Dolomity

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » čtv zář 14, 2017 19:10

Veris rosnickarum na mesic dopredu? :D Optimisto. Ja teda doufam, ze pekne bude, kazdy rok byva, ale nekdy az v listopadu a vloni v prosinci...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » čtv zář 14, 2017 19:17

Loni bylo ale touhle dobou 30, tak to bylo celé dost posunuté. Letos nám ten podzim začal pěkně studeně, tak by se to mohlo koncem září a říjnu otočit, docela na to spoléhám :wink:
Loni jsem byl kolem sv. Václava v Seetaler Alpen a počasí byl děs..ze tří dnů bylo hezky tak den. Druhý den strašně foukalo a třětí strašně lilo.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » čtv zář 14, 2017 19:18

Jenze letos bylo i cele leto jine... pocasi je letos vyrazne min stabilni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod booze » pát zář 15, 2017 7:36

Neverim a proto mam plany dva. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » pát zář 15, 2017 8:12

Taky na to nechci spoléhat, proto mám dva termíny a několik lokalit :wink: Ale Dolomity bych nejraději..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod feci » stř dub 18, 2018 7:04

Ahoj .
Zháňam informácie o treku Alta via 1.
Zaujíma ma možnosti ubytovania, či sa dá prespávať v stanoch alebo je potrebné si objednať ubytovanie na chatách.
Díki.
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 14:46

Kdy tam chces jet? Zrovna AV1 jsem nesel, ale obecne byva v Dolomitech v sezone spousty lidi, tyhle trasy chodi a myslim, ze stanovani neni dobry napad. Nevim, jestli je to vylozene zakazane, ale ceka se spis, ze lidi chodi od chaty k chate. Mimo sezonu je to jine a pak se to da. Chodim teda se zdarakem a kdyz to jde, spim na winterraumu nebo bivaku.

Jinak to takhle vrele doporucuju. Na podzim, kdyz je tlakova vyse, tak mas tyden i vic krasneho prijemneho pocasi. Azuro, zadne horko a navic malo lidi. Rijen az zacatek listopadu, jezdim kdyz je pocasi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 18, 2018 19:18

Loni jsem touhle dobou uvažoval nad Alta Via 1. Ale na přelomu června/července byly chaty už úplně obsazené. Chaty chce registrovat fakt dopředu nebo jet až konec září/ říjen..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 19:21

Radej rijen. Chaty zaviraji na konci zari a kdyz je pekne, tak to obcas o tyden nebo dva protahnou. Obcas jsem narazil na otevrenou chatu i v pulce rijna. Teprve pak je klid.

Jinak jo, registrovat dopredu, ale spat na uplne narvane chate je dost opruz. Aspon pro mne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 18, 2018 19:23

Souhlas, nakonec jsem loni skončil na TMB a spaní pod stanem. A lidi byly, ale že by to byly davy, to ne. Dolomity jsem byl v prní dekádě října a byla to paráda :)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 19:30

Kde presne jsi byl?

Vloni jsem jel v pulce rijna a chytnul uplne fantasticke pocasi. Teplo jak v zari a skoro zadni lidi.

Hmm, mozna bych to tu mel prestat propagovat, jinak tam za chvili bude v rijnu plno Cechu a to bych nerad :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » stř dub 18, 2018 19:41

Někdy mezi 4-10 říjnem. Počasí paráda, v noci kolem nuly, přes den občas na triko. Ale nešli jsme žádný dlouhý přechod. Bylo to pár týdnů po tom co se mi vrátila ta borelka. Nějaké treky kolem Tre Cime, Lagazuoi, Lago di Braies. Takové úryvky jednotlivých AV. Dost jsem u toho fotil, takže nic náročného. Letos chci asi zas a uvidím, jak moc akční to bude :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod feci » čtv dub 19, 2018 8:44

Rád by som tam šiel koncom srpna.
Ale ztoho čo čítam, začínam premýšľať o tom řijnu, aj keď by som tam kôli priateľke radšej šiel v teplejšie dni.
V tom srpnu je to s turistami ako? Je ich tam hodne?
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Dolomity

Příspěvekod Zdéňa » čtv dub 19, 2018 9:29

Od půlky července do konce sprna je to nejhorší - nejvíce lidí. Říjen je v Dolomitech asi nejhezčí. Ale jak píše mike.. už to tu asi taky nebudu rozšiřovat :D
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity

Příspěvekod mike » čtv dub 19, 2018 14:52

Jj, v Italii zacinaji prazdniny a dovolene v pulce cervence. Takze kdyz uz jet zacatkem leta, tak rozhodne pred 15.7. Delam to tak jinde a kdyz pretahnu, tak mam pak na konci treku problem se vubec ubytovat i v hotelu, vsude hordy Talianu. O neco lip zacne byt az tak pulce v zari, ale dokud nezavrou chaty, tak je v horach furt dost lidi.

Konec srpna navic neni dobry napad kvuli pocasi. Pravidelne prichazi maly monzun, coz je ochlazeni, deste a nekdy i snih. Bezny je posledni tyden v srpnu a prvni v zari, ale kazdy rok je to trochu jinak a predem se to moc odhadnout neda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Alpské státy