Eisenerzer Alpen

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Eisenerzer Alpen

Příspěvekod remy77 » úte kvě 3, 2016 15:48

Siel uz niekto hreben resp. Reichenstein-Traverse?
Zaujimala by ma obtiaznost vystupu z vychodu na Eisenerzer Reichenstein cez Grete Klinger -Steig (podla bergsteigen je to max. B/C - aj to len na 2 miestach) a hreben na zapad cez Wildfeld, Zeiritzkampel, Leobner, moznost zist dolu na juh na Treglwang alebo pokracovanie az po Johnsbach.
Ide hlavne o doplnenie vody, moznosti resp. vhodneho miesta na prespanie (okrem Reichenstein hutte), navstevnost (nastastie malo chat) a pod.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Eisenerzer Alpen

Příspěvekod oodoow » ned kvě 29, 2016 14:38

Grete Klinger Steig jsem šel teď v pátek, dá se to v pohodě projít. Když je hezky, není to žádný extrém a většina z nás to šla bez výbavy na ferraty. Dál je tam pár sněhových polí, ale i to bylo bez problému. Překvapilo mě, jak pěkná je to trasa.
Voda je jenom dole a nahoře u chatek.
Dál na západ přes Wildfeld jsem sice nešel, ale mám projitý tento hřebínek za Wildfeldem směr Johnsbach. Jsou to travnaté pěkné kopečky, voda se dá nabrat třeba tady, prameny jsou na mapy.cz vyznačeny.
Na Grete Klinger Steig se motalo celkem dost lidí, na hřebínku směr Johnsbach nebyl skoro nikdo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3131
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Eisenerzer Alpen

Příspěvekod remy77 » pon kvě 30, 2016 11:55

oodoow:

Dik za info.
So zaistenymi cestami problem nemam, len som bol zvedavy, ci tam nie su nejake "klucove" miesta ak to pojdeme s polovickou natazko. Lebo aj podla topo, by to malo byt v pohode.
Prave preto, ze dalej od Richenstein hutte nie je dalsia chata, predpokladal som, ze to uz nebude take preludnene aj pre pripad nejakeho prespania na hrebeni.
Nejake pramene som nasiel aj na nete.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Eisenerzer Alpen

Příspěvekod remy77 » pon črc 30, 2018 9:53

Asi pred 3 tyzdnami som nakoniec presiel hreben Eisenerzer Alpen. Od Präblicherhofu na Reichenstein, dalej po hrebeni po 673 - Theklasteig. Z hrebena som schádzal zo sedla za Blaseneckom po 675 do Johnsbachu.
V tejto casti podma mna asi jeden z najkrajsich hrebenov. Na relativne kratkom useku je celkom pestry. Bonus je minimum ludi, na hrebeni nie su ziadne chaty :supz:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40


Zpět na Alpské státy