Maroko 2014

Kenia, Tanzánie, Uganda, Botswana, Namibie, JAR, Madagaskar, Mauritius, Reunion

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Maroko 2014

Příspěvekod Lukun » pát bře 14, 2014 16:14

Ahoj všem!

Chystám se se svou přítelkyní na pár dní do Maroka (konkrétně 16.5.-4.6.). Chceme z čistých 18 dní na africkém kontinentu vydundat co nejvíc!! Vzhledem k tomu, že jsme tam ani jeden z nás nebyli, rádi bychom poznali jak "profláknutá místa" tak i skutečné Maroko - hory, architekturu, poušť, Atlantik, kulturu... Mám načteno několik cestopisů, zakoupili jsme i průvodce od RG, takže představa je jasná. Mám ovšem největší problém s itinerářem. Moc by mi pomohlo, kdyby se někdo z vás podělil o nějaký harmonogram a stopu míst, kterou stihl v podobném/stejném termínu. Přeprava po vlastní ose (auto si půjčovat nechceme), grand taxi, busy, náklaďáky..
Zde je výčet míst, které bychom považovali za nutné:
-Marrákeš (sem přiletíme i bohužel letíme zpět) - prohlídka mediny (nejznámější památky, jídlo, trh, zahrady..)
-přes Asni-Imlil na D.Tubkal (nevím, zda výstup protáhnout ještě jinam..)
-soutěska Todra, Imi n'Ifri?
-vodopády Ouzoud
-osady Rissani, Merzouga
-Fés, Mekné, Rabat, Essaouira (nejznámejší památky..)
-nějaké koupání kolem Essaouira, skalní mosty

Průvodce RG ještě nemám přečteného, tak to možná dost pozměním. Ale raději si nechám od někoho poradit co je a není reálné za tenhle čas dát. Co třeba za moc nestojí apod.

Máme zaplacené k letenkám bágly, takže základní vybavení jako stan a spacáky berem, nějaké teplejší oblečení do hor, nepromok bundu, lékárnu, sandále.. Co bych nechtěl tahat je vaření.
Nějakou mapu bych koupil až na místě, základní body budu mít v gps Locusu.

Budu moc rád za každou radu, díky moc
Uživatelský avatar
Lukun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 18, 2013 13:10

Re: Maroko 2014

Příspěvekod karsoucek » ned dub 26, 2020 13:31

Ahoj, je mi jasné, že jdu s odpovědí pozdě, ale možná pro některé zde hledající se bude odkaz hodit. Výstup na Tubkal jsem podrobně popsal zde - myslím, že tam odpovídám na všechny dotazy - https://www.natreku.cz/vystup-na-jebel-toubkal-nejvyssi-horu-maroka/ .. kdyby něco, klidně napište do komentů, odpovím na co budu moci.

Karel
Naposledy upravil mike dne ned dub 26, 2020 19:20, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
karsoucek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 26, 2020 13:18


Zpět na Afrika