Maroko na lehko (přelom únor/březen)

Kenia, Tanzánie, Uganda, Botswana, Namibie, JAR, Madagaskar, Mauritius, Reunion

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Maroko na lehko (přelom únor/březen)

Příspěvekod vomackav » stř lis 27, 2013 8:28

Zdravím všechny cestovatele!

přelom únor/březen se s partou kluků (celkem 5) chystáme do Maroka, který by jsme chtěli procestovat a co nejvíce poznat jak místní krásy přírody, nějaké památky, tak místní kulturu. V Maroku budeme 8 čistých dní (přílet a odlet do tohoto času nepočítám). Letíme nalehko, jen s příručním zavazadlem, takže jsme hodně omezeni věcmi, který můžeme vzít. Mám v plánu do batohu zabalit spacák, samonafukovačku, spodní prádlo, vařič (bez kartuše samozřejmě), higiena, nejnutnější léky a půl litru slivovice. Mám několik dotazů

1.) Dají se někde v Marakeši nakoupit věci jako plynová kartuše? Pokud ano, tak jakej typ? Při nejhorším bych musel sehnat nějakej benzíňák. Předpokládám, že v Marakeši najdeme nějaký trhy, kde seženeme zavírací nože, snad i nějaký oblečení?

2.) Co navštívit během 8 dnů pobytu? Počítám, že první strávíme v Marakeši - rozkoukání se, výměna peněz, shánění věcí. Dále by jsme se chtěli podívat do hor - Atlas a na poušť. Četl jsem něco o nějakých vodopádech, soutěskách, starých hliněných městech. Ale nevím nevím zda se to dá nějak rozumně všechno stíhat :-)

3.) Ceny? Za kolik se tam dá sehnat ubytování pro 5 lidi na noc? Jak se pohybuje taxa těch jejich taxiků pro 5-6 pasažérů. Pokud nebude kosa, není problém přespat někde pod širákem (záleží tedy na nočních teplotách), ale nevím jak je to tam tolerované a asi bych se i bál o věci - i když nejdůležitější věci mám vždy vespod spacáku ;-) Je mi jasný, že tam je všechno o domluvě, ale abych měl představu, za kolik se co dá domluvit. Četl jsem si nějaké 2-4 roky staré cestopisy, tak nevím, zda informace v nich jsou aktuální.

4.) Strava a pití? Balená voda a nebo filtrace je jasný, ale co jíst? Dá se jim věřit a jíst kdekoliv? Nechceme se stravovat v nóbl restauracích, stačí nám místní strava a konzervy jsou samozřejmostí.

5.) Očkování? Četl jsem o žloutence a břišním tifu. Je očkování nezbytností nebo přežitkem?

Díky za veškerý rady a info.
Vašek
vomackav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob pro 26, 2009 13:49

Re: Maroko na lehko (přelom únor/březen)

Příspěvekod A.r.t » pon bře 3, 2014 22:02

Zdar

Zajímala by mě odpověď na otázku číslo 1. Kde leze v Marakéši sehnat plynovou kartuš?

Díky moc
A.r.t
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 15, 2011 14:36


Zpět na Afrika

cron