, namahavy a nekonecny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod remy77 » stř srp 8, 2018 17:17

Tento vikend sme isli hreben od Hochreichhartu na zapad cez Hirschkarlgrat po sedlo Barensuhlsattel.
Spali sme na juh zo sedla Krugrltor na Schrompfkogelom.
Je potrebne zist asi 100 hm, su tam pastviny a aj napriek sucham tam bolo dost vody. Len je potrebne si ju upravit, lebo potociky tecu z pastvin...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Frank1e » stř srp 15, 2018 9:26

Super, tahle informace přišla akorát vhod, za pár dní mám tohle místo vyhlédnuté na nocleh taky :-) F.
Frank1e
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 7, 2018 11:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Frank1e » čtv srp 23, 2018 11:05

Tak potvrzuji, vody stále dost a krásné místo 8) F.
Frank1e
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 7, 2018 11:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod skutrjohny » úte čer 16, 2020 10:19

Tak jsem si rozsiril treky v Alpach o tuhle oblast. Zacinal jsem v Mauternu a koncil ve Waldu. Puvodne jsem to chtel jit obracene, ale porad tady nekdo desil s tim "lezeckym" Hirschkarlgratem, ze jsem to radeji vzal jakoze bezpecneji z toho "spravneho" smeru. Zbytecne.
Trasa zde:
https://mapy.cz/turisticka?planovani-tr ... &xc=%5B%5D
Vychodni jednotvarny lucni hreben mi pripominal skoro Fuerteventuru:), zapad uz byl prece jen trochu vic rozervany a clenitejsi. Prvni noc jsem prespal pri vrcholku Kleiner Zinken s paradnim vyhledem (i skrz vitr jsem nemohl odolat:), druhou noc jsem si naplanoval v sedle Bärensuhlsattel, ale jakepak to bylo prekvapeni, kdyz za mnou pred devatou vecerni prisli 2 myslivci s tim, ze v celem Rakousku se takto nemuze nocovat (byl jsem na hrane, ale stale nad hranici lesa-budu si muset ten zakon jeste precist) a poslali me o 15min. nize k chate/statku, ktery jeden z nich spravoval, Beisteiner Alm, ze si tam muzu postavit stan. Stali u me nez jsem si vse pobalil a pak v zavesu za mnou hlidali, abych nezdrhl nekam do svahu a splnil, co se odeme ocekava. Nejdriv jsem byl nasrany a brblal neco o tom, ze to uz pak i vzhledem k pocasi nebude mit pro me smysl se vracet do sedla a pokracovat v hrebenu - spatne jsem rozumel cas, ktery mi rekli (namisto fifteen jsem slysel fifty), ale po chvili me uz vitala mlada slecna s mladym chlapcem s lahvacem v ruce jako uvitani a tak jsem jim byl nakonec vdecny a odpustil jim. V 5 rano me sice probudil za hlavou spusteny generator, ale to uz je detail. Penize nechteli, tak jsem alespon malemu chlapci-ktery mel ze me asi zazitek a stale me sledoval, dal nejake to spropitne na zmrzku.
Jinak prvni 2 dny slunecno (jsem spaleny jak prase, tak kdybych se tu uz nikdy neobjevil, zahubila me rakovina kuze), posledni den dest, vitr, honici se mraky.
Veci i sebe jsem sice pred destem ochranil, ale na nadru ve Waldu jsem zjistil, ze jsem nezavrel v batohu lahev s vodou a ta to tam dorazila. Neva, celkove moc pekny vylet.

Jo a kdo rika, ze jsou kravy kamosky? Jedna se na me rozbehla a malem mne rozslapala vybavu. Me minula jen o metr. Chapu, nejspis to myslela jen jako sprym, rozdovadena kravicka, ale ja mohl prijit o cast draheho vybaveni a kdyz si mi za zady i trosku odkopla, tak to mohlo dopadnout i hur. Njn, chtela dokazat stadu, kdo je tam sef.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hirschkalrgrat
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Etheric » úte čer 16, 2020 13:11

Pěkný :) Jaký tam je klima? Tam navrchu musí hrozně fučet, nebo ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod skutrjohny » úte čer 16, 2020 13:45

ve stinu melo byt cca 13°C, na slunci samozrejme vic. pofukovalo, ale nic hrozneho. to zalezi na aktualnim pocasi. krom nedele mi pocasi vyslo skvele.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » úte čer 16, 2020 15:50

skutrjohny píše:ale jakepak to bylo prekvapeni, kdyz za mnou pred devatou vecerni prisli 2 myslivci s tim, ze v celem Rakousku se takto nemuze nocovat (byl jsem na hrane, ale stale nad hranici lesa-budu si muset ten zakon jeste precist)

Tak to se mi jeste nestalo, ale nepouzivam stan, takze nejsem tak videt. Nebylo to spis tim, ze si myslivci chteli zastrilet a bali se, ze te trefi? Tohle obcas v Rakousku problem je, bezne tam lovi kamziky... Vetsinou spis brzo rano a nechteji, aby se jim tam turisti motali. Nevim, jestli na to maji narok nebo ne, ale pakrat jsem se s nima domlouval, kdyz jsme se vecer potkali. Kudy pujdu, kde asi budu spat a kde budou rano lovit oni. Abychom se bezpecne vyhnuli.

skutrjohny píše:jsem spaleny jak prase, tak kdybych se tu uz nikdy neobjevil, zahubila me rakovina kuze

Dobry opalovaci krem patri do zakladni vybavy v Alpach. Bud rad, ze tady jsi byl jeste docela nizko, pres 3000 bys dva dny nedal, jelikoz bys mel po prvnim dost (jednou jsem se rano zapomnel namazat a vecer mel horecku a nejhorsi opary v zivote). V ramci ranni pripravy se namazu Daylongem a pak mam na zbytek dne pokoj.

skutrjohny píše:Njn, chtela dokazat stadu, kdo je tam sef.

Urcite to byla krava? Oni tam nekdy nechaji i mlade byky, taky se na nas jednou takovy prsil :)

Jinak pekny, gratuluju :)

Etheric píše:Jaký tam je klima? Tam navrchu musí hrozně fučet, nebo ne?

Klasicky horsky. Nekdy fuci dost, jindy je krasne a prijemne. Zrovna na tehle trase o kus dal na zapad jsem v cervenci zazil snezeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod skutrjohny » úte čer 16, 2020 16:38

u toho nocovani asi slo hlavne o to, ze se takto muze prespavat jen v nouzi a tim, ze mi nabidli nocleh, tak se to me spani v sedle stalo nezakonym :) a stan jsem primo nemel. vzal jsem jen tropiko, takze z toho byl vlastne tarp.
opalovak nemam zazite nosit. u nas to neni tak nutne a zapominam na to. druhy den odpoledne jsem nastesti narazil na 2 Cechy a ti mi ho pujcili.
A mas pravdu, asi to byl mlady byk, ktery se chtel predvest a po nervoznim preslapovani me alespon rychle a tesne obehl. Bylo jich v tom stade vic a na kravy mi to prislo podezrele:) Kdyz jsem je obchazel podruhe, ten stejny se znovu zastavil a vahal, jestli me nema jeste jednou trochu postrasit.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Etheric » úte čer 16, 2020 18:50

mike píše:Klasicky horsky. Nekdy fuci dost, jindy je krasne a prijemne. Zrovna na tehle trase o kus dal na zapad jsem v cervenci zazil snezeni.

Nikdy jsem v takovejch místech nebyl a rád bych se tam i podíval, akorát zvažuju, jestli bych takovej výlet zvládnul /kvůli chladu a větru/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » úte čer 16, 2020 19:15

skutrjohny píše:u toho nocovani asi slo hlavne o to, ze se takto muze prespavat jen v nouzi a tim, ze mi nabidli nocleh, tak se to me spani v sedle stalo nezakonym

Jde spis o to, proc to udelali a proc te proste nenechali byt. Fakt jsem tohle nikdy nezazil.

skutrjohny píše:opalovak nemam zazite nosit. u nas to neni tak nutne a zapominam na to. druhy den odpoledne jsem nastesti narazil na 2 Cechy a ti mi ho pujcili.

U nas ne, ale s vyskou UV zareni pribyva. Spalit se muzes i v zime v Krkonosich nebo na MF. Mel jsi stesti, ja bych ti treba nepujcil, jelikoz si mnozstvi v ramci UL odmeruju a mam jen mensi rezervu (nepotahnu celou tubu, kdyz mi staci 30 ml).

Etheric píše:Nikdy jsem v takovejch místech nebyl a rád bych se tam i podíval, akorát zvažuju, jestli bych takovej výlet zvládnul /kvůli chladu a větru/

Chce si to vybrat dobre pocasi podle predpovedi. Idealni je tlakova vyse na podzim. Zari, rijen, na tyden se udela krasne, azuro a vetsinou moc nefouka. Na prodlouzeny vikend je tohle jistota, vetsinou i na cely tyden. Chce to koukat na synoptickou mapu a pockat, az si tlakova vyse sedne na Alpy.

Jinak muzes zacit s Malou Fatrou, teren se moc nelisi. Kdyz si das oba hrebeny, tak je to slusna tura. Akorat teda nahore obcas fouka dost a je vetsi problem se spanim, na chatu se ti asi chtit nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Etheric » úte čer 16, 2020 19:24

synoptickou mapu? Budu muset pogooglit :D
Hádám, že tohle se nedá naplánovat měsíc dopředu..
Spát budu chtít určitě venku, chatu ani náhodou... Leda bych ju měl sám pro sebe
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » úte čer 16, 2020 19:46

Tohle: http://www.pocasidomasov.cz/synopticka_mapa.php

Ne, kdyz chces, aby to fakt vyslo, tak maximalne 3 dny dopredu s tim, ze si upresnujes stav pocasi a kdyz to vypada OK, seberes se a jedes. Jsou to idealni podminky, kdy predpoved funguje na tyden dopredu, ale ne vic. Takze na kratsi vylet muzes promeskat prvnich par dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Etheric » úte čer 16, 2020 19:53

Tak v tom se fakt nevyznám :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod mike » úte čer 16, 2020 20:10

Si to nekde najdi s vysvetlivkama ;-) To co chces je, aby velke V v krouzku bylo nad Alpama a u nej cislo aspon 1020, vic je lip.

Pouzivam teda spis tohle: http://wxmaps.org/pix/euro.fcst a tlak je videt konkretne tady: http://wxmaps.org/pix/euro.slp
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Seckauer Tauern

Příspěvekod Fllux » čtv čer 18, 2020 12:51

skutrjohny píše:Tak jsem si rozsiril treky v Alpach o tuhle oblast. Zacinal jsem v Mauternu...

Paradni trek. Na kolik zhruba vyjde cena vlaku? (Treba z Prahy, nebo odkud si jel)
Fllux
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 13, 2020 16:52

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy