Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod typek007 » ned úno 24, 2013 22:52

O té mapě vím, ta je v poho. Jinak ráno jsme odjeli do Štefanové a vylezli nahoru do sedla Medziholie.... Nahoře, přesně jak si citoval :-D Tak jsme se schovali na chvíli do sněhového stavení co je nahoře jako nouzovka a šli zase dolů a jeli domů. Nahoře fakt silný vítr, sněžení a dost čísel nasněženého sněhu. Rozsutec nepřipadal v úvahu a po pokecu s dalšíma lidma co se vrátili z půlky Stohu, jsme usoudili, že ani Stoh nebude ok. Sice prokaučovaných dost peněz, ale tam se mi riskovat moc nechtělo...
Uživatelský avatar
typek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 10, 2011 23:30
Bydliště: Ostrava (Ludgeřovice)

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod zoul » pon úno 25, 2013 8:12

Respekt. Umet to v pravou chvili otocit je schopnost k nezaplaceni.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod jonas » pát bře 15, 2013 18:30

Ted jsem tam chtěl jet.Nakonec nebyl parťák a tahat stan jen pro sebe se mi nechtělo.Každopádně je to můj oblíbený terén:-)Letos v lednu nám to moc nevyšlo.Mizerné počasí z Vrútok na chatu pod Chlebom pak dolů.
Loni v prosinci až na tu zimu,luxus z štefánové přes stoh na chatu pod chlebom a v neděli V.Kriván a Kraviarky
fotoprezentace zde
http://www.youtube.com/watch?v=Vx4pGFiA ... e=youtu.be
no a ještě lépe loni začátkem března z štefánové přes diery na rozsutec-bivak na medziholie a v neděli přes stoh na snilovské sedlo.obrázky zde
http://www.youtube.com/watch?v=8z3KjRkrVEg
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2013 18:33

Obrazky? Tak proc sem davas odkazy na nejaka videa?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod jonas » pát bře 15, 2013 19:21

to jsou prezentačky-fotky s písničkou.omlouvám se pokud to je chápáno jako spam.jsem myslel že to může být
pro někoho kdo to tam třeba ještě nezná užitečné.i když tam to asi znají všichni.
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2013 19:38

O spam nejde. Jde o to, ze tohle je snad nejhorsi mozny zpusob prezentace fotek. Nevim jak ostatni, ale ja na to koukat nebudu, vyletel bych z kuze. Kdyz fotky, tak jak fotky, treba na Picassu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod jonas » pát bře 15, 2013 19:59

ok.napříště se podobných zvrhlostí vyvaruju.
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2013 20:01

Diky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Ricci70 » úte led 7, 2014 9:28

Lidi, poraďte mi. Chci udělat dvoudenní přechod Malé Fatry s mojí Mambou. Ráno busem ze Strečna do Zázrivé a odtud ve směru Rozsutce - Kriváně - Strečno.
Není nějaký problém v tomto směru? Ptám se proto, že valná většina chodí v opačném směru, tj.vychází ze Strečna! Díky všem za rady... Samo bereme horomatroš, tj.dááky ten pikl, mačky, špagát apod.
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod tomaash » úte led 7, 2014 11:02

Nie je tam ziadny problem, spagat apod nepotrebujete. Macky a cepin sa pravdepodobne na Rozsutci a mozno aj na Bielych skalach zidu.
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod progym » úte led 7, 2014 11:14

Běž ze Štefanové, ze Zázrivé nezáživné..... :t:t
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Ricci70 » úte led 7, 2014 14:03

Díky moc za rady :D . Díky tomu můžeme vyjet dříve busem ze Žiliny v 6:15 a dojet až na Štefánovů, to je super! Alespoň si můžeme vylézt Rozsutce... Ještě jsem psal na chatu pod Chlebom, tak snad budou místa!?! Jinak nevím, nechce se mi bivakovat venku, no, spíš to všechno opět tahat na zádech. Poslední dobou si připadám jako soumar, furt ten posr... těžký bágl na zádech :|

Nemáte někdo bližší info, jak to tam vypadá na hřebenech (sníh, led)? Díval jsem se na HS na počásko a teď by tam mělo být 5°C, což je teda fakt pakárna!
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod tomaash » úte led 7, 2014 14:16

Aha, ked chces ist hned, mozno ani tie macky nebudes potrebovat :-(

http://www.chatachleb.sk/?ponukaid=75&l ... -pocasie!!!
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod progym » úte led 7, 2014 14:20

Napiš chatařce hned, Chta pod Chlebom bývá často plná.
Kdy jedete? My tam jedeme 17.1. a doufám, že napadne aspoň trochu sněhu :prayer:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » úte led 7, 2014 17:27

Macky a cepin nejsou vetsinou potreba ani v zimnich podminkach a tahat lano na znacene cesty by bylo vylozene smesne ;-) V zime se ale hodi nesmeky a tak jednou z peti az deseti pripadu i ty macky a cepin. Jinak se to da cele prejit za den, spani na chate netreba, ale i tak se da. Jit ze Stefanove pres Diery je dobra varianta, kdyz tam neni vylozene led nebo spousta snehu, coz ted asi nehrozi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Ricci70 » stř led 8, 2014 9:58

mike: Také jsem na to koukal, že se to dá udělat za jeden den! Chatu máme objednanou na tuto sobotu, počásko by mělo být v sobotu kolem nuly, oblačnost 50%, tak snad to půjde. V neděli se to zatáhne celé a bude sněžit.

No, uvidíme. Na Malý/Velký Rozsutec se leze, anebo vyloženě pouze po řetězech? Ptám se, páč jsme tam fakt ještě nebyli, i když jsme pod Fatrou jeli 1000x, za svokrou do SNV :wink:
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod wawrik » stř led 8, 2014 10:12

mike píše:V zime se ale hodi nesmeky a tak jednou z peti az deseti pripadu i ty macky a cepin. Jinak se to da cele prejit za den, spani na chate netreba, ale i tak se da...
Fakt? :shock: V lete to síce za deň prejdem aj ja, ale rozhodne sa nenudím, neviem si predstaviť to rovnako rýchlo prejsť aj v zime na snežniciach alebo s nesmekmi... Navyše je deň o dosť kratší.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod tomaash » stř led 8, 2014 12:20

Cerstva kamosova fotka, z pondelka. Aby to nebolo naozaj na tenisky :-)
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 7381_o.jpg

na Malom r. je kratky usek, ktory prebijes po retazi, nic narocne. Zvysok je prijemny chodak, miestami doisteny pre istotu retazami.
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod oodoow » stř led 8, 2014 12:28

Nádherný počasí, v teniskách to jde za den dát fakt celý, na sněžnicích ale těžko.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » stř led 8, 2014 17:35

wawrik píše:V lete to síce za deň prejdem aj ja, ale rozhodne sa nenudím, neviem si predstaviť to rovnako rýchlo prejsť aj v zime na snežniciach alebo s nesmekmi... Navyše je deň o dosť kratší.

Den ma porad 24 hodin ;-) Mas celovku, ne? Koukni, co provadi oodoow.

V zime jsem tam byl hodnekrat a sneznice jsem nikdy nemel. Hodily by se mozna jednou na par useku. Hreben byva ufoukany a taky na nem byva vyslapana stezka. Nesmeky pouzivam na ni prave proto, abych mohl jit tak rychle, jako v lete. Ale dobre, jde to o neco pomaleji a na den by to byla docela zabiracka (ted bych to nedal...). Akorat ze z chaty pod Chebom to do Strecna neni tak daleko a je to prevazne z kopce, takze je tam clovek docela brzo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » stř led 8, 2014 17:59

oodoow píše:Nádherný počasí, v teniskách to jde za den dát fakt celý, na sněžnicích ale těžko.

Rec byla jen o Krivanske Fatre, to je pulka tve trasy #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod Voko » čtv led 9, 2014 16:33

Voko píše:Aktuální info z MF: sníh na hřebení není zmrzlý, ani v noci nahoře nemrzne. Od Suchého po sedlo Priehyb jsem se bořil v sněhu po kolena, místy po pás. Doba přechodu mez sedly se kvůli sněhu zdvojnásobila. Za sedlem Priehyb byl chvíli sníh odtátý. Když jsem narazil směrem k Malému Kriváňi na další sněhovou plotnu kde jsem zapadal po rozkrok, otočil jsem to a slezl dolů. V tomto úseku by se mi sněžnice i přes kosodřevinu hodily.

Nevím jak teď ktuálně, ale mě tam v březnu 2011 sněžnice krutě scházely. Pokud je čerstvě hodně napadáno, nebo odtává sníh, je nad nulou a nebo do toho ještě prší jak mě, tak je to naprd a bez skialpů nebo sněžnic to nemá smysl.
Jo a mačky se mi hodily, protože skalky jsou občas pokryté ledem, i když nesmeky by byly lepší. Cepín jsem nepoužil, akorát za něj tahala kosovka, když jsem se do ní propadal až jsem ho ztratil a musel jsem se pro něj vracet.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní přechod Kriváňského hřebene Malé Fatry

Příspěvekod mike » pát led 10, 2014 2:25

Nerikam, ze se sneznice nekdy nehodi, jen ze to rozhodne neni nezbytna vybava po celou zimu. Zalezi na aktualnich podminkach, na ty je dobre se kouknout predem. A podle nich vzit nesmeky nebo macky a cepin nebo sneznice. Nesmeky se hodi skoro vzdycky, ale zrovna ted by i ty byly zbytecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Malá Fatra v zimě

Příspěvekod Wladis » stř srp 27, 2014 9:42

Zdravim,chtel bych se zeptat ostrilenych zimnich pardalu...co bude vhodnejsi na zimni prechod hrebenu male fatry ( Krivanska cast). Moji polovicku hory docela chytili (konecne) a letos prohlasila ze by sla i v zime. Sice pochazim z Beskyd a neco jsem se za mladi v zime nachodil,ale jeste ne takhle vysoko....proto se ptam,budou na chuzi vhodnejsi nejaky lepsi nesmeky,nebo se mam podivat radsi po mackach? Diky moc vsem.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod petrbw » stř srp 27, 2014 9:50

no, já bych řekl, že pokud to chcete přejít opravdu v zimě, tak spíš skialpy.Ať už hřebenovka nebo kdekoliv.Nesmeky(pořádné, ne z Lidlu) pouze pokud nebude sníh ale jen ledovatě.Mačky asi ani v jednom případě.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod Vachon » stř srp 27, 2014 10:00

Docela dobře se to dá na sněžnicích, ale doporučuju TSL438, na obyčejných nám tam dva kluci sjeli asi padesát metrů.
Feature Malé Fatry je, že jsou svahy silně lavinózní, proto se musí jít po hřebenu, který zase místy dost klouže (ale zase jen mačky ti nepomůžou v návějích).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod progym » stř srp 27, 2014 11:13

Na hřebeni vladstně nejsou místa k úkrytu, když se něco přižene (bílá tma) a není vidět tyčové značení.
Pak se dá i solidně bloudit, případně i někde zhučet.
Chce si trochu naplánovat s ohledem na počasí abyste využili některou z chat (Na Gruni, Pod Chlebom nebo na Suchým)
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod Wladis » stř srp 27, 2014 11:34

Tak se sneznicema pocitam.....je zhovadilost se brodit metrovymi zaveji v mackach :D Pocasi musi byt tip top ( i kdyz se meni z hodiny na hodinu,ale to ta moje nechce slyset). V uvahu pada chata pod chlebom, sejit na chatu na gruni z hrebene asi v zime nebude uplne super. Takze secteno podtrzeno....vzit sneznice nebo skialpy a do batohu preventivne macky?
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod Vachon » stř srp 27, 2014 11:42

Případně cepín, on je někdy v těchhle podmínkách užitečnější než mačky.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Mala fatra v zime

Příspěvekod Wladis » stř srp 27, 2014 11:55

Jasan...ten se bude taky hodit. Diky
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko