Jihoafrická republika - Kruger park a okolí

Kenia, Tanzánie, Uganda, Botswana, Namibie, JAR, Madagaskar, Mauritius, Reunion

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jihoafrická republika - Kruger park a okolí

Příspěvekod mayya » pát črc 6, 2012 21:52

Byl jste někdo v Krugeru a okolí? Tipy a rady, co je fajn vidět? Chceme letět do Johannesburgu a pak autem do Krugeru na safari, pak jsme koukali na Dračí hory, St.Lucii, možná Pretorii? Jedná se mi jenom o tuhle severní část, dolů do Kapského města nechceme.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Jihoafrická republika - Kruger park a okolí

Příspěvekod dennyboy » pon črc 9, 2012 6:12

Ahoj... Krueger park paradni,stravil jsem tam 3 dny,ale big five jsem videl,,kousek od provincie Gauteng je lvi park, doporucuju,a kolebku zivota Stenkfontein,misto kde udajne nasli prvni pozustatky cloveka...z Johannesburgu doporucuju vypadnout co nejdriv...jinak po ceste do parku jsou nadherny farmy v kolonialnim stylu kde se da prespat,doporucuju zamluvit predem,jinak mam spoustu fotek..kdyz se klidne ozvi,rad poradim....
Jen mrtve ryby plavou s proudem..
Uživatelský avatar
dennyboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 19, 2012 7:55
Bydliště: Praha

Re: Jihoafrická republika - Kruger park a okolí

Příspěvekod mayya » úte črc 10, 2012 14:28

Super, díky! V Jo´burgu se nehodláme zdržovat vůbec, pofrčíme rovnou do přírody.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Jihoafrická republika - Kruger park a okolí

Příspěvekod šíp » pon črc 30, 2012 21:12

Přeposlala jsem dotaz své drahé sestřičce, která se v těch místech před pár lety pohybovala, a tohle mi odepsala:
V Krugeru jsme nebyli, navstivili jsme mensi park (http://www.nature-reserve.co.za/mabalin ... ities.html), bylo to dobre. V JB doporucujeme muzea, k pochopeni nekterych veci ohledne boje s aparteidem je dobre Hector Peterson Museum, tam jsme taky byli. Pretorie ma hezkou architekturu. Draci hory jsou uzasne, moc doporucuji.
Rozhodne doporucuji nekterou cultural willage, my byli v http://www.lesedi.com/ Vyplati se priplatit si i za jidlo v te cult. willage, je to zazitek.
Obecne je zazitek videt i ty chudinske ctvrti, ale je to nebezpecne (nas tam vzal kamarad, ktery tam leta pracuje, je barevny). Pokud budou cestovat na vlastni pest, at nepodcenuji bezpecnost, v aute se jezdi se zamcenymi dvermi, zebraci nebo dokonce i zivly mohou na krizovatce skocit do auta. Takhle rychle dalsi tipy neznam, my prece jen nebyli primarne cestovatele, zase jsme si odnesli par tydnu zivota s obyvateli JA. A to pro nas bylo cennejsi. Je to krasna zeme. Vlastne bych se rada nekdy do Afriky vratila.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jihoafrická republika - Kruger park a okolí

Příspěvekod mayya » stř srp 29, 2012 10:23

Tak jsem po 18 nádherných dnech zpět. Kdyby někdy někdo sháněl info, jsem k dispozici. A připravuji nějakou prezentaci, tak dám pak vědět.
Byla to moje snad nejúžasnější dovolená, nabitá zážitky, chci se tam rozhodně vrátit!
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě


Zpět na Afrika