Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod fps » ned říj 9, 2011 15:20

vonkreuz píše:Teď, skoro 14dní předem, je těžko dělat nějaké závěry a doporučení.

jasně že je dost brzy, jenom že nemam mačky, a tak bych je nechtěl na poslední chvíli shánět
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 9, 2011 15:28

Jestli máš v plánu začít víc chodit i v zimě, tak se té koupi stejně nevyhneš. Takže je klidně kup teď a rozhodovat se budeš před odjezdem.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tatry

Příspěvekod amigo » ned říj 9, 2011 15:30

naprostej souhlas, chtěl jsem užuž napsat něco podobnýho.

@fps: prodej jednu ze svých ss bund do města a kup si mačky, to je lepší investice :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tatry

Příspěvekod fps » ned říj 9, 2011 17:01

amigo píše:naprostej souhlas, chtěl jsem užuž napsat něco podobnýho.

@fps: prodej jednu ze svých ss bund do města a kup si mačky, to je lepší investice :)

máte pravdu, mačky budu potřebovat i jindy, takže se po nich příští týden poohlédnu, už mam dva favority, jedny od Grivel a druhé od Raveltik, SS bundy neprodám, co bych nosil ve městě, o peníze mi zase tolik nejde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » ned říj 9, 2011 17:02

k těm mačkám nezapomeň vyhazovače.... sněhu... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Re: Tatry

Příspěvekod fps » ned říj 9, 2011 17:08

jak Grivel tak Raveltik je mají
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod fps » pon říj 10, 2011 13:55

fps píše:Dokážete někdo odhadnou za jak dlouho se dá ujít trasa ze Starého Smokovce po modré na Slavkovský štít

tak jsem si koupil mapu Vysokých Tater, a tam je doba odhadnuta na 9h
Přílohy
1.jpg
1.jpg (54.37 KiB) Zobrazeno 8404 krát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » úte říj 11, 2011 7:51

fps píše: budu chodit z 90% po turistických chodnících, jsou k tomu potřeba mačky?


Momentálně alespoň nesmeky nejspíš přijdou vhod.

Kód: Vybrat vše
   Neodporúčame túry nad 1500 až 1700 m.n.m... 7.10. napadlo vo vysokých polohách do 25 cm. snehu ... Turistické chodníky sú pod snehom, ktorý nie je nosný a miestami sú zľadovatelé.Samozrejme po chaty sú prešlapané a prechodné...


http://www.hzs.sk/info/podmienkyprehlad.php
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod fps » úte říj 11, 2011 12:30

TooMooX píše:Momentálně alespoň nesmeky nejspíš přijdou vhod.

Už jsem zakoupil mačky Raveltik Alpamayo S http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybav ... lpamayo-s/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » stř říj 12, 2011 7:43

fps píše:
fps píše:Dokážete někdo odhadnou za jak dlouho se dá ujít trasa ze Starého Smokovce po modré na Slavkovský štít

8.10.2011 za mírného sněhu,nahoře až 15 cm,to vyběhli a sběhli kluci(soutěžicí na B7) za 5.20 hod.
V S.Smokovci na značce je 5 hod nahoru.Osobně jsem to vyšel i sešel za pěkného počasí kolem 8 hod.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » stř říj 12, 2011 7:53

fps píše:
TooMooX píše:Momentálně alespoň nesmeky nejspíš přijdou vhod.

Už jsem zakoupil mačky Raveltik Alpamayo S http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybav ... lpamayo-s/

Jak píše TooMooX,aspoň nesmeky,já šel solo teď v sobotu na Kopr a už pod Kopr. sedlem bylo dost sněhu,nahoře pěkně mrzlo a hlavně při sestupu pod Kopr.sedlo se mi hodili nesmeky.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod fps » pon říj 17, 2011 8:56

Dá se přejít z východní vysoké na slavkovský štít? je to neznačená cesta, ale podle turistické mapy by tam měla být cesta? případně jak je to těžká cesta?
Přílohy
1.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » pon říj 17, 2011 13:37

Jednoduše rozhodně ne. Leží ti v cestě Bradavice http://www.sprievodca.ta3.szm.com/bradavica.html
Tady je Popis cesty na Bradavicu z Polského hřebene http://www.goat.cz/index.php?path=VysokeTatry_Vrcholy_Bradavica_BradavicaVystupy ale od Zvodnej lávky je to těžká obtížnost to bude tak III UIAA lezení.
Samotný hřeben Slavkáče není uplně easy http://www.sprievodca.ta3.szm.com/slavkac.html
Nevím co je v mapě ta čarkovaná, ale cesta to rozhodně není !!!! Označení hřebenu ? Nějaká oblast...

EDIT: Stačí kouknout do legendy :wink:
hranice přírodního parku, chráněné území
Obrázek
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod fps » pon říj 17, 2011 16:21

mam turistickou mapu do mobilu udělanou v Mobile Atlas Creator mapa slovakia topo, a i na papírové mapě to vypadá jako cesta, tak proto mě to zmátlo
Přílohy
Bez názvu.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » pon říj 17, 2011 16:31

Možná ohraničení Slavkovské doliny, která je i horolezcům nepřístupna

Kód: Vybrat vše
Vyhrazená místa pro vykonávání horolezectví na území TANAPu
Horolezectví se smí vykonávat na celém území TANAPu mimo následujících lokalit:

- masív Širokej javorinskej až po severozápadný Žabí vrch, Rovienky, Svišťová dolina a záver Bielovodskej doliny; jižní hranici oblasti tvoří spojnice Veľký Žabí štít - České pleso - Hviezdoslavov vodopád - Litvorové
pleso - Prielom (omezení se nevztahuje na přístup do Českej doliny okolo Českého potoka a v oblasti Malého Mlynára od 21. prosince do 20. března se sestupem přes Mlynárovo sedlo),

- Kolová dolina se všemi přiléhajícími kotli a stěnami, severovýchodní část Čiernej Javorovej doliny ohraničená z jihu Čiernym Javorovým potokom a hrebeňom Snehových veží (omezení se nevztahuje na nástup do Ľadových doliniek z Malej Studenej doliny přes Ľadové sedlo obejitím Snehových veží ze severu),

- Belianske Tatry,

- Huncovská kotlinka včetně jihovýchodní části Veľkej Svišťovky,
- Slavkovská dolinka včetně skalních stěn až po Granátovú lávku,

- Štôlska dolina ohraničená ze severu hřebenem Ostrva - Končistá a z jihu turistickým chodníkem (magistrálou),

- oblas Kriváňa se všemi přilehlými žlaby a stěnami (Nefcerka, Kotliny, Škaredý žľab, Za Handel, Suchá Voda), ze severovýchodu tvoří hranici hřeben Hrubô a východní hranici hřeben Furkotských veží
a Kozí chrbát (omezení se nevztahuje na Rameno Kriváňa z doliny Nefcerka od 21. prosince do 20. března s nástupem pod stěny přes Furkotské sedlo), Vyhrazené trasy pro provozování skialpinismu ve Vysokých Tatrách

- ve Veľkej Studenej doline od Zbojníckej chaty přes kotel Sivých plies do Priečneho sedla, z něho k Téryho chate v Malej Studenej doline a dále pod Mačaciu vežu do Baranieho sedla a Veľkou
Zmrzlou dolinou na Chatu pri Zelenom plese,

- v Mlynickej doline od vodopádu Skok do Soliskového sedla a po trase zpět, případně s přechodem ze sedla na sjezdovku od chaty Solisko
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » ned lis 27, 2011 9:31

Letos opět Výnimka z návštevného poriadku v okolí Žiarskej chaty :wink:
http://www.hzs.sk/?lang=sk&site=archivsprav&id=1983
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod BaruFiala » stř kvě 2, 2012 10:56

Zdravim, chci se zeptat na zimni chozeni ve vysokych, resp. na konci kvetna, ziju ve skotsku a tady teda zadne cesty nikdy zavrene nejsou, tak to moc nechapu, v tatrach jsem krome lyzovani nikdy nebyla. Mam prukazku horol.klubu - skotskeho! a moje kamoska ma alpenverein. Na strankach tanapu pisou, ze s takovou lze mimo chodniky, ale lze teda chodit po tech chodnicich, na ktere je v zime uzavera? A to je nejaky stupen zimniho lezeni nebo je to proste jenom hike ve snehu? Diky moc za odpoved!
BaruFiala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 2, 2012 10:37

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » stř kvě 2, 2012 11:00

tunápríloha B, odsek 1, 2 a 3.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod mike » stř kvě 2, 2012 15:55

BaruFiala píše:...ziju ve skotsku a tady teda zadne cesty nikdy zavrene nejsou, tak to moc nechapu...

Z toho si nic nedelej, to nechape skoro nikdo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » stř kvě 2, 2012 16:31

něco k témě.... zelenozmrd mě už asi 3x legitimoval (když sem byl v zakázaném termínu na zakázaném místě - průkazka ČHS/OEAV to vždy vyřešila)

jednou měl ale zelenozmrd buzeroval, když sem si v tatranskej javorině vylezl na pole asi 10m od veřejné státní silnice, abych mohl fotit panorama tater, že se pohybuju v tanapau mimo značené cesta a že to bude za pokutu.... poslal sem ho do řiti, ale úplně mi zakzil den

tady pár novinářských příkladů
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod kailas » ned kvě 6, 2012 13:48

ahojj, marne sem shanel "tabulku" s moznymi pokutami, kolik za co se vybira, #-o ](*,) ma nekdo, pripadne zkusenosti tipy "zazitky" pri setkani se "strazci zakona".. :axe: :rock: diky moc =D> *
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » pát čer 15, 2012 4:35

"Hezký" víkend a dnes otevřené turistické chodníky... To zase budou zástupy :(
Méně zdatní/odvážní turisti si letos připlatí 8) http://www.cas.sk/clanok/225697/zla-sprava-pre-turistov-pred-letom-tatranske-konciare-zdrazeli.html
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod KoMeC1905 » pon čer 18, 2012 14:45

Ahojte,
šel jsem s partou teď v sobotu Jehněčí Štít a v neděli jsem měli v plánu Kopské sedlo-kvůli lepším fotkám tohoto vrcholu.
Bohužel jsme s časových důvodů nedošli až do cíle, ale otáčeli jsme cca 15 minut před Bielym plesem. Tam jsme udělali tuto fotku a teď se dohadujeme, který z vrcholů je Jehně :lol:
Je to ten označený křižem a nebo uplně jiný? :((
Přílohy
DSCN1022.JPG
KoMeC1905
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 24, 2010 21:15

Re: Tatry

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2012 15:00

Ty jsi taky Jehne #-o Jo, rekl bych, ze je to Jahnaci stit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tatry

Příspěvekod chufu » pon čer 18, 2012 15:19

Jo je to on
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » pon čer 18, 2012 18:08

Ano je... Dík za připomenutí, že si chci zopáknout výstup po jeho krásném hřebenu od Zadného Kopského sedla. Minule moc nepřálo počasí http://toomoox.blogspot.cz/2011/07/20110709-vysoke-tatry-jahnaci-stit.html Ač je to v nejpřísněji chráněné oblasti dle chodníky co tam tudy vede jde o dost frekventovanou trasu.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod KoMeC1905 » pon čer 18, 2012 22:28

Díky za potvrzení,
chtěli jsme se dostat právě až do Kopského sedla a udělat pár fotek na památku-bohužel to nevyšlo :(
Jinak jsem ho šli v tu sobotu klasicky přes Zelené pleso.
KoMeC1905
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 24, 2010 21:15

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » čtv srp 9, 2012 14:43

Můj druhý úlovek od TANAPtáka(u)..../2012.07.19 Vysoké Tatry - Volovec Mengusovský, Hincova, Volia veža/
Při tom množství treku Tatry nejsou nijak extra střežené. Přesto díky za to !!!! Když jsem pak viděl ty davy lidí tlačících se na RYSY. Já kochající se samotou v nulovém UIAA terénu :P

Mířím na začátek kotliny Žabich plies. Při sestupu za hranu k Žabimu potoka narážím na dva strážce TANAPu.
Ti na mne hned vystartují s otázkou: "Kam pak" ?
Odpovím: "Nahoru" :D :P
"A průkaz máš"? odvětí.
"Jasně mám, a který chcete vidět ČHS nebo OEAV" ?
"Oba" podávám jim obě kartičky.
Pilně studují nejspíš platnost. Vrací mi jej zpět. Poté se jen dvakrát ptají jestli jdu sám a zda jde někdo za mnou...
Já si ještě rýpnu. "Copak Vy s dalekohledy, máte nějaký monitoring"? Dozvídám se, že tu jsou od včerejška na lovu bivakujicích turistu/horolezců. Pokecáme ještě o počasí. Diví se že chodívám sólo a loučím se. Oni my popřeji vela štěstí.

Překvapuje mě, že nebyla třeba vytáhnout ani mou pilně naučenou frázi o tom, že jsem v nástupu do horolezeckého terénu minimálně III UIAA. Takže těch 50kč (+prvotní reg) navíc k OEAV se vyplatila. Minimálně vše proběhlo v klidečku a přátelské atmosféře
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » pon srp 20, 2012 13:37

Co mi říkal kamarád tak Žabie plesa jsou asi hodně střeženou oblastí. Před 3 týdny byli lézt žabiho koníka. K večeru tam šli na bivak a byli také odchyceni. Kupodivu prý stačilo zamávat OEAV kartičkou (nebo, že je domácí ? SK) Ještě jim poradili, kde mají jít bivakovat :shock: V 6 ráno, že je tam už nechtějí vidět.

Divil se, že TANAPtáci nosí kvéry. Jeden z nich jim vykládal jak naháněli nějaké Poláka. Ten se před nimi dal na útěk, tak prý začali střílet do vzduchu. Borec si z toho měl nadělat do kalhot. Zda je to jen nějaká urban legend nebo jsou ti strážci tak vostří netuším. :((
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko