Omán

Bahrain, Egypt, Írán, Irák, Izrael, Jordán, Kuvajt, Libanon, palestinské území, Oman, Katar, Saúdská Arábie, Súdán, syrská arabská republika, Arab Emirates, Jemen, Pakistán

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Omán

Příspěvekod Lipon » pát říj 20, 2017 8:43

Hafi - jestli to resite v Omanu, tak bych na vasem miste vzal 2 auta, idealne obe ctyrkolky nebo aspon jedno z nich

zalezi, kde budete bydlet, ale treba z Muscatu je to do nekterych turisticky zajimavych mist docela streka, klidne vic jak 2 hodiny jednim smerem (a to jsme jeli slusne motorovanym landakem), misty, kde neni dalnice, se blbe predjizdi, spousta nakladaku

benzin je tam relativne levny, drazsi nez v UAE, ale na nase pomery porad za hubicku, loni v breznu cca. 15,-Kc/l (po drastickem zdrazeni z 11,-Kc/l :roll: )

na nektera mista v horach stoji za to dojet, akorat je to po prasnych cestach rozrytych destem, takze 4x4
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod wawrik » pát říj 20, 2017 8:58

To znie dobre, začína ma to miesto zaujímať... Je to pestré? V zmysle - dá sa striedať príroda trebárs s kultúrou? A príroda nie je jednotvárna, čo začne liezť na nervy po dvoch dňoch? Púšť, oázy, more... Nemá človek problémy, keď ženskej vyfúkne vlasy spod šatky, náhodou fotí, čo nemá a nevie o tom, a podobne?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pokec o autech

Příspěvekod Lipon » pát říj 20, 2017 10:32

kua, ted se mi smaznul dlouhej prispevek :axe:

stoji to za to, pekny hory - jak skaly, tak zahrady pod vrcholama, datlovy haje, snorchlovani u pobrezi, vejlet lodi za hejnama delfinu, pekny je treba mesto Nizwa - stara pevnost, souk s korenim a datlema, omanske datle jsou vyhlasene, v Evrope obtizne sehnatelne, vezli jsme z Nizwy asi 2 kila ruznych odrud
pod nejvyssi horou Jebel Shaams i jinde jsou ruzne treky, dej si do googlu oman trekking
koupani ve wadi, autem na kraj pouste apod.
jakou kulturu si predstavujes?
je to hlavne bezpecna destinace, i pro rodinnou turistiku, samozrejme ,aje na pameti mistni zvyklosti; s focenim jsem nemel problem nikde - zena nema obvykle potrebu pobihat v bikinach mestem, policajty ani vojaky nefotim, aktivne pouzivanou pevnost vychodne od Muscatu jsme fotil a nikdo na me nevybehl a ze zeme jsme se dostali :)

nějaké foto tady, pár foto a videí z telefonu tady

treky - https://www.ottsworld.com/blogs/oman-mo ... ng-routes/ vč. fotek z některých treků
http://www.omantrekkingguides.com/Circu ... ircID=1763
https://omantourism.gov.om/wps/portal/m ... VARlN5-Q!/
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: pokec o autech

Příspěvekod wawrik » pát říj 20, 2017 11:25

Vďaka. Asi tam v marci skočím.

Ako pozerám tie fotky, ešte sa pre istotu opýtam: ženy tam nemusia chodiť zahalené ani trochu, áno? Žiadna mutawa tam neexistuje?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » pát říj 20, 2017 13:36

@wawrik: jo, rikal jsem si, ze by te to mohlo zaujmou
Proste jedina zeme v oblasti, kde je fakt prirodni priroda. Navic bezpecne a ne nejak nesmyslne drahe. Zahaleni to myslim chce s rozumem neprovokovat s extremne odhalenym vystrihem, atp., ale vlasy nikdo neresi.

@lipon: chcem se stehovat, vzdy par dni na miste, pak prejezd. V podstate máme v planu jen takovy maly okruh Muscat - Sur - Wahiba - Nizwa - Muscat. Co jsem tak cetl, tak ctyrkolka je z toho co jsem chtel pry nutna jen do jednoho wadi (jmeno z hlavy nedam, ale cca na pul cesty mezi Muscatem a Surem), navic nevim, co znamena nutna (na Kypru byla pry k Lara beach taky "pry nutna" a slo tam dojet s Kia Cee'd).

Mod: zitra tu omani cast vyhodim do separatniho tematu
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod wawrik » pát říj 20, 2017 13:52

Keď si spomenul Omán, tak som vôbec nereagoval, lebo arabský polostrov mám celkovo zabanovaný. Nič ma tam nelákalo, a ak áno, bál som sa. Ale Liponove fotky sú fakt pekné, vyzerá to tam zaujímavo a pestro. A keď sa tam dá ísť s deckom - to je presne to, čo zháňam každú zimu, keď si v robote nikto neberie dovolenky...

V tejto súvislosti ma zaujali tie stany - dá sa tam spávať voľne v prírode? Alebo sú tam kempy? Alebo ich beriete kvôli niečomu inému?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » pát říj 20, 2017 14:29

Stanovani bez problemu celkem kdekoli.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: pokec o autech

Příspěvekod wawrik » pát říj 20, 2017 15:58

To chcete stany a jedno auto nechávať niekde uprostred ničoho, a druhým chodiť po okolí? Sorry za blbé otázky, ale fakt o tej krajine neviem nič :oops:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pokec o autech

Příspěvekod Hafi » pát říj 20, 2017 18:46

Chcem kombinovat kamenne ubytko se stanem, tedy "uprostred niceho" muze byt u hotelu. Ale jinak pokud mas obavu z bezpecnostnich duvodu, tak je myslim celkem licha. Kdesi jsem cetl, ze mistni maj dobry zvyk nechavat pred supermarketem nastartovana auta (kvuli klimosce) a prilis se to neprojevuje zvysenym mnozstvim kradezi.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » pát říj 20, 2017 23:42

Hafi - k Lara beach jsem dojel i se 407, ale to bylo na podzim za sucha a bylo to za trest
Odtamtud dál okolo Akamasu už ne, hlavně za mokra. S Foresterem jsme to dali, za deště po skále už mi zasahoval protiprokluz :-)
Na těch videích z hor je vidět jen kus, na pár místech by nízké auto zůstalo na břichu, ale máš pravdu, že to je třeba jen na pár místech
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...


Zpět na Střední a blízký východ