Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod chufu » pon srp 20, 2012 13:52

Třeba do dneška neví, že máme ten Šengen.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pon srp 20, 2012 18:10

TooMooX píše: Divil se, že TANAPtáci nosí kvéry. Jeden z nich jim vykládal jak naháněli nějaké Poláka. Ten se před nimi dal na útěk, tak prý začali střílet do vzduchu. Borec si z toho měl nadělat do kalhot. Zda je to jen nějaká urban legend nebo jsou ti strážci tak vostří netuším. :((


asitak v osumdesátým sedmým po mně (do vzduchu, ale ostrýma :shock: ) střílel pšonský pohraničník ntraverzu z Kasprowego wierchu k temnosmerčianským plesům (kdysi značka, pak zrušený chodník)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 19:25

TooMooX píše:Já si ještě rýpnu. "Copak Vy s dalekohledy, máte nějaký monitoring"? Dozvídám se, že tu jsou od včerejška na lovu bivakujicích turistu/horolezců.

Koukam, ze me 7 let stare rozhodnuti prestat jezdit do Tater bylo spravne.

TooMooX píše:Divil se, že TANAPtáci nosí kvéry.

To myslis vazne? :shock: Fakt nosi kvery? Sluzebni nebo vlastni? Jestli sluzebni, z jakeho to ma byt duvodu?

TooMooX píše:Jeden z nich jim vykládal jak naháněli nějaké Poláka. Ten se před nimi dal na útěk, tak prý začali střílet do vzduchu. Borec si z toho měl nadělat do kalhot. Zda je to jen nějaká urban legend nebo jsou ti strážci tak vostří netuším.

Neverim resp. nechci verit. Tohle se snad nemuze stat ani na Slovensku. Myslim ted; pavprochovi nize jo, ale to byla jina situace.

Pro porovnani mam z letoska prihodu s italskymi ochranari. Z Grand Paradisa, coz je NP s pomerne prisnymi pravidly (ktere jsou na cedulich na zacatku vsech cest z udoli). Spani venku je zakazano, povolen je jen nouzovy bivak nad 2500 m. Jinak se spi na chatach nebo v bivakovacich boudach, kterych je celkem dost a jsou dobre umisteny, takze spat venku vetsinou ani neni potreba.

Bylo to hned po prijezdu. Vychazel jsem az k veceru a mel v planu dojit pod Horu, prespat a druhy den nahoru. Cestu k mistu, kde se da zabivakovat, jsem uz prosel vloni a misto je popsano i v pruvodci, jelikoz rovnou z udoli by byl vyslap hodne dlouhy. Podle pravidel NP by se to ale delat nemelo, je to neco malo pres 2400 m a bivak neni nouzovy.

Cestou nahoru jsem sel kolem chaty strazcu NP. Vevnitr nekdo byl, ale nevideli mne. Kus za ni jsem se zasekl na prechodu potoka, jelikoz mne nenapadlo, kolik k veceru potece vody a ztratil vic casu, nez bylo zdravo. Na druhe strane je stezka temer neznatelna a jelikoz se uz serilo, minul jsem ji. Pokracoval jsem volnym terenem s tim, ze na stezku driv nebo pozdeji narazim, ale nez se tak stalo, dosel jsem do skal a dal to moc neslo a navic uz byla tma. Vytahl jsem mapu a GPS a zjistoval, kde vlastne jsem. Jenze celovku zahledli z chaty a zacali na mne blikat. Snazil jsem se jim naznacit, ze nic nepotrebuju a at mne nechaji byt, ale nepovedlo se. Z chaty vyrazil nekdo s celovkou za mnou. Nalehko a docela rychle. Jelikoz jsem mezitim zjistil, ze jsem se dostal do skal nad stezkou, vyrazil jsem mu naproti a potkali jsme se primo na ni. Vysvetlili jsme si situaci, navzajem se omluvili, podali si ruce a v pohode se rozesli. Kde hodlam prespat jsem mu rikal, nemel s tim vubec zadny problem a naopak rikal, ze se zitra mozna potkame, jelikoz asi taky pujdou na Horu. Kdyz jsem se omlouval za zbytecne vyruseni, tak odpoved byla "no problem, it's my job". Prukazku samozrejme zadnou nechtel, tam takhle lidi neskatulkujou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod vonkreuz » pon srp 20, 2012 19:34

TooMooX píše:Divil se, že TANAPtáci nosí kvéry. Jeden z nich jim vykládal jak naháněli nějaké Poláka. Ten se před nimi dal na útěk, tak prý začali střílet do vzduchu. Borec si z toho měl nadělat do kalhot. Zda je to jen nějaká urban legend nebo jsou ti strážci tak vostří netuším. :((

Maji povoleno nosit strelnou zbran, obusek a pouzivat hmaty, chvaty, udery a kopy.
Par let nazad byl incident, kdy jeden akcny strazce kohosi sejmul v N.Tatrach myslim, nasadil mu zeleza a ty utahl do krvava a ten chalan ho pak zaloval, jak to skoncilo nevim.
Spal jsem u Zabich ples uz nekolikrat, ale nikdy jsem tam TANAPáka nepotkal. Ani u prostredniho ani u toho horniho plesa pod Volovkou. A mezi nami devcaty - poslal bych je riti a at jdou sbirat bordel podel chodniku. Co mi mohou? Obcanku jsem nechal v aute, karticku OEAV jim ukazu a kdyz si ji nechaji, tak budu tvrdit, ze mi byla ukradena a pouzil ji nekdo cizi. Kdyz si mne budou chtit fotit, hodim satek na xicht. Kdzy mi sahnou na cajky, dostanou po kebuli, protoze je budu povazovat za zlodeje... Ale jinak jsem hodny chalan, bo pritulka je ochranarka. :twisted: Ale prvne samozrejme zacnu pozitivne a neprivitam je kyselým xichtem. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tatry

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2012 19:37

vonkreuz píše:Co mi mohou?

Treba tohle? :twisted:
vonkreuz píše:Par let nazad byl incident, kdy jeden akcny strazce kohosi sejmul v N.Tatrach myslim, nasadil mu zeleza a ty utahl do krvava a ten chalan ho pak zaloval, jak to skoncilo nevim.


vonkreuz píše:Maji povoleno nosit strelnou zbran, obusek a pouzivat hmaty, chvaty, udery a kopy.

:shock: jsem cim dal radeji, ze jezdim do civilizovanych zemi [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » stř srp 22, 2012 5:52

mike píše: :shock: jsem cim dal radeji, ze jezdim do civilizovanych zemi [-(


Zase nepřeháněj... Já tohle omezení pohybu hodně vítám. Tatry jsou malinkaté a lidi strašně moc. Navíc ty pravidla jsou hodně benevolentní. Vlastně se ne-svátečních turistů skoro netýkají. Zkušenější turisty co zajímají treky mimo chodníky mají už určitě OEAV. Tahle kartička ti úplně stačí. Zmiňovaný kamarád se prokazoval jen ji ! Případně je možnost si zřídit ČHSku za 400kč /+ 200 vstupák/ Mě se mnohem více příčí platit vstupné. Jako to mají údajně Pšonci :vom:

Že mají zbraň mi také přijde v pořádku. Mají ji jen na svou obranu a ne před turisty, ale medvědy. Určitě by si nikdo z nich nedovolil ji použít proti člověku (neozbrojenému) Varovné výstřely jsou asi dost na hraně, ale kdoví zda je to vůbec pravda.
Navíc co vám asi tak straž muže udělat ??? Muže Vás požádat o legitimaci a zaplacení pokuty. Jenže, když nebudete spolupracovat tak nic nezmůže !!! Přesně tuto taktiku jsem slyšel od jednoho svérázného Slovenského turisty. Údajně měl několik konfliktu (což není divu... koupání v plesech a podobné provokačky) Vždy jim prý odpovídá. Nemá, nedám a nikam s vámi nepůjdu. Co s ním asi mohou nadělat ? Odvléct ho někam do civilizace na policii ? Pokud nebude poblíž cesta hodně nereálné...

TANAPáci jsou určitě mnohem více přátelštější. Pokecáte si, poradí vám... Ne jak věčně nasrání horští vůdci, který ve vás vidí jen ušlý zisk :D Jeden obzvlášť zakomplexovanej asi nedávno vedl své ovečky po Granatové lavce. Že pobořil těch pár "zbytečných" mužíku co jsme tam minulý týden postavil, to beru. Že pobořil i velké orientačně důležité mužíky v sedlech to už je prasárna !!! Přál bych mu tam být mlze...
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » stř srp 22, 2012 6:03

@toomoox: pravdu díš.... já měl (v terénu) asi třikrát tu čest s tanapákem a po shlédnutí průkazky OK..... na pičusa v zeleném sem narazil v Tatr. javorině (lesák, ale měl i nášivku Tanap), kterej mně yebal za to, že sem odbočil ze státní cesty (Javorina- Lysá Polana) asi 10 m do pole abych měl výhled na focení.... no a horskí vodcovia, to je kapitola sama pro sebe - platí, co píšeš: ničí mužíky, jsou nepříjemní na ty, co potkávají samostatně volně v terénu a dokonce (byl sem svědkem) bonzujou telefenem, kde se kdo vyskytuje (soudruh rajtár se dvěma klienty na sestupu batizovskou před sasi třema rokama telefonem informoval tanapáky, kolik lidí bez vodca jde nahoru/dolů próbou a nabádal je, aby se postavili dole u batizovského plesa a kasírovali...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » pát srp 24, 2012 21:14

Ganek

Jak je to s tím hřebenem z Gankovy štrbiny ??? Opravdu je to něco obtížného ? Z této fotky http://www.goat.cz/VysokeTatry/Vrcholy/Ganek/15.jpg to nevypadá hrozivě. "Lezení" II-III pokud je to stále nahoru (žádné žlaby a věže) s dostatkem stupu mi nečiní až takový problém.
Dolů se nejspíš slaňuje ? Ve stejné linii ? Je nahoře slaňák ? To asi nebude na jednu délku (mám 60m špagát = 30m)
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod Jaro Flídr » pát srp 24, 2012 21:49

Lano by si ťahal zbytočne. Je to maximálne za I. Ja som pred tromi týždňami na zostupe síce kamarátku mal naviazanú, ale fúkal silný vietor a trochu sa necítila kvôli expozícii na hrebeni.
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » pát srp 24, 2012 21:58

Aha díky, takže ta fotka jen tak zkresluje...
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod Jaro Flídr » pát srp 24, 2012 22:24

Jasné, tá fotka je z Rumanovho a je plochá, vyzerá to strmo, ako na väčšine fotiek z hôr.
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » úte srp 28, 2012 14:38

TooMooX píše:Navíc co vám asi tak straž muže udělat ??? Muže Vás požádat o legitimaci a zaplacení pokuty. Jenže, když nebudete spolupracovat tak nic nezmůže !!! ...Vždy jim prý odpovídá. Nemá, nedám a nikam s vámi nepůjdu. Co s ním asi mohou nadělat ? Odvléct ho někam do civilizace na policii ? Pokud nebude poblíž cesta hodně nereálné...

No, ja bych to takhle ruzove nevidel. Kdyz je naseres, tak muzou pouzit svoje zakonne moznosti. Napr. statni policii privolat, oni prileti vrtulnikem, Tobe daji zaplatit celou akci a to se Ti usmev asi ztrati - Alpenverein ani jine pojisteni Ti tohle nezaplati :lol: . Kdyz nemas prukaz totoznosti, meli by Te taky predvest na zjisteni totoznosti (a situace se opakuje). Pokud vezmes doporucenou metodu "Nemá, nedám a nikam s vámi nepůjdu" tak taky, navic se asi dopoustis trestneho cinu neuposlechnutim prikazu a dalsiho kladenim odporu pri predvedeni, pokud se budes fyzicky branit, tak Ti mohou nasit utok na verejneho cinitele - a k tomu vsemu jestezase ten vrtulnik a platit.
Nerikam, ze to vzdy budou delat, ale nedivil bych se.
Naposledy upravil mike dne úte srp 28, 2012 19:06, celkově upraveno 1
Důvod: opravena citace
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16594
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2012 19:18

Asi tak. TooMooX jeste asi netusi, co muze udelat pravomoc nebo dokonce uniforma se zamindrakovanym debilem. Tohle bylo jedna z mala pozitiv povinne vojenske sluzby, ze si to clovek uvedomil pomerne brzo a zkusenost je to asi neprenositelna. Vzpominam si na pripad pred lety, kdy na Slovensku zmlatili ochranari nejakeho sberatele brouku tak, ze to malem neprezil.

Proto pisu, ze jsem rad, ze uz tam nejezdim. Vadi mi uz jen to, ze takove pravomoce maji. Nosit zbran? Policajti na to potrebuji psychotesty. Strilet do vzduchu? Tak mozna na Balkane. Zneuzivani poriadku pro ksefty horskych vudcu? Tamtez. Za tohle (mi) Tatry nestoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod wawrik » úte srp 28, 2012 19:26

mike píše:Zneuzivani poriadku pro ksefty horskych vudcu?
Toto mi na Tatrách vadí úplne najviac. Prístup typu "nikto nemôže, ale ja áno" mi dosť zaváňa všelijakými -izmami.

Práve čítam nejakú Messnerovu knihu a tam sa zasadzuje za aplikáciu podobného modelu v Alpách :((
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Tatry

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2012 19:36

Mne taky, byla to vlastne ta uplne posledni kapka.

Ze by se na stara kolena projevil nedostatek kysliku ve velkych vyskach? Muzes mu zkusit napsat, jak se to skvele osvedcilo na Slovensku :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod Jaro Flídr » úte srp 28, 2012 20:08

Ale, páni, no tak. Zásah polície ti nedajú zaplatiť dokonca ani na Slovensku. Ale, že sa na tebe odbavia inak, je isté. Ale tých rangerov v TANAPe až tak veľa nieje. Keď si predstavíš ich možné rozloženie v teréne, tak to zredne ešte viac. A niektorý sú určite dosť rozumní a nebudú ťa buzerovať v zjavne lezeckom teréne, hoci to nieje III UIAA. Jasné, že netreba sa motať napr. po Javorinskej Širokej. 8)
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Tatry

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2012 20:16

Takze ma clovek spolehat na to, ze ho nechytnou nebo ze nekoho ukeca? Proboha proc, kdy na JZ jsou mnohem hezci a vetsi hory, kde se lidi chovaji normalne, maji normalni pravidla a turisti jsou vitani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » úte srp 28, 2012 21:06

Není se co divit, že tam ubývají turisti. Škoda...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tatry

Příspěvekod fps » úte srp 28, 2012 22:00

tak to mi ani nevadí, ba právě naopak to výtám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » úte srp 28, 2012 22:02

Jasně, škoda pro ně, myslím že chataři to nevýtajů.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » stř srp 29, 2012 2:45

Cajti doletěj vrtulníkem mě legitimovat :finga: Jo dobrý fór, ale tohle si určitě nelajznou. Z toho by mohl být hezký poprask jak užiteční - na co mají čas a prostředky. Navíc vrtule jen tak někde nepřistane a příslušník určitě celý nadšený, že by se musel někam trmácet ještě pěšo.
Se mi vybavilo jak mi kamarádka (strážkyně na MF) vyprávěla jak fasovali sněžnice a kolegové se ptali: "a k čemu je to dobré ? Vždyť se v tom nedá řídit Land Rover" :mrgreen:

úbytek turistu:
Myslím, že hodně velkou měrou na v tom prosty i SHMU a jejich věčně pesimistické předpovědi... Včera i dle HZS.sk (tj určitě model Aladin z SHMU) Polooblačno až oblačno. Realita naprosto modro nad celýma Tatrama !!! To není vůbec ojedinělý případ. Mnohem reálnější předpovědi poskytne meteoblue.com (ti tam měli slunečno)
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod mike » stř srp 29, 2012 3:12

Nasel jsem ti ten vyse popsany pripad s brouky. Na konci mas ramecek s pravy ochrancu prirody na Slovensku. On to tu uz sice psal vK, ale nezaskodi zopakovat.

Nejak mi unika, co te vede k tomu si myslet, ze se te to netyka. Zes jeste nenarazil na blba, ktery si chce neco dokazovat nebo se jen spatne vyspal? Preju ti, aby ti to vydrzelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » stř srp 29, 2012 3:37

No třeba protože mám OEAV+ČHS ? Navíc už mám 70 ne-li víc ilegálních treku :P Možná tedy pár by v zimě by splnilo tu požadovanou obtížnost, ale to je zlomek :-)
Akorát šíříte hysterii o divokém východě :wink: Ne, že by mi to až tak vadilo... Včera jsem měl opět "Tatry" jen pro sebe. Seděl si na Ganku a koukal na ty "vlaštovky" mačkající se na Rysech.
Zlaté omezení (když se mě netýká :mrgreen: ) Jak mi říkal kamarád, že byl nedávno na Grossglockneru. "Lehoučký" úsek tam turisti tak zablokovali, že stal ve frontě přes hodinu :shock: A celou dobu šel v zástupu lidí... Běž na Gerlach. OK taky potkáš až několik desítek lidí (90% ilegálně :wink: ) Přesto o ně nebudeš zakopávat. Zruš omezení a půjde tam štrůdl lidí jako na Grossglockner.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod mike » stř srp 29, 2012 3:55

Prukazky ti nemusi byt nic platne, jelikoz nesmyslna pravidla stejne porusujes (obtiznost). No a z toho, ze se ti to jeste nestalo, opravdu neplyne, ze se ti to stat nemuze. Mohu demostrovat na svem prikladu. Za poslednich tak 8 let jsem sjel desitky, mozna stovky snehovych svahu s mackama na nohach a nohu jsem si kvuli tomu zlomil az letos. Ze zpetneho pohledu to byla jen otazka casu, ovsem predtim jsem si taky myslel, ze je to v pohode a ze varovani o nebezpeci je prehnane.

Na GG jde kazde pako a mozna i diky tomu je na spouste dalsich peknych vrcholu volno. S Gerlachem by to bylo podobne, tam navaly, jinde by se to moc neprojevilo. Pricemz zrovna Gerlach je dobry priklad, k cemu jsou doopravdy ty zakazy. Ochranari se opakovane vyjadrili, ze z jejich hlediska nema zakaz smysl. Je tam jen kvuli kseftu horskych vudcu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » stř srp 29, 2012 8:04

Jak vypadá v září terén Velké Zmrzlé doliny? Bývá tam sníh/námraza (v míře, aby bylo rozumné brát mačky)? Jde mi o výstup na Kolový štít a přechod přes Baranie sedlo.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » stř srp 29, 2012 9:31

mike píše:Prukazky ti nemusi byt nic platne, jelikoz nesmyslna pravidla stejne porusujes (obtiznost).


Jo všechno je možný... ale tohle je hodně nepravděpodobné :wink: Kromě přechodu Belianek, kde to určitě neokecáš. Jsem naprosto klidnej. Také bych se nedal jen tak. Já hlášku o tom, že jsem v nástupu do UIAA III mám stále nachystanou :D Případně jsem zabloudil. Lezecké trasy nejsou nijak značeny (ani začátky)! V poslední fázi vyzkoušet pojištění právní ochrany co poskytuje OEAV.
Mě přijde, že si akorát omlouváš to proč nejezdíš do Tater. Navíc vůbec nevíš jak je to ve skutečnosti a vycházíš z pár poplašných/bulvárních/ojedinělých případu :wink:

-----

No pokud nenapadne :D tak ve Zmrzle budou určitě tak max fleky někde v koutu. Nic na mačky... Už jsem na té straně chvíli nebyl. Naposled 24.6 http://tatry72.xf.cz/37.Belanky.html
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » stř srp 29, 2012 9:38

A Ĺadový štít?
Respektive v téhle oblasti, vyjma Gerlach, bývá v půlce září něco na mačky? (rozumím, pokud nenapadne)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tatry

Příspěvekod fps » stř srp 29, 2012 9:47

pro mě jsou Vysoké Tatry nejdostupnější, jak tim že večer zalehnu na lůžko ve vlaku, a ráno se probudím, a jsem tam, pak taky že se tam domluvím, a není problém si zarezervovat ubytování na ňáké chatě, i když bych taky rád do Alp, ale tam se nedomluvím, rezervace na ňáké chatě by pro mě byla nereálná, a hledat kde se dá spát ve stanu by pro mě asi taky nebylo nic jednoduchého když neumím jazyk, cesta je taky komplikovanější, autem nejezdím, a vlakem by to bylo dost přestupů, nic přímého, abych večer zalehl, a ráno byl v Alpách, já se zase chystám do Vysokých Tater na poslední týden v říjnu na týdenní turistiku, tak doufám že tam bude minimum lidí jako tomu bylo loni touto dobou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » stř srp 29, 2012 9:54

Vachon píše:A Ĺadový štít?
Respektive v téhle oblasti, vyjma Gerlach, bývá v půlce září něco na mačky? (rozumím, pokud nenapadne)


Možná leda by si to chtěl lézt ze severu od Pšonska... ale jinak opět dole fleky a hřeben čistej (18.8 ) http://tatry81.xf.cz/14.Ladove_stity.html
Gerlach na mačky ??? A proč to ?
http://tatry82.xf.cz/82.Gipsyho__Tatarkova_ferata.html
http://tatry82.xf.cz/83.Krcmarov_zlab.html
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » stř srp 29, 2012 10:24

fps (či kdokoliv jiný): optimalizuješ nějak cenu toho vlaku? jasně, z Prahy je to optimální spojení a odpočineš si, ale ta cena je fakt nekonkurenceschopná, když jede víc lidí (a nejsou zaměstnanci ČD)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko