Přechod Gobi

Sibiř, Altaj, Mongolsko, čína, Kamčatka, Japonsko, Taiwan...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přechod Gobi

Příspěvekod Might » stř pro 28, 2011 14:30

Rád bych získal jakékoliv možné informace o možnosti pěšího přechodu Gobi.

- rád bych jí přešel v délce cca. 800-1300 km (sám)
- plánoval jsem výchozí bod Ulánbátar v Mongolsku a pak trasu kopírující "trans-gobi" magistrálu přes Sanšajnd až do Ulanquabu nicméně tato trasa mi přijde nezajímavá ve velkém rozvoji - staví se tam transmongolská magistrála (hlavní silnice a vedou tam vlakové koleje (ty tolik nevadí), ale raději bych sledoval prašné cesty)
- rád bych šel trasu, kde je zdroj vody a možnost obnovení zdrojů každých 40-50km, maximálně však 100-120km
- rád bych sledoval prašnou cestu (nedůvěra vůči gps etc.), možnost v nejhorším zastavit auto které tam jednou za dva dny projede
- jako naprostá šílenost mě napadá možnost zakoupení velblouda a překonání trasy s ní (může nést vodu, proviant) nicméně neumím jezdit ani na koni, takže zvládnutí velblouda mi přijde trochu sci-fi, spíš se ptám ejstli má někdo nějaké zkušenosti?
- možnost vozíku (cestoval jste někdy někdo s vozíkem, okolo pasu, opět proviant etc.)

Poptávám osobní zkušenosti s Gobi, Mongolskem, Čínou, info o bezpečnosti, krajiném rázu, dostupnosti vody, běžnosti turismu v lokalitě, možnosti nebezpečí, mapy, průvodce, osobní blogy kdo něco takového udělal etc. Prostě cokoliv. Objednal sem si zatím pár knih, ale na internetu se mi nedařilo najít nic moc relevantního.

díky moc
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: Přechod Gobi

Příspěvekod zonn » stř pro 28, 2011 16:20

Reinhold Messner - Gobi, Poušť ve mně.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Přechod Gobi

Příspěvekod qwak » stř pro 28, 2011 19:28

Zajímavý nápad, jediné s čím ti můžu poradit je, abys zapomněl na velblouda :D já strávil na jeho hřbetě 3 hodiny... a dost. A stejně si naříkala i kámoška, která na koni jezdí...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Přechod Gobi

Příspěvekod kakos » stř pro 28, 2011 20:32

neporadim, ale fandim :smt023
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Přechod Gobi

Příspěvekod slunicko » ned dub 1, 2012 16:08

Jdi do toho! Loni jsme stravili jeden mesic v Mongolsku a bylo to super! Souhlasim s ostatnimi, co se tyce velbloudu. Me osobne stacila jedna hodina jizdy na velbloudovi a mela jsem dost. Posilam link, kde jsem stahovaly mapy: zde V Ulanbataru je docela dobre mapove centrum, kde se daji taky sehnat slusne mapy. V Gobi jsme stravili cca 10 dnu, abychom co nejvice videli a stihli, pronajali jsme si auto s pruvodcem. Veskere zasoby jsem braly s sebou vcetne vody.
Kdyby Ti nesly stahnout ty mapy, dej vedet, co mame poslem a kdybys mel nejake dotazy, tak opet nevahej a ptej se
Hodne zdaru a silny zazitek preju :)
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: Přechod Gobi

Příspěvekod chufu » pon dub 2, 2012 7:16

kakos píše:neporadim, ale fandim :smt023



asi tak
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná


Zpět na Asie Severní a Východní