Javorníky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Javorníky

Příspěvekod Ježo » pon pro 11, 2006 11:13

Ahojte,

já vím, že letos v zimě nebude sníh... Ale chtěli bychom s drahou třičtvrtěpolovičkou udělat běžkový přejezd Javorníků z Čadce do Lidečka (nebo tam někam). A protože naše výkonnost není taková, abychom to dali za jeden den a protože Sovička se na spaní na sněhu ve stanu dívá docela podezřívavě, tak jsem chtěl poprosit:

nemáte nějaký tip na (levné) ubytování podél této hřebenovky?
(Sjezd dolů do údolí není problém.)

Díky za tipy,

Ježo
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon pro 11, 2006 11:30

No sice budem zglbany, ze sme neboli v Javornikoch ale Beskydach, ale tam sme spali na chate Kminek a myslim, ze to bola parada. Ceny rozumne, kuchyna super a poloha priamo na hrebeni tiez fajn. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Mařena » pon pro 11, 2006 12:44

Ono je to z Čadce taky kus po hraničním hřebeni Beskydů, Javorníky začínají až za Bumbálkou.
Měl bych dva typy na ubytování, oba akorát na den jízdy od sebe (necelých 30 km). Jednak hata KČT Na třeštíku cca 1 km od hraničního přechodu Bumbálka, ceny za ubytování mírné, jídlo standard.
Potom chata Portáš - přímo na hlavním hřebeni, cca 2 km před Kohútkou, tam mi to připadá dost drahé - jak jídlo a pití, tak ubytování. Více zde : [url=http://www.hotelportas.cz/hotelportas/index.php]
Mezi nimi jsou ještě Kasárne přímo pod Velkým Javorníkem, tam ubytovacích možností vícero (např. Fram). Je to sice na Slovensku, ale bez problémů berou i české peníze, dokonce i v normálním kurzu.
Z Portáše je to do Lidečka počítám opět nějakých 30 km, takže se asi to dá do večera stihnout. V tomto úseku už na hřebeni nic není, nejblíž je to asi do Zděchova, ale tam nevím, jestli je nějaké ubytování, spíš až v Huslenkách, což už ale je až u trati a hlavní silnice.
Jinak po trase je několikero velice výživných sjezdů (i výšlapů), takže se máte na co těšit :skialp:
Hodně štěstí a hlavně dostatek sněhu přeje[/url]
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Klíma » pon pro 11, 2006 13:45

Mařena píše:Ono je to z Čadce taky kus po hraničním hřebeni Beskydů, Javorníky začínají až za Bumbálkou.


JJ na Trestiku jsme spali - pohoda http://www.chata-trestik.cz/
Vedle Portase je jeste Javorka (asi 1 km) http://www.javorka.cz - hmmmm tak prave zjistuju ze je v zime 2x tak draha nez v lete - v lete to bylo vyborny, byli jsme tam sami dva a personal velmi ochotny.

reduce by mod.
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Klíma » pon pro 11, 2006 13:54

Obrázek

Tady mas ten Trestik :wink: na prosteradlech je FN Motol :mrgreen: pani majitelka pochazi jak jinak z Prahy, ale ochotna a prijemna byla.. to zas joooo...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Noemi » pon pro 11, 2006 15:48

My jsme to šli z Bumbálky a spali jsme na Portáši....sice to bylo tuším 290,- za noc, žádný komfort, ale zase na druhou stranu tam bylo čisto, jídlo mňamky....v ceně je vlastně i snídaně a dá se vybrat tuším z pěti "snídaňovek", k tomu čaj i kafčo dle libosti....každopádně - špatné to určitě nebylo. Pak jsme se trápili dlouho "kolmo" (,myslím na mapě :wink: ) po asfaltce, vylezli jsme na nějaký Čarták, ale ne ten u Bumbálky (jsou na jednom hřebeni prostě dva) a zpět šli hřebenem (ha - teď samozřejmě nevím, jak ho nazvat - prostě směr Třeštík, přes Vysokou) - naprosté lážo a dokonce i plážo.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Noemi » pon pro 11, 2006 16:03

Ještě přichází v úvahu tohle, ale na podzim nám byla poskytnuta informace, že ubytování není k dispozici celoročně - v zimě by to snad mělo být v poho, tak si tam zkus napsat mejlík nebo brnknout.

http://www.kasarna.com/index.html
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod mifr » úte pro 12, 2006 11:21

Rujir píše:No sice budem zglbany, ze sme neboli v Javornikoch ale Beskydach, ale tam sme spali na chate Kminek a myslim, ze to bola parada. Ceny rozumne, kuchyna super a poloha priamo na hrebeni tiez fajn. *


Rujir - aneb radce k nezaplaceni :mrgreen: :roll: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mařena » úte pro 12, 2006 14:07

Noemi píše:... a zpět šli hřebenem (ha - teď samozřejmě nevím, jak ho nazvat - prostě směr Třeštík, přes Vysokou)


Tak to byly Vsetínské vrchy, část mezi Solání a Vysokou zove se Benešky a na běžky je to asi nejhezčí trasa v Beskydech.

Ještě vidím, že jsem se ve svém předchozím příspěvku vyjádřil nepřesně - drahý mi nepřipadá Portáš, ale chata na Kohútce, tam je nocleh snad za pětikilo
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod sedlo » úte pro 12, 2006 16:34

Mařena píše:Ono je to z Čadce taky kus po hraničním hřebeni Beskydů, Javorníky začínají až za Bumbálkou...

Mýlíš se, stejně jako já ještě nedávno. Pod Bumbálkou začíná moravská část Javorníků, zatímco slovenská se táhne už od Čadce :wink:

reduce by mod.
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Re: Javorníky

Příspěvekod Boyda_08 » pon pro 22, 2008 14:43

Byl jste nekdo ted v Javornikach? Planujem rychlej dvoudenni prechod se spanim ve stanu na hrebenu.. mate nekdo zkusenosti? kde je nej misto na spani? pujdem od Karolinky smer M.Javornik a pak hreben k V.Javorniku a dal se uvidi...

popripade nakej jinej typ na 2-denni rychlo prechod? nejznamejsi hory cr mame prochozeny.. tak neco min znamyho
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Javorníky

Příspěvekod Petras » pon pro 22, 2008 17:04

Boyda_08 píše:...rychlej dvoudenni prechod...

Co si pod tímto mám představit ? :((

Na čem (sněžnice,běžky,sa,pešo...) půjdete ? :-k

Jo a na hřebenu včera bylo odhadem tak 10-20cm mokrého sněhu. :?
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Javorníky

Příspěvekod Boyda_08 » pon pro 22, 2008 17:41

citace fuč. ZB

No pěcha! snežnice aktualne nema cenu tahat do Javorniku ne?
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Javorníky

Příspěvekod Petre » pon pro 22, 2008 17:49

Boyda_08 píše:Byl jste nekdo ted v Javornikach? Planujem rychlej dvoudenni prechod se spanim ve stanu na hrebenu.. mate nekdo zkusenosti? kde je nej misto na spani? pujdem od Karolinky smer M.Javornik a pak hreben k V.Javorniku a dal se uvidi...

popripade nakej jinej typ na 2-denni rychlo prechod? nejznamejsi hory cr mame prochozeny.. tak neco min znamyho


Ahoj. Byl jsem tam letos první tejden v Září. Nešli jsme z Karolínky, ale z Velkých Karlovic po zelený na Stratenec (z karolínky sem nechtěl, páč je to dost po silnici) pak sme pokračovali dál směrem na Vel. Javorník.
1. spaní - Mezi Stratencem a V. Javorníkem je bezejmený vrchol .1059, kousek před Gežov, sedlo. Je od tama vidět na V. Javorník. Je to taková malá odbočka do leva z cesty, vyjdeš na takovou plošinku kde je ohniště a nějaký lavečky, o kousek níž je další plošinka na který sme měli stan (pod stromkem) No spaní nic moc, ale spali sme :) Dobrý bylo ohniště a lavečky, od Gěžov sedlo je kousek tekoucí voda, je tam šipka doprava do lesa (na mapě není). Do V. Karlovic sme dojeli až někdy po poledni a stíhali sme to tam na pohodu, ani sme nějak extra nespěchali.
Dál sme pokračovali na V. Javorník, zapsali nějaký žvásty do vrchlolový knihy a pokračovali po červený. Dál je Čierna voda ze kterou je studánka (i na mapě)... rozcestník čierna voda se ve skutečnosti jmenuje jinak ;) Pak sme šli dál pořád po červený až na Trojačku. Tam sme spali na prase dva metry od toho rozcestí;) Kousek od tama je pramen Vstínské bečvy, ale moc netekl a byla tam na něm taková budka ze který to šíleně páchlo, takže voda asi nic moc. Ale dole u Bumbálky přímo u silnice ;) je trubka z země a tam teče taky voda (sejdeš k bumbálce a dáš se podél silnice do leva k autobusový zastávce).
Je od tama nádhernej výhled na Lysou h. a pak na Bumbálku na bus a dom.
Původně sme chtěli na tejden a dojít až na Lysou, ale vzhledem k tomu že mě první noc chytla střevnice tak sme den strávili na prvním místě, pak chytla střevnice kamoša, tak sme strávili další den na Trojmezí a pak to zablili a jeli dom :) Jinak sem z Javorníků měl trošku rozpačitej pocit, páč tam byly hromady odpadků a davy lidí a dostal mě borec co došel k tomu ohništi a měl v kapse půllitrovou petku a v ní natočený pivo, když od tama odešel petka zůstala v ohništi, nebyl sem u toho když to odhodil a byl dost znaven střevnicí, ale dost mě to namíchlo....

Nejsem fotograf, nemám dobrej foťák, ale:
Javorníky 08
Obrázek
Uživatelský avatar
Petre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 8, 2008 15:00
Bydliště: Bo city

Re: Javorníky

Příspěvekod Petras » pon pro 22, 2008 18:50

Boyda_08 píše:...2-denni rychlo prechod...

:roll: ...tak tedy jinak...Co si mám představit pod tímto ? :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Javorníky

Příspěvekod Boyda_08 » pon pro 22, 2008 19:52

citace fuč. ZB

Akce na 2 dny i s dopravou (vlakem z vysociny). Prechod rychlejsim tempem, ale nebudem to hrotit zas nak drasticky - jsem po pulrocni nemoci.. takze prvni den pochod cca od 10 do vecera (6-7) a rano pochod tak od 7-8 do 16-17. vanocni pohodicka, nic dlouhyho..
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Javorníky

Příspěvekod Boyda_08 » pon pro 22, 2008 19:54

Petre píše:Ahoj. Byl jsem tam letos první tejden v Září ... Nejsem fotograf, nemám dobrej foťák, ale: Javorníky 08


Diky za info!

reduce by mod.
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Javorníky

Příspěvekod Petras » pon pro 22, 2008 20:41

Boyda_08 píše:...vanocni pohodicka, nic dlouhyho...

Tak to dáte každej den v pohodě tak 30 kiláků,v tom případě dejte celý hřeben už z Makovského průsmyku přes Portáš,Makytu tam je vrcholová kniha,ohniště a přístřešek dále pak buď dál po červené přes Pulčíny do Lidečka(vlak) nebo po modré (pivko na Selance :smt023 ) Čubův kopec (rozhledna) do Střelné (vlak) v kupě to má oboje asi 45km a je to až na Pulčíny nebo Papajské sedlo v pohodě.
Spát se dá snad kromě úseku Portáš-Kohůtka venku v pohodě a pokud by bylo moc hnusně jsou tam chaty. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Javorníky

Příspěvekod Boyda_08 » pon pro 22, 2008 21:01

Petras píše:...spát se dá snad kromě úseku Portáš-Kohůtka venku v pohodě a pokud by bylo moc hnusně jsou tam chaty. :wink:

Taky dikyy.. jedem az 27 tak to nak naplanujem..

reduce by mod.
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Javorníky

Příspěvekod pripluv » pon pro 22, 2008 21:07

naučte se zacházet s těma citacema. není nutný toho vždy kopírovat co nejvíc. mod
díky za záskok, ještě jsem to domazal. ZB
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Javorníky

Příspěvekod fps » úte dub 15, 2014 13:04

nevíte někdo jak to vypadá na Javorníkách se sněhem? doufám že tam toho moc nenapadlo, a o víkendu kdy se tam chystám tam už žádný sníh snad nebude?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Javorníky

Příspěvekod chufu » úte dub 15, 2014 13:25

podle webek v pohode
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Javorníky

Příspěvekod fps » úte dub 15, 2014 14:12

sleduji web kamery http://www.internety.cz/webkamery/webka ... orniky.php, ale přeci jenom je lepší osobní zkušenost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Javorníky

Příspěvekod fps » čtv dub 17, 2014 16:39

podle web kamer to vypadá že je sníh pryč, tak to jsem rád
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Javorníky

Příspěvekod fps » pon dub 21, 2014 20:07

šíp@ nebyli jste v sobotu 19.4. v cca 17h u rozhledny Stratenec?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Javorníky

Příspěvekod šíp » ned dub 27, 2014 20:06

Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Javorníky

Příspěvekod mvaldo » pon dub 28, 2014 5:33

šíp píše:Byli

... nemohla si dat vediet? ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Javorníky

Příspěvekod šíp » pon dub 28, 2014 6:33

My se rozhodli večer před akcí. Původně jsme chtěli na kola, ale Lubošovi nepřišel objednaný plášť, takže jsme museli zvolit pěší výlet a protože máme jeden rest v okolí Čantoryje, bylo jasné, kam vyrazíme. Jenže při balení vyšlo najevo, že mapa Slezských Beskyd je u kamaráda, kterému jsem ji půjčila a zatím mi ji nevrátil ](*,) . No a náhodný výběr destinace byl jasný, sáhla jsem do mapníku a vylosovala Javorníky :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Javorníky

Příspěvekod fps » pon dub 28, 2014 13:06

hned jak jsem vás viděl, tak jsem si říkal odkud vás znám, a ono to je z OF, je tu několik fotek na kterých jsem vás viděl, já šel z druhé strany co vy, šel jsem z Horní Lidče do Velkých Karlovic
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Javorníky

Příspěvekod šíp » pon dub 28, 2014 14:46

Měl jsi nás oslovit :wink:
Já tam docela zmateně pobíhala, jelikož jsem umanutě a marně hledala koš, o jehož existenci jsem byla přesvědčená.
Fotky někde máš?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Slovensko