Pákistán

Bahrain, Egypt, Írán, Irák, Izrael, Jordán, Kuvajt, Libanon, palestinské území, Oman, Katar, Saúdská Arábie, Súdán, syrská arabská republika, Arab Emirates, Jemen, Pakistán

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pákistán

Příspěvekod Hafi » ned dub 13, 2008 11:59

zdarec, tak zkusim jestli ciste nahodou nekdo neco nevi.
Vazne zvazuju v lete (asi srpen) cestu do pakistanu, tak na mesic, urcite hory, takze Karakoram, v hlave mam tak nejak zasunuta slova jako "trek okolo nanga parbat" a podobny dalsi :wink:
zatim sem nemel moc cas googlovat (tj. projel sem zatim jen ceske stranky a nic moc nevim), ale kuli letenkam se musim rozhodnout co nejdriv.
Tak se ptam jestli nekdo neco nevite, netusite, atd. Potreba permitu, popripade povinnych pruvodcu na treky (jako to je treba v nepalu :( ), nutnost hlasit pobyt, nejaky konkretni tipy na to kam jit? Počasí? Vyska snehove cary? Popripade neco co me zatim vubec nenapadlo?
Díky :mrgreen:

(popripade jestli se nekdo chcete pridat, tak se tomu vylozene nebranim... * )
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » úte dub 15, 2008 11:55

tak si odpovim sam...a necham tu tim zpravu pristim generacim :wink:
vygooglil sem nekolik pakistansky CK, ktere organizuji ruzne treky
Hushe
Concordia
CEP
Nazir Sabir
ATP.
Vesmes je tam popis zakladnich cca 15 treku s rozdelenim po dnech a jejich nabidkou ze zaridej nosice atd, o coz nestojim (ale asi jim napisu ze zvedavosti o cenu); dylka treku tak 1-3 tydny. Ta CEP tam ma i nejaky pravidla na co je a na co neni potreba permit, Nazir Sabir to tam ma konkretne u tech treku (ale bez ceny). Ale je to dobry vedet.

Pakistansky velvyslanecti je tu, prestoze na pulce informacnich zdroju pisou ze nejblizsi je ve Varsave/Vidni. Vizum stoji myslim 31USD, ale je to rok stara informace (ovsem velmi by me vzhledem k cene dolaru potesila...)

Akorat mam na kohosi dotaz - kdo jste byl v oblasti (i nepal, indie), jak je to s navstevovanosti tech znamych treku? Kolik lidi tak muzu potkat denne (popripade vecer na taboristi) na treku okolo nanga Parbatu? Popripade jak to bylo treba kolem annapuren, atp.? Vite nekdo? nerad bych tam sel v procesi...opustenost gruzie ani neocekavam, ale jit cely den ve fronte nechci.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod conny » úte dub 15, 2008 12:37

spytam sa ti vecer Johnyho. sli nakoniec len nejaky kratky trek, ale ludi ako problem nespominal. v Base Campe pod Diranom dakych inych turistov stretli, ale rozhodne to nebolo nic masove.

spytam sa ho pripadne aj cez ktoru agenturu sli, lebo s nimi boli dost spokojni.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » úte dub 15, 2008 13:18

Tož tedy zcela pro začátek Tě odkážu na vlákno tady na OF nazvané "Pár adres… metodika, výlety…“... je tam řádka adres právě na Pakistán, Indii, Nepál… Pak Tě odkážu zase na OF, do sekce Cestování :mrgreen:
Hledej, Šmudlo... :twisted:

K treku kolem Annapurny jsem tam také něco psal (znám ale jen část, my jsme se přibližně půlkou jeho trasy vraceli z jiného výletu)…
K tomu všemu dodám, že sice nemám zrovna moc aktuální zkušenost, už jsem v těch končinách opravdu dlouho nebyl, ale obecně platí, že treky v Indii i Pakistánu bývají dost bez lidí (tedy turistů), dokonce tak, že když tam náhodou potkáš Evropana, máš ještě pořád pocit, že se s ním máš zastavit na kus řeči, zatímco Nepál, v jehož případě popchází třetina hrubého národního produktu z turismu, je minimálně na těch obvyklých a vyhlášených „trekových“ trasách poněkud túristy přeplněn – a vypadá to podle toho (zato tam seženeš slušný pivo prakticky kdykoliv v průběhu pochodu – tedy vytáhnou ti jedno chlazený flaškovaný z vody u skoro každý chajdy či domku při cestě a nebude drahý).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Hafi » úte dub 15, 2008 13:36

@conny:predem diky
@tomík: :fuj: viz bod 12) :smt077
no pakisitan sem tu googloval a neuspesne (teda jako neco to naslo...), na tvoji databazi odkazu jsem zapomel :oops: kouknu, dík! srovnani s trekem kolem annapuren me napadlo az kdyz jsem to psal, takze to jsem nehledal :ú
jinak diky i za tu (byt par let starou) informaci, ja mel docela strach ze proflakle treky, o kterych je dostatek info na netu budou dost plne, oto me trosku uklidnilo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » úte dub 15, 2008 22:08

Tak jsem se prave vratil z cestopisny prednasky o pakistanu... á jedem :lol: fakt me to nalakalo jeste vic (a ze to uz o moc vic neslo :D 8) )

uaaaaaaaa
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Tomík » úte dub 15, 2008 22:44

Hafi píše:Tak jsem se prave vratil z cestopisny prednasky o pakistanu...

Tož se stav ještě na tý čtvrteční o Nepálu - a na léto se naklonuj, abys to všechno stihnul :mrgreen:
btw: nevím jak kdo, ale já si Nepál opravdu zamiloval... Mnohem víc, než libovolnou jinou zemi kterou jsem navštívil...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod stam » úte dub 15, 2008 22:50

pri Nanga Parbat som bol z raikotskej (fairy meadow) aj rupalskej strany - boli to ale take kratke vyletiky iba.
Na konci sezony - koniec oktobra (2006), a bol som uz jediny zakaznik (jemne patova situacia kedze otvoreny bol zasa jediny hotel :) Nakoniec som to tusim vyhadal na 150 rupii, na oplatku ale dostal izbu z vybitymi oknami (nejak to utesnil karimatkou ale aj tak bola v noci trocha zima :D ) Co ta ale nepotesi je ze majitel mal pred hotelom dost velku travnatu plochu a hovoril ze v lete je to plne stanov (miesto za 500 rupii). To bolo pri rupale, na fairy meadow som prisiel v den ked to chcel tipek uz zazimovat a zist dole, este som ho presvedcil nech zostane. V to rano ale odchadzali este dve skupinky turistov, a v noci potom dorazili dalsi nestastnici ktori sa cestou hore stratili. Cize zase cez leto to musi byt dost plne. Su to ale popularne a vcelku lahko dostupne miesta.
Toto "trek okolo nanga parbat" neviem ci si myslel doslova, ale spominal mi sprievodca ze nieco take robi, trvalo to tak 10-14 dni. Pride mi to ze asi hladas take daco, vacsina ludi inak pride z jednej strany a spravi sa 2-3 dnovi trek k zakladnemu taboru a naspat. (Alebo - mam zrovna poruke LP - trek cez ledovec Hispar: "attracts by its grandeur, but repels by its desolation" : )

Permit na vysku neviem, inak podmienky zavisia od miestnej policie. Na rupale som sa musel ist nahlasit a zohnat si sprievodcu, policajti potom kontrolovali ze kto to je, kam ideme, kedy sa chceme vratit.


Aka prednska, nejaky kamarat iba alebo nieco oficialne ? (byvam v Prahe, by som siel keby sa nieco dialo)
stam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 20, 2007 12:02
Bydliště: praha

Příspěvekod Tomík » úte dub 15, 2008 23:01

stam píše:... Aka prednska, nejaky kamarat iba alebo nieco oficialne ? (byvam v Prahe, by som siel keby sa nieco dialo)...


Dával jsem tady včera oznam:
Nepálské večery, čtvrtek od 19.30. Přednáší nejvýznamější česká tibetoložka... kupodivu o Nepálu :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Hafi » úte dub 15, 2008 23:22

@stam: díky, díky. ten počet lidí jsem byl dnes presvedcen ze neni tak strasny...byli tam loni v srpnu, tedy ve stejnem terminu co planuju ja, dali tri kratsi treky, z toho dva malo znamy, kde nepotkali nikoho a jeden do C1 pod Nanga Parbat pres fairy meadow....tam potkali dohromady ctyri cizince za ty tri dny. takze OK. Ja uvazoval o tom cca 14 dennim treku pres Mazeno pass - asi plus minus toto (samozrejme bez ty CK, nosicu a sasku okolo, coz by v oblasti NP melo byt v poho).

Prednaska byla od techto, ten pakistan tam nema, seznam prednasek taky ne, ja zahlid letak, pac chodim delat bakalarku do ustavu, kde dela jeden z ucastniku tech cest. bylo rpomitani diaku a myslim ze docela i zajimavy.

@tomík: nepál taky láká, ale: dražší všechno, více regulací a v neposlední řadě vyšší cena, protože bych tam musel letět obě cesty. pákistán plánuju letět jen tam a zpět jet stopem/jinak po zemi, z nepálu by bylo nutný navíc indický a nepálský vízum, je to o pár dní dopravy dál,...proste nepál až budu mít na obousmernou letenku :wink: (byt nejlevnejsi varianta vychazi pri soucasných kurzech eura jen okolo 12000 z istanbulu, tj. 15000 z blavy)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Simi » stř dub 16, 2008 12:04

V Pakosi jsme byli loni a sice ne na treku, ale v kopeckach a par informaci jsem presto o trecich pochytil. Kamosi, co tam byli s nami, prechazeli ledovce Biafo-Hispar.

Obecne na prakticky zadny trek krome pod K2 nepotrebujes permity ani nic jinyho. Stejne tak je to s povinnymi pruvodci a nosici. Takze pro tebe, chces-li jen se svym baglem, asi v podstate idealni. Co jsem videl fotky z Biafo-Hispar a co povidali, tak sice krasny vyhledy, ale jinak pry asi 10 dni pakarna slapani po ledovci nebo morenach. Nikdo z nich by pry uz na neco obdobneho nejel. ;-)
Vyska trvaleho snehu je cca od 5000m. Pocasi se da zhruba najit na strankach jejich hydrometeo ustavu, ale nic moc. Nam na satelitni telefon kamos rosnicka posilal predpovedi podle nejakych synoptik a mel cca 60% uspesnost. Nicmene v Karakoramu(ostatne i jako jinde v horach) hraje roli i par kilometru. Treba prave ti kamosi trekari, ac od nas byli par 10km vzdusnou carou, meli mnohdy diametralne odlisne pocasi.

Vizum se da za par dolacu zaridit na velvyslanectvi v Praze a taky v podstate neni problem, kdyz tam uvedes, ze jedes do hor.

Jinak ti pripadne muzu dat nejaky info obecne, ale vypisovat se mi to moc nechce. ;-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » sob dub 19, 2008 19:46

tak jsem hledal a cosi jsem nasel: dalsi zprava budoucim generacim:
podrobnejsi popis treku okolo Nanga Parbat pres Mazeno La, kde zminuji potrebu macek, cepinu a jisteni na jedne strane mazeno la. ale v jednom z predchozich odkazu bylo neco ve smyslu, ze je potreba uvaz a lano, ale cepin a macky neni nutny :((
pak toto, kde je zmineno, ze si pujcili v gilgitu stan, tedy tam je pujcovna a tedy ma asi cenu doufat ze tam pujde pujcit (nebo v bazaru koupit, pouzit a prodat) macky, cepin,..
a pak taky toto polsky :mrgreen: moh by mi nejaky ochotny asi od ostravy pomoci strucne vylicit co se to tam stalo v tom sedle Mazeno? Je to v casti clanku tesne nad mapkou a pak kus pod mapkou. Ja sice zlehka rozumim, ale tady mi katdy paty slovo uz nestaci :lol: předem díky...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Vladan » sob dub 19, 2008 20:10

Hafi píše: moh by mi nejaky ochotny asi od ostravy pomoci strucne vylicit co se to tam stalo v tom sedle Mazeno? Je to v casti clanku tesne nad mapkou a pak kus pod mapkou. Ja sice zlehka rozumim, ale tady mi katdy paty slovo uz nestaci :lol: předem díky...

Konečně jsme zdolali horské sedlo Mazeno Pass -5400 metru n.m!. Jsme sotva (nebo až ?) 2700 metru od stitu Nangi Parbat !. Pohled na dolinu na druhe strane je překrásný - patrně hodně siroka dolina se spływający po jejím dne jezerem šero- bileho ledovce z rysujicimi se trhlinami.

Musime se nyní rozhodnout - kde jdeme: bud se vracime, jak bylo v planu - stejnou cestou nebo také zkusime variantu obejit to horem???. Podle większości ziskanych informaci je sestup hodně obtizny a je potreba macek, cepinu a lana. Potkali jsme avšak během podejścia pár Nemcu, kteri tvrdili, že bez vetsich problemu sforsowali tu cestu, bez zadneho nacini. Gřešek je pro novou cestu, Mikołaj taky. Já dlouho váham , ale definitivně me presvedcuje argument, že vracet se tou cestou znamena ziskat jeden den, no i pochopitelně neopakujeme cestu .
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Hafi » sob dub 19, 2008 21:39

hej diky! to mas nejaky prekladac? moh bys tam hodit jeste ten nasledujici odstavec? toto jsem jeste plus minus pochopil (ikdyz sem si nebyl jisty jak ze se rozhodli...a i z tohoto to je lehce nejasny....vypada to ze se rozhodujou jit dal, ale je tam dulezity ze kdyz se vratej usetrej den. asi slovo "vratit" ma tu vyznam jako ze slizt dolu). Mi prave jde o to jestli a pripadne jak slozite presli mazeno bez zeleza.... :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod lamaTor » sob dub 19, 2008 22:03

Hafi píše:to mas nejaky prekladac?

Jo, nějaký opavský...... :mrgreen:
Já se do toho nechtěl pouštět, my mladá generace už z té polštiny většinou chytáme méně. Ale jak tak na sebe koukám, tak nejsem zase tak marný. Sice jsem to četl o něco déle, ale text jsem pochopil.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Vladan » sob dub 19, 2008 22:49

další odstavec:

Zpočátku scházíme hodně exponovaným sestupem, brodíc se po kotniky ve stěrku. Přesto je cesta prudkým svahem bezpečná - štěrk nás účinně brzdí. Po asi 200 metrech, oblázky ustupujou avšak místo toho je drolivá-lámavá skála???. hledání bezpecneho sestupu nás velmi spomalilo- do soumraku zbývaly ještě asi 2 hodiny, a cesta se stává stále obtížnější. Vede nás Gřešek, který nejrychleji z nas překonává překážky. Nakonec však docházíme na místo , na kterém to vypadá beznadějně. Před sebou máme sestup na ledovec se sklonem kolem. 40 stupnu. Zprava je svislá skalní stěna.. 50 metrů níže je vidět mocná trhlina. Nemáme co zkoušet vcházet v tomto místu na led - nemáme mačky - a každé uklouznutí může skončit v bůhví jak hluboké trhlině. Jediné východisko je využít úzkou - 2 cm štěrbinu(mezeru) v ledu těsně u skály - je to jediný místo kde se dá chytit - skála je tak lámavá že nemá co zkoušet z ní využít - rozpadá se pří sevření v dlani.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Hafi » sob dub 19, 2008 22:50

no on ten text vypada jak vypadly z pocitacoveho prekladace...ten slovosled a zachovany nektery slova.
ja obcas taky rozumim, jako cely clanek jsem tak nejak prolit a zjistil vse zajimave, ale tuto pasaz sem chtel dost podrobne, navic mi prisla lehce zmatena, tak jsem prosil radu...precijenom ja bych se s polakem radsi domlouval anglicky, rusky, nemecky, slovensky,...ale ne polsky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » sob dub 19, 2008 22:58

@vladan. díky moc, dál už ten text mi neprijde tak zmateny, takze uz to plus minus chapu...sesli, ale bylo to dosti o hubu. :((
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod lamaTor » sob dub 19, 2008 23:06

Hafi píše:zachovany nektery slova

Už jen proto bych to bral jako překlad člověka-prostě to slovo Vladan nezná. Ale uvidíme, snad to uvede na pravou míru.
Hafi píše:precijenom ja bych se s polakem radsi domlouval anglicky, rusky, nemecky, slovensky,...ale ne polsky :mrgreen:

Já se s jedním polským mladíkem zkoušel o prázdninách po jeho domluvit a on na mě, že rusky neumí...... :evil: ](*,) :mrgreen:
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Vladan » sob dub 19, 2008 23:12

Hafi píše: takze uz to plus minus chapu...sesli, ale bylo to dosti o hubu. :((


No jo. Jeste meli nejakou velkou anabazi prave pri tom sestupu na ledovec. Kde spousteli na lanech batohy , ktere jim nejak pritom spadli do nake trhliny nastesti nebyla hluboka.Kdyz se dostali na ledovec tak se ktomu zaclo srat pocasi. Tak urychlene klickovali mezi trhlinama a nakonec v posledni chvili pred tim nez byla uplna mlha se dostali do bezpeci. Postavili stan, lehli a pak si o tom jeste povidali co vsechno prozili a tak :mrgreen: :mrgreen: to znas ne ? :mrgreen: no ale moc toho nenaspali pac nebyli aklimatizovani...
uz koncim. cao
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod conny » ned dub 20, 2008 12:29

Hafi, Johny ta zdravi. vraj nie je netovy typ a bude lepsie, ked skocite na pivo 8) vidim to na niektory zrazik
NP trek nesli, tak to presne nevie. sli len nieco nezname - a tam nebol skoro nikto - v srpnu.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Hafi » ned dub 20, 2008 12:49

@conny: diky, dobry. nespecha. dneska mi prisel mejl od letecky spolecnosti ze s tranzit vizama v SAE neni problem, takze perfekt.

Jinak na NP netrvam, jen meto proste zaujalo :-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Simi » pon dub 21, 2008 8:44

Co se tyce nakupu veci na miste v bazarech atd, tak bych na to uplne nespolehal. Obecne maji v bazarech desny a letity kramy, casto neprimerene predrazeny i pres smlouvani nebo casto s neochotou smlouvat. Treba trochu pouzity zimar od Petzla za cenu vyssi nez novy v Cechach apod. I kdyz poruznu narazis na velmi zajimavy moznosti nakupu - my jsme se treba ve Skardu zazasobili skobama - origos Cassiny za cca 50Kc, kamos sehnal analogovy pipaky cca 1000Kc. Pak tam obcas vidis zajimavy kousky typu prakticky nove vyskove boty od Scarpy za 250$.
Takze shrnuto - k sehnani veci na pripadne doplneni vlastni vybavy jsou bazary fajn, ale nespolehal bych na ne.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » stř črc 23, 2008 18:47

Kua, na zemi nechutna hromada veci, v pocitaci seznam dlouhy jak tejden a i jen soucet hmotnosti veci se blizi 25 kilo. to budu muset nejak zredukovat
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » čtv črc 24, 2008 15:14

Tak se tu mejte hezky, ja du za 10 minut na bus, metro, vlak, šalinu, auto, letadlo, stop, letadlo, letadlo, vlak, bus, jeep a hura kolem Nanga Parbatu :wink:
Vratim se do zari a treba bude net tak se i ozvu z cesty
Hafi
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod ZbynekN » čtv črc 24, 2008 15:31

Šťastnou cestu :smt006 :ú :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod poldík » čtv črc 24, 2008 16:30

Tak si to užij a už se těšíme na fotky a na cestopis :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod viňa » čtv črc 24, 2008 16:35

mnoho štěstí na cestách přeji
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod pripluv » čtv črc 24, 2008 18:40

good luck :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » stř črc 30, 2008 19:15

Ahoj,
takze jsem v Gilgitu, zitra se nejak dostaneme snad do tarasingu a pak hura kolem Nangy. Tak drzte palce na pocasi :-)
Cesta byla dle ocekavaniunavna, ale celkem jsme prezili - pominuli, ze po te co jsem se vcera prastil na kkh do hlavy o strop busu (vyskok cca 40 cm) nejak nemuzu naklonit hlavu na jednu stranu.
Jo a dekuju vsem co mi v nejakym vlakne pry gratulovali k vitezstvi na trekingu - nevim, kde a pri lokalni rychlosti internetu to nejde moc hledat. Zvlaste pak zbuddymu, kteryzto me infomoval pres sms a zbynkovi, ktery nejak postreh ze tu jsem a poslal sz a i za me mail trekingu... *

Cao, mejte se fajn
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Střední a blízký východ