Maroko

Kenia, Tanzánie, Uganda, Botswana, Namibie, JAR, Madagaskar, Mauritius, Reunion

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Maroko

Příspěvekod rebi » stř úno 3, 2010 12:33

fakt?ja sem tamtudy projizdel jen jednou a to uz je vic jak 10let..jenze to bylo pronajatym busem se samejma cechama..takze sem poznat skutecnou atmosfgeru moc nemohl.. :(

otazkou je jak je to tedka..to co vypravis si zazil kdy??

Kazdopadna letiste Marrakesh Menara je co se tyce securitackych opatreni docela vysmech..myslim,ze by nebyl pblem tamtudy pronest skoro cokoliv...co se tyce piti,tak petflasky s vodou samozrejme plny neni problem...a co se tyce nakejch psu co vypadali jako cviceny sem videl jednou jedinkrat a to paradoxne ne pri odbavovani,ale pri vystupovani,coz mi prijde jako samo o sobe uzasnej dzouk,aby nekdo do Maroka vezl neco na odvaz.. :)
Mozna letiste co jsou bliz evrope jsou asi vic hlidany..tezko rict..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Maroko

Příspěvekod kobowski » stř úno 3, 2010 12:54

No to me bylo 18, tedka je mi 31, takze nakej ten patek to uz taky bude, ale tudle jsem videl francouzskou detektivku "Rychla akce" (jinak celkem blbost) a tam prave jeli do Maroka pro hasis a vypadalo to tam furt stejne. Jeste jsme tam spali u more na plazi a vecer prisli policajti a sebrali nam pasy a rano nam je vratili, prej abysme jim v noci neodpluli na paseracky lodi, ale sami vesele pokurovali travu z fajfcicek.
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Maroko

Příspěvekod kobowski » stř úno 3, 2010 13:02

Cestou zpatky sem stopnul nakyho Itala v dodavce a ten mel v kabine nad hlavou v prepazce vylomenou diru asi 20 cm v prumeru, tak sem se ho ptal co to je a naznacoval, ze mu to udelali spanelsky celnici kdyz hledali drogy, takze asi jak na koho jsou prisny
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Maroko

Příspěvekod Jary » stř úno 3, 2010 13:19

rebi píše: zainvestovat nakejch 400dH a na 2 dny na pobyt primo na pousti a na velbloudy...

Předchozí tazatel psal něco o letním spacáku. Jde to takto vyjet v zimě (mě konkrétně jde o únor) do pouště pouze s letním spacákem. Nabídnou ti v pouštním stanu nějakou deku, nebo je lepší mít pořádný svlastní spacák

rebi píše: jet stejnym zpusobem dou soutesky Todra a tam si par dnu pobejt a prejit
peskobusem do ty druhy soutesky..sakrys si ted nevzpomenu na jmeno..a pritom se mi libila vic nez todra...

Asi Dádes ne? Je to v těch soutěskách na vícero dnů, Z nějakého průvodce jsem nabyl dojmu, že todra je v nejužší části dlouhá jen několik stovek metrů. Projít a odfrčet nebo to opravdu stojí za delší pobyt?

rebi píše: Mno,pak si uzit prespani u zdejsich nekde na strese..

Viz prvý dotaz - není trochu kosa?

rebi píše:tam si najit jednu cachku jestli kacerim..;)

Můžu poprosit o překlad do češtiny?

rebi píše: Pokud chces muzu dodat i konkretni mista na prespani u ty pousti i zadarmiko stejne tak i u tech vodopadu....
stejne tak muzu poradit jak se dostat s Mrasche k vodopadum a za kolik..

No tak sem s tím, rady se hodí.


Děkuji.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Maroko

Příspěvekod rebi » stř úno 3, 2010 14:24

Předchozí tazatel psal něco o letním spacáku. Jde to takto vyjet v zimě (mě konkrétně jde o únor) do pouště pouze s letním spacákem. Nabídnou ti v pouštním stanu nějakou deku, nebo je lepší mít pořádný svlastní spacák

Byl jsem tam zacatkem prvni 2 tydny ted v prosinci a myslim,ze co do teplot to tam bude srovnatelny,spis v unoru uz bude o malinko teplejc..
byl jsem v oblasti Zagora,m'Hamid (takze asi by se dalo rict marocka cast J Sahary)..pres den sem chodil v tricku a v kalhotech,pripadne kratasech(i kdyz lepsi jsou kalhoty,pac to uz prece jen neni mesto a byly videt selijaky pohledy...)..V noci uz byla kosa radna..a na pousti bylo par stupnu nad nulou bych tipl..mel sem sebou trisezonak,ale samozrejme neni problem si rict o dalsi deky..spis na matracich potazenych prosteradlem,pod kterym je vetsinou jeste deka a i polstare jsou tusim v povleceni...samotny matrace jsou vetsinou jeste na kobercech..az budou naky fotky na naky galerii(ty my:) ),tak to sem hodim..spani docela luxusni..kdyz jsem kdyz jsem odjizdel z Mrasche,tak tam byly typci co se ztama vratili a rikali,ze tam dokonce i prselo..pri prejezdu pres Varzazat (coz je pro slabsi zaludky problem) uz normalne snezi a je vanice..
Pokud nejsi nejak zchoulostivelej,tak 3sezonak ti staci..myslim,ze i letni..jel bych s nim,ale mam jen 3 sezonak..pred odletem sem pokecal s holandankama co nemeli ani ten..a pocitali s dekama na miste..takze to bych byl dost v klidu..

Asi Dádes ne? Je to v těch soutěskách na vícero dnů, Z nějakého průvodce jsem nabyl dojmu, že todra je v nejužší části dlouhá jen několik stovek metrů. Projít a odfrčet nebo to opravdu stojí za delší pobyt?

jojo,me to pak doslo,ze je to Dades,ale byl sem linej to opravovat..
ja nemel na mysli ji projit..samozrejme,ze je kratka jen par stovek metru..ale kamoska mi rikala,ze se odtamtud da jit pohodlnym cca 3dennim treku dojit do ty druhy Dades..tj..idealni asi to vzit busem na Tinerhir,pak Todra ztama ten trek Dades a zakoncit to v Boumalne nebo v Skoura..
Osobne mam v planu udelat nekdy na jare neco takovyho,ale pokracovat na zapad a projit si tu severni cast Atlasu m'Gun..o ktery sem slysel ze je o dost krasnejsi nez jizni,kam se lidi vali kuli Toubkalu..
Jinak myslim,ze snad zrovna tenhle trek nebo nejakej podobnej popisoval Smid v knize za bubny berberu..
A co se tyce toho,ze projit a odfrcet - to mas bohuzel pravdu..ja tam byl naposled pred cca 10lety..a to tam jeste nebyla asfaltka..uz to sice bylo proflakly,ale stejne ses tam mohl prochazet skrz ten potok,nebo ricku..ted je tam asfaltka a co sem z fotek pochopil,tak z potoku neco jako kanal..:(..

Můžu poprosit o překlad do češtiny?

sorac..mas pravdu,ze moc na diakritiku nehraju a obcas vytvarim az moc hmm..slangu atp.
kazdopadne tady je to o tom,ze to ma vyznam jen pro toho,kdo tomu rozumi,kdo ne,pro toho to
vyznam nema..;)
ale strucne - geocaching..takova kratochvile..my si od toho samozrejme na zaklade vyslovnosti
odvodili "jdu kaceri" hledat kesku..vic treba na http://www.geocaching.cz
A prave ze v okoli Mrasche moc kesek neni a v ty oblasti kterou sem narvhoval a kterou bys dyztak projel jsou po
ceste takovy 3,4..

No tak sem s tím, rady se hodí.

no v zasade jde jen o ty ceny..a dyz tak nad tim premyslim tak toho moc neni..
vodopady-Mrasch(taxi):80Dh..100uz znamena,ze Te chteji uz natahnout...ale nevim esli se cena nelisi nejak v zavislosti na rocnim obdobi..ale myslim,ze ne..
pro lidi kdo jeste nekdy nebyli v africe,resp.Maroku mozna jen sok,ze se tam jezdi Mercedesama(typ presne neznam) do kteryho je stnadardni,ze se vejde 7lidi vcetne ridice-3 vpredu 4 vzadu..coz muze bejt nekdy docela sranda,kor dyz sedite ridici na saltpace..:)..ta cena je pro osobu pri tomhle normalnim obsazeni..proto je lepsi cim vic lidi vas vyrazi tim lip..protoze neni nic nenormalniho,dyz pak cekate nekolik hodin na taxik..ja sem se tak napriklad dostaval z Demnatu(jel sem tam kuli Pont d'iminifri a zkamenelejm stopam dinosauru) pres 4hodiny pac sem byl sam..jeden ze zpusobu jak se naucit trpelivosti..No a sranda je,ze nekdy dojde trpelivost i ridici a za stejnou cenu jako dyby byl plne obsazenej vas sveze a ste treba jen 3 nebo 4..secko to zalezi na vydrzi,trpelivosti,pocasi a dalsich faktorech..treba taky esli umite francouzsky,arabsky,apod..:)

jinak pokud uz chces prespavat u mistnich,tak mimo hlavni tur.centra,resp. mesta/vesnice..tj. tam kde se prodavaj suvenyry apod..nejde o to,ze by te tam okradli..teda vlastne jo,ale jen ve snaze ti treba nadsazovat ceny za dalsi deku nebo tak...
Co se tyce prespani na strese apod..tak je to secko(aspon me to tak prijde) o umeni komunikace...pokud to nenjsou vazne mistni zkazeni turistama,tak po tobe prachy chtit nebudou a na otazku co za to chteji,tak vetsinou dostanes odpoved nic nebo,ze to zalezi na Tobe..souvisi to s islamem hadam,ale taky s tim,ze jsou chudy..muj skromnej odhad

jo jeste neco..pokud chces jet brzo rano busem,tak se priprav na to,ze i kdyz do noci sviti verejny osvetleni,tak brzo rano je tma jak ve velbloudim zadku:)..a to fakt poradna..ja sem fakt dlouho takovou tmu nezazil..takze celovku rozhodne sebou..

Jinak ted cely ty dva tydny sem jel jen s prirucakem a sam(dodavam proto,ze sem u nikoho zadny veci nemel),takze se to da uplne v poho..

Co se tyce kontaktu,tak v Mraschi hotel Afriqua v Medine jak doporucoval george nekde tady na forum(pohledej) je dobrej..standardni cena je 70Dh/noc do 12:00..pricemz pak uz zalezi na tom jakej mas oblibenej hotel..tenhle sem si oblibil,znam tam uz personal,ale i tak tam pokazdy nespim,pac rad zkousim novy..da se sehnat i za 50Dh...coz je ale treba pak zmarizovanej fakt prostej poko,spis cela s posteli..byt cistou trebas..takze je to lehce depresivni..nekde jsou evropsky zachody,nekde jen "turecky",nekde je sprcha v cene nekde za dalsich 5Dh..nekde ti pohlidaj bagaz kdyz treba jedes na dva dny pryc zadarmo nekde za 10Dh/den..secko je to vazne dost flexibilni..ale cena tech pokoju se pohybuje kolem tech 70Dh..
Je docela casty,ze v hotelech se da spat i na terasach a tam je cena pak za 30/40Dh.pricemz v cene jsou matrace i deky...V takovym pripade bych sel spat asi do hotelu kerej je pobliz a to je Hotel zacinajici na E..a to si fakt nepamatuju..:)zkusim si vzpomenout a pak to tu zeditovat..
Jinak co se tyce cestovani tak se da taxikama viz. vejs nebo busama(vlakama ani letadlama nemam zkusenost)..Bysy jsou v zasade dvou spolecnosti - CTM a Supratours...Supratours je tusim cca o 10-20Dh levnejsi...moc se to nevyplati setrit..pac bagazv CTM vydavaji jen oproti listku,ktery mas,kdezto v Supratours ne..aspon soude podle jedny cesty (do Zagory sem jel s CTM,z5 supratours)..a v CTM mas o dost vic mista pro nohy a je to cistsi bus..ale rozhodne si nepredstavuj nejaky stary karosy nebo tak co donedavno jezdilo mezi pha-Beno nebo jezdi linkovy busy obcas i v pze doted...to ne..jsou to tusim Volva..kazdopadne dost casto se stane na linkach pres atlas,ze jsou poblity sedacky apod..viz.vyse jak sem psal,ze to chce silnejsi zaludky(osobne si takovy tobogany uzivam.. ;) )

uff..a ted posledni..kontakty co se tyce bydleni..
Vlastne by se dalo rict,ze by to byli konkretni lidi z Couchsurfingu...pokud ti tenhle termin nic nerika,tak mrkni na
http://cs.wikipedia.org/wiki/CouchSurfing,zaregistruj se tam a ja Ti pak povim konkretni lidi...jak v pousti,tak na u vodopadu...
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Maroko

Příspěvekod Jary » stř úno 3, 2010 15:25

Dík, co je geocauching vím, ale neznám váš slang. To, že spousta věcí je o improvizaci na místě je mi jasný. V maroku ani africe jsem sice nikdy nebyl, ale mám zkušenost z Indie a Jižní ameriky (a s mercedesama z albánie - v šesti s velkými bágly). letíme koncem února, na 10 dnů, také jen s příručákem. Tak řeším hlavně ty pscáky, neboť ono po muístění spacáku už moc místo nezbývá (na durohu stranu, co člověk potřebuje - pas, prachy, tu čelovku, KPZ, guidebook a nějaký rezervní spodní prádlo.
Ještě to pročtu detailně a případně se zeptám. Dají se ty vodpodáy "Ouzud" stihnout za jeden den tam i zpět?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Maroko

Příspěvekod rebi » stř úno 3, 2010 15:50

Mno ja s geocachingem taky zacinam,takze to je spis muj slang a neco co sem odposlouchal a mozna se i trefil do jejich :)

Myslis tam a zpet jako,ze Mrasch-Ouzoud-Mrasch???stihnout by se to co si matne vzpominam tusim i dalo,ale je to podle me skoda..ten den bych tomu dal...optimalne tak tri.vcetne cesty.Uz mate naky plany?Jinak za spani v tech kempech okolo vodopadu sem dal 30-40Dh...chteli me tam docela slusne natahnout,ale to se nenechte..!!!

Dyztak esli mas skajpa tak mi PMkni nicka..takhle bysme zaplacali postama celej topic..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Maroko

Příspěvekod pripluv » stř úno 3, 2010 18:22

ani to nestiham cist :mrgreen:
myslim, ze nez zformuluju nejakej dotaz, tak to tady bude vyreseny vsechno :mrgreen:
jen houst :smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Maroko

Příspěvekod Jary » stř úno 10, 2010 10:56

To Rebi: Poslal jsem Ti soukromou zprávu, tak na to prosím mrkni. Díky.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Maroko

Příspěvekod Jary » pon úno 15, 2010 20:07

Jary píše:To Rebi: Poslal jsem Ti soukromou zprávu, tak na to prosím mrkni. Díky.

Stále čekám na odpověď, na SZ pro Rebiho. Třeba ho vytažení tématu mezi aktuální upozorní. Ostatním se omlouvám.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Maroko

Příspěvekod longi » stř dub 14, 2010 12:44

Ahoj,
rád bych se zeptal, jak je to s ukládáním batožin v Marockých ubytovnách či hotelech. Je to bezpečné? Nebo je lepší vždy táhnout vše sebou?
A co konkrétně při výstupu na Djebel Toubkal? Dá se někde zanechat batožina a vydat se na výstup jen s menším batohem?
Za jakékoliv info děkuji
Mirek
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Maroko

Příspěvekod Jary » pát dub 16, 2010 15:04

S Toubkalem info nemám. Jinak zanechání batohu v jakýchkoliv hotelech či hostelech, i hodně levných, bez problému. Samozřejmě nikdy nenechávám na pokoji dokumenty, peníze a elektroniku (mobil, foták).
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Maroko

Příspěvekod longi » sob dub 17, 2010 19:31

Ahoj, super, děkuji za odpověď.
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Maroko

Příspěvekod longi » stř čer 23, 2010 14:45

Ahoj všichni,
mám dotaz, na který nemohu už delší dobu najít nikde uspokojivou odpověď. Jde o noční teploty v Marocké Sahaře na přelomu září/října. Nerad bych totiž tahal celý měsíc sebou teplý spacák kvůli pár dnům v poušti, nebude-li to nezbytné.
Nevíte tedy někdo prosím, jaké jsou tam v říjnu období noční teploty? A také jak moc noční zimu umocňuje velký rozdíl nočních a denních teplot?
Rovněž by mne zajímalo, jak je to se spaním na Sahaře, když nemá člověk stan. Dá se nocovat i mimo oázy, pod širákem (nebezpečí nějakých potvor žijících v písku - hadi, hmyz atd?).
Za každé info budu vděčný. I odkaz na nějaký cestopis na netu postačí,nebude-li se někomu chtít vypisovat s odpovědí :)
Díky moc, Mira
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Maroko

Příspěvekod sobb » stř čer 23, 2010 22:07

mi tam stačil lehčí péřák, až tak výrazná kosa nebyla (někdy koncem září)
stan jsme neřešili, ráno našli okolo karimatek spoustu stop různých "breberek" ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Maroko

Příspěvekod longi » úte srp 31, 2010 9:07

Ahoj všichni,
za pár týdnů vyrážím do Maroka a rád bych se poptal na nějaké tipy mimo klasické turistické lákadla.
Mám v plánu tyto místa: Marrakech, výstup na Jebel Toubkal, výlet k vodopádům Cascades d´Ouzoud, Ouarzazate, Tinerhir, soutězka Todra, Merzouga a Sahara, Tafilalt, Fes, Moulay Idriss a Volubilis, Meknes, Rabat, Casablanca, El-Jadida. Jak jsem pochopil, jde o turisticky dost profláknuté destinace a já bych rád i něco tradičnějšího. Má někdo tipy?
Díky moc
Mira
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Maroko

Příspěvekod Might » úte zář 14, 2010 16:37

Takže také jedu tento rok do Maroka :) v termínu 3-13.10.

je to 11 dní - jedu s přítelkyní - příruční zavazadlo

1. Co se dá za 11 dní stihnout?
-ad1. Co určitě chci vidět = Marakeš - Vodopády - Kaňon - Poušť (rád bych přidal, Casablancu + pláž poblíž a Fes, ale nevím jak je to reálné časově ..)
2. Jak se dostanu z marakeše do Merzouga - na poušť autobusem? a jak dlouho to trvá ? Existuje přímý spoj, či co p ocestě doporučujete navštívit - rád bych naplánoval cestu tak, aby mi cestování a čekání na spoje nežralo čas :)

3. Půjčoval si někdo v Maroku auto? Zajímalo by mě nějaké tipy na levnou půjčovnu, benzínky, cena benzínu, zvládne třeba Toyota Yaris poušťní cesty? :)

4. Obecně by mě zajímal nějaký návrh plánu na 11dní bez stresu - díky moc :)
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: Maroko

Příspěvekod longi » stř zář 15, 2010 8:03

Ahoj, jak se dostat z Marakéše do pouště najdeš v těchto dvou odkazech.

http://www.planes.cz/cs/clanky/453/
http://www.planes.cz/cs/clanky/454/

Není to ani tak čtivé, jako praktické a popisné a články jsou aktuální (z jara 2010). Mně tost pomohly při plánování mého nadcházejícího výletu do Maroka:) Jinak na auta jsem se taky informoval (už bohužel nevím zdroj), ale přišel mi to dost drahý špáš, zvláště jedete-li ve dvou. Ale to už záleží na tvém rozpočtu.
Naposledy upravil zbuddy dne stř zář 15, 2010 8:35, celkově upraveno 1
Důvod: necituj zbytečně celý předchozí příspěvek, je jasné, na co reaguješ!
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Maroko

Příspěvekod vtipi » sob bře 9, 2013 14:58

Ahoj,
koncem února jsem strávil týden v Maroku v okolí Marakéše, konkrétně na vodopádech Ouzoud a poté několik nocí ve Vysokém Atlasu v Imlilu a okolí, sepsal jsem o tom článek, tak se podělím, třeba se někomu budou hodit typy a postřehy...

odkaz: http://jakubvtomsku.blogspot.cz/2013/02/maroko.html
Uživatelský avatar
vtipi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 5, 2011 19:23

Re: Maroko

Příspěvekod ripper6 » pon dub 8, 2013 10:09

Ahoj,
take se potrebuji zeptat na dulezite info kolem pouste.
Chceme jet s kamosem letos do Maroka v Srpnu. Nemame veci, takze jen na prestrojeni neco a mozna bych max mohl mit deku. Spacak ani tahat nechci. Po EU jsem uz ruzne byl a vetsinou vydrzel i trochu zimu.
Jde mi spis o tu Saharu. Prevazne kde tam mohu nejlepe spat pod sirakem?
Tedy proste dat si neco pod sebe a jen tak lehnout? Je to lepsi pobliz Atlantiku? nebo nekde u cesty?
Co hmyz? Muze me lezicimu, spicimu ublizit napr skorpion?
Nechcem jet az uplne dolu spis jen cast pouste.
Jaka je tam teplota pres noc? V pousti jsou teploty v noci rozdilne ale v Sprnu by snad nemusela byt takova zima?
Pote smerem na sever by to snad mohlo byt ok. Nechceme spat v hotelech ani hostelech ani u lidi a jen vyjmecne v kempu.
Prosim napiste jak to tam je, dekuji.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Maroko

Příspěvekod ripper6 » pon dub 8, 2013 11:32

Jak je to tam s adresou po prijezdu?
Chteji pry nejakou vyplnit, staci napsat nejaky hotel nekde?
Nejakou si najdu a vyplnim.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Maroko

Příspěvekod anet1 » úte čer 11, 2013 13:21

Ahoj Maroko je supr Země.. My jsme tam byli taky.. Jsou tam samí muslimové... Je to prostě úplně jinej národ... Jeli jsme s cestovní agenturou "jsem spamer" A vůbec si nestěžuju... Jsou objetaví, kamarádský, levný a laskavý... Fakt doporučuju... Nechci jim tady dělat reklamu...Akorát, že jsme s nimi byli spokojení...

Tak se mějte ahooj
Naposledy upravil vonkreuz dne úte čer 11, 2013 13:31, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán SPAM.
anet1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 11, 2013 13:08

Re: Maroko

Příspěvekod mike » úte čer 11, 2013 20:15

Objetavy spammer :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Afrika