Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod Will » úte črc 19, 2016 13:36

honza83 píše:Andráši, Puškáš i Kroutil online v pdf jsou např. zde https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing, dá se najít ke stažení i na ulozto, rovněž tak i Puškáš či Kroutil. Chce to jen hledat :)




Ano to mám, ale je to jen jeden díl Adnrášiho(74'), dílu je daleko více a o to se mi právě jedná
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Tatry

Příspěvekod honza83 » úte črc 19, 2016 19:15

Andráši vydal tohohle horolezeckého průvodce, pak VHT průvodce Tatranské vrcholy (rovněž se dá najít na ulozto). Obojí bylo vydáváno opakovaně a obojí je pro celé Vysoké Tatry, VHT průvodce jen pro slovenskou část.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Tatry

Příspěvekod vonkreuz » úte lis 8, 2016 21:56

Nemá, prosím někdo fotky ve vysokém rozlišení z Koprovského štítu na JZ do Hlinické doliny a hlavně severní stěnu Hrubého vrchu?
Děkuji
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » stř lis 9, 2016 8:41

Někde asi mám, ale nemožu v tým svým bovdelu najít...

Myslíš teda, předpokládám, tohleto (copyrajt Puškáš):

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 9, 2016 9:31

Jo, to je ono. Tu fotku z Puškáša taky mám. No nic, když nenajdeš, svět se neposere. Jdeme do hor, tak nemužu čekat, že všechno bude na stříbrném podnosu. :twisted: Už jen ten 4 hodinový nástup bude veselý. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » stř lis 9, 2016 9:33

Esli to najdu... prozatím samý neúspěch

užijte si to :t:t
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod Petras » stř lis 9, 2016 18:22

Byli jsme tam letos v září,já moc nefotil ale kámoška Blanka fotila hodně.
Jediný záběr tím směrem je asi TOTO
Kdyby jsi chtěl možu se Blanky, která je mimochodem právě na tom snímku,zeptat,ale dostat z ní fotky není jednoduché :D
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » stř lis 9, 2016 18:53

@vK ref petrasova fotka: pokud si zpomínám správně, taxem měl nějakou podobnou z podobnýho místa (akoráth sem ji nenašel, lépe řečeno sem nenašel žádnou fotku z toho vejletu...)

prostě žádný extra detailní pohled na S stěnu se zahrádkama :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 9, 2016 19:11

Díky kluci! Tak to holt vezmem po instinktivnu. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tatry

Příspěvekod Petras » stř lis 9, 2016 19:49

A vo co konkrétně jde ? Docela to tam znám.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » stř lis 9, 2016 20:40

jak tak znám vK, tak tipuju že Psotka nebo Komarničtí v S stěně Hrubého vrchu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 9, 2016 22:01

@PP - ano Kormaničti, na začátek sezony prej. Spolulezec se mně rozhodl zničit. 8)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tatry

Příspěvekod davvee » čtv pro 8, 2016 21:45

Neví někdo jaká je ted situace v oblasti Slavkovského štitu ? Co jsem viděl fotky,tak doliny jsou po pas ve sněhu,ale hřebeny,či vrcholy byly vyfoukané.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Tatry

Příspěvekod TooMooX » čtv pro 8, 2016 22:36

Moc bych nespolehal ze to pujde snadno.... Ja se v Z.Tatrach do Smutneho sedla z Ziarske brodil na sneznicich jak cyp. Leda by to stado pesaku slaplo inac to bude boj *
Nejake skoro aktual foto z vysokych
http://skialpaktual.vetroplachmagazin.sk/skialpaktual-z-mlynickej-doliny-a-soliska-1460
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » pát pro 9, 2016 8:14

Ach jo, dalsi, kterim je v (nekde) nejaky ten uzaver nebo zakaz... (mysleno jak tazatele, tak toho z vetroplachu). :twisted: A potom se divite, ze neni moc velka ochota otevirat nove chodnicky...

Jen pro poradek: ceta na Slavkovak od Slavkovske vyhliadky je uzavrena, kdyz je pod snehem; skialpinizmus je povolene delat od 21.prosince do 15 dubna a jeste pouze na povolenych trasach
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod PaKo » pát pro 9, 2016 11:21

Tak trošku OT, ale používání size=50 by mělo být trestné... To se vážně nedá číst... ;)
PaKo
 

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pát pro 9, 2016 11:47

jj, speciálně v 1920x1080 na formátu menším než a4..... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » pát pro 9, 2016 12:57

Ctrl-C + Ctrl-V nekam jinam a uz ctes. Takto ale nemusi trapit toho, kdo to cist nechce :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod grco » pát pro 9, 2016 12:58

Nikdy som nechapal, preco niektori ludia cast toho prispevku pisu tym malym pismom, asi som divny...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Tatry

Příspěvekod PaKo » pát pro 9, 2016 17:01

apuka píše:Ctrl-C + Ctrl-V nekam jinam a uz ctes. Takto ale nemusi trapit toho, kdo to cist nechce :wink:


Pak by tu mohli admini dát něco jako spoiler, určitě to phpbb umí :) Já to třeba chci číst, ale fakt se to dost dobře nedá :)
PaKo
 

Re: Tatry

Příspěvekod davvee » pát pro 9, 2016 19:53

Nikde jsem neuváděl,že zrovna pudu jen na Slávkovský štít po značené cestě. Že si tam chodí v době úzavěry horští vůdci na výlety to nikoho netrápí. A pokud vím,tak v zimě lze za účelem nástupu na úsek II. a výše využit libovolnou cestu. Úplně miluju jak někdo mluví o něčem,když nezná podtext.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » pát pro 9, 2016 21:21

Ty horsti vudci vadi kdekomu, dokonce i mnohym lidem, ochranarum z Tanapu, dost na ne nadavaji.

Ale na nastup na II+ cestu nemuzes pouzit "libovolnou cestu". Navic je omezeni, kdy to smis delat. "Úplně miluju jak někdo mluví o něčem,když nezná" zakladni text, kterym by se v Tatrach mel ridit - navstevny poriadok Tanapu :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod slezacekm » pát pro 9, 2016 22:18

citace Tanap: Horolezci môžu vstupovať do vysokohorského prostredia aj mimo turistických a náučných chodníkov a v čase sezónnych uzáverov turistických a náučných chodníkov len za účelom nástupu na horolezeckú túru so stupňom ťažkosti horolezeckej klasifikácie vyšším ako II.stupeň.

z toho chapu, ze mimo cesty mohou kdykoli, pokud jdou II+
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » sob pro 10, 2016 8:29

Mohl jsi uvest v citaci alespon celou vetu, protoze ta neuvedena cast Te pravedost omezuje, kam muzes vstoupit. Navic by me zajimalo, kam bys na Ii+ turu chtel nastoupit pres Slavkovak... Jo, ze severu jsou tam hezke steny, ale Ty pises o nastupu. Hrebenovka dal neni Ii+, navic je cela Slavkovska dolina, vcetne skal kolem zakazana na vykon horolezectvi. A kdybys nahodou chtel ze Slavkovaku sestoupit na Jizni stranu, tak v nastevnom poriadku jsou povolene pouze nastupy na II+, sestupy pouze od 21.12. :wink:

Ale asi mas pravdu, ze na nastup s uvedenou vyhradou muzes jit na povolena mista i po letni sezone a pred 21.12. Asi nejvice zalezi, jak si to vylozi nejaky strazce, pokud Te chytne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod davvee » sob pro 10, 2016 9:28

Mě fakt nejvíc štve,že když jsou ty zákazy,tak mají platit pro všechny bez ohledu. A ne,že pak vidím fotky vůdcu s klienty na Vařeškovém hřebenu s návratem přes Slavkovský štít a nic se neděje. Když oni něco prezentujou na svých stránkach,tak je nikdo ani neosočuje. Nevím prostě v Tatrách z mého pohledu je to na hlavu. Sám jsem občas zákaz porušil,tak jako většina zde na fóru.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » sob pro 10, 2016 11:06

V tomto mas naprostou pravdu. Jen tak pro zajimavost, horsti vudci maji opravneni vest klienty na pesi tury pouze v case letni sezony, jindy ne, potom uz maji prava stajna jako kdokoliv jiny... A je pravda, ze z toho ic nedelaji - alespon mnoho z nich. Stejne tak z toho, ze nektere oblasti jsou uzavrene pro vsechny, i je. To je ten hlavny duvod, proc je Tanapaci (no, ne ti z lesu...) nemaji radi, bohuzel guidii maji dobre informace, takze neni pro ne problem se straznikum vyhnout. A v pokynech HZS maji uvedeno, ze je jim povoleno opustit znackovane chodniky a neni tam uvedeno zadne omezen. Guidii se odvolavaji i na to, bo se jim to hodi - a je jim uplne jedno, ze ty pokyny jim nedavaji zadne prava nad ramec navstevneho poriadku.
By me zajimalo, jaka jsou pravidla UIAGM, co se tyce opakovaneho a vedomeho porusovani mistnich zakonu guidama...

Jo, taky je mozne, kdyz takoveho guida vidis zavolat a oznamit nezakonnou cinnost, dokonce bys ho mohl i" nedovolit odejit" az do prichodu straze :roll: (je pravdepodobne, ze vetsina z nas toto neudela). A taky je mozne jeho cinnost zdokumentovat (foto, video) a nasledne to poslat na statni dozor uvedeny v $5 navst. por. Pokud vysledek nechces sledovat, tak i anonymne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod davvee » sob pro 17, 2016 20:42

Má někdo zkušenost,že by šlo vidět z Tater pouhým okem nějaký štít z Alp ?
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Tatry

Příspěvekod fps » sob pro 17, 2016 21:37

z Tater asi ne, ale ze Šumavy ano
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tatry

Příspěvekod DAV » sob pro 17, 2016 21:53

:-k možná to byly Alpy, ovšem Drahanská vrchovina, vysílač Kojál. Na druhou stranu jsem viděl Kraličák, Jeseníky, Beskydy ale Tatry [-X Párkrát se mi povedli Tatry - Krkonoše z Keprníku v Jeseníkách to byl v Čechách asi můj nejimpozantnější výhled.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Tatry

Příspěvekod davvee » sob pro 17, 2016 21:55

Bohůžel fotku nemám,ale včera jsme viděli směrem na Rakousku docela výrazný štít. Který byl osamocený. Četl jsem článek,ale ted nevím kde,že někdo viděl špičku z Triglavu,ale to se mi nechce věřit.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko