Severná Kórea

Sibiř, Altaj, Mongolsko, čína, Kamčatka, Japonsko, Taiwan...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Severná Kórea

Příspěvekod Etheric » pon kvě 17, 2021 9:57

Nemyslel jsem covid, ale režim, svobodu bytí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Severná Kórea

Příspěvekod milarepa » pon kvě 17, 2021 11:26

proč bys plival na nadporučíka? On za tvé problémy s disciplínou nemůže .-)

Kdybys to udělal veřejně, že by to nešlo ututlat, taksi jdeš sednout do Sabinova (vojenská basa) a tam by tě už srovnali......

co bys dělal potom? Normálně by ses zapojil do pracovního procesu, práce byla povinná a bylo ji dost pro všechny, jen bys dělal něco rukama, a kdybys nebyl lempl, tak časem bys to dotáhl na předáka, nebo mistra a když by ses srovnal, tak bys mohl vést normální spokojený život s manželkou, 2 dětmi, tak jako většina lidí, našel si kamarády, koníčky a normálně fungoval v daných mantinelech

problém s vlasy v armádě je jen pubescentní vzdor, měl jsem ho také, ale teď už vím, že to byl jen problém s Egem, byl jsem na vojně až po převratu, Ego trpělo, což bylo v pořádku

za bolševika to stálo za hovno, ale ted to realně pro běžné lidi není o moc lepší, bolševik neměl rád extrémy, v ničem, potřeboval lidi v řádku, takže tu nebyli extra bohatí ani extra chudí, proto potlačoval i extrémy v chování a životním stylu, je třeba si uvědomit, že běžný člověk v zásadě potřebuje sociální jistoty, chce nějak normálně fungovat, aby se moc nenadřel, no a od života nechce toho zase až tak moc, takže se mu za bolševika celkem dobře žilo, ten život byl poměrně jednoduchý a snadný - a to mnoha lidem vyhovovalo, tak to prostě bylo, proto na tu dobu spousta lidí vzpomíná s nostalgií.....lidé si v těch mantinelech našli svůj prostor a v něm jakž takž spokojeně fungovali, na politiku většina srala, práce na pohodu, a většina se nějakým pohodovým způsobem realizovala mimo práci......

ideální srovnání je se současným lockdownem - to je takový život v za bolševika, lidé si našli způsob, jak to přežít a vláda je v podstatě nechala být, jen dohlížela na extrémy v porušování......

svoboda cestování? je třeba si uvědomit,že cestovatelský boom začal až s nástupem levných leteckých a dopravních společností, to je až někdy po roce 2005, pamatuju si, jak jsem jel poprvé do Londýna a když jsem viděl cenu letenky v hodnotě skoro celého měsíčního průměrného platu, tak jsem dal přednost cestě autobusem se Student Agency za 2 tisíce, tak jako všichni tehdy, 25 hodin v buse, tak se pravidelně jezdilo za kulturou, sportem a nákupy do Londonu a jinam ještě po roce 2000...... to všechno změnil až nástup nízkonákladovek a levných busů typu flix bus, easy bus atd., až od té doby začal reálný cestovatelský boom, kdy cestovat mohl každý kdo chtěl a kam chtěl......před tím to bylo o nadšení nebo o penězích

k té svobodě - ve vnějším světě ji stejně nenajdeš, musíš ji najít v sobě, a pak můžeš svobodně fungovat kdekoliv
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » pon kvě 17, 2021 15:25

milarepa píše:za bolševika to stálo za hovno, ale ted to realně pro běžné lidi není o moc lepší, bolševik neměl rád extrémy, v ničem, potřeboval lidi v řádku, takže tu nebyli extra bohatí ani extra chudí, proto potlačoval i extrémy v chování a životním stylu, je třeba si uvědomit, že běžný člověk v zásadě potřebuje sociální jistoty, chce nějak normálně fungovat, aby se moc nenadřel, no a od života nechce toho zase až tak moc, takže se mu za bolševika celkem dobře žilo, ten život byl poměrně jednoduchý a snadný
Ja jsem vcera v podobnem duchu psal odpoved na mikuv post. Bohuzel na tabletu a jak jsem si nevsiml, ze jsem nekde kliknul mimo "klavesnici", tak se mi to cele ztratilo a druhykrat se mi psat nechtelo... Tak snad trochu min ted.
mike píše:Tenkrat jsme se sice vsichni meli spatne, ale tak nejak stejne spatne, krome par papalasu velke rozdily nebyly. Dneska se sice maji lip, ale schopnejsi, sikovnejsi, pracovitejsi atd. se maji mnohem lip, takze relativne jsou na tom vlastne hur.
Velky houbelec. Drtiva vetsina lidi se ve skutecnosti vubec necitila spatne. Jak naznacil milarepa - meli svoje "jiste", praci, nejake penize, bydleni, zrani (casto doslovne) a piti za dobry peniz, pro narocnejsi byla k dispozici i kulture - ta podradna, ale i hodne kvalitni. O politiku se ve skutecnosti nezajimali, jo, v hospode se nadavalo na kdekoho, ale ve skutecnosti to byl u vetsiny spise zvyk - a uplne stejne se to deje i dnes, jen ted se k tomu v neskutecne mire pridava nadavani na internetu. Vetsina nemela problem - nekdy s prispenim ROH (pro mlade Revolucni odborove hnuti - povinne nepovinna odborova organizace) - se dokonce dostat i k mori a to nejenom na studeny Balt do Polska (i kdyz v osmdesatkach tam uz s omezenimi) a NDR, ale i k teplemu Cernemu mori do Bulharska a Rumunska. Plus k "madarskemu mori" (Balaton) :-). Stejne tak, nebyl zase takovy problem si zajet neco nakoupit do "ciziny", v NDR i Madarsku (tam hlavne), stejne tak v Polsku (tam jsem nebyl, ale ze severu se jezdilo tam) se dalo nakoupit spousta veci, co u nas ne. A kdyz uz nekdo potreboval nejakou elektroniku nebo co bylo ze Zapadu, tak furt tu existoval Tuzex - i s "neoficialnymi smenarnami" pred vchodem :-).
Toto pro naprosto vetsinu lidi plne stacilo ke spokojenosti. Nemeli moc duvodu to chtit jinak - byl to zivot pomerne jednoduchy, vedelo se, kde se co zarizuje, kdo potreboval vic, si nasel, za kym zajit (a ukazat mu svoji vsimavost)... Prakticky nikdo nebyl za nic (hlavne za svuj zivot) nijak moc zodpovedny, urcovali to jinde.

Muj nazor je, ze ten nejvetsi duvod te ostalgie je prave ta jednoduchost a mala zodpovednost. Ted se vse resi sloziteji, kazdy ma svoji zodpovednost veci resit - no a to je tezke, to se lidem nechce rozhodovat. A hlavne si vzit za svoje rozhodnuti zodpovednost a vedet, ze na mne zalezi nejvic, jak ziju. Dnesni mladi, co uz v tomto vyrustali, toto berou jako samozrejmost, ale kdo se toto nenaucil v mladi, tak se to pozdeji uci mnohem hur.

Jo, system nemel moc rad "extremisty", nekoho, kdo nejak vybocoval - ale ruku na srdce, takove lidi nemela rada vetsina beznych lidi. Pro ne to znamenalo taky "ohrozeni" jejich "jistot" a zabehnuteho zpusobu zivota. A taky ruku na srdce, ani na Zapade to nebylo v tomto ohledu zase o tolik lepsi - viz napr. hipisacke hnuti.
Na druhe strane neni pravda ani to, ze se u nas nedalo zit i s jinakosti - pokud clovek nedelal neco, co bylo na prvni pohled zamerene proti tem nahore a systemu, dala se najit cesta, jak "koexistovat" (kde a jak byli takovi lide tolerovani). Zase tech opravdovych "disidentu", skutecnych odpurcu rezimu az tolik v osmdesatych letech uz nebylo, hlavne kdyby se vynechala Praha.
ripper6 píše:me staci jen ty informace a par filmu na tema 2 roky branna povinnost s buzeraci a lestenim kanad
:lol: Tak toto je fakt argument jako hrom - buzerace s lestenim kanad :smt082 Myslim si, ze toto bylo na te vojne to uplne nejmensi, stejne jako vlasy. A jeste se zapomelo na delani uhlazenych kominku z obleceni ve skrini a kazdodenni holeni se do hladka. :wink:

Ale ano - tyto veci byly zamerene na to, aby se ovladlo trochu ego tech mladych lidi, kteri uz z principu musi byt nejakym zpusobem rebelove a maji problem se drzet radu. Stejne jako veci typu povinna vecerka a dodrzovani navratu z vychazek, atd. Ale muj nazor je, ze zrovna tyto veci se mnohym mladym do zivota celkem hodily. Naucit se alespon trochu nejakemu rozumnemu radu.

Na vojne byl nejvetsi problem uplne jiny - ta skutecna buzerace a sikana. A kupodivu, to vetsinou nebylo od vysokych sarzi a gum, ale ponejvice ze "sluzebne starsich" stejnych odvedencu na zakladni vojenske sluzbe jako byli ti "buzerovani a sikanovani". Mladi si ani neumi predstavit, jak vysoka byla predstavivost mazaku, jak zneprijemnovat zivot novackum. Jasne, dost to zaviselo od toho, kam a kdy se clovek dostal a ze co tam byli za "spoluvojaky" i velitele, ale vetsinou bezna vojna fakt nebyla kojna.
Jenze mohl za toto primo system? Nebo to jen byla ukazka jaci my lide ve skutecnosti jsme, kdyz se dostaneme k moznosti vyuzit moc, hoc jen malickou? A neni to same ve spolecnosti stale pritomne, jen se to hur projevuje (ale stejnym zpusobem se snazi ututlavat), jen mozna v jinych smerech?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » pon kvě 17, 2021 16:02

milarepa píše:svoboda cestování
Tady bych taky pridal - ono to nebylo vzdy jednodusche cestovani ani mezi Zapadnimi staty. Nebyl zadny Sengen, na hranicich byly kontroly, malokde se dalo z jednoho statu do druheho bez zastaveni (jako na nekterych mistech napr. Juhoslavie/Italie nebo Svedsko/Norsko). I "zapadnari" jezdili s pasy, taky si zamenovali penize (a platba kartami skoro vubec neexistovala).

Nas zastavili v 1992. v lete v noci na druhem nejvyuzivanejsim prechodu na hranicich Andorry a Spanelska (nebo to byla s Francii? :-k). Odstavili cely nas autobus, nechali vylozit vsechno z nakladniho prostoru, prohledali psami i vnitrek. Posbirali nase pasy a museli jsem cekat v nebo par metru kolem busu - bez moznosti obcerstveni (krome vlastnich zasob), toalety.
Nakonec vysvitlo, ze proto, ze velitel smeny pohranicniku si myslel, ze Ceskoslovensko je nejaky stat asi v Africe a ze my, Africane se urcite chceme u nich usadit. Marne jsme mu ukazovali na jeho mape Evropy v kancelari, kde je CSFR, stejne tomu neveril. Jen jsme docilili, ze nas neotocil domu, ale povolil, abychom tam pockali do nastupu skutecneho velitele cele "celnice" rano. Nastesti, z nejakeho duvodu ten velitel se tam stavil kousek po pulnoci, asi na nejakou kontrolu, on vedel, ze jsem z Evropy a povolil nam vsechno zase napakovat a jit dal uz po par hodinach.

Navic lidi u nas ani nechteli tak moc cestovat, jako spise jit nekam, kde mohou nakoupit neco, co u nas k dostani neni (a casto se tim vytahovat pres sousedami, kolegami :twisted:). Klasika byla, kdyz se nekdo vratil ze Zapadu a zeptal ses ho, co tam videl, tak vyjmenoval velke obchodni domy, supermarkety, atd. a ze co vsechno za veci tam nakoupil (a co se mu povedlo prepasovat zpet - totiz na to byly taky celni predpisy a spousta veci se zabavovalo na hranicich).

I takova byla ta "svoboda cestovani".

ripper6 píše:co by znamenalo plivnuti do xichtu Nadpraporcikovi, nasledna basa s tim ze bych treba cca 2 roky sedel? Byl bych v te dobe vubec sanci se zamestnat a nebo co s takovejma potom delali co se postavili rezimu (treba te vojne)?
Jo, tady je videt, jak Vy mladi vubec netusite, jak to chodilo... Milarepa uz naznacil - ne ze bys mel sanci se zamestnat, ale MUSEL bys nastoupit do prace. Do jake, to zalezelo ma mnoha vecech, ale v pripade plivnuti do tvare nadporucikovi tak trochu i na tom, jak se to na uvtaru (vojenskem) vzalo, jak by to ten porucik (nebo jiny) hnal - a co tomu predchazelo.
Pokud bys s tim neodmitnul plneni rozkazu ani bys nemel "blbe reci" narazejici na ego nadporucika, v horsim pripade systemu, tak 14-21 dnu ostreho na utvaru (s prislusnym prodlouzenim vojny pro Tebe). Kdyby tam bylo neco navic, ano mohl bys skoncit v Sabinove (nic moc, muj spoluzak z gymplu tam slouzil celou vojnu, no, moc prijemnych historek nemel), vojna by se Ti take prodlouzila. (Zato po propusteni bys mohl velice levne prijit k erotickym hratkam s mistnimi devcatami z osady, napriklad za talir fazolove polevky ze stanicni restauraci a jeste bys k tomu dostal i bonus zdarma v podobe nejake pohlavni nemoci :wink:)

Na druhe strane, kdyby ses dostal na "spravne misto" a poradne nastudoval vojenske rady a predpisy, obcas by se Ti mohla naskytnout moznost mnohem lepsi nez plivnout do tvare nadrizenemu. Napr. ve strazne sluzbe za deste, mrazu, vitru, hnusu... Kdyz prijde na neohlasenou a neocekavanou kontrolu velitel brigady, pan general - a zapomene si sebou vzit velitele strazne smeny (nebo jak se mu rikalo, uz si nepamatuji). Tak kdyz ho uslysis, uvidis, zacnes dodrzovat rady, tj. natahnes samopal s ostrymi, namiris na nej a nechas ho bezmilostne hodit ksichtem na zem, privolas spoluslouziciho, budete ho drzet na zemi, kym neprijde velitel smeny s dalsimi vojaky a neodvedou ho odtud. Bo v radech stoji, ze nikoho jineho nez velitele smeny nesmi strazny pustit bliz, kazdeho jineho musi zadrzet. I kdyby to byl sam armadni general, ten smi delat kontroly - ale jenom v doprovodu velitele smeny. Pokud toto udelas, general bude sice prskat - ale Ty se nejspise dockas nakonec poceneni za spravne konani.
(Toto se stalo na utvaru, kde byl na vojne jiny spoluza. A druhy slouzil na letisti v Pardubicich, kde u tankovani platily jeste prisnejsi pravidla, taky tam prisel jejich velitel utvaru, general, tak ho taky nechali se vyvalet po zemi - a nakonec on sam jim udelil pochvalu, kdyz zjistil, ze jednali presne podle predpisu /ktere sam tak moz neovladal/.)

A jeste treba zase zopakovat - nesudte podle dneska a dnesnich zkusenosti, jak byste se zachovali, jaci byste byli, kdybyste zili tehdy a dostali byste se do tech situaci. Verte, ze byste byli uplne jini a zachovali se uplne jinak, nez si ted myslite. Jedine si myslim, ze na etherica by to platit nemuselo, ale on uz by pravdepodobne v case vojny davno sedel nekde v base (promin ethericu, ale tehdy se tady autizmus neuznaval jako nemoc a nikdo by jej nebral do uvahy), teda pokud by vydrzel do osmnacti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod aksam » pon kvě 17, 2021 16:26

Komínky jsem na vojně dělal ještě v 97 a když kvůli kolegovi, který je odmítal jsme celá četa zůstali na víkend v kasárnách tak dostal kolektivně přes hubu a začal je dělat rád...stejně jako jeden exot v přijímači na pokoji, který se nechtěl chodit koupat, chodilo se jen dvakrát týdně jinak jen umyvadlo prostě se vzal a vykoupal se...kolektiv si tohle vyřídí...stříhání první den bylo taky, ale jinak v 90tkách a jen na rok byla vojna v pohodě...pořád lepší než rok a půl na civilce...

Jinak nostalgií za komunismem netrpím, 89 přišel akorát, byl jsem na gymplu a kdyby bylo stejně jako předtím tak bych tady nebyl.......
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » pon kvě 17, 2021 17:00

@aksam: diky, pripomel jsi mi, co jsem jeste zapomel napsat pro vsechny, co se tak vehementne ohaneji "svobodou".

Nevim, kolik z nich si uvedomuje, ze svoboda jde ruka v ruce se zodpovednosti. Neexistuje neco, jako absolutni osobni svoboda bez ohledu na vsechno jineho - vzdy tam musi byt zodpovednost, co ta moje svoboda znamena pro ostatni, jestli pro ne moje svoboda nebude znamenat utlak nebo utrpeni. Uz jsem to tady ve vlaknu o koronaviru (bo tam se to projevuje v plne nahote) psal, jen jinymi slovy, kdo stale chce delat, co si zmysli bez ohledu na to, jaky to ma dopad na jine, tak i kdyz to bude vydavat za svobude, ve skutecnosti se bude jednat vyhradne o ego.

Skutecna svoboda je vzdy jen lavirovani mezi mantinely - i kdyz Ti mantinely si tam davame sami proti sobe. Jeste jinymi slovy, skutecna svoboda neni to, kdyz myslim a konam jenom s ohledem na sebe ale kdyz myslim a konam s ohledem na jine, na "spolecnost".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » pon kvě 17, 2021 17:23

Jeste, zase aby si to nekdo nevylozil spatne. Ani v nejmensim netouzim po navratu starych casu, nemyslim si, ze "tehdy bylo lip", nejsem slepy vuci mnohym nasledkum a dusledkum te ideologie. A ani jsem z toho rezimu nemel zadne vyhody nebo ulevy, ani jsem po tom ani v nejmensim netouzil.

Ale nikdy jsem nikoho neodsuzoval pouze kvuli tomu, ze byl presvedceny o spravnosti velke casti (ono celou si malokdo dokazal obsahnout) komunisticke/marxisticke ideologie - stejne tak, jako neodsoudim nikoho pouze kvuli tomu, ze je presvedceny o spravnosti velke casti te co one jine ideologie. Kvuli tomu to muze byt jeste stale jeden z nejlepsich lidi. Typickym prikladem byl na Slovensku napr. Milan Ftacnik (bohuzel v patek umrel), ktery byl presvedceny levicar - ale ne ohledne nasili na jinych a jinak smyslejicich -, zato to byl jeden z tech mala lidi a politiku, kteri dokazali jasne a zretelne zformulovat, co rikaji a stejne jasne a logicky to zduvodnit. A pritom naslouchat a vecne debatovat i s oponentami, kteri toho byli schopni a ochotni, i kdyz mysleli uplne jinak a dojit spolu k reseni.
Takze bych smahem opravdu neodsuzoval vsechny, co kdy byly ve strane - jeste i v osmdesatkach byli lidi, i mladi, co doopravdy nevstoupili do strany s umyslem si zlepsit zivot. (a taky jich bylo hodne, kteri tam museli vstoupit, proste tomu obrovskemu tlaku neodolali - kdyz mas mladou rodinu a male decka, tak se koukas na moznost vyhazovu a nastupu do prace nekde na druhem konci republiky s polovicnim platem ponekud jinak nez jako svobodny bez zavazku a plny idealu...)

Ale taky znam cloveka, ktery kvuli puvodu (jeho otec vybudoval velky obchod, zacinajic nakupem jedneho hrnce za halire vydelane pomocnimi pracemi a jeho prodejem ve vedlejsi vesnici o malinko draz, to vse jako maly kluk, bo otec rodiny umrel a on byl jediny chlap, ktery musel rodiny uzivit) nemohl na stredni i kdyz byl v rocniku nejlepsi a nejakych 13-ti letech se vybral sam (nikdy predtim mimo sveho mestecka nebyl) do 100 km vzdaleneho krajskeho mesta za nekolik let nasetrenych par korun, tam zasel na krajsky urad za prislusnymi papalasi a sam dokazal s nima poukazanim na to, jaka je to nespravedlnost "vyjednat", aby mohl na stredni, i kdyz pouze na zdravotni, kam nikdo nechtel (na vysku uz potom nesmel).
Znam i mnoho dalsich, kterym komuniste znicili vsechno, co budovali, dostali je na totalni dno, zbavili vseho co meli, i rodiny, atd. Takze nejsem idealista ohledne jejich dobrych umyslu.

Jen vim, ze ne kazdy tam byl s tim, ze bude jinym ublizovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod Etheric » pon kvě 17, 2021 17:49

apuka píše:muj nazor je, ze zrovna tyto veci se mnohym mladym do zivota celkem hodily. Naucit se alespon trochu nejakemu rozumnemu radu.

Co na tom bylo prosimtě "rozumného"? Že tě někdo nutí aby jsi žil jak žít nechceš, podle pravidel který v tvém žebříčku hodnot místo nemají... Co tě tohle může naučit? Maximálně by mě to utvrdilo v mých postojích a prohloubilo nenávist k státnímu zřízení. Nic rozumného ani užitečného v tom nevidím, naopak, je to jen nástroj k ovlivňování lidí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » pon kvě 17, 2021 18:51

Rozumne je to v tom, ze to muze kdokoliv dodrzovat bez jakekoliv ujmy na sobe. Jde o to, ze se nauci dodrzovat nejaka pravidla - a taky ze kdyz je nedodrzi, tak bude problem.

Ze nejake pravidlo "nema misto ve Tvem rebricku hodnot" neni o pravidlu ale o Tebe. Jak jsem psal, kdyz jsi v nejake spolecnosti, bez dodrzeni nejakych pravidel, i kdyz se Ti nelibi ta spolecnost fungovat nebude.

Ja jsem uz mnohokrat videl a vidim, jak mnoho lidi nastoupi do prace a nejsou schopni (ani ochotni) dodrzovat ani nejzakladnejsi pravidla pracovniho radu. Napriklad prijit do prace nebo na schuzi/poradu/... v urceny cas, dokonce ani si pipnout svoji kartu po prichodu a pred odchodem. Nebo napr. i nerusit kolegy pri jejich praci svym hlasitym projevem. Uz ani nerikam o tom, kdyz dvacetileta holka nedokaze pochopit, ze sefovi vadi, ze z osmi hodin v praci protelefonuje hodne nahlas 5 hodin - soukrome s kamoskou, vola ona, samozrejme za penize firmy a blokuje linku. Toto jsme zazili v jedne praci a nikdo nechapal, delala to kazdy den, kym tam byla (trpelivost sefovi dosla po trech tydnech). A jeste ona byla vzdy urazena, ze prece je to uplne normalni a takto se prece vsude pracuje :roll: ](*,).

A to uz nerikam o dodrzovani pravidel nejake firemni kultury. Napr. v oblasti programovani dodrzovani jednoduchych jmennych konvenci a formalniho stylu zapisu kodu. Proste nechapou, ze dealt sam doma svoje veci jak chci ja je neco jineho nez pracovat v kolektivu padesati lidi, kde vsichni maji svoji praci a spolupracovat s dalsimi dvaceti (nebo i stovkou) lidmi na jednom projektu, kde cast kodu dela jeden, cast jiny, ale musi to byt udelane tak, ze kdyz to prevezme nekdo kdo dela "nadrizeny kod" (vyuziva casti delane jinymi), tak se koukne a tusi, co je co (to je ten formalni styl zapisu kodu), aby to mohl pouzit ve sve casti.
To potom dopadava tak, ze tech dvacet lidi mesic na necem dela. potom se to ma dat dokopy - a misto par dnu odladeni malickosti se dva tydny dohaduje o tom, co se skryva pod jakym nazvem (bo nic neodpovida jmenne konvenci) a ze se to musi prejmenovat, jak to bylo urceno na zacatku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod mike » pon kvě 17, 2021 21:38

ripper6 píše:A jeste dnes se me stale nelibi ta nerovnopravnost do armady (treba vlasy).

Jaka nerovnopavnost? V tomhle prave byla naprosto rovnopravnost. Ostrihat se museli uplne vsichni. Ovsem jak uz ti psali vyse, tak tohle bylo to nejmensi, naprosta prkotina proti tomu ostatnimu. BTW, my jsme se museli strihat na VS, protoze jsme jednou tydne chodili na vojenskou katedru. Tj. museli jsme byt ostrihani na blba dva roky v civilu. Vojna pak teprve nasledovala.

ripper6 píše:A asi ano v te dobe bych se nechal radeji zavrit nez plnit ty dva roky

Tak to nefungovalo. To nebylo bud a nebo. Zavrenim by ses vojne nevyhnul, porad by na tebe cekala.

ripper6 píše:a nebo bych se snazil ziskat moznost jak utect pres hranice

To leda, ale ono to vubec nebylo snadne. Zvlast pro "nespolehlive" lidi. V tvem pripade bys musel pred hranice pesky a to bylo dost o hubu. Ze by te pustili nekam mimo RVHP, na to zapomen.

ripper6 píše:Dotaz: co by znamenalo plivnuti do xichtu Nadpraporcikovi, nasledna basa s tim ze bych treba cca 2 roky sedel? Byl bych v te dobe vubec sanci se zamestnat a nebo co s takovejma potom delali co se postavili rezimu (treba te vojne)?

Uz ti to psali vys. Sabinov (vojenska basa) a cas tam straveny by ti vojnu nezkratil. Navic bys nejspis dostal i pekne pres hubu. Zamestnani bylo povinne, kdyby ses mu vyhybal, tak dalsi basa. Nebo blazinec, ten bych tipoval spis, kdyby ses k tomu stavel takhle. Zadna sranda, nucene medikace, mozna eletrosoky, vymyti mozku. Oni by te proste zlomili. Tady mas priklad, ktery se zlomit nenechal: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Wonka. Nemyslim, ze bys to dotahnul takhle daleko, tipuju, ze by te zlomili uz na vojne v prijimaci.

Sorry, ale podle toho, co pises, si to predstavujes jak Hurvinek valku. Ne ze bych ti to zazlival, ono je tezke si to predstavit, kdyz to clovek nezazil a vyrustal v uplne jinem svete. Vaz si toho :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Severná Kórea

Příspěvekod Etheric » úte kvě 18, 2021 6:58

@apuka: proč sem taháš zaměstnání? Řeč byla o nesmyslný buzeraci a ponižování lidí na vojně, tohle v ničem dobrý neni a nic dobrýho to do života nepřinese. Navíc jakým právem se opovažují ukrást někomu kus života? :evil:

Tebou zmíněný zaměstnání je něco jinýho, na takovej režim tě maj naučit škola a rodiče tvl, ne nesmyslná buzerace systému /kterou ty nazýváš učením se rozumnému řádu/ a zaměrná likvidace tvého já státní mocí.

Já bych dostal modrou, alespoň dle toho, co říkali pamětníci, když jsem se na to ptal.
Jinak do 18ti bych fakt nevydržel, to bych dřív utek, s mojí schopností všechno do detailu naplánovat a s tehdejší fyzičkou bych měl velkou šanci, že se mi to povede.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Severná Kórea

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 8:41

milarepa píše:Kdybys to udělal veřejně, že by to nešlo ututlat, taksi jdeš sednout do Sabinova (vojenská basa) a tam by tě už srovnali......
tak bys mohl vést normální spokojený život s manželkou, 2 dětmi, tak jako většina lidí, našel si kamarády, koníčky a normálně fungoval v daných mantinelech

problém s vlasy v armádě je jen pubescentní vzdor, měl jsem ho také, ale teď už vím, že to byl jen problém s Egem, byl jsem na vojně až po převratu, Ego trpělo, což bylo v pořádku

ideální srovnání je se současným lockdownem - to je takový život v za bolševika, lidé si našli způsob, jak to přežít a vláda je v podstatě nechala být, jen dohlížela na extrémy v porušování......

k té svobodě - ve vnějším světě ji stejně nenajdeš, musíš ji najít v sobě, a pak můžeš svobodně fungovat kdekoliv

Dik za vysvetleni co se te basy tyce :)
To bych vest uz nemohl, protoze bud bych nekoho zabil nebo byl byl zabit :(
V poradku nebylo, to bylo spise tyrani a setkal jsem se s par lidma kteri mi vypraveli.
Tedy jejich maminka, syn treba s vlasama skoncil dozivotne nezamestnanej kdyz tak dlouho vzdoroval. Take to nejdrive zacalo jen kontrolama ze strany VB....
dalsi pak slehali herak, takze do prace se nechodilo a slo se tak i praci vyhnout :)
Nevim ted co tam vse s tim delala kamaradka, ale rikala ze prave proto si presne to obdobi 80 leta nepamatuje.

To urcite neni, kdyz jedu ve vlaku, propichana rouska, pruvodci repta a ja pisu jeji cislo ze na ni podam stiznost a pruvodci shani svedky tak nevim zda je to jako za bolsevika :D

Jo tak pri urcitem nastaveni psychiky, kdy je ti to uz vse jedno, to slo zrejme i v koncentracnich taborech, rada super ale v poradku to rozhodne neni :( Vsak moje babicka to pamatovala, ta zase skoro brecela za Hitlera a presto vetsina lidi rekne jak to bylo spatne. Ta resila i jak mohl vyhrat ze jo :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Severná Kórea

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 8:48

apuka píše:Ja jsem uz mnohokrat videl a vidim, jak mnoho lidi nastoupi do prace a nejsou schopni (ani ochotni) dodrzovat ani nejzakladnejsi pravidla pracovniho radu. Napriklad prijit do prace nebo na schuzi/poradu/... v urceny cas, dokonce ani si pipnout svoji kartu po prichodu a pred odchodem

To myslis vazne? :shock: Kdyz to lidi schvaluji, ani neni divu ze se z nich stavaji vovce beee :D
Jsem tohle zazil v praci, ano pipani, strasne se divili nekteri ze vodemykam klicem dvere a prej ze jako jeste nemam karticku? Jasne ze ji mam, ale to vite jsem zvyklej na ten analog :D
Resil jsem to i s kamosem a jednim clovekem a napsali joooo pipat neco, tak to je prace kam bysme presne nesli, takova buzerace.
Se nedivim, lidem to vlastne dnes nevadi, takze proc je poradne nesrovnat :lol:

Kdo by me tohle rikal, tak jako reditel firmy bych to dane skupine zavedl poradne.
Dal bych jim naramek a ubezpecil je ze je to pro jejich dobro, kdyby se jim udelalo spatne na zachode abych vedel v kolik hodin, jak dlouho a aby byl vcasny zasah lekare :)
Sakra, kde ze hledaji reditele do firmy? :-k
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Severná Kórea

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 8:55

Etheric píše:Řeč byla o nesmyslný buzeraci a ponižování lidí na vojně, tohle v ničem dobrý neni a nic dobrýho to do života nepřinese. Navíc jakým právem se opovažují ukrást někomu kus života? :evil:

Ano to buzerace byla a jeste nejhorsi je to, ze vojna vlastne ty lidi neucila rozumne veci, tedy aby umeli pro skutecny boj vobranu, umeli dobre strilet :( Dle info a prezentaci vlastne jen ucila jak byt nejvic vovce, po nekom slapat, vymejslet nesmyslne prikazy a blbosti. Jenze to neni pak vojna, kdy lidi chteji neco branit, navopak ty lidi uz pak nemaji naladu a resi jen jak to prezit a preklepat :(
Proto jsem take pro profi armadu, kdy tam jde clovek s tou naturou, tesi se na ten dril a proste ho to vlastne bavi :)

To prirovnal k zamestnani a vzdorovacnosti, jenze pokud dotycny neni panak, tak to dava smysl :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Severná Kórea

Příspěvekod milarepa » úte kvě 18, 2021 11:47

Prosím tě, bylo by dobré nepsat o věcech, které jsi nezažil a nemáš o nich ani to nejmenší ponětí....

když jsem šel do civilu, tak ještě pár let poté bych byl poslepu v polospánu schopen při akci při přesunu zamaskovat, zaměřit a odpálit raketu kam by bylo třeba, ideálně na Berlín nebo Istanbul :-), a určitě jsem si jako ovce nepřipadal, prostě nás skvěle vycvičili dělat svou práci.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Severná Kórea

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 12:13

milarepa: vzdyt to rikam, chudaci, zla doba, loutky.... jeste ze uz tohle dnes neni :(
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Severná Kórea

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 18, 2021 12:26

ripper6 píše:
apuka píše:...mnoho lidi nastoupi do prace a nejsou schopni (ani ochotni) dodrzovat ani nejzakladnejsi pravidla pracovniho radu. Napriklad prijit do prace nebo na schuzi/poradu/... v urceny cas, dokonce ani si pipnout svoji kartu po prichodu a pred odchodem

To myslis vazne? :shock: Kdyz to lidi schvaluji, ani neni divu ze se z nich stavaji vovce beee :D

Jako, že kdo přijde do práce nebo na pracovní schůzku včas a nemá problém si zaznamenat příchod a odchod ze zaměstnání je ovce? Celkem by mě zajímalo jak bys bez takových ovcí dokázal přežít ty a ti tvoji kámoši, kteří to považují za buzeraci :mrgreen: . Nebo jestli byste to viděli stejně jako zaměstnavatelé (edit: nějak nejasně jsem to napsala - myšleno kdybyste byli v pozici zaměstnavatele) :wink:
Naposledy upravil GreyMouse dne úte kvě 18, 2021 13:55, celkově upraveno 1
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » úte kvě 18, 2021 12:58

Etheric píše:proč sem taháš zaměstnání? Řeč byla o nesmyslný buzeraci a ponižování lidí na vojně
Pletes si trochu pojmy. Rec byla o "buzeraci s lestenim kanad", ja jsem primo reagoval presne na toto. No a zamestnani do toho taham proto, ze to proste tak je a bylo a fungovalo to. Mel jsem kolem sebe lidi, videl jsem, kdyz nastupovali do zamestnani PRED vojnou a videl jsem ten rozdil, kdyz znovunastoupili PO vojne. U mnoha nebetycny rozdil.
A ne, skola te ten rezim nenaucila a ted uz nenauci vubec. A rodina? Neco by mela, ale nejenom "mamincini mazanci" teda meli vsechno, jen ne "rezim". Mozna se to Tobe blbe posuzuje, podle toho, cos psal, jsi mel trochu jiny rezim v detstvi, ale pokud Te to naucilo dodrzovat nejaky rezim, tak si muzes rict, ze (alespon v tom) Ti to pomohlo.

@ripper6: Promin, nechci Te urazit, ale ja Te opravdu lituji...

Zeptas se tady na neco, dostanes odpovedi, ale vubec nechapes, co jsme Ti psali. Pises o vecech, o kterych nemas sebemensiho sajna a at Ti kdokoli napise cokoli, stejne si to prevratis k obrazu svemu...
ripper6 píše:To myslis vazne?
Predstav si, to je bezny zivot v beznych spolecnostech. Ja jsem nepsal o otevirani dveri kartou ale o pipnuti si svoji kartou v dochazkovem terminalu, aby se vedelo, kdy jsi prisel a kdy jsi odesel - a predstav si, existuji dokonce firmy, kde nekdo i kontroluje, cos udelal, to je teda buzerace, co? :wink:

O te armade: ver tomu, ze bys byl jeden z prvnich, kdo by prestal remcat, az by ses skutecne dozvedel, co vsechno Te ceka, kdybys nastup odmital... A taky ver tomu, ze kdybys byl takovyto "frajirek", "s malou pomoci" by Te to preslo hodne rychle - a taky si myslim, ze bys byl jeden z prvnich, kdo, az by se stal mazakem by zacal buzerovat a sikonavat novacky. Ono to takto fungovalo s docela zeleznou pravidelnosti. Ted si muzes vyskakovat, jak si vymyslim, ale ja jsem ty pomery znal, na vojne jsem byl a stejne tak vsichni mi spoluzaci.
Ano, vim, ze nekteri to meli tezke - nekteri kvuli vlastni blbosti, nekteri kvuli tomu frajirstvi a nekteri i kvuli lezdoprdeleni. Nekteri to melo lehke, "umeli si to zaridit" - ale vetsina z nich to mela normalne, nijak je to do dalsiho zivota nepoznamenalo. Mozna proto, ze se taky chovali normalne.

A znovu zopakuji aby sis to zapamatoval - svoboda neni to, kdyz nikdo nekeca do toho, co delas a Ty si delas jen co chces. To je ego a hodne velke pohrdani ostatnima. Podle Tvych prispevku (nejenom techto tady) soudim, ze Ty nejsi schopny zit normalni zivot v jakekoliv spolecnosti (spolecnost ne jako shromazdeni kamaradu ale jako velka skupina lidi, co ziji spoelcne v nejake organizaci, napr, stat, mesto, ...). Ty jen chces zit to svoje a vyuzivat (spise zneuzivat) moznosti, ktere Ti ta spolecnost poskytuje - a pritom kaslat na vsechny ostatni. A pro takove lidi byla vojna casto velice dobra skola. Ne, nestali se ovcemi, ale naucili se stat soucasti spolecnosti, aby se ta mohla rozvijet. Jedinci toho "Tveho typu", jak pisu vise ji nerozviji, pokud jich je vice, tak spise rozbiji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod milarepa » úte kvě 18, 2021 13:48

ripper6 píše:milarepa: vzdyt to rikam, chudaci, zla doba, loutky.... jeste ze uz tohle dnes neni :(


já ti nevím, ale osobně jsem rád, že jsem to všechno zažil a jsem tam kde jsem, a s velkým despektem se teď dívám na velkou část tvé změkčilé generace, která je podle mně totálně nahovno, myslíte si možná, že nejste ovce, jak jste super freecool, ale opak je bohužel pravdou, když dojde na lámání chleba, tak se jako první poserete......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Severná Kórea

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 14:51

apuka píše:A ne, skola te ten rezim nenaucila a ted uz nenauci vubec. A rodina?

@ripper6: Promin, nechci Te urazit, ale ja Te opravdu lituji...

Zeptas se tady na neco, dostanes odpovedi, ale vubec nechapes, co jsme Ti psali.
ripper6 píše:To myslis vazne?
Predstav si, to je bezny zivot v beznych spolecnostech. Ja jsem nepsal o otevirani dveri kartou ale o pipnuti si svoji kartou v dochazkovem terminalu,

O te armade: - a taky si myslim, ze bys byl jeden z prvnich, kdo, az by se stal mazakem by zacal buzerovat a sikonavat novacky.
" - ale vetsina z nich to mela normalne, nijak je to do dalsiho zivota nepoznamenalo. Mozna proto, ze se taky chovali normalne.

A znovu zopakuji aby sis to zapamatoval - svoboda neni to, kdyz nikdo nekeca do toho, co delas a Ty si delas jen co chces. To je ego a hodne velke pohrdani ostatnima. Podle Tvych prispevku (nejenom techto tady) soudim, ze Ty nejsi schopny zit normalni zivot v jakekoliv spolecnosti

Vsak to presne myslim – dochazkovej system = kontrola nad lidma. A ano i otevreni dveri nebo projduti turniketem se bohuzel nekde zapisuje i kdyz nastesti do toho nema pristup ani ten kdo dela dochazku (zalezi na firme a jeji organizaci).

Neni treba zadny rad, myslenka je dnes ci se dokazou o sebe mlady postarat. To je rad :)
Nemusi je to ucit rodina, skola, nauci je to zivot. I kdyz dle meho nazoru by je to mela ucit skola, jenze skola neuci realne co se bude pozadovat :(

Prijde mi to jako to heslo… „vojna by z tebe udelala chlapa“ ale uz nikdo nepise ze take z nekoho „mohla udelat magora“ – nejaka psychicka nemoc a je to hned (uz nikdo nepise ze v zajmu zachrany zivota – bodnuti nebo majznuti, stane se).
Casto je to jen vysvetleni = zlomej, podridi se a tecka. Neverim tomu ze nekdo neco jim nevyved a to neco poradneho.

Stacilo by jit delat po skole do zahranici, bez penez to nauci mozna vic jak cela vojna.
Starsi generace dokaze casto jen nadavat, jak jsou mlady neschopny, jak nevedi vzit do ruky lopatu, dodrzet i rad nekde ve firme. Kdyby ale meli dnes vyzit v nejakem state s holou prdeli a vydelavat na byt, poznali by sami vojnu ale spis zivota nez nekde se mlatit s mazakem v kasarnach :D
Rad a hodnoty tak nauci rozhled ve svete dnes, nez rad v kasarne s blbym mazakem se kterym se tam jouda rve dva roky.
A ne nebyl bych zadnej mazak, protoze za
1 - bud bych nekoho zabil z mazaku (nebo tech prudicu)
2 - sedel bych nekde v base jinde
3 - utekl bych hodne pryc az za hranice, pokud by to vyslo
4 - byl bych mrtvej :(

Netvrdim ze jsi vymejslis, jen nerikej ze kazdy mel stejne ocekavane chovani. Dnes potkas hodne lidi labilnich, takze asi i tehdy to nebyla uplna vyjimka a s nastupem se mohlo lecos projevit :twisted:
Ano je to chyba ne jen systemu, ale i lidi kteri jako mazaci maji tohou to druhem poradne zneprijmenit, misto vzajmene se spojit a udelat si misto hezci :roll:
Moje myslenka by tak prvne byla… tak co kdyz uz jsem musi dle narizeni (ten mladej brejlatej zobak), tak ho nech bejt at je tu vic pohoda a muzeme radsi vopict burty, kdyz to vy volove nekde nebudete troubit :)
Takze vubec by mi nevadilo kdyby mazak jako JA vopikal burty s nove nastupujicima :)

Nemam totiz tu touhu slapat po druhych na mensich postech. Mam ale touhu obracet to proti tem co s tim zacali a proti tem co jsou vys. Takze neni vylouceno ze by samopal / nuz / granat po nacvyku nebyl vyuzit ve prospech treba tech mazaku / generalu / praporciku a kdovi koho jeste.

Ve skole jsem take tak sjednal poradek a byl klid. Stacilo mi dat pesti (tak jsem mu sel dat nozem) nebo kdyz me holka kopla (podrapal jsem ji voci aby nevidela) a bylo ucineno za dost. Odveta prisla 8)

Co by rozbijelo se? To jako myslis ze taci nepracuji? Nebo nepomohou vostatnim? :)
Protoze je nekdo treba hipik?
Co teda potom se rozbiji?
To nedokaze dnes hodne lidi zit v davu, ne kazdy je na to aby byl ve velke spolecnosti. Takovych lidi najdes dost. To by dle trveho tvrzeni museli chodit na tu vojnu vsichni, ale pak i zensky protoze i ty dnes maji dle tveho prikladu problem a museli by dostavat tam kastrolem, drhnout podlahu a nevim co vse by jim mazaci delali :roll:

V te dobe jsem sice nezil, ale nejde presne podle psychiky, natury cloveka hned udelat caru jak byse choval, kdyz kazdy jsme prece jiny :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Severná Kórea

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 14:54

milarepa píše:já ti nevím, ale osobně jsem rád, že jsem to všechno zažil a jsem tam kde jsem, a s velkým despektem se teď dívám na velkou část tvé změkčilé generace, která je podle mně totálně nahovno, myslíte si možná, že nejste ovce, jak jste super freecool, ale opak je bohužel pravdou, když dojde na lámání chleba, tak se jako první poserete......

Jo takovych je hodne, nadavaji v hospodach jaci jsou chlapi (zazitky a vojna) a deti jim ze zahranici dnes posilaji penize :D

To vidim jen u nekterych lidi, kdyz prijde na vec a nebo prijdu nekde na navstevu....
Prvne jak byla vojna, delala chlapa a pak to pokracuje stylem ala nase zdravi je v haji, exekuce, behani jeste do prace za par korun. Drina s nouzi, ale jo jsou radi ze byla ta vojna a jak je naucila ten rad.

Potom prijdu za pritelem od segry, kdy jsou pametnici... (mel vojnu 2 roky a vzdy me s ni kdysi jako maleho spunta strasil ze to poznam a segra pamatuje)
pribeh pokracuje jak na vojne byl budiiicek, rychla roto heeeej!
....a zbytek konci ze v praci maka od nevidim do nevidim (jeho leda ted misto vojny strasi exekuce jako jen ta moznost) a sotva staci splacet a cumi jen kde jsem byl v zahranici a kde jsem na to vzal :wink: a jak to ze jako muzu jet klidne na dva mesice :)

pozn. je super ze mas ten vycvyk, ale prosimte kdy to bylo? :) Za xy let uz to ani vedet nebudes a az prijde na to lamani chleba o kterem zde pises, tak bude vse jinak. Valka nebo pripadne velky pruser se povede take jinak :P
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Severná Kórea

Příspěvekod Etheric » úte kvě 18, 2021 15:08

ripper6 píše:Nemusi je to ucit rodina, skola, nauci je to zivot

Jo, ale tento způsob je dost bolestivej a někdy taky dost blbě končí..

@apuka: pro bezproblémovej výkon zaměstnání nepotřebuju být cvičen na povel skákat do pozoru. Zaměstnání je smluvní vztah jako každý jiný, tzn výměnou za jejich peníze budu dodržovat jejich pravidla a dělat přesně to, co ode mě chtějí, to je celý, prostě normální smlouva, kde se dvě strany na něčem dohodly a každej člověk se zdravým rozumem snad chápe, že když podepsal nějakou smlouvu, musí se jejím obsahem řídit. Tohle k bezproblémovýmu fungování stačí, netřeba před podpisem smlouvy lidi honit po buzerplace
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » úte kvě 18, 2021 16:13

Etheric píše:Zaměstnání je smluvní vztah jako každý jiný, tzn výměnou za jejich peníze budu dodržovat jejich pravidla a dělat přesně to, co ode mě chtějí, to je celý, prostě normální smlouva, kde se dvě strany na něčem dohodly a každej člověk se zdravým rozumem snad chápe, že když podepsal nějakou smlouvu, musí se jejím obsahem řídit.
U rippera6 vidis, ze to ne u kazdeho funguje :wink:

Jeste furt pises o necem jinem nez ja. Zase jsem nic nepsal o nejakem skakani do pozoru na buzerplacu.

@ripper6: vidim, ze nejsi schopny pochopit, o cem TI tady pisu ja nebo napr. milarepa, takze si mysli, co chces, my si budeme taky myslet, co chceme, jen mozna u nas to bude zalozene na nejakych zkusenostech. Ono se TI to nelibi, ale jak se rika - vypada to jako husa, dela to Ga-ga jako husa, stipe to jako husa, tak to asi bude husa.
ripper6 píše:Protoze je nekdo treba hipik?
Ale Ty nejsi hipik - a podle vseho o hipisackem hnuti (a rekneme i ideologii) evidentne ani netusis vubec nic... (jen prectenim Kvileni nebo "On the road" a kouknuti nekterych filmu se to taky nenaucis).

Ja jsem zil v dobe a miste, kde a kdy se to v tech mistech docela "bezelo" - sice opozdene a upravene na "mistni podminky" (napr. tady nebyl Vietnam a taky ani trava). Nepatril jsem primo k nim, na to jsem byl tehdy prilis mlady, ale mnohe z nas to ovlivnilo a hodne jsme se o to (i o pozadi puvodniho hnuti) zajimali. A prave proto vim, ze nekoho, kdo se projevuje jako Ty tady by velice rychle od sebe "odpudili".

Neda mi, abych (snad uz naposledy) zase nenapsal o svobode - milarepa (a jeste vice Milarepa :wink: ) ma obrovskou pravdu, ze to "venku" nenajdes, tu bud mas v sobe nebo svobodu jednoduse nemas. A kdyz ji v sobe mas, tak si muzes byt jisty, ze se budes projevovat tak, ze budes za kazdych okolnosti "sam sebou" (ne svojsky), budes delat to, co TI vychazi ze srdce (a ne co z hlavy, ze "to bych takto mel") a rozhodne to nikdy nebude primo zamerene proti nikomu, kdo Ti bezduvodne neublizuje.
Az budes takovy, tak muzes rict, ze jsi svobodny. Vsechno ostatne - penize, majetek, sila, moc - je jenom pozlatko na zakryti neceho, ani jedno z toho svobodu sam o sobe ani vsechno dokopy neprinasi. Ani nuz jako odplata za pest nebo "vyskrabane oci" holce.

No a az budes opravdu svobodny, tak nebudes resit, jestli ostatni jsou ovce nebo jen Ty jsi letadlo. Bude Ti to uplne ukradene - bo Ty budes svobodny za vsech okolnosti a bez ohledu na okolnosti a ze vsech sil se budes vzdy snazit aby kazdy ve Tvem okoli, kdo chce, mohl byt stejne svobodny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod mike » úte kvě 18, 2021 21:32

Etheric píše:Navíc jakým právem se opovažují ukrást někomu kus života?

Pravem silnejsiho. Vsak se to taky jmenovalo branna povinnost. Proste jsi statu musel kus sveho zivota venovat.

Tohle je asi dulezite si uvedomit. Stat povazoval lidi za svuj majetek. Treba pokus o sebevrazdu byl trestny cin, protoze stat si precne nenecha svuj majetek poskozovat.

Etheric píše:... ne nesmyslná buzerace systému /kterou ty nazýváš učením se rozumnému řádu/ a zaměrná likvidace tvého já státní mocí.

Jenze prave o to slo. Udelat z pubertaku masu vojaku, kteri budou bez premysleni poslouchat rozkazy. Proste kanonenfutr po ruskem vzoru "nas mnoga". Kdyz se na to podivas takhle, dava to smysl, z tveho (i meho) perverzni, ale dava.

Ja si taky nemyslim, ze by to pro dalsi zivot k necemu uzitecnemu bylo a o lidech, co to tvrdi, si myslim sve, ale zas kdyz ctu rippera... tak si rikam, ze by mu to prospelo. Tak tyden, vic by neprezil. Nejspis by se po par dnech sesypal a kdyby ne, tak by si ho podali spolutrpici, kteri by kvuli nemu meli pakarnu, jak psal aksam. Coz neschvaluju, ale tak to proste chodilo a bylo to soucasti cele te masinerie.

Pro cloveka mozkem to byla pakarna a ztraceny cas, ale co s lidma z opacneho konce, kteri jsou skoro zvirata? Pes taky potrebuje poradny vycvik a pak je spokojeny ;-)

Etheric píše:... Já bych dostal modrou, alespoň dle toho, co říkali pamětníci, když jsem se na to ptal.

Nejspis jo, ale mozna bys jim musel predvest nejakou scenu u odvodu ;-)

Etheric píše:Jinak do 18ti bych fakt nevydržel, to bych dřív utek, s mojí schopností všechno do detailu naplánovat a s tehdejší fyzičkou bych měl velkou šanci, že se mi to povede.

Zas si tolik nefandi. Na hranicich byly elektricke ploty, ostri psi a pohranicnici s vymytymi mozky, kteri se strilenim po narusitelich nevahali. Navic na to koukas dnesnim pohledem, tenkrat byl dost problem sehnat informace (ano, deti, Internet tehdy opravdu nebyl). Mapy pohranici byly tajne nebo zamerne zkreslene a komousi si fakt hlidali, aby jim z toho jejich raje lidi neutikali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Severná Kórea

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 5:47

Když se na to podívám z pohledu mocipánů, tak mi to samozřejmě smysl dává. Ale jak říkám, než žít jako něčí majetek, to radši nežít vůbec.

Samozřejmě že tenkrát nebyl internet a kdyby byl vsadím cokoliv, že by stačilo zadat do vyhledávače něco jako "pohraničí ostraha", "mapa hranic",... a za několik hodin už by u mě zvonili. To si fakt nedělám iluze, že by se dal internet nějak použít, pokud bys nebyl machr přes pc, kterej se dokáže zabezpečit a dostat se na stránky, ke kterým běžný občan z běžného pc nemá přístup.

Samozřejmě, že to hlídali, to je mi jasný, slyšel jsem to i od člověka, co se na tom podílel... Ale taky je mi jasný, že umím najít řešení tam, kde by nikoho jinýho nenapadlo hledat. Zas nejsu tak blbej, abych se pokoušel proběhnout s batohem na zádech. Vymyslel bych to jinak, ideálně bych našel způsob, kterej nikdo přede mnou nepoužil, nic není dokonalý a v hledání nedostatků jsem fakt dobrej, já bych způsob našel :)

Jinak bohužel musím souhlasit s tvrzením, že jedinej způsob jak udržet společnost v chodu a v klidu, je držet lidi pevnou rukou. Dát lidem moc svobody nedopadá dobře, bo lidi s tím neumí zacházet, mnohý příklad známe..
Dát plnou svobodu tak primitivnímu druhu jako je homo sapiens sapiens, to by dopadlo :roll: Svobodu je potřeba některými směry trochu omezit, ale zas vocaď pocaď..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » stř kvě 19, 2021 8:27

Etheric píše:Já bych dostal modrou, alespoň dle toho, co říkali pamětníci, když jsem se na to ptal.
No, asi jo, ale trochu jinak nez si myslis...

Nezapomen, ze autizmus se zacal brat v Ceskoslovensku/Ceske republice vazneji az v devadesatych letech (Viz napr. disertacka zde: "...byl koncept autismu v 60. a 70. letech v zemi poprvé představen, a analyzuje, proč se až do počátku 90. let ve zdejším odborném ani veřejném prostředí příliš neprosadil a figuroval pouze jako nepříliš známá psychiatrická rarita").
Do te doby bys musel mit obrovske stesti, abys narazil na nekoho, kdo to rozezna a jeste zacne resit "normalne". (Ne ze by ve svete, hlavne mimo USA - napr. zapadni Evropa - to bylo vyznamne jinak, jen tam se to uvedomovani zacalo z Ameriky sirit o par let drive.) Jinak bys byl pravdepodobne vedeny jako schizofrenik a docela mozne, ze bys prezil svuj zivot v ustavech, hlavne pokud bys byl schopny nekdy pri zachvatu sobe nebo jinemu ublizit.

BTW, mluvilo se tady v souvislosti s vojnou o osmdesatych letech. Rict, ze jak jsme my tady v socializmu byly !evce nebo otroky", bo jsme museli na vojenskou sluzbu, v civilizovanych zemich bylo profesionalni vojsko je trochu mimo tehdejsi realitu... Tady je maly prehled z roku 2013 (tesne predtim, nez Rakusane v referendu odmitli zrusit zakladni vojenskou sluzbu):
Země EU, které v době míru nemají povinnou vojenskou službu:

BELGIE - Povinná vojenská služba byla zrušena k 1. březnu 1995. Do té doby branci sloužili šest až deset měsíců.
BULHARSKO - Od ledna 2008 povinnou vojenskou službu zrušilo.
ČESKÁ REPUBLIKA - Od ledna 2005 je armáda plně profesionální. Poslední vojáci základní služby odešli domů v prosinci 2004.
FRANCIE - Má plně profesionální armádu; poslední vojáci základní služby opustili francouzskou armádu v listopadu 2001.
IRSKO - Od svého vzniku v roce 1922 má Irsko plně dobrovolnou armádu.
ITÁLIE - Povinnou vojenskou službu zrušila k lednu 2005.
MAĎARSKO - Parlament zrušil povinnou službu v listopadu 2004.
LITVA - Odvody k povinné vojenské službě zrušeny od září 2008.
LOTYŠSKO - Povinnou službu ukončila k lednu 2007, kdy přešla na plně profesionální armádu.
LUCEMBURSKO - Branná povinnost neplatí od roku 1967.
MALTA - Má profesionální armádu.
NĚMECKO - Brannou povinnost zrušilo k 1. červenci 2011.
NIZOZEMÍ - Od srpna 1996 není vojenská služba povinná.
POLSKO - Má profesionální armádu; poslední skupina nastoupila povinnou devítiměsíční službu v prosinci 2008.
PORTUGALSKO - Povinnou vojenskou službu, která měla délku 4 měsíce, zrušilo v roce 2004.
RUMUNSKO - Povinnou vojenskou službu zrušilo v říjnu 2006; do té doby se rukovalo na rok, vysokoškoláci na 6 měsíců.
SLOVENSKO - Od začátku roku 2006 má plně profesionální armádu; předtím trvala základní vojenská služba 6 měsíců.Eurofighter v rakouských barvách nad Alpami.
SLOVINSKO - Povinnou vojenskou službu v trvání 7 měsíců zrušilo v roce 2003.
ŠPANĚLSKO - Profesionální armáda vytvořena k lednu 2002; do té doby trvala služba 9 měsíců.
ŠVÉDSKO - Všeobecnou brannou povinnost zrušilo v létě 2010. Do té doby se na vojnu chodilo na 11 měsíců.
VELKÁ BRITÁNIE - Profesionální armádu vybudovala už na počátku 60. let.

Země EU s povinnou vojenskou službou:

DÁNSKO - Má povinnou vojenskou službu v trvání 4 měsíců.
ESTONSKO - Povinná vojenská služba má délku 8 až 11 měsíců.
FINSKO - Povinná vojenská služba v trvání 6 až 12 měsíců.
KYPR (řecká část) - Má povinnou vojenskou službu v trvání dvou let.
RAKOUSKO - Má povinnou vojenskou službu v trvání 6 měsíců.
ŘECKO - Základní vojenská služba v armádě trvá 9 měsíců (12 měsíců u námořnictva a letectva).

Pokud dobre vim, od te doby zadna krajina z poslednich sesti vojnu nezrusila, naopak nektere chteli zavest znovu, napr. Litva.

Z "civilizovanejsich" neclenskych krajin EU ma povinnou vojnu 6-12 mesicu Norsko, od r. 2016 i pro zeny (! toto ma uz jen Izrael), takze rovnopravnost je uz skoro dokonala.

Za zminku stoji system zakladni vojenske sluzby Svicarska, viz tady, kde se nejdrive zucastnis obecneho vycviku 18-21 tydnu, vezmes si domu uniformu a zbran a potom kazdy rok mas tri tydenni cviceni (takove uzavrene vojenske cviciste a strelnice, stejne tak jako zamaskovane vojenske objekty s tezkymi zbranemi najdes casto ve svycarske "nedotcene prirode" nebo i "uprostred" bezne obydlene a obhospodarovane krajiny - z nadherne starobile usedlosti se najednou vyklube zakladna pro tezke dela :wink:). Celkem 300 dnu nebo dovrseni prislusneho veku 42 let. Zeny se mohu hlasit k branne povinnosti dobrovolne.

Muzes to nahradit civilnou sluzbou v trvani 340 dnu. A kdyz nejsi schopny odvodu (krome zdravotniho postizeni), tak az do svych triceti platis triprocentni dodatecnou dan z prijmu :wink:.

Svycari si tento system celkem vazi a malokdo to bere jako "ukradeni casti zivota" - vsak si taky v r. 2013 se jich vyslovilo v referendu 73% proti zruseni povinne vojenske sluzby. Nevim, kolik lidi si mysli, ze kvuli tomu jsou Svycari ovce.

To ja pisu jen aby bylo jasne, ze v tom case ta zakladni vojenska sluzba vubec nebyla vysadou socialistickych statu ale proste byla takova doba.

Edit:
Jeste male doplneni: 2018 - Svedsko znovuzavedlo povinnou vojenskou sluzbu
Francie (resp. Macron) taky chtel, zustalo vsak vice-mene jen u povinnem hrani se na vojaky, armada se zdesila, ze by mela zaclenit ty lidi :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 9:27

apuka píše:Do te doby bys musel mit obrovske stesti, abys narazil na nekoho, kdo to rozezna a jeste zacne resit "normalne"

Takový štěstí musíš mít bohužel i dnes :roll:
Jinak ano, byl bych veden jako schizofrenik..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Severná Kórea

Příspěvekod ripper6 » stř kvě 19, 2021 12:28

Etheric píše:Takový štěstí musíš mít bohužel i dnes :roll:
Jinak ano, byl bych veden jako schizofrenik..

Vzdyt ti to pise, sice mysli jak to nechapu ale je to jasny ne? :)

Proste v kostce, tehdy bys nikam nezdrhnul (i kdyz nepodcenuji tvoje planovani) a musel bys volit jinou cestu, ideal pres znamosti nebo nekoho jak utect napr do USA, coz se take delo :)

Pokud byse ti toto nepovedlo, prijelo by pro tebe VB a dalsi, na Prijmaci by ti nejakou tu tvoji nemoc jako je autismus nebo ADHD a co dalsi mas, proste zlomili, vyresili :wink:

U me by byla sance u te schizofrenie, mame ji, takze prasky, prasky, ustav, smrt :D

Stesti: narodit se jako holka a nebo narodit se nekam do USA :wink:

Jinak sance tam byla, jak utekl pan ti rika treba tady a jak to udelal ale je otazka na kolik se to potom zprisnilo po roce 1975...
https://www.youtube.com/watch?v=5VtsXTlgU_E
pozn. mel i stesti ze byl vlastne blizko hranice + delnicka rodina + vyjmecna dovolena

a tady 1975...
https://www.youtube.com/watch?v=cn0H0XymIHU
ale jak rika zase zdravi, takze by jsis mohl vybrat smrt nebo zbytek zivota znicene zdravi :wink:

Uteklo jich klidne milion ale to zase mozna pred 1975 urcite, ty bys to nebyl :)

Jinak zbytek ti Apuka uz odhadne, ten vy jakej kdo je a pozna. Takze ti vysvetli i sanci pokud stale dumas :wink:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Severná Kórea

Příspěvekod apuka » stř kvě 19, 2021 15:27

ripper6 píše:zbytek ti Apuka uz odhadne, ten vy jakej kdo je a pozna.
Tobe asi nedochazi, ale Ty o sobe svymi prispevky napises mnohem vice, nez si myslis. Podle mne na OF, kdo byl ochotny Tve prispevky precist, tak uz vi stejne jako ja, "kdo jsi" a Te "pozna". Ne "odhadne", ale vi, coz je rozdil. Jedine, ze bys byl schopny natolik sofistikovane si ze sebe delat nekoho jineho, nez jsi, co je - zase na zaklade Tveho "psani" - skoro vyloucene :wink:.

Ad etheric a moznost uteku - V tomto mas docela pravdu. S velice vysokou pravdepodobnosti by byl cely zivot v ustavech (pro neznale, miziva sance, ze ne v uzavrenych) s vyjimkou, ze by mel nekoho, kdo by se o nej dokazal (a byl ochotny) se doma starat, coz (zase, co si pamatuji z jeho prispevku) asi nebyl zrovna jeho pripad. Tj. nejdrive by se musel dostat z ustavu, potom se musel dostat ke hranicim a nasledne pres hranice. Jen tak mimochodem, s diagnozou schizofrenie byla moznost dostat pas - i jen jednorazovy nebo kratkodoby na rok do soc. krajin (takovy ruzovy 4 stranny prelozeny papirek s fotkou) - docela rarita, bez rodinneho zazemi prakticky nemozne.

Navic s anamnezou schizofrenie bylo vetsinou spojene zbaveni svepravnosti (toto se tehdy bralo s "ponekud mensim durazem na lidska prava" :evil:). A, jak ripper6 se snazi psat, s "lecenim" praskama, casto formou pokusu a omylu podle chuti prislusneho doktora.
(kdyz jsme bydleli u tchana, jeho soused bydlel se synem, starym cca 40-45 let, schizofrenikem, dobre se o nej staral. Uz par desitek let na tom byl relativne dobre, bez zachvatu, svemu doktorovi plne duveroval. Jenze ten skoncil, on "dostal" jineho doktora, ten na zaklade jeho kartoteky - bez jakehokoliv vysetreni nebo promluvy s pacientem - od stola naridil, ze stare prasky se majji vyhodit a maji se pouzivat tyto nove, co ON, DOKTOR jim veri. Soused mu vysvetloval, at to nedela, ze to nedopadne dobre, uz pred lety se kvuli podobnym vecem nekolikrat chtel vzit zivot - bez sebemensi odezvy. Vysledkem bylo, ze za tyden od toho narizeni doktora rano soused prisel, at mu tchan /on mel telefon, mobily jeste nebyly/ zavola rychlou, resp, dokotora na ohednuti, ze prave odrezal obeseneho syna... Syn se ve stodole v noci obesil, protoze byl totalne zniceny z toho, ze mu vzali stare prasky, novym ani novemu lekari neveril - a dostal z toho vseho v noci "zachvat", ktery skocil takto. - Podobne skocilo vice schizofreniku, vetsinou ale mnohem drive.)

Takze tyto lide byli v ustavec vetsinou bez penez, stale pod praskami - a taky tezko mohlo dojit k nejakemu planovanemu uteko za hranice, bo malokdy znali vice nez nekolik ustavu, sem-tam nejakou nemocnici a v lepsim pripade par mist, kde je vzali na vylet. Informaci nemeli zadne, pokud se sledovala TV, tak jen "pro ne nezavadne porady". Odkud by vubec vedeli, ze existuje neco jako hranice statu, ze se da zit i jinak, nez ziji oni tam "za zdi"? A ze se da k tem hranicim dostat i jinak nez tim autobusem, co prijde do ustavu a nekde je vylozi a potom zase nalozi. Ze se da neco v obchode koupit? Atd, atd.
Tj. pokud by se nekdo v detstvi dostal do ustavu a uz z nej nevysel, tak ten utek byl naprosto nerealni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Severná Kórea

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 16:58

Pokud by mě naši tenkrát dali do ústavu, je to jak píše apuka - je to tak bohužel i dnes! Nadopován léky, přikurtován, zavřen,... Fakt se od tý doby moc nezměnilo. Vím, jak to vypadá a funguje. Dle pramenů to dnešní zřízení není jiný, než bylo za socíku. Rozdíl je jediný - dnes můžeš odmítnout medikaci :vom:
Ale kdybych v ústavu neskončil - pokud by mě tam naši nedali, jsem vysokofunkční - tak bych mohl vymyslet, jak se dostat pryč. A že by to bylo něco ve smyslu zmizet tak, že nikdo nebude chápat, jak se to povedlo. V tomhle nepodceňuj autistickou mysl, dokážu udělat i to, co lidi považují za nemožný.
Kdybych žil mimo ústav, útěk bych měl lehčí, než kdo jiný. Z ústavu se ale utíká špatně. Nejde o to, že musíš nejprve utéct ztama, ale o to, že není možnost chystat věci a prostředky na útěk ani nic domlouvat, což by venku šlo.

Otázkou je, zda by mě naši dali jako dítě do ústavu, v tomto životě nedali. Pokud by nedali ani tehdy, po dosažení plnoletosti bych vynášel hovna v JZD nebo něco takovýho, strana by mi práci našla... Pak bych mohl plánovat útěk.

Dost už toho, jak se totalitní systém chová k postiženým lidem, je mi z toho zle tvl :cry:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Asie Severní a Východní