Mongolsko - auta, doprava

Sibiř, Altaj, Mongolsko, čína, Kamčatka, Japonsko, Taiwan...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mongolsko - auta, doprava

Příspěvekod pickard » stř bře 11, 2015 10:33

Čus,

možná mi hrozí rychlý a relativně krátký výlet do Mongolska (levná příležitost, proč nevyužít). Není to na žádnou expedici, ale na jeden výlet někam do hor.
Máte někdo zkušenosti, jak to funguje s dopravou a autama? Nejradši bych si prostě pučil někde GAZík/Jeep/Hilux :supz: ale zajímají mě i jiný metody, co jsem viděl jinde - jako ve vesnici je borec s autem, co za bakšiš někam odveze, lze se připojit do mikrobusu k agentuře apod...

Agenturní výlet pokud možno nechcu :axe:

Dík.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Mongolsko - auta, doprava

Příspěvekod Ithi » ned bře 15, 2015 21:33

Ahoj. Nevím, kam přesně se chystáš, ale za předpokladu že budeš vyjíždět z Ulánbátaru bych asi volila autobusy, které pravidelně (na středoasijské poměry) vyjíždějí do všech směrů a končí ve správních centrech jednotlivých ajmagů. Jestli ti nevadí strávit spoustu hodin natřasáním v sovětském vehiklu s bandou Mongolů, tak je to podle mě nejlepší volba. A určitě nejlevnější. Jinak v turisticky atraktivních oblastech se ti bude každý místní nabízet, že tě za úplatu sveze. Totéž platí i pro ta odlehlejší místa. Aneb auto = taxík. (Plus bych doporučila mít s sebou slušnou zásobu cigaret, není nic lepšího, než vytáhnout "Máčka" a začít navazovat kontakty.) :D
Škoda, že to bude výlet krátký. Jinak bych ti poradila, ať si koupíš koně. 8)
Ithi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 15, 2015 21:11


Zpět na Asie Severní a Východní