Finsko - NP Urho Kekkonen - Otazky a odpovede

Norsko, Švédsko, Dánsko, Finsko, Island

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod Astrozzy » pon říj 12, 2009 20:19

Uf tak som prave zaplatil letenky *
16 dni.
Od rana ti hajzlici zdrazeli letenku o 19 Eciek za kus skoro ma teraz prdlo. ach jo :cry:
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » pon říj 12, 2009 20:21

tak se pochlub, kdy a kam?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod Astrozzy » pon říj 12, 2009 20:57

predbezny plan je za kruh asi UKK. Z Helsink do Rovaniemi vlakom na Interrail, letenky v ramci FI su neskutocne drahe.
No uvidime

Takze mam dalsi dotaz na temu Interrail:
V cene 109E je 3 dnovy pohyb po zeleznici, ale ako prebieha rezervacia ? budem potrebovat asi miestenkovy spaci vozen.
AK nemam rezervacku (miestenku) staci ak si s Interrailom sadnem do II. triedy a je to OK?
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod pripluv » úte říj 13, 2009 5:17

jo. jinak prijit s vyplnenou jizdenkou k okynku na nadru a oni ti uz rezervacku udelaji.
mas nejakou predstavu UKK? kolecko nebo prechod?
asi ti dokazu pomoci, jestli potahnes GPS, ozvi se.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod uplne jinej martin » úte říj 13, 2009 7:12

Astrozzy píše:predbezny plan je za kruh asi UKK. Z Helsink do Rovaniemi vlakom na Interrail, letenky v ramci FI su neskutocne drahe.
No uvidime

Takze mam dalsi dotaz na temu Interrail:
V cene 109E je 3 dnovy pohyb po zeleznici, ale ako prebieha rezervacia ? budem potrebovat asi miestenkovy spaci vozen.
AK nemam rezervacku (miestenku) staci ak si s Interrailom sadnem do II. triedy a je to OK?


http://forum.interrail.net/

jesli chceš, ozvi se přes SZ a můžu ti poslat mapu, kdybyste chtěli plánovat dřív (co si pamatuju tak jsme kupovali padinu za cca 15€).

Jinak počítej ještě 40€ autobus z RVN na sever (tohle je cena do Saariselkä, nevím, jak to jezdí -- spš nejezdí -- do ostatních vsí).
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod pripluv » úte říj 13, 2009 7:49

do Tulppia se da dostat kombinacu bus a postovni taxi celkem v pohode.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod Astrozzy » úte říj 13, 2009 19:32

@Pripluv, UJM: vdaka
No nasiel som na zaciatok tuto mapu a zatial teda to vypada na okruh Saariselkä - Saariselkä tak aby to vyslo na cca 6 dni, ale nebranim sa prechodu.
Jo Bus do Saariselkä myslim 38 Eciek ak si dobre pamatam, ale budu dlhe dni skusim stop :mrgreen: ak bude cas.
GPS no ak mi urcita osoba po tohtorocnej skusenosti s jej (ne)vratenim este pozicia tak aj GPS bude :mrgreen:

Hmm ale stala si mi nemila vec. Dnes mi prisiel mejl s AirBerlin ze banka neakceptovala platbu. Viem kde je chyba (moj denny limit), ale AB chce aby som im zaslal cislo karty, CV karty, a Expiracny datum karty aby to mohli preverit, ale toto sa mi vobec nepaci.

AKo to funguje v takej spolocnosti? Vidia oni tie pozadovane udaje vsetky niekde v systeme? nemoze to ten clovek dako zneuzit?
Lebo ak zvysim denny limit len im chcem napisat ze udaje su 100% OK a nech to skusia s tymi co maju aktualne k dispozicii.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » úte říj 13, 2009 19:36

nevím jak s AirBerlin, ale my se přes net snažili dopředu zaplatit lístky na autobus, platba neprošla ne kvůli limitu /ten jsme si cíleně na tu operaci navýšili/, ale kvůli tomu, že FInové nějak neakceptují počet potvrzovacích kodů. Všude jsou 3 a oni chtějí 4 nebo naopak, musela bych vstát a jít se juknout na kartu /je tím míněno takové to číslo na konci, které se nikde nezobrazuje a slouží jako heslo pro platbu přes net/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod aniko » úte říj 13, 2009 20:34

Ahoj, nevím, jak s AirBerlin, ale koukni ještě na http://www.click4sky.com, mají taky nově Helsinky, lítají levně a platba byla zatím bez problémů ..... pokud by to bylo zajímavější.
aniko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:37
Bydliště: ČR

Re: Finsko 2010 - Otazky a odpovede

Příspěvekod Astrozzy » ned říj 18, 2009 20:28

pri guglovani som nasiel pekny
zimny bezko prechod urho kekkonen
Velmi pekne vypisane trasy den za dnom, prilozene mapy na kazdy den, fotky, v zavere velka mapa UKK + GPS chat na trase (xls. subore).

pre mna inspiracia na leto
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » pon říj 19, 2009 18:30

Dočteno, fajný popis. Akorát jako inspirace na léto mě to neláká, to spíš na zimu jako oni.
Jinak, víš proč na léto by mě to nelákalo? citace z předposledního dne 23.3: "Opět se objevily výhledy na zasněžené vrcholky a vzdálené kopce. Výhledy, které jsme viděli naposledy při výstupu na Sokosti a později už buď nebyla příležitost a nebo bylo pod mrakem. Dnes je navíc jasno, slunečno, takže si užíváme nerušené scenérie." KDyž to srovnám s Pallasem, který jsme šli my, tak to je nebe a dudy. Pallas má vyhledy furt :-..
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod Astrozzy » pon lis 9, 2009 18:37

Nasiel som suuuper cloveka co bol 4x UKK, Pallas, ... Celkovo asi 10x za kruhom.
Mozno moje otazky a jeho odpovede pomozu aj dalsim:

Vies mi povedat / poradit tvoj nazor (Pallas vs UKK) ak mas teda skusenosti
aj s NP Pallas.

1) V NP Pallas-Yllästunturi jsem také byl, takže ho mohu srovnat s UKK. Ano, v Pallasu jsou více výhledy na krajinu, ale celkově jednoznačně doporučuji UKK - je rozsáhlejší a není tak monotónní. Je to větší divočina, určitě jsem jednoznačně pro UKK. Má svůj těžko popsatelný genius loci (alespoň pro mne). Takže - UKK!

Na finskom webe o NP som sa docital o medvedoch v tomto NP. Ja si z toho moc hlavu nelamem, ale spomenul som to frajerke :-) tak potrebujem argumenty ako ju skludnit.
2) Medvědů v UKK žije celkově málo a setkání s člověkem téměř nehrozí. Medvěd má vynikající sluch a další vnímání a dokáže velice včas zaregistrovat (na mnoho set metrů), že se blíží člověk a ze strachu včas zmizí pryč, aniž by člověk o medvědovi tušil. Navíc tam je pravá divočina a medvědi tam nejsou zdegenerovaní a zblblí, jako na Slovensku, kde u Vás chodí až do měst... Žil jsem v Laponsku dlouhodobě mezi místními domorodci a skoro nikdo z nich za celý život medvěda v přírodě neviděl. Medvěd se člověku včas vyhne!

Frajerka miluje psov. Je moznost ist pozriet na tu Husky farmu kde si
pracoval aj pre bezneho turistu?

3) Husky farma Kakslauttanen umožňuje návštěvu běžným turistům, ale nemají to moc rádi. Určitě by to nešlo v zimní sezóně, kdy je tam obrovská práce a několik tisíc zahraničních turistů od cestovních kanceláří (někdy i 5 a více autobusů za den). V zimě by individuální prohlídka nešla. V letní sezoně by to mělo být možné, prováděl jsem tam takto občasné náhodné turisty, vybíral se poplatek 5 euro na osobu.

Chcel by som ist stopom Rovaniemi - Sarisalke a spat. Ake su sance na stopovanie?
4) Stopovat ve Finsku se všude dá dobře a je to jedna z nejlepších zemí na stop v celé Evropě (najel jsem stopem po Evropě 40 000 km, tak mám srovnání). Z Rovaniemi do Saariselkä to není v žádném případě liduprázdné, je to významný hlavní tah (silnice E4 vedoucí z Helsinek na sever) a hlavně v létě tam jezdí denně stovky finských turistů z jihu Finska,ale i turistů z celé Evropy. Provoz v létě tam je velký.

Co anglictina u Finov? tiez podla infa resp. podla toho co citam na webe je
to bieda.

5) Angličtina u Finů je dobrá, všechno vysílání v televizi je bez dabbingu, tedy v originále a lidé slyší angličtinu denně. Navíc mají dobré znalosti jazyka i ze škol. Anglicky tam hovoří skoro každý, horší to je pouze právě na severu v Laponsku, kde občas žijí málo vzdělaní a civilizací málo zasažení lidé. Ale nějaké základní obraty zvládne skoro každý, takže s komunikací nehrozí žádné problémy!
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod uplne jinej martin » pon lis 9, 2009 19:07

Anglicky mluvil i řidič autobusu, aspoň ve smyslu batohy sem, cena, na příští zastávce si přestupte na rychlejší autobus...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod Schnappi » pon lis 9, 2009 19:17

Ale zrovna v Šipčině Pallas-cestopisu to moc optimisticky nevyznívá.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » pon lis 9, 2009 19:18

vynikající husky farma je v Harriniva, asi 3km od města Muonio. Info zde , návštěvu vřele doporučuji
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » čtv pro 10, 2009 20:38

tady je též zajímavý deník z běžkování v UKK __II
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod RUMcajs » stř bře 10, 2010 14:36

Info o snehu v NP Pallas - prvni pulka brezna 2010.

1) NP Pallas pruchozi, cesta dobre znacena.
Dalo by se i bez sneznic, jednalo by se vsak o jeden velmi tezky den.
Snih je totiz trochu seslapany od predchozich navstevniku.

2) Jine nez bezkarske (tudiz letni) trasy nejsou pruchozi ani znacene.
Bez sneznic boreni po rozkrok, se sneznicemi do pul stehen.

Snih je velmi sypky, nedrzi pohromade a stan nelze kotvit jinak nez zaslapanim klacku a vetvi az nekam k zemi.

PS: Helsinky jsou velmi drahe mesto. Uz abych byl fuc!
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod Astrozzy » úte bře 23, 2010 21:41

o par dni bude uz moznost kupit Interrail ticket (IRT) na vlak.
1. ak ho budem mat ako si zaistim miesto vo "svojom" vlaku? zadam niekde nejake cislo IRT do rezervacneho systemu?
2. Ako rezervujem kupecko na spanie? Myslim ze pripluv pisal ze na mieste za 10 eciek. Ale co ked mi vypredaju postele nahodou? Ako to teda buknut predom aby som mal istu rezervacku?
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod uplne jinej martin » úte bře 23, 2010 23:12

1. Expres (vlaky Pxyz) = neni rezervace, sednes kde je misto. IC a Pendolino = prides k okenku VR, reknes cislo vlaku, datum, ze chces Interrail surcharge, zaplatis 4,7 euro (ic i pendo), dostanes listecek nazdar

2. cena za postele se ridi podle toho:
- jestli spis v "old blue carriage" tzn. jednopatrove vagony s 3 postelema/kupe (cena nekdy OK) nebo v novych dvoupatrovych (cena vyssi)
- podle toho jak je plny vlak a kdy si koupis spaci rezervaci. Nejlevneji se dostanes na 13 euro, ale pokud uz dochazi mista, ta sama postel stoji treba 19. Ceny nejsou stabilni, presnou castku mi nedokazala rict ani pani za okynkem. Chce si to vypocitat cenu na vr.fi. Ale samostatnou rezervacku ti pres web neprodaji.

Pokud ti vyprodaji postele, jsi namazanej ;-) Kazdopadne pro info: v sedaci casti nocniho vlaku se pres noc sviti, neni to jak v Norsku, kde ti zhasnou a daji balicek s dekou a klapkama na oci a napisem Nechte si to, at to nemusime draze recyklovat. Vlastni spunty samozrejmosti. V kupatku je umyvadlo, rucniky, pro kazdeho 2x pitna voda v jogurtovem baleni. Kdyz budou misto, neni problem prodat ti cely kupe, kdyz misto nebude, hodi te kamkoliv kde je volno chlapi/holky zvlast.
Naposledy upravil mike dne úte bře 23, 2010 23:24, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod uplne jinej martin » úte bře 23, 2010 23:13

Jeste bych dodal ze "stary modry spaci vagon" v podani VR neni sice cerstve vyjety z tovarny, nicmene jestli CD/ZSR ma spaci vlaky stejne urovne, jako obycejne, tak na nase pomery je to luxus extra trida... :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod RUMcajs » úte bře 23, 2010 23:55

Astrozy:
Vsude mluvili perfektne AJ. (I v malem obchudku s potravinama stacilo pozdravit "Hello" a prodavaci presli do AJ.)
Sedadlo jsem si rezervoval tak ze jsem sel k okenku na vlakaci ukazal IR a rekl ze si chci prikoupit mistenku.

Postel me stala cca 15 evropsky penez, mistenka do Pendolina asi 5.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod pripluv » stř bře 24, 2010 6:27

Je to tak. V Helsinách jsme přišli k okýnku, zamávali na borca vyplněnými IR (ale ani ho to moc nezajímalo), koupili za pár evropských peněz postel a bylo. Měli jsme dvoupostelák a běžky se nám tam nevešly, tak ležely venku na uličce, nikomu to nevadilo (taky všichni spali).
Jen pozor, hned jak vlezes do kupéčka, vem si k sobě tu plastovou kartu na odemykání, nebo si to zabouchneš a naháněj pak po celém vlaku průvodčího, aby ti to otevřel :mrgreen: .
Když jsme jeli z Rovaniemi zpět, stála postel dvakrát tolik, paní to zdůvodnila tak, že je pondělí nebo co :(( .

(Santa Claus Express :mrgreen: )
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » stř bře 24, 2010 8:59

S lůžkovým vagonem ve Finsku vlastní zkušenost nemám, cestovali jsme jen přes den. Místenku potřebuješ jen na Pendolino, při její koupi se musíš prokázat interrailkou /bacha, zažili jsme vícekrát situaci, že některé ženské za okýnkem naprosto netušili, co to je, a snažili se nám vnutit plnou cenu místenky/. Na ostatní vlaky místenku nepotřebuješ, záleží na tobě, zda si ji chceš dokoupit. SEdadla, na které jsou prodány místenky, nijak nepoznáš, Finové to neoznačují /ve zbytku Evropy nad každým zamluveným sedadlem visí cedulka, ze které do které stanice je místo rezervováno/. Jednou se nám tedy stalo, že jsme museli postupně pětkrát měnit stanoviště, jak v různých stanicích přícházeli místenkáři. Problém spíš budeš mít s umístěním batohů, v prostoru nad sedaly jak u nás to nejde, mají odkládací prostor u dveří, který je určen pro kočárek a tam se batohy vejdou. Ovšem průvodčí to neradi viděli, odkazovali nás kamsi na chodbu, kde se nacházely skříňky na uložení zavazadel. Nachystej si drobné eura, cena je kolem 1-2€.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod pripluv » stř bře 24, 2010 10:18

Jo, dle slov některých, když jedeš nočním expresem z Helsinek do Rovaniemi, tak se bez lehátka moc nevyspíš. Ve vagónech se svítí, nedá se tam pořádně natáhnout a průvodčí hází pohledy jak na vraha, protože kdo chce ležet, má mít místenku do postele. Takže nic moc prý...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod RUMcajs » stř bře 24, 2010 10:37

Jeste k vlakum:
Vsimnul jsem si ze tam lide bezne ve vlaku zouvaji.
Dobre oblecena pani si v pohode sundala kozacky, natahnula extratluste cestovni ponozky a zacala si cist.
Jinde zase mel pan backory atd...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod uplne jinej martin » stř bře 24, 2010 18:57

šíp píše:, mají odkládací prostor u dveří, který je určen pro kočárek a tam se batohy vejdou. Ovšem průvodčí to neradi viděli, odkazovali nás kamsi na chodbu, kde se nacházely skříňky na uložení zavazadel. Nachystej si drobné eura, cena je kolem 1-2€.


V pendolinu je prostor na batoh (aspon plna 80L se tam nekam vesla), mam pocit, ze tam jsou primo "zahlubne" na vetsi zavazadla, rozhodne to nebylo u kocarku.
Nevyhoda pendolina je klimatizace, ktera je dost hlucna a zapina/vypina se kazdou chvilku, takze to porad budi.
Ohledne priplatku: v IC mistenka je povinna dle pani za prepazkou, stoji stejne jako na Pendolino, tzn. 4.60. Tolik informace z konce unora.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » stř bře 24, 2010 19:26

v IC v červnu 09 po nás nikdy místenku nechtěli, ale asi se to mění v průběhu času. Když jsme někdy na jaro 09 kupovali interrailky, tak jsem dostala na ČD seznam povinně místenkových vlaků podle zemí, a tehdy tam ve FInsku neměli uvedené ani Pendolína.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod uplne jinej martin » stř bře 24, 2010 21:52

takže http://www.interrailnet.com/interrail-special-trains říká, že IC není compulsory! Tzn. paní na přepážce nevěřit ani nos mezi očima (tvrdila spolužákovi, že na IR potřebuje pas a že občanku nee, i když jsme schengen. Předtím i po tom mě to prodala na občanku... takže :(( )
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod Astrozzy » stř bře 24, 2010 22:11

OK takze postel buknut len osobne pri okienku - skoda mohlo to byt pohodlnejsie predom.
Rumcajs: staci si zaplatit postel alebo treba este aj daku rezervacku na tu postel ?***Postel me stala cca 15 evropsky penez, mistenka do Pendolina asi 5.***
Tych 5 EVP (evropskych penez) bola rezervacka na klasicke sedadlo?
Som pozeral Pedolino potrebuje rezervacku.

Je sanca ze bude vypredany sobotny nocny spoj HEL -RVN ak budeme na nadru cca 13:00?


... tiez by som si to mohol nastudovat ze ale ja sa najprf popytam :mrgreen:

este otazocka. Predpokladam ze spoj HEL - RVN ide z hlavneho HEL nadra, da sa uplatnit daka zlava na IR presun z letiska na hl. nadro?
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Finsko 2010 - (NP Urho Kekkonen) Otazky a odpovede

Příspěvekod šíp » stř bře 24, 2010 22:25

Z letiště na nádraží jezdí busy, cena je kolem 5€. Klasický "linkový" je o něco levnější, než busy vypravované přímo společností FInnair. Slevu IR neuplatníš.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Skandinávie