Maroko - plynový bomby

Kenia, Tanzánie, Uganda, Botswana, Namibie, JAR, Madagaskar, Mauritius, Reunion

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Maroko - plynový bomby

Příspěvekod Don_Quijote » stř úno 9, 2011 15:57

Ahoj, nemáte náhodou někdo zkušenosti se sháněním plynových kartuší v Maroku, konkrétně Marrakesh? Dá se sehnat něco na colemana? Nebyl jste náhodou někdo v zimě na Toubkalu via ref. Negret? Jaká tam bývá tak teplota, je potřeba teplej spacák? Díky za info!
Uživatelský avatar
Don_Quijote
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 2, 2006 12:44
Bydliště: Praha

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 9, 2011 17:12

"jen jednou sme meli problem sehnat na nej bomby - v maroku"
Jen noticka na lezec.cz
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod qwak » stř úno 9, 2011 18:18

Toz cece zrovna ted pisu z cybercefe v Marrakesi, bomby nevim nevim. Leda nekde ve Ville Nouvele teda v novem meste, ale zatim jsem za svuj pobyt v Maroku zadne plynove bomby ani outdoor shopy nevidel.
Na Toubkalu jsem byl predevcirem. Jsou tam tri refugia Muflon, Toubkal a Nertler. Muflona nebrat zima, komin netahne a cela chata zasmradla. Toubkal nevim tam sem se nekoukal. Ale Nertler OK, docela topi, maji ale deky, takze lehky spacak + deka je v poho. Ja vydrzel v tom lehkem spacaku s dekama i v netopicim se refugiu Muflon.
Jinak cena v Nertlerovi s kartickou Alpineverein je to v prepoctu asi 200 kc, ale mozna by slo usmlovat niz, ostatne jako kdekoli jinde v Maroku...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod Gav » čtv úno 10, 2011 8:51

Cece to jsi me nepotesil, taky planujem Maroko a nejak jsme pocitali, ze v Case by mohli bejt...:/
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod goro » úte dub 12, 2011 22:52

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nemáte aktuálnější info ohledně shánění bomby v Marrakechi?
klasický šroubovací typ ala Var, Primus, Coleman, GoLite, MSR, atd.
Na čem vlastně výpravy v horách vaří, pokud bomba nejde sehnat a benzíňák v letadle prý možná zabaví?
díky za tipy..
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod Jary » stř dub 13, 2011 16:48

O zabavenem benzinaku jsem nikdy neslysel. To bys mimo Evropu nemohl skoro nikam. Benzinak je v pohode, nikdy jsem neslysel o problemu s vlastnim varicem. A flasku poradne vyplachnout a vysmradit. Tam by mohl byt jediny problem, kdybys v ni mel zbytky benzinu nebo jine horlaviny
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod goro » stř dub 13, 2011 22:50

to by byla výborná zpráva!
a platí to i pro příruční zavazadlo? Velké batohy k odbavení tentokrát neberem. S dobrým odsmraděním a vyvětráním počítám..
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod qwak » čtv dub 14, 2011 7:37

Čéče radši si to pozjišťuj, my jsme letos měli v Maroku s sebou benzíňák, ale dohormady s partou jsme si koupili jeden batoh do zavazadlového prostoru, kde jsme měli ten vařič i nádobu na benzín...
Eli by jim to na tom rentgenu nevadilo...?? Též by mě to pro příští cesty zajímalo.
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod goro » pon dub 18, 2011 9:56

tak jsem psal na infomail bratislavskýho letiště, a výsledek je pozitivní:
> Preprava variča za Vami uvedených podmienok je povolená aj v príručnej batožine.

psal jsem i do Bergama, zatím bez odpovědi, prý tohle letiště má obzvlášť důkladnou bezpečnostní prohlídku. (sám jsem z tama letěl asi 5x, zatím vždy hladký průchod..)

takže spíš teď řeším, jestli si zaplatit společně jeden batoh a vzít na Mgoun stany, nebo jestli se dá zvládnout 5ti denní přechod jen se spaním pod širákem... a můžeme letět nalehko.
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Maroko - plynový bomby

Příspěvekod rebi » pon dub 18, 2011 18:03

je to jen odhad-byl jsem tam zacatkem kvetna v Atlase,ale te jizni casti,kde lezi Toubkal a co se tyce obleceni to bylo v pohode-taky jsem letel jen s prirucakem...
navic pokud budete spatna v naky refuge chajde nebo treba i u mistnich,tak dycky maji dost dek,ze vam zima urco nebude..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04


Zpět na Afrika