Stockholm

Norsko, Švédsko, Dánsko, Finsko, Island

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stockholm

Příspěvekod JenikCestovatel » stř říj 8, 2014 10:39

Zdravím, chystám sa na jednodňový výlet do Stockholmu (nočným trajektom z Turku).. Nikdy som tam nebol, poradíte mi nejaké zaujímavé miesta, kam jednoducho treba ísť?
JenikCestovatel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 2, 2014 12:26

Re: Stockholm

Příspěvekod jedik » stř říj 8, 2014 11:41

Jednoznačně: Vasa museum, Skanzen a procházka Gamla Stanem. To by mohlo na jeden den stačit tak akorát.

Volnočasově pak třeba do přístavu na vyhlídku u Katarinahissen. Pak záleží, co máš rád. Jsou tam např. výborná muzea.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Stockholm

Příspěvekod šíp » sob říj 11, 2014 22:23

Jeden den na Stockholm se mi zdá málo, my tam strávili 4 dny a zdálo se nám to tak akorát.
- určitě si zajdi do Gamla Stan, v překladu to znamená Staré Město. Stojí za to si jen tak brouzdat ulicemi, i kdybys nešel nikam na prohlídku
- Kungliga Slottet /Královský palác/, některé jeho části jsou přístupné veřejnosti
- Stadshuset /radnice/, má přístupnou vyhlídkovou věž
- Vasa muzeum na ostrově Djurgarden. Prohlídka zabere několik hodin, na ostrov se dá jednak pěšky přes mosty, jednak tam zajíždí lodní MHD, lístek je v ceně "šalinkarty".
- 160 metrů vysoká vyhlídková věž Kaknas, též na ostrově Djurgarden
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Stockholm

Příspěvekod JenikCestovatel » úte říj 14, 2014 14:54

ďakujem pekne za tipy.. múzeá veľmi nemusím, ale tá vyhliadková veža a Staré mesto znejú fajn :) my si len tak skočíme na jeden deň trajektom z Fínska totiž
JenikCestovatel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 2, 2014 12:26

Re: Stockholm

Příspěvekod šíp » stř říj 15, 2014 19:09

Ze všech severských hlavních měst /Reykjavík, Oslo, Helsinki, Stockholm/ mi právě Stockholm přijde nejpůsobivější s nejhezčí starobylou atmosférou. Krásou ho předčí jen Tallinn.
Pro hnidopichy: já vím, že přepis hlavního města Finska má v češtině trošku jinou koncovku, která se mi příčí používat, raději se kloním k originálu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Zpět na Skandinávie