TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod codetyna » pát kvě 26, 2017 9:45

Díky, tomu co píše @pickard samozřejmě rozumím. Taky mě pěkně naštve, když jedu do práce v kancelářském oblečení a cizí pes na mne skočí a ušpiní mě apod. a tak se tomu prostě snažím předejít z mé strany.

@Grco: tak já dostala jednu odpověď, s tím, že třeba někdo poradí více a pak to jelo... akorát jsem na místo odpovědí ohledně spaní mimo kempy na TMB dostala přednášku o tom, jak mám a nemám nakládat se svým psem. To spaní mimo kempy mě zajímalo zejména proto, že bych třeba ráda rozložila trasu jinak než většina lidí podle stanovených etap (některý den šla více, jindy méně) a právě také neotravovala lidi v kempu svým psem. Prostě být přes noc někde mimo bez lidí je pro mne větší klid (a pro ně očividně taky :D ).
codetyna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 25, 2017 13:27

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod grco » pát kvě 26, 2017 9:47

@pickard: hehe, dobre zhrnute tie body, je to presne tak :)

milujem klasicke situacie, ked niekto ma psa na volno a ide okolo niekto cizi, a ten pes sa rozbehne k tomu cizimu clovek (a nemyslim nejak hrozostrasne, ale akoze sa chce hrat) a ten majitel krici "nebojte se, on vam neublizi", to je jak si pisal, ten majitel si mysli, ze ked neublizi, tak je vsetko OK

lenze si neuvedomuje, ze mne vadi, ze ma ten pes otravuje, zacne skakat predo mna, okolo mna, behat jak magor, mam sto chuti ublizit ja jemu! :D

nie kazdy ma rad, ked na neho nejaky pes slinta a to niektori (cest vynimkam) psickari vobec nechapu, ze nie kazdy sa chce s ich milacikom "hrat" a ma radost, ze vidi nejakeho psa a este presne, tie hnusne furt zaslintane plemena, ty kokos, nikdy nepochopim, jak to niekto moze dobrovolne mat doma...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod grco » pát kvě 26, 2017 9:51

@codetyna: lenze TMB je jeden z top 10 trekov na svete a v civilizovanej krajine, to nie si niekde v divocine v kanade...

prespat mimo samozrejme mozes, ale fakt pochybujem, ze je to uplne koser, a to nema nic so psom, proste ten trek ma nejake zazemi, su tam v kazdej doline kempy/rifugia a podobne, a preto nema moc zmysel spat niekde mimo, aj ked chapem, ze si to niekto moze chciet rozlozit inak, ale u TMB to moc nedava zmysel...

mozno by som sa na tvojom mieste na to pozrel inak, ked si chces uzit samotu, se psem a spani mimo kempy, mozno TMB nie je ten vhodny vylet ;)

to je jak ist do prahy na karlov most s tym, ze dufam, ze si tam uzijem samotu ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod apuka » pát kvě 26, 2017 9:56

@pickard: Ano, s uvedenym souhlasim v pripade dost velke vetsiny psu chovanych v CZ/SK, bohuzel. Proto jsem dal u sve otazky dovetek, ze kdyz pejskar a pes neni z teto skupiny. Ono totiz fakt plati
codetyna píše:když je člověk debil, tak je prostě debil
jen bych pridal, ze debil ma skoro vylucne debilniho psa ("jaky pan, taky pes") a mu nikdy nedojde, ze jinym muze vadit.
A taky je vul ten, kdo bere psa na pro psa neprostupna mista, resp. pokud uz ano, tak tam jde tehdy, kdy je plno lidi. To jsem uz ale resili jinde.

@codetyna: z tech reakci si nic nedelej, je to to u kazde zminky o psovi na horach. Na druhe strane, nekdy se neda reakcim divit uz i jen z polozeneho dotazu, resp. reakci majitele psa, to je treba rict... S jednou veci bych u Tebe ale plne nesouhlasil:
codetyna píše:Příroda v národních parcích dostává pobytem lidí zabrat mnohem více než tím, že projdu horami se psem.
Ten pes je zvire a muze mit zvireci nemoci, bakterie, viry, cizopasniky, ..., co my lidi tam nezavleceme. Ty si to u sveho psa nemusis vubec vsimnout, ze neco ma, resp. na tom psovi se to ani nemusi projevit, ale on zanecha v te prirode svoje stopy vcetne uvedenych organizmu - a u zvirat v prirode, vetsinou na ty nemoci a problemy nezvykle a nemajici obranu to muze dopadnout v extremu i docela katastrofalne. Toto je dobre si taky uvedomovat a taky to, ze sebelepsi veterinarni pece tomuto nezabrani.

@dudy: s tou hospadou a detmi je to ponekud slozitejsi a "maly" rozdil oproti psovi tu je... Ten kdo decka bere do hospody (i kdyz je tam detske hriste), tak uci deti (uceni vzorem) minimalne, ze:
1) chlastat je spravne, stejne tak chodit ozraly
2) (nastesti uz ne na dlouho) kourit je spravne
3) (predpokladam, ze v Tve putyce to neni jinak) mluvit sproste je spravne
(O tom, ze momentalne jeste jim nici zdravi kourem ani nepisu.)

Fakt si myslis, ze toto je to, co bychom deti meli ucit?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod grco » pát kvě 26, 2017 9:58

@apuka: Jo, vsetky 3 body su spravne! :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod pickard » pát kvě 26, 2017 10:00

codetyna píše:Taky mě pěkně naštve, když jedu do práce v kancelářském oblečení a cizí pes na mne skočí a ušpiní mě apod. a tak se tomu prostě snažím předejít z mé strany.


No a to je to co mě žere - proč tomu mám já předcházet ze své strany. Pokud má někdo psa, má tomuhle předcházet on, ne já.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod grco » pát kvě 26, 2017 10:02

A jak sa tomu da predejit z me strany? Ved to ani nejde, ked proste na mna ten pes sa rozbehne a vyskoci?

On mi nerozumie, ked mu poviem, neskac po mne, mam ciste oblecenie! :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod codetyna » pát kvě 26, 2017 10:04

@grco, picard: snažím se předejít tomu, aby to můj pes někomu dělal (asi sem se nepřesně vyjádřila)
codetyna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 25, 2017 13:27

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod pickard » pát kvě 26, 2017 10:04

grco píše:A jak sa tomu da predejit z me strany?


No to je přece jasné - když vidíš psa, přejdeš na druhou stranu. Když běháš a je tam pes, zpomalíš nebo běžíš jinudy. Když jedeš na kole a jsou tam natažený vodítka přes celou cestu, tak to objedeš pangejtem, když je na jizerský magistrále pes ve stopě, tak zastavíš, abys nespadl, když víš, že mají lidi v kempu vyjícího psa, vezmeš si špunty... no ne? Stačí si trošku pomoc, jsme přece lidi. Ehm...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod dudy » pát kvě 26, 2017 10:19

Mám známého, říkejme mu Karel, abstinent, nekuřák sportovec...
Takovej ten cílevědomej zarputilej asketa...
Má dvě dcery, dneska 21 a 19 let.
Od malička je vedl ke sportu. Atletika, kolo, v zimě lyže...
Holkám to v žákyních docela šlo. Tý starší líp. Fotr byl strašně pyšnej, všude cpal fotky dcer na stupních vítězů, když mluvil o tom, jak holky pětkrát tejdně dřou na tréninku, svítily mu oči nadšením...
V patnácti se ta mladší pokusila o sebevraždu, protože ten dril nemohla vydržet...
Krize, rozvod, péče o dceru, praní špinavého prádla...
Ukázalo se, že Karel mlátil ženu, byl despotickým tyranem, obě své dcery v podstatě týral (za špatně zaběhnutý čas zaracha atd.)...
Obhajoba byla ve stylu:
"Vždyť jsem to dělal pro vás..."
Minulej tejden sem seděl s holkama v hospodě.
A že prej:
"Když sme jeli ze závodů, všechny děti šly s rodičema za odměnu na pohár, nebo do Mekáče. My sme jeli rovnou domů.
Nikdy sme nebyly s rodičema v cukrárně, na obědě, nebo jenom tak, sednout si na limonádu...
Když sem se jednou trošku lízla tak mě zbil jak psa a měsíc se mnou nemluvil..."

Z toho jasně plyne, že je třeba vzít děti jednou za čas do hospody, nebo si sáhnou na život.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: TMB - spaní mimo kempy zkušenosti

Příspěvekod mike » pát kvě 26, 2017 18:39

:D dobra debata.

@codetyna: abych nezapomnel, vitej na foru :twisted: Jestli te to neodradi a rozhodnes se zustat, tak muzes byt prinosem, jelikoz umis napsat prispevek, co ma formu, hlavu i patu :smt023 (a to uz dnes bohuzel neni obvykle) Na lidi si casem zvyknes, treba grco se rad tvari jako nejvetsi extremista, ale v jadru je to hodny kluk ;-) Na zpusob debaty taky, je celkem obvykle, ze se clovek moc nedozvi k puvodnimu dotazu a debata se rozjede uplne jinym smerem :)

codetyna píše:Příroda v národních parcích dostává pobytem lidí zabrat mnohem více než tím, že projdu horami se psem.

Taky nesouhlasim, ale z jinych duvodu. Zvirata v horach jsou bylozravci (kamzici, kozorozci, svisti...) a pes je selma. Pusobi zviratum stres jen svou pritomnosti, na lidi si zvyknou, ale pes, zvlast stekajici nebo dokonce na volno behajici, bude stres porad. I kdyby nahodou poslouchal na slovo a vratil se na zavolani.

Proc myslis, ze jsou v NP Grand Paradiso (to je kousek odtamdud) psi zakazani? Prave kvuli tomu, jsou tam kozorozci. Lidi jim celkem nevadi, mnohokrat jsem prosel kousek od nich a pakrat ke mne prisel kozorozec na nekolik metru. Pes je ale neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Předchozí

Zpět na Alpské státy