Gronsko

Norsko, Švédsko, Dánsko, Finsko, Island

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Gronsko

Příspěvekod matesmaly221 » pát bře 6, 2020 7:35

matesmaly221
nováček
nováček

Příspěvekod šíp » sob bře 21, 2020 21:28

Tu mám taky, šla jsem s ní ACT, ale mnou postovaný trek bohužel celý nepokrývá.
Každopádně jsi mi nasadil brouka do hlavy. Asi se přece jen více zaměřím na Disco island loop, akorát mě trošku děsí popisek "quite dificult knee-deep stream crossings (7x)". Zase na druhou stranu, když si uvědomím, jak v posledních letech oteplení decimuje subarktickou oblast, jak jsme mohli vidět loni v Grónsku, tak snad to tak dramatické nebude. Abych předešla diskuzím: ano, brodit umíme, už máme pár přechodů řek za sebou, a právě kvůli tomu se k info o hlubokých brodech snažím dopředu zjistit, jak moc nebezpečné to je.
Mapy si budu objednávat, až skončí řádění koronaviru. Jednak kvůli tomu, že chci, ať se normalizuje pošta a poštovní služby, jednak si vůbec nejsem jistá, zda se nám povede v srpnu odcestovat, protože ve hře je mnoho faktorů, které nám to mohou zhatit, počínaje krachem Air Greenland, a konče totální ekonomickou krizí.
šíp
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod matesmaly221 » čtv dub 2, 2020 22:58

Až na nejsevernější cíp to pokrývá, ale to je fuk, vono to s papírovejma mapama Grónska se stejně nedaj vymejšlet kouzla, pokrejvaj, jenom, to co se někomu vyplatilo zmapovat a vydat..hrozně nerad bych zrazoval vaše plány, ale, jak jsem psal, myslim, si, že tam tudy vody poteče dost a vzhledem k loňskému tání..mam asi dvě fotky směrem k severní části trasy (jen dvě, bylo cca -35 a přemluvit objektiv aby se vysunul bylo náročný), třeba to k něčemu pomůže. Předpokládám, že v letních dobách bude vody v nezaledněnejch částech Grónska víc a víc, takže z tohohle hlediska je možná jedno, kam vyrazíte. Jinak současnou situaci neumim moc komentovat, ale sem rád, že vejletový plány mám až na leden.
matesmaly221
nováček
nováček

Příspěvekod šíp » stř čer 24, 2020 19:58

Tak nám koronavirus změnil plány, bohužel se letos do Grónska nepodíváme. Faktorů, proč to tak bude, je víc, a neovlivníme to.
Ale aspoň nám zbude více času na přípravu na příští rok.
Celkem se mi líbí Kapisillit Nuuk trek. Zjevně se to alespoň občas chodí, ale přitom je to neznačené, délka odpovídá našemu přání. Líbí se mi mnohem více, než trek k ledovci poblíž Kangerlussuaqu. Výhodou je zatím relativně dobré spojení /let do Nuuku z Kangerlussuaqu, tříhodinová plavba lodí do Kapisillitu.
Obtížné to bude, s tím počítáme, ale nezkušení nejsme.
Zatím jsem neobjevila, kde sehnat mapy, ale přidávám nějaké info, které jsem dohledala.
Wikiloc
Pětidenní popis treku v angličtině.

Jinak přidávám odkaz na cestopis z naší loňské cesty.
šíp
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šíp » stř čer 24, 2020 20:38

Ha!
Tak mapa se jeví k sehnání tady =D>
Jelikož stran map jsem tak trochu fetišista, asi do toho půjdu rovnou i s tím rizikem, že mi pak bude doma rok a půl ležet ladem :ú
Čímž se mi splnil hlavní požadavek, tedy nalézt trek, k němuž existuje PAPÍROVÁ mapa :prayer:
šíp
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Skandinávie