Izrael

Bahrain, Egypt, Írán, Irák, Izrael, Jordán, Kuvajt, Libanon, palestinské území, Oman, Katar, Saúdská Arábie, Súdán, syrská arabská republika, Arab Emirates, Jemen, Pakistán

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Izrael

Příspěvekod chonda » čtv pro 25, 2008 19:05

Ahoj, máte někdo nějaké info o Izraeli? Třeba už jenom aktuální cenová hladina (věc, kterou se mi nepodařilo dohledat). Má cenu si tam vůbec brát pohory?
OT: tak jsem čekal, jestli když si dám měsíc dva pauzu od OF, jestli mě přestane ten nový design neuvěřitelně srát (omlouvám se za výraz, ale jinak to nešlo). A nepřestal :(
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Re: Izrael

Příspěvekod Jumbo » pát pro 26, 2008 0:39

Co se tyce cen,tak kamaradka tam byla celkem nedavno .tak chleba kolem 50,-,voda taky 50, ..da se vcelku rici,ze nejlevnejsi to tam neni..hostely rikala,ze stojí od 9 - 26 USD,dle stesti..pri dnesnim kurzu,ty hostely celkem jdou,potraviny jsou horsi :tonqe:

Jinak pohory bych si tam vzal,az budes zdrhat pred raketama ,tak je jiste uvitas :twisted:
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvekod chonda » pát pro 26, 2008 20:07

S raketama jsou to pověry, naštěstí...
Tak ceny jsem pravda očekával poněkud nižší, ale co se dá dělat :(
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Re: Izrael

Příspěvekod Jumbo » pát pro 26, 2008 22:25

chonda píše:S raketama jsou to pověry, naštěstí...
Tak ceny jsem pravda očekával poněkud nižší, ale co se dá dělat :(


Kdyz povezes jiz z domova nejaky zaklad potravin,tak by si toho moc utratit nemusel :wink: Ty ceny ,viz vyse jsou z mest atd.., po vesnicich fakt nevim.,ale voda se da splasit vsude z kohoutku atd..a je pry i pitna,aspon ona to tak praktikovala a zadny nasledky nebyly :toimonster: :D
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvekod juhele » čtv čer 3, 2010 7:49

Ahoj,
vypadá to, že se tam asi taky brzo podívám (sice s cestovkou, ale stejně). Vím, jak mají důkladné kontroly atd., že nemám vytahovat foťák nikde, kde jsou uniformovaný složky, na letišti apod. už vůbec, ale u pár věcí si nejsem jistej a možná jsem zbytečně paranoidní, ale nerad bych si komplikoval situaci:

1) potáhnu svůj malej bágl - 27l + k tomu fotobrašnu - to by asi nijak nápadné a podezřelé být nemělo ne? Domnívám se, že brašnu s DSLR má dneska kdekdo.

2) Taková volovina jako hydratační systém Convertube (picí hadice čouhající z báglu) by asi měla být v pohodě ne?

3) jak je to s noži? Všude s sebou vozím malý univerzální červený nožík Mikov (něco jako Victorinoxy standardní velikosti) + větší kudlu cca tohoto typu - hodí se víc na krájení chleba a občas mi dává větší pocit bezpečí. Podle informací jak českého konzulátu v Tel Avivu, tak informací na webu by neměly být problém nože sloužící pro vlastní potřebu, což s ohledem na viditelné stopy používání by neměl být problém.

4) přemýšlím o malém stativu nebo monopodu, ale taky nevím. Mám ministativ Velbon CX-460 Mini, který se do báglu schová snadno, takže nijak neprovokuje. Pak mám monopod Velbon UP-4DX II, což je teda už delší potvora, kterou je potřeba nosit na báglu zvenku. Každé má svoje. Tak nevím, zatím to vypadá na ten ministativ.

nějaké zkušenosti? Podělte se prosím. Jestli mi ta cesta vyjde, tak sem taky napíšu svoje postřehy. :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Izrael

Příspěvekod šíp » ned čer 6, 2010 13:17

juhele píše:Taková volovina jako hydratační systém Convertube (picí hadice čouhající z báglu) by asi měla být v pohodě ne?

Trochu OT, za což se omlouvám. Nevím jak v Izraeli, ale v New Yorku jsem s tím na báglu byla považována za teroristku a na ulici jsem měla docela problémy, na uniformované policisty to působilo jako červený hadr na býka. Takže radši bych Ti to neradila.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Izrael

Příspěvekod RUMcajs » ned čer 6, 2010 14:24

Juhele:
Neboj se vlka nic! Izrael je vyspela zeme.
Nechapu tvoje obavy ohledne rezervoaru na vodu pac je to tam bezna vec a lide to znaji (z armady).
Nedavno jsem potkal skupinu Izraelclu v Dingle a camelback meli vsichni.

Na snahu o nenapadnost muzes predem zapomenout, pac tam budes kvuli sve sluncem neoslehane kuzi
napadny jak cernoch mezi eskymaky :)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Izrael

Příspěvekod juhele » čtv čer 24, 2010 7:05

OK,
takže jsem zpět, tak nahodím pár zkušeností:

1) Convertube - neboli chlastací hadice na báglu - naprosto žádný problém, nikdo si toho ani nevšiml. Jinak super věc, je tam fakt vedro, ale flaška v báglu i bez izolačního obalu vcelku vydržela studená (protože jsem ji nemusel vyndavat), ohřála se akorát ta troška v hadici, ale na to jsem si zvykl. Vysosnul jsem s přehledem 2l za den, nepočítám snídani a večeři + pití na pokoji. A to jsme část cesty měli vždy v klimatizovaném busu. Jinak by to bylo o dost víc. Na Masadě to byly 2l za 3 hodiny a vodu jsem ještě doplňoval.

2) kontroly - do batohu (můj 27l Tatoo) a fotobrašny (Lowepro Inverse 100AW) mi vlezli jen jednou a to kupodivu ne v Jeruzalému ale v Haifě v zahradách Bahá'í, což je ale vlastně soukromý pozemek, takže se vůbec nedivím. Byli ale velmi zdvořilí a jen dovnitř nakouknul, teleobjektiv v brašně ho vůbec nezajímal.
U zdi Nářků mají klasickou kontrolu jak na letišti - když jsem to viděl, vzpomněl jsem si, že mám s sebou svůj zavírák (12 cm čepel) - dal jsem ho do boční kapsy báglu, který spolu s fotobrašnou putoval do rentgenu (abych nepískal v rámu) a čekal, co bude. Ale asi to nepovažují za zbraň, protože bez problému prošel. Fakt je, že u zdi se modlilo několik izraelských vojáků se samopaly u nohou, takže by člověk sotva mohl napáchat nějakou škodu s nožíkem. V Jeruzalému se s vojáky pár lidí šlo dokonce vyfotit (samozřejmě se nejdřív zeptali).

3) ceny - izraelský šekel (všichni češi ale svorně říkají šakal :mrgreen: ) je cca 5.50 Kč, jde platit i dolary - vrátí vám v šekelech, ale mají zjevně proměnný kurz nebo natahují turisty. V Betlémě šlo ale lecos koupit přímo za 1 dolar. Pitná voda je leckde, za záchody se občas platí 1-2 šekely, voda bývá pitná (nic nám nebylo). V Jeruzalému a turistických oblastech jsou ceny vyšší - např. v Betlémě stojí 2l balená voda cca 4 šekely nebo 1USD, nabízeli nám tam za dolar i 2l colu. Místní chlebová placka rovnou u pekaře v Betlémě - ještě teplá z pece (mňaaam) stála jeden šekel a v pohodě nahradila oběd (stejně bylo vedro). V Jeruzalémě, Jerichu, na Masadě apod. stála 0,5l cola (zvláště po té Masadě fakt bodla) 10 šekelů, totéž zmrzlina (Algida Magnum). Ostatní potraviny jsme moc neřešili, neb jsme měli polopenzi a něco málo si přivezli z ČR.

4) zásuvky - vypadají podobně jako naše - akorát ne do všech šly nacpat naše adaptéry - některé na pokoji nebyly "prošťouchnuté". Jinak není problém.

jo,
pár detailů ohledně pobytu:

- poznávací zájezd s cestovkou - tj. kontroly pasů na letišti apod, byly jednodušší než u jednotlivců
- ubytování v Betlémě - tj. každý den průjezd checkpointem (4m beton. zeď, do busu vlezli 3 vojáci se samopaly a koukali na pasy), ale vždycky v pohodě
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Izrael

Příspěvekod RUMcajs » čtv čer 24, 2010 11:13

Juhele: Vsak jsem psal ze je to civilizovana zeme :)
Jestli te trochu zajima jak je to tam s vodou tak si sezen National Geographic 4/2010.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Izrael

Příspěvekod kailas » stř zář 14, 2011 20:46

máme možnost se podívat do Izraela, ani mě to tam moc neláká, ale prý se tam dá i na hory.. :-s ,máte někdo nějaký zkušenosti?díky předem :prayer:
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Izrael

Příspěvekod juhele » stř zář 14, 2011 21:25

kallas: mno, hory jsou tam v oblasti Golanských výšin - osobně bych tam dával bacha, izraelská armáda tam mívá manévry. Nicméně, pokud se nepletu, tak maj i nějaké turistické oblasti - některé výhledy byly fakt krásné a na hoře Hermon se v zimě prý i lyžuje. Asi bych tam nejel na vlastní triko, ale pokud je to s cestovkou a průvodcem, tak proč ne.

Jinak Izrael je fakt úžasná země, opravdu nelituju, že jsme se tam podívali, byla to jedna z nejkrásnějších dovolených mého života.

Je třeba vzít v potaz, že minimálně půlka těch věcí, co o nich slyšíme z televize, je přehnaná nebo to není vůbec pravda.

PS: doufám, že najdu dost času a nálady, abych se dokopal dát nějaké fotky k sobě na Picasu. :lol:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Izrael

Příspěvekod kailas » pon zář 26, 2011 20:30

juhele: díky za RE.. * . Golanské výšiny sem tuším nedávno viděl ve zprávách, něco jako boje že tam byly..ale na druhou stranu segra co tam pobývala pár let, říkala to samé..mediální obraz je daleko za realitou... :rock:
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Izrael

Příspěvekod ketrin » stř úno 22, 2023 8:57

Neví někdo, jak je to aktuálně v Izraeli s internetem? Jestli mi tam poběží data co mám v rámci tarifu, nebo to bude stát ranec. Případně se vyplatí koupit nějakou simku tam jen na internet. Mám 2SIM telefon, tak bych služební simku vyndala.... Nějak nejsem schopná se u tel.operátora dobrat kloudných informací, holt starší generace... Nebudu toho potřebovat moc, jen běžné vyhledávání v mapách, kde je voda, obchod, kdy jede autobus nebo poslat občas domů fotku.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Izrael

Příspěvekod Bruca » stř úno 22, 2023 9:31

Ahoj, určitě budeš platit data navíc, protože Izrael je v zóně 2. Minimálně vodafone to má za 7,70 za 1 MB.
Případně předplacený balíček za 199,- na den s 500 MB

Takže bych šel spíš do místní simky, pokud se bez netu neobejdeš.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín
User is Online!

Re: Izrael

Příspěvekod ketrin » stř úno 22, 2023 12:39

Dík. Jo, už jsem něco našla, tohle vypadá jednoduše
https://019mobile.com/
snad ty kiosky budou i jinde než jen na letišti, my totiž přilítáme zrovna uprostřed šábesu, takže čekat tam celý den než otevřou určitě nebudeme :roll: :-k
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Izrael

Příspěvekod apuka » stř úno 22, 2023 14:48

Tak zrovna tyto kiosky budou vsechny zavrene stejne. Mas to napsane ve FAQu na te Tebou linkovane strance.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Izrael

Příspěvekod ketrin » stř úno 22, 2023 16:58

No vždyť to píšu. Přiletíme, dáme se hned na pochod (trek) a někde snad pak něco seženeme. Až skončí šábes.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko


Zpět na Střední a blízký východ