Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Kenia, Tanzánie, Uganda, Botswana, Namibie, JAR, Madagaskar, Mauritius, Reunion

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod goro » čtv led 20, 2011 11:05

Ahoj,
rád bych jel na jaře na přechod Vysokého Atlasu, byl mi doporučen místo klasického Toubkalu přechod masivu MGoun. Zkusil jsem si najít nějaké fotky (třeba zde http://picasaweb.google.com/vaclav.tregner/MarokoHory# ) a další informace:

Z Marrakeche busem do Azilalu, omrknout vodopády, pak vyjet nahoru do Agouti a vyrazit do hor.

1) Nemáte někdo mapu téhle oblasti? Jediné co jsem našel na netu je zde http://mapy.mk.cvut.cz/list/data/Maroko ... gouna_100k a MGoun tam vůbec není, je to nepoužitelné.
Nějaké základní info je v lonely planet, můžu poslat.
Pokud někdo máte mapu, mohl bych poprosit o sken?
Nebo jestli to tam někdo znáte, doporučte itinerář.

2) Zvažuju jesli se to dá absolvovat podobně jako Toubkal relativně nalehko:
to znamená letět jen s příručním 30l batohem = lehký spacák a nafukovačka, bez stanu, jen trochu jídla.. a stravovat se po cestě u místních..
Nebo je nutné si odbavit zavazadlo se stanem (které stojí 2x víc než letenky) ?
Stačila by mi nějaká horská bivakovací bouda, je tam něco takového v denní docházkové vzdálenosti?

3) Trasa: Je lepší udělat okruh ze severu z Agouti / Tabantu přes MGoun a zpět
nebo pokračovat na jih do vesnic pod hřebenem a pak chytit bus směr Ouazazate?
Případně ještě možnost naopak začít na jihu a jít směrem na sever a protnout hlavní hřeben přes MGoun? Bez pořádné mapy se to těžko hádá...

LP a hodně mastňáckých cestopisů radí trasu údolím přes Roughoult a Amerzi, ta ale obchází hlavní hřeben a podle fotek mi nepřijde tak pěkná.

Kolik myslíte, že je minimální čas potřebný na přechod? (v minimalistické variantě Agouti->Mgoun vrchol->zpět do Agouti nebo do vesnic na jih)

Dík moc
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod rebi » čtv led 20, 2011 11:47

zdarec,

tak trochu sem tam ted v listopadu byl..bouzel sem se kvuli trablum s kolenama neucastnil celyho treku.,kazdopadne se asi radim mezi ty co ti taky doporuci m'goun..kdyz se neradis mezi honici za rekordy (viz.Toubkal),tak je m,goun lepsi..

Co se tyce mapy,tak jediny co jsme meli byla mapicka treku z pruvodce Maroka co je v LP (btw:LP uz neni co bejvalo,ale stale i myslim,ze jejich pruvodce skrz treky jsou celkem fajny)..v pripade zajmu ti to muzu poslat nebo si celyho pruvodce v PDFku muzes sosnout/vygooglit na netu.
Zkratka:z Azilalu jsme taxikem jeli Agouti a z tama uz to bylo Agouti->Rougoult->Amezri ->Ait'Alla...
Az na par vyjimek,tak jsme jeli jen s prirucakama a bylo to v pohode..co jsem s nima pak mluvil,tak pokazdy meli,kde prespat a par jich ani nevytahovalo snad spacaky,pac (a to najdes prakticky u kazdy noclezny v Maroku) krom matrace te vybavi i dekama..a dokonce i jidlo bylo prej fajny..Co byl jenom mensi problem,ze raz zabloudily a nebejt Suunto (bo jak se menujou) hodinek,diky kterejm zjistili,ze to prevyseni nak moc nepasuje s tim co je v pruvodci,tak by to bylo asi docela osklivy..pak uz z Ait'Alla taxikem tusim do Boumalne Dades...
Ono ostatne tohle je jedinej rozumnej prechod atlasu smerem na JV,pac vim,ze jak sem se od nich musel trhnout,tak minic jinyho nezbejvalo nez se proste vratit pres Azilal do Mrasche...coz je oklika jak blazen.. ](*,)

Jinak VRELE doporucuju,aby sis zjistil mistni svatky,pac zrvna my jsme tam vychytaly naky 4 dny nabozenskejch svatku a krom zazitku porcovani beranu a paleni jich vsude kam se podivas,tak sme si uzili ze nejezdili prakticky zadny (ani mestsky) busy a taxiky vystrelily cenu do nebes..ktera uz i tak byla premrstena.
Jinak mame se pristi tejden sejit a konecne si vymenit fotky,kdybys to chtel zkouknout...pripadne pokud chces,tak bych ti snad mohl dat na jednoho z kluku co tam byli se mnou a co to sli email,ale hadam,ze Ti o moc vic nereknou..
Kadopadne si to uzij:)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod goro » pát led 28, 2011 4:21

Díky za rady. M'Goun na jaře nebo na podzim doufám dáme.
Nyní se naskytla příležitost, koupili jsme hodně levné letenky do Marrakeche a za týden letíme. Je to rychlovka, jenom na otočku.

Kdo jste v Maroku byli, poraďte nám prosím program, když máme takto daný pobyt:
- přílet ve středu v 16:30 do Marrakeche, odlet v pátek v 20.00 opět z Marrakeche
- jsme dva kluci, dvě holky, všichni "outdoor zaměření"
- letíme nalehko (malý batůžek do 10kg), máme vlastní spacáky a karimatky, bez stanu
- rádi bychom viděli z Maroka, co se dá za 2,5 dne stihnout.
- nemělo by to stát moc peněz

kam byste doporučili se vypravit?
Díky za tip!
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod Vladan » pát led 28, 2011 13:40

goro píše:. Je to rychlovka, jenom na otočku.
- přílet ve středu v 16:30 do Marrakeche, odlet v pátek v 20.00 opět z Marrakeche
- rádi bychom viděli z Maroka, co se dá za 2,5 dne stihnout.
- nemělo by to stát moc peněz
kam byste doporučili se vypravit?


Tak treba me napada, nasat atmosku samotneho Marakese. Nebo chcete travit ten kratky cas nakymi presuny a ve finale nevidet poradne nic? to je styl mnoha cestovek. projezdit zemi krizem krazem za 7dni v autobusu s 1/2h prestavkami na foceni vodopadu atd.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod zbuddy » pát led 28, 2011 13:59

Vladan píše:Tak treba me napada, nasat atmosku samotneho Marakese. Nebo chcete travit ten kratky cas nakymi presuny a ve finale nevidet poradne nic?
Souhlas: jít na trh, dát si někde čaj, kávu, šíšu, vychutnat si to večerní teplo a pohodu...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod goro » pát led 28, 2011 14:19

zbuddy píše: Souhlas: jít na trh, dát si někde čaj, kávu, šíšu, vychutnat si to večerní teplo a pohodu...

Nejsme proti tomu, naopak, těšíme se i na tohle.

Počítám s tím, že i kdybych se někam jeli podívat (ne moc daleko), v pátek nejpozději kolem poledne chceme už být v Marrakechi, aby nám nějaký problém s dopravou nezpůsobil zmeškání odletu. Do večera tedy počítáme s pobytem v Marrakechi.

Nevím, jestli ve středu po příletu stihneme někam odjet.
Původně jsem si myslel na nějaké pěkné menší městečko, kousek od Marrakeche, kde ještě něco málo uvidíme, nebude tam tolik turistů a komerce jako v Marrakechi, taky kde seženeme levnější nocleh. Zkrátka nějaký blízký, ale turisticky nezkažený venkov :)
Je tam něco takového? Nebo máme zůstat ve středu večer ve městě a ubytovat se tam? (Nějaké tipy na skromné ubytko? (máme spacáky)).

Ve středu bychom určitě chtěli někam kousek vyjet. Ne daleko, opravdu nechceme půl dne sedět v auto buse. Tak 2 hodiny cesty max.
Přemýšlím, jestli Azilal a vodopády Cascades d'Ouzoud ?
Nebo sedlo Tizi-n-Tikka po cestě do Ouarzazate? Dá se tam udělat nějaká procházka?

Přespání buď tam, a návrat do Marrakeche druhý den dopoledne,
Nebo návrat už večer a přespání opět v Marrakechi.
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod rebi » pát led 28, 2011 14:53

to je bohuzel problem Marrakeche - v jeho blizkosti totiz vazne NIC NENI... :(..
Na vasem miste bych se asi jel kratce zrelaxvat k vodopadum...
Pripadne zajet do Demnatu mrknout na Iminifri a pak na dinousari stopy...

Co se tyce chytani atmosky v Marakesi,ma to neco do sebe,ale brat to z pohledu cloveka
kerej vi,ze tam nejede naposled,tak se asi na to vyprdnu..Nemluve o tom,ze Marrakes je
dost casto jedno z prilet/odlet mist..takze pri ty prilezitosti ho poznas dost..

Kazdopadne pokud byste tam zustali,ROZHODOPADNE doporucuju navstevu nekterych ze
zahrad,trebas proflakle Jardin Majorelle...je naprosto uzasne jakej klid se na takovym kousku
pudy da vycarovat..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod goro » ned led 30, 2011 14:55

dík za rady, o Imi-n-ifri a vodopádech Ouzoud přemýšlím, dá se to stihnout oboje za jeden den?
Pokud bychom jeli tam, v které vesnici byste nám doporučili zůstat na noc, abychom sehnali levné ubytování a něco dobrého k večeři.. a přitom aby se tam na nás nedívali jako na "chodící bankovky" :)
Kolik je reálná cena za ubytování pro 4 lidí ve skromných podmínkách?

Podle map je jednou z možností dojet na sedlo Tizi-n-Tichka. Prý tam jede autobus a dá se tam z Marrakeche dojet do dvou hodin, je to kolem 2200m.n.m a kousek (3km) jsou nějaké hory přes 3400mnm. Dá se tam udělat nějaký trek?
Je na tom sedle ted v zimě sníh? Zastavuje tam autobus do Ouarzazate?
Dá se tam (nebo někde v okolí) levně ubytovat?

Na tripadvisoru mi radí jet do Imlilu a projít nějaký kopce tam. Je to dobrý nápad?
Díky moc za rady!
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod goro » úte bře 15, 2011 22:15

už jsme dávno zpátky a nedal jsem k dobru žádné postřehy z naší cesty. Takže aspoň to hlavní:
- v Marrakechi se mi moc líbilo, je to úžasná exotika, úplně jiná kultura
- často koukají na turistu jako na chodící bankovku, všechno je předražené, ale při troše dovedného smlouvání dostanete dobré ceny
- v rámci našeho velmi krátkého času jsme stihli celodenní výlet do údolí Ourika, na konec vesnice Setti Fathma, a tam jsme vylezli na boční hřeben do cca 3000m. pěkná procházka
- ubytování v Marrakechi za 50dh včetně sprchy, doporučuju hotel Immouzer
- bacha na naháněče a samozvané průvodce, za všechno chtějí extra dýško
- jídlo v místních stáncích bylo dobré, žádné stravovací problémy nás nepotkali
- pili jsme i vodu z vodovodu a v pohodě. místní ji sami pijí a nás varují hlavně proto, aby nám mohli prodávat balenou. Nikomu nám nic nebylo.
- doma jsme zvažovali půjčení auta, ale provoz a kultura řízení v Marrakechi je šílená, doporučuju to jen opravdu velmi zkušeným řidičům a s dobrým pojištěním
- z letiště se dá jet autobusem 11 za 3.50 dh, ušetříte za taxi nebo drahý letištní bus
- bez problémů se domluvíte anglicky, ještě lepší francouzsky
- marocká Fanta je daleko lepší než naše evropská Fanta :)

A jak jsem avízoval, celá tahle výprava byla jen taková malá ochutnávka Maroka, kam se jistě chceme ještě vrátit na ten plánovaný MGoun.


A protože je jaro tu, dlouho jsme nečekali a už máme koupené letenky... no hádejte kam? ano správně, opět do Marakeche. A tentokrát jedeme opravdu na MGoun! :)

Obrázek

Tímto bych chtěl ještě jednou aktivovat toto téma a upřesnit odpovědi (díky rebi) na moje 3 otázky položené v prvním příspěvku. Stručně znovu:
1) nemáte někdo mapu okolí MGounu? nebo aspon dobré schéma s klíčovými místy..
2) pokud to celé půjdeme nalehko, bez stanu, pouze spacák, kde jsou vhodná místa k přespání a kolik ubytování v horách zhruba stojí? Nebo je v pohodě spát pod širákem?
To samé nás zajímá ohledně jídla, dá se na trase přechodu dokoupit jídlo (tábořiště, berberské osady..), pokud ano, o kolik je to dražší než normálně v marrakechi?
3) šel někdo přechod ze severu na jih? z agouti/tabantu do qaulat mgouna a návrat do marrakeche přes ourzazate..?

Díky
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod Gav » ned bře 20, 2011 10:30

Meli jsme v planu Maroko v cervnu, nicmene zaciname trochu pochybovat o aktualni situaci v severni africe...

Zvlast po clanku http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/2 ... 9-let.html si rikam, ze tam zacina byt trosku husteji...pravda, mezi Lybii a Marokem je jeste velkej Alzir, ale i tak

Co vas nazor?

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... index.html
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... index.html
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod qwak » pon bře 21, 2011 14:41

Já byl v Maroku letos po tři týdny na přelomu leden/únor, zrovna, když to začalo v severní Africe bujet...
Když jsme se dozvěděli, co se děje v Egyptě, tak jsme se vyptávali mísních, co si o tom myslí. Byli zcela vpoho, říkali že jim to tak jak to je vyhovuje. A jediný protest v Maroku, který jsem pak v médiích zaznamenal, byla jedna demonstrace v Rabatu či Casablance, s jednou obětí (asi zakopl o patník)... pokud se nějak rapidně nezhorší situace v Maroku či se nerozšíří ten začínající konflikt do června, myslím, že se nemáš čeho obávat... kromě toho šíleného vedra, co tam v červnu bude...

@ goro
Jeden můj známý byl v oblasti M´Goun na jaře 2008, jestli má mapu se zkusím zeptat, jestli ho seženu, ale říkal mi, že nějaké mapy stahoval ze serveru ČVUT, fakt tam nic není?
Jinak jeho fotky jsou na rajčeti - TU
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod goro » pon bře 21, 2011 20:40

já jsem byl v půlce února, před cestou jsem ještě volal na marocký konzulát a byl jsem ujištěn, že v pohodě. Na místě jsme se taky vůbec s žádnými známkami nepokojů nesetkali.
Prý se nějaká malá skupinka radikálů pokusila svolat pomocí facebooku nějaké další demonstrace, ale moc velký zájem o to ze strany místních nebyl :D
Takže zatím mi to přijde bez problémů a příprava na naši cestu běží v plném proudu.

qwak:
to by bylo super, pokud by tu mapu někdo měl, to by pro nás byla veliká pomoc!
na serveru ČVUT je hodně map, ale v hodně špatné kvalitě (velmi staré podklady, nízké rozlišení, vysoká komprese, slité barvy, nečitelné menší názvy a vrstevnice).
Díval jsem se na fotky, jsou moc pěkné a je vidět nadšení pro geologii, což mi kdysi taky bývalo blízké, tak jsem si zavzpomínal na staré časy :)
Podle fotek to vypadá na velmi podobnou trasu, jakou chceme jít my, byl bych moc rád, kdyby mi někdo, kdo tam byl, popsal, jak se to tam dá řešit s ubytováním a jídlem. Kdyby to jen trochu šlo, rádi bychom jeli nalehko, jen s malými batohy (spacák, karimatka, trochu oblečení a jídlo tak na 2 dny) Zbytek vše po cestě, ale aby to zase nebylo s vysokohorskou přirážkou... :)
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod goro » čtv dub 7, 2011 13:23

tak naše "expedice" :t:t dostává pomalu konkrétnější podobu.
kdyby to někoho zajímalo, tak tady http://via.skauting.cz/maroko2.pdf

hlavně však prosím Rebiho a další uživatele, kteří tam už byli, o připomínkování trasy.
Obrázek

Je reálné dojít za 1 den z Ait Imi přes sedlo Tizi Ait Imi k Aflafalu a ještě do večera přejít sedlo Tizi n Tounza do údolí Asif Isouka? (modrý úsek - 23km)

Je reálné další den zvládnout celou vrcholou hřebenovku a dojít až na planinu Terkeddit? (růžový úsek - 33km)

Nebo to raději rovnou zavrhnout a počítat napevno s třemi dny (1. Ait Imi-Aflafal, 2.Aflafal-spaní na hřebenu, 3. dokončení hřebenovky a sestup na plato Terkeddit). Je na té hřebenovce místo vhodné k přespání?

Jaká jsou v květnu pravděpodobné teploty (noční/ denní) a pravděpodobnost větších srážek. Můžeme si dovolit to jít nalehko (spacáky, karimatky) a spát pod širákem?

Můžeme pít vodu z potoků, které jsou výškově nad vesnicemi (řekněme od 2.500m výše)?
V kterých místech můžeme počítat s možností nabrání pitné vody?

V kterých místech lze koupit nějaké občerstvení? Čerstvý chleba? apod. Příp. jaké jsou ceny.
Naposledy upravil Hafi dne čtv dub 7, 2011 13:38, celkově upraveno 1
Důvod: nevkládej tak obrovské obrázky přímo, ale jen jako náhled
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod vlad73 » pon úno 9, 2015 11:30

Ahoj!

Dívám se že toto téma je už lehce starší, ale....
Letos na jaře se chystáme na čtrnáct dní do Maroka. Chceme navštívit nějaké památky co budou při cestě, udělat cca 5-6 dní trek v Atlasu a zajet na 2-3 dny na poušť.....
Samozřejmě hlavní a nejnáročnější budou ty hory. Takže uvítáme jakékoliv tipy, poznatky.....
Raději bychom někam kde nejsou vyloženě davy turistů, ale přitom jde o bezpečnou trasu.

Zvažujeme variantu nalehko, jen příruční zavazadla do letadla. Tedy bez vaření a velkého tábornického vybavení, stanů..... Je to takto možno v okolí M´Goun? Jít a posouvat se mezi jednotlivými osadami či chatami?
Jak dopadla vaše výprava, jeli jste nakonec nalehko či natěžko? Vámi vybraná trasa vypadá zajímavě, ale obávám se že nebudeme v kondici abychom dali desítky kilometrů denně...
Bojíme se také že varianta nalehko nedává "prostor pro chyby"- žádné "tamhle jsme špatně odbočili, no tak neva, utáboříme se tady....". Proto bychom pouvažovali o průvodci. Nějaká doporučení?
Jaké jsou vaše zkušenosti a poznatky po zdolání této trasy- tedy doufám že jste ji nakonec úspěšně zdolali?

Díky moc

Laďa
vlad73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 9, 2015 11:13

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 18, 2015 3:07

My jsme byli jak je Imlil - Toubkal ta cast - Tacheddirt.
Mimo sezonu tam davy turistu nejsou, aspon jsem je pak v horach nevidel. My sli jen tu jednu horu co mela 3000m.
Je to dal pak krapet strmina ale da se to.
Jsou tam normal i stezky pokud zas pak na horu primo nejdes, lze normal chodit, proste aspon pro me cesta.
Nevim presne jak tam, co pises ale celkove bych rekl ze to problem neni. Aspon my tam spali s celtou a spacakem. V noci bacha, je tam docela chladno takze spacak a mikinu urcite vzit! Treba na tej hore jsem mel studenou rano vodu!
Proc by nemohlo to delat chyby? Proste tam nekde zas prespis, neco se vzdy najde. Ty cesty jsou celkem prima vec, takze zas ze byse bloudilo, toho jsem se nebal. Pripadne se da zeptat sem tam mistnich.
Nejvetsi problem v horach jako Maroku jsou fakani, na to fakt pozor. To je tak strasne votravny, ze mozna budete chtet vzit decko a hodit ho se zkaly, dalsi podrezat a tak a mozna pak reknete ze to tam stoji cely za h... :evil:
Doporucuju vzdy tak jit max do 16h a potom uz nekde zmizet. Nechodit pozdejsi dobu do vesnice a pobliz k lidem!
Protoze to bude dirham, dirham, dirham a pak nasleduje musis mit hotel, hotel ne jedine hotel!
50 dirham noc a nebo zadarmo ale pak je riziko ze za tim neco bude. Jsou to chudy oblasti, jsou to arabove a ty nedaj jen tak neco zadarmo. Plati se za vse.
Jedina moznost kdyz se to stane a nechcete hotel, je se pripadne z toho vyplatit. To funguje tak, ze musite od deti neco koupit napr lahev vody. Ta se tam zakoupit da, radi ji prodaj. Stoji vic casto nez jinde tak cca 10-15DH. Je to normal balena voda co maj skovanou v kyblech uvnitr boudy.
Mistni jsou protivny, jak uvidej ze chcete ve vesnici natocit vodu, vypnou ji.
Voda se da koupit ale casto je to tam problem. Takze je dobry mit prasky do vody a voda lze napr nabrat kdyz jdete nahoru po nakej hore. Vodu nedoporucuju pit bez upravy. Kamos pouzil i prasek do vody a mel stejne z toho zlej stav, vcetne prujmu.
Hlavne nespat ve vecech typu kemp, na to jim neskocte. Zas jedine v pripade vykoupeni aby dali pokoj.
http://etud.insa-toulouse.fr/~tachedir/Images/1.jpg
Kemp je neco tak, proste beton kde vas vezmou a stoji to tak 20DH i kdyz mistni deti klidne reknou 40.
I kdyz zaplatite s tim ze deti prece maj klice od boudy a znaj to tam. Prijede zas jinej arab do hodiny a chce opet penize s tim ze je to tam jeho ten pozemek a to mu vse patri. Takze odejit hold at si to necha a pak uz dal pokoj.
Celkove od tej doby je nemam moc rad, ulisnost na penize je az prilis divoka.
Hory jsou tam hezky to jo a spat tam normal muzete.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Maroko, Vysoký Atlas - přechod M'Goun

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 18, 2015 3:13

a jen poznamka ty vodopady Ouzoud ctu vejs, to fakt ne :mrgreen: Votravnej pruvodce, kterej je jak kliste a i kdyz ty lidi poslete do p... je jim to jedno. Hromada turistu a lidi, spinava voda ze v tech extrementech se asi nikdo z turistu koupat nebude chtet :mrgreen: A jedinej lek na pruvodce je mu nedat nic. To odejde hodne nastvane. A na dotaz ze a hlad, jestli mu date najist tak mu podejte susenky :mrgreen: Jinak bude chtet klidne 200DH.
Maroko = vyjety plaze, spinava voda, votravny fakani a pruvodci a hezky hory :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00


Zpět na Afrika