Prechod Malej Fatry v stanoch

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod daweking » stř srp 31, 2016 13:11

Diky Brunoos. Tohle jsou presne informace, ktere jsem potreboval :).

Nakonec to asi pujdeme 4. Terchová - Strečno
Myslim, ze tri dny jsou az az, takze i netrenovani by to meli zvladnout.

Na chatach asi nakonec spat nebudeme, ale aspon tam pres den muzem doplnit vodu a pivo :)
Doufam, ze v sedle Medziholie a Bublen je pramen pitne vody, jak se pise tady: http://www.mala-fatra.cz/voda-na-hrebeni-a-v-okoli/
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod Brunoos » stř srp 31, 2016 13:32

V obou sedlech prameny jsou. jestli je tam voda to těžko říct. Zatim se nám nestalo, že by vyschly uplně - vždy alespoň kapalo.
V Medziholie je pramen jak na chodniku do štefanové tak i na druhe straně.
Brunoos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 28, 2008 13:04
Bydliště: Podbeskydi

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod polmis » ned čer 9, 2019 21:45

Ahoj všem a prosím o radu. Ačkoliv jsem dlouhé hodiny hledal, odpoved jsem nenašel. Chystám se v červenci přejít MF a spát pod tarpem u chat. Je nutné balit a odnášet jídlo a vse co by mohlo vonět od místa spaní, nebo jsou u chat nějaké boxy, sudy pro uložení? Důvodem jsou samozřejmě medvědí, nikoliv ostatní turisti:-) Předem díky za reakce..
polmis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř srp 24, 2011 19:57
Bydliště: Liberec

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod brhel » ned čer 9, 2019 21:52

polmis píše:Je nutné balit a odnášet jídlo a vse co by mohlo vonět od místa spaní,...?
Můžeš to nabídnout těm, co budou spát na chatě jistě se ti o jídlo a pití dobře postarají.
MF není Yellowstone, bych se Médi Bédi nebál.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod vonkreuz » ned čer 9, 2019 22:21

Médi bych se taky nebál. Ona totiž v okolí ch.p.Suchým chodí medvědice. :lol:
Nejsem si navíc úplně jistý, kde přesně bys chtěl právě u ch.p.S. chtěl stanovat. A vzhledem k tomu, že matracen lagar stoji 10€ a kuchyni tam mají velmi dobrou, tak zrovna tam bych se na táborničení vybod.
Ch.p.Chlebom má cca 1/3 kapacitu ubytka a samozřejmě i kuchyně a tam se stan a vařič hodí. A stanování je "podporované"/tolerované za mírný poplatek.

Ale ani jedna z chat nemá boxy proti medvědům.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 10, 2019 9:24

Ještě před pár lety stanování Drahoš z Ch.p.Suchým normálně povoloval, klasicky 1€ u chaty, ale nezkoušel jsem. Ale možná lepší (pokud jdeš z V na Z) dát na ChpS dobré pivko a jídlo a dovalit to klidně za tmy až na Starhrad (jestli to tam ještě bývá v pohodě). Ušetříš pěkný kus nepříjemného a nudného sestupu na další den.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 10, 2019 10:00

Starhrad se začal dobrovolnicky "rekonstruovat", takže je otázkou, jak to tam teď bude se spaním.

Starhradem je myšlen Starý hrad u turistické značky mezi Strečnem a ch.p.Suchým.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod brhel » pon čer 10, 2019 17:54

Vloni na podzim stanovali u chaty p. S. vlevo od studánky za cestičkou vzhůru. Ale asi moc pohodlné to neměli.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod polmis » pon čer 10, 2019 19:48

Děkuju moc vsem za postřehy a rady. Plan je z Terchovy do Strecna,takže ch.pod Chlebom 1.noc. a ch.pod Suchým 2.noc. Úplně se mi nechtělo spoléhat na volný místo a nechtělo se mi ani moc mačkat ve společný ložnici. Obavy z jídla v batohu jsou asi teda přehnaný a to jsem potřeboval vědět. Myslel jsem, že u ch. pod Suchým je taky normální spát ve stanu. Pravda je,že vůbec netuším jak to tam vypada..Uvidime..plán je. Ale jak jsem už někde slyšel a párkrát zažil. Když jde vše podle plánu, tak je něco spatne :lol:
polmis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř srp 24, 2011 19:57
Bydliště: Liberec

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod apuka » úte čer 11, 2019 8:48

@polmis: nereknu TI, jak je to se stanovanim primo u Ch. pod Suchym, ale v jeji blizkosti (resp. "po ceste") je mozne najit jakz-takz rovny placek na louce vedle cesty (ale tam to bude "na rane", hned u stezky) pred rozbockou Javorina anebo pokracovat od Javorinej kousek po zelene na Brestov a nekde podel kraja lesa. To je trochu schovane a po te zelene moc lidi odspodu nepojede - je to skoro nepruchodne, je na to i upozorneni na HZS a od chaty je na Brestov primo zluta znacka. To bys mel 10 minut od chaty (jen pekne do kopce :-)). Jinak tam moc rovnych useku neni.
Jeste (pokud me pamet neklame a neni to jinde - asi to je cca tady: 49.1763122N, 18.9406094E) da se nekde mezi Prislopem pod Suchym a Javorinou zabocit doprava ze stezky (je to mirne vyslapana odbocka)a dostanes se za minutku na takove hezke misto, neco jako prirodni kaplnka pod sklaou, s lavickami na louce, dokonce s ohnistem (ehm, je tam ale zakaz pouziti otevreneho ohne...). Tam by se asi stan postavit dal a je to od stezky schovane. K chate je to taky jen kousek.

Ale nezapomen, ze jsi tam stale v narodnim parku, sice kde jsem pospal uz mimo SPR, ale plati tam Navstevny poriadok:
- Návštevníci sa môžu pohybovať peši na území národného parku ... v období od 16. apríla do 31. októbra (letné obdobie) len v čase od 6. hod. do 21. hod. Bivakovanie na území národného parku je možné pri existujúcich horských chatách (Chate pod Chlebom, Chate pod Suchým, Chate na Grúni a Chate na Kľačianskej Magure) do vzdialenosti 100 metrov od objektu.
Zase na zaklade toho se zda, ze by se mohlo dat prespat u ChpS.
Nejjednodussi to budes mit napsat email nebo zavolat do ChpS...

Edit: zrovna v okoli Javoriny bych ale pocital s vetsi pravdepodobnosti vyskytu medveda nez u ChpS. Kvuli nepruchodnosti trasy a obrovskemu mnozstvi vyvratu je to pro nej idealni misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Prechod Malej Fatry v stanoch

Příspěvekod polmis » úte čer 11, 2019 18:06

Diky za vyčerpávající prispevek...zkusím tam napsat a uvidím...
polmis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř srp 24, 2011 19:57
Bydliště: Liberec

Předchozí

Zpět na Slovensko