Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 27, 2014 11:56

Dost záleží jakou trasu a z jakého směru pujdete.
Pokud to bude Strečno - Ch.p.Suchým-Ch.p.Chlebom-hřeben-Stoh (netraverzovat!!) a budete končit v sedle Medziholie, tak vybavení bych doporučil sněžnice, cepín, lepší nesmeky (např. Climbing Technology - Ice Traction).
Pokud je v plánu zahrnutý výstup Dieramy (Dolné, Jánošíkovi, Horné) a předchod Velkého Rozsutce, tak snéžnice, mačky, cepín.
Pár let dozadu jsme šli na OF sraz přes Diery a V.Rozsutec nakydalo tolik sněhu, že jsme šli celé Diery (kromě žebříku) ve sněžnicích a prošlápavali jsme si celou trasu sami. Mačky jsme vyndali jen na vrcholové partie V.Rozsutce.
Takže dost záleží i na podmínkách...

Jo a sejít z hŕebene na ch.p.Grunom je v pohode, protože je tam i v zimě vyšlapáno, hlavně od skialpinistu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod fps » stř srp 27, 2014 12:29

taky doporučuji sněžnice, ale s pořádnými drapáky, jako jsou MSR Lightning, TSL 438, TSL 418, a TSL Symbioz
Naposledy upravil fps dne stř srp 27, 2014 18:17, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Malá Fatra v zimě

Příspěvekod Vachon » stř srp 27, 2014 12:44

"Access" je u TSL označení vázání, ne sněžnice. Takže se s ním můžeš přizabít stejně jako s jiným, typ sněžnic, který neklouže je TSL 438.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Malá Fatra v zimě

Příspěvekod Vachon » stř srp 27, 2014 12:56

A jen tak pro radost, takhle se tam zubynehty plazili na TSL 325.
f1.jpg
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod mike » stř srp 27, 2014 15:49

Vachon píše:Případně cepín, on je někdy v těchhle podmínkách užitečnější než mačky.

Kdyz uz jsou na MF potreba macky, tak jit bez cepinu je pokus o sebevrazdu. Rozumna kombinace je cepin a dobre nesmeky.

Byl jsem v zime prevazne na Krivanske casti hodnekrat a sneznice jsem nikdy nemel. Pomohly by jen jednou a to jeste kdo vi jestli, jelikoz jsem se propadal prevazne do klece za Suchym. Ona tam vetsinou byva proslapla cesticka. Samozrejme muze byt situace, kdy se hodit mohou, zalezi na konkretnich podminkach. Ovsem nesmeky se mi hodily skoro vzdycky a macky akorat na Rozsutci a i tam by se bez nich dalo obejit. Nesmeky se hodi proto, ze ta vyslapana cesticka je mnohdy uklouzana az zledovatela. Chce se to predem kouknout na laviny.sk a tam obvykle pisou, jaky je stav a jestli je potreba kompletni zimni/VHT vybava.

vonkreuz píše:Jo a sejít z hŕebene na ch.p.Grunom je v pohode, protože je tam i v zimě vyšlapáno, hlavně od skialpinistu.

Jj, tam jsem zazil jeden z nejlepsich prdelosjezdu v zivote :twisted: Dojel jsem skoro az k chate, ale horni cast byla silena. Nemel jsem cepin a myslel jsem, ze to snad neubrzdim a vletim do lesika. Priste jedine s cepinem.

vonkreuz píše:Pokud to bude Strečno - Ch.p.Suchým-Ch.p.Chlebom-hřeben-Stoh (netraverzovat!!)

Netraverzovat nikde. Ani tam, kde vedou letni turisticke znacky. Porad se dusledne drzet hrebene (jsou tam tyce). Je to fakt o zivot, svahy jsou strme a mrtvych tam nebylo malo. OK, traverzuje se svah Velkeho Krivane do Snilovskeho sedla, ale tam je mirny, skoro rovina. Ale to je asi jedina vyjimka na hlavnim hrebeni.

BTW, nekde tu mame podobne vlakno, pozdeji to s nim sloucim.

edit: slouceno. Doporucuju si procist cele tohle tema, at se zbytecne neopakujeme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Malá Fatra v zimě

Příspěvekod fps » stř srp 27, 2014 18:14

Vachon píše:"Access" je u TSL označení vázání, ne sněžnice. Takže se s ním můžeš přizabít stejně jako s jiným, typ sněžnic, který neklouže je TSL 438.

máš pravdu, opraveno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Wladis » stř srp 27, 2014 22:37

Dekuji moc vsem za rady a informace
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod jonas » čtv srp 28, 2014 14:18

Já to šel v zimě asi desetkrát.Sněžnice jsem neměl nikdy a vždy to bylo v pohodě.Je to ale jak už se psalo o podmínkách.Začátkem zimy ,nebo na jejím konci může být špatně průchodný(bez sněžnic) úsek z Suchého vrchu na Malý Kriváň.Jde se poměrně hodně kosodřevinou a ta jak je pod sněhem,tak dokáže potrápit:-)To jsme tam zažili v lednu 2013.Z Suchého jsme šli na chatu pod Chlebom 9hodin.Masakr!
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » čtv srp 28, 2014 15:50

Presne tak, ta klec za Suchym je nekdy peklo. Akorat si nejsem jisty, jestli by v ni sneznice pomohly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod apuka » čtv srp 28, 2014 17:29

Nemam sice moc zkusenosti se sneznicemi, ale po predlonskem neuspesnem zimnim pokusu o Baranec bych rekl, ze mozna ani ne. Ja jsem slapal v mackach, tak v kleci jsem samozrejme zapadal po pas, ale syn mel sneznice (sice jenom ty z Lidlu, ale ty maji zase vetsi plucho jak napr. TSL 325 nebo podobne, takz eby se mely lepe udrzet), ten v nich zapadal "jenom" asi 10 cm pod kolena. A to jsme slapali ve stopach ctyr skialpistu. Bylo sice asi 50-60 cisel cerstveho prasanu, ale ten se kazdym krokem "rozkopl" a zapadavalo se do stareho snehu. A pri trose stesti na "spravnou" vetev klece pod snehem i do pul stehna i ve sneznicich...
Takze shrnuto - neco malo by to pomoci mohlo, ale jakmile se stezka dostane opravdu nad klec a neni alespon metr snehu nad nim nebo zmrzly snih s ledovou krustou, tak se zapadavat bude.sneznice nesneznice. Jenom ve sneznicich trocha min a v pripade vzduchove bubliny mezi vetvemi pod snehem je mozna vetsi pravdepodobneost, ze si clovek nezlomi nohu, bo sneznice potrebuji sirsi cestu pro propad, noha si cestu mezi vetvama najde snaz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » čtv srp 28, 2014 17:34

Tak nejak jsem si to myslel. Se vzduchovou bublinou to muze byt i naopak. Kdyz tam sneznice sikovne zajede, muze byt slusny problem ji odtamtud dostat. Klec je mrcha, jednou jsem se na jare v Alpach do takove bubliny propadl, zustal viset na batohu a dalo mi dost prace se z toho vyhrabat. Zrovna tam by ale asi sneznice pomohly, byla to vrstva zmekleho firnu na kleci a vetsi plochu by asi udrzela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod fps » pát srp 29, 2014 13:06

taky se mi to kdysi stalo v Jizerkách, propadl jsem se sněžnicemi cca po pás, bylo to zespoda podemleté vodou, a dostat se z toho nebyla sranda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod jonas » pát srp 29, 2014 14:23

úplně stejný zážitek mám z Kněhyně.hlupák jsem šel příliš blízko smrčku a zabořil se po pás.to byl boj vytáhnout ty mé sněžnice "stará dobrá ruční práce" ven:-)
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Vachon » pát srp 29, 2014 14:32

To se stává i s běžkou (samozřejmě ne ve vyfrézované stopě).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » pát srp 29, 2014 16:18

I s mackama, jednou jsem se takhle propadl do diry u balvanu a macky se mi dole zakously tak, ze jsem musel vlastni nohy vykopat cepinem 8)

Tyhle dutiny pod snehem jsou nebezpecne a nekdy se nedaji odhadnout ani z terenu. Zvlast na jare, kdyz nekde vespod tece voda. Nebo naopak, kdyz vitr zafouka snih do roviny a nerovnosti, za kteryma se tvori dutiny, nejsou videt.

Nekde tu bylo video, jak nekdo na lyzich zahucel po hlave do diry u stromku a museli ho vytahovat, sam by tam zustal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Morty » pát led 30, 2015 18:38

ahojte, zítra ráno (doufám) jedeme na MF, vypadá to ale, že dneska celej den hodně sněžilo a na stránkách HS píšou, že zítra bude trojka lavinovka. To by nebyl až takový problém - trasu máme čistě po hřebenu. Štefanová - sedlo medziholie (noc ve stanu) - Stoh - Chata pod chlebom (noc na chatě) - Snilovské sedlo - Štefanová.

Myslíte, že bude hřeben schůdný? Aby tam nebyla tuna sněhu, přes kterou se neprokopeme...

Asi je to utopie, ale nemá někdo aktuální informace ze dneška? Má smysl tam vůbec v takových podmínkách jezdit?

díky za jakýkoliv info a názor...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod komin » pát led 30, 2015 19:43

Myslim ze hore ten sneh nebude pretoze to snezenie bolo sprevadzane vetrom tak hreben bude skor cisty.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Zdéňa » pát led 30, 2015 20:12

Přikládám aktuální výstrahu HZS doplněnou o rekaci chatařky z Chaty pod Chlebom na facebooku:
Kód: Vybrat vše
Malá Fatra - výstraha HZS!!!
Vo vysokých polohách fúka prudký vietor, ktorý dosahuje krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 17 - 23 m/s!
Na hrebeni je tvrdý,miestami zľadovatený sneh.Všetky turistické značkované chodníky sú zľadovatené a šmykľavé, odporúčame pohyb len na stúpacích železách a s lyžiarskymi paličkami!!! TZCH chrbát Stohu- Medziholie (žltá) je zatvorený.

Kód: Vybrat vše
Preložené do slovenčiny - na hrebeň NECHODIŤ! Už odvčera sneží a na hrebeni sa bude všetko sypať dolu, spodok je ľadový a nový sneh nie je previazaný. Z vetra sa tvoria veľké nestabilné preveje....ja viem, že sa všetci tešíme, ako krásne sneží. OK, berte lyže, snežnice, paličky, auto odstavte na Trusalke ( lebo už aj Zajacová bude asi nedostupná) a poďte hore Generálom na chatu. To bude zajtra ale plne stačiť, ten sneh v muldách a na hrebeni nás počká :-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Morty » sob led 31, 2015 7:55

tak jsme nejeli. Toho, co píšou z Chaty pod chlebom jsem se přesně bál a nestojí to za to. Psal jsem si s chatařkou na chpCH mailem, a hřebenovku tento víkend nedoporučuje. Dnes po obědě se má vyčasit, neděle těžko říct, foukat už v neděli nemá, ale problem je ten nový sníh.

Navíc, kodví, kdy bysme se dostali do Štefanové, skrz tu kalamitu na silnicích...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod fps » sob led 31, 2015 11:13

je tam 35 až 100 cm sněhu http://www.laviny.sk/sneh-laviny-a-poca ... acia-uvod/, bez sněžnice to je už bez šance, a to i když půjdeš jenom po hřebeni kde je to zmrzlé a s foukané, ale ňák se musíš na ten hřeben nejdříve dostat, takže budeš muset jít místy kde bude nafoukáno plno sněhu, i třeba těch 100 cm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Morty » sob led 31, 2015 17:40

Janka Parížeková na FB
Tak dnes sa 11 českých bratov napriek všetkému vybralo na hrebeňovku z Chaty pod Suchým na Chatu pod Chlebom, že " my to dáme "...výstup na Suchý im trval 3,5 hodiny, tam to otočili a vrátili sa naspäť podobne dopadli ďaľšie tri skupiny, o ktorých vieme....a dúfam, že o ostatných sa nedozvieme zajtra ráno v správach
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod vonkreuz » sob led 31, 2015 18:38

Kamarát, slovenská brat, :mrgreen: byl dneska pěšky na Poludňovom Grúni a dál na Chlebu a dolu ze Snilovského sedla a říkal, že masakr, hodně sněhu. Chvílema brodili po pás sněhem. Na lyžích se to prý dá, ale na pešo je to na draka. Z Pol.Grúňa do Snilovského sedla jim to trvalo 5 hodin.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » sob led 31, 2015 23:55

Ludia robia kraviny, podceňujú laviny... Jak se dostal na ten Grun? Po sjezdovce nahoru je to v takovych podminkach o hubu a pres Stoh to musela byt taky silena drina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 1, 2015 9:29

Řekl bych, že brali právě přes Paseky (sjezdovka) a pak přes horní sjezdovku. Fyzické i vytvrvalostní síly mají oba na rozdávání. Už jsem viděl fotky a video a bylo to asi hustné.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » pon úno 2, 2015 17:42

Sila ti v lavine moc nepomuze... Svah nad sjezdovkou je dost prudky, tak bych v takovych podmnkach nevlezl (a ty vis, kam jsem schopny vlezt ;-)). Netusim, jestli je lavinovy, vypada tak, ale zas je docela uzky... no, proste bych se bal. Jedine po hrebeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod apuka » pon úno 16, 2015 15:23

Včera bylo mezi Snilovskym sedlem a Medziholim moc hezky - azuro, vyhled pekny (i kdyz by mohlo byt "cisteji", byl jemny opar). Teplota na hrebeni cely den malo pod nulou, jen vetsinou foukal neprijemny vitr, ktery dost snizoval pocitovou teplotu. Snih tak akurat na nesmeky/macky nebo i bez nich, sneznice nebyly potreba, na hrebeni relativne vyfoukany, obcas i mirne zledovately. Jen na ceste dolu ze Stohu clovek obcas mirne zapadl, ale max. tak po kotnik (pokud neodbocil nekam uplne mimo cesty). Na Krivani lidi z lanovky dost (my jsme tam nebyli), jinde velice primerene, tak akurat.
Fuj, ten Stoh ale dal zabrat (momentalne nenatrenovanemu clovicku s organizmem po nejakych navstevach infekci a tak...) pekne. Hlavne sesup.... Jsem se vzbral, abych urcite stihl posledni autobus do Vratne v 16:28 k autu a kdyz jsem dosel do Stefanove, tak prave prijizdel - ale ten o hodinu drive. Ten sesup skoro 1000 vyskovych metru v mackach.... :roll: Abych uzil slova PP: boli me haxny a kolena. Toz by bylo treba je vymenit.....
panomale.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2015 18:54

Jj, moc pekne tam bylo. Kdo tam nebyl, tak jeste muze vyuzit par dni krasneho pocasi. Presli jsme cely hreben od Sucheho az po Rozsutec. Nejhorsi bylo stoupani na Suchy; stopa jako kdyby probehlo stado krav a obcas se clovek necekane proboril. Taky blbe vyslapla, primo nahoru misto obvyklych serpentin. Hreben uz byl fajn, vetsinou ufoukany tvrdy snih. Urcite to chce nesmeky, ale ani mackama by se obcas nic nezkazilo. Led byl sice jen misty pri stoupani na Stoh (dal se v pohode obejit), ale jak na to sviti slunce a v noci to zamrzne, tak asi bude casteji. Pri stoupani na Rozsutec z Medziholie bych macky a cepin obcas ocenil, nebyly nutne, ale slo by se lip.

Sneznice vylozene potreba nebyly, ale kdyz uz jsem je mel, sel jsem v nich tak pulku hrebene. Zvlast pri sestupech se mi v nich slo lip, ocenil jsem proslapavaci paty na TSL 438. Dolu ze Stohu to byly prasanove orgie, v lese mimo stopu, nadhera. Pri stoupani jsem zas ocenil hrazdicku pod patou. Na druhou stranu je docela znat vaha, kilo navic na kazde noze se projevi.

Na Chate pod Chlebom jsou ucpavky do usi nutna soucast vybavy i mimo nejfrekventovanejsi dny :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod wawrik » úte úno 17, 2015 19:13

Chatu po Chlebom by som zakázal :? Spal som tam len dvakrát, ale zakaždým tam bol bordel (a tým myslím skutočný bordel) do tretej ráno. Nabudúce radšej spácham rituálnu seppuku cepínom, ako tam stráviť ďalšiu noc :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod fps » úte úno 17, 2015 19:22

mike píše:Na Chate pod Chlebom jsou ucpavky do usi nutna soucast vybavy i mimo nejfrekventovanejsi dny :?

tak tohle byl problém na všech turistických chatách co jsem kdy spal, rámus opilců až do noci, jeden z důvodu proč raději budu spát pod stanem, než na turistických chatách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » úte úno 17, 2015 19:25

Chatárka píše:5. Nočný kľud - je zavedený od 23,00 do 6,00 hod.Výnimku z nočného kľudu udeľuje len prezident a chatárka a niekedy tiež nedisciplinovaní jedinci, ktorí si mýlia hory a horskú chatu s pohostinským zariadením 6.cenovej skupiny v ich rodnej obci. Za týchto sa vopred ospravedlňujeme, niekedy nie je v našich silách nočný kľud dodržať.

Tak si holt udelila vyjimku, skoda, ze to nenapsala predem...

Za sebe jsem s ucpavkama nemel celkem problem, akorat jednu chvili jsem ty ozrale zenske slysel.

Na druhou stranu, jidlo dobre, bylo kde ususit veci a sprcha taky nebyla od veci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko

cron