Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » úte zář 5, 2017 15:04

time.warp píše:Moudra o ochraně přirody a nelegálnosti trasy mě asi nezajímají...
Tobe by se asi naramne libilo, kdyby k Tobe domu nekdo prisel, vlezl dovnitr oknem, zasel do kuchyne, najedl se a napil z Tvych zasob, potom by si lehl do Tve postele, zapalil by si tam a kdybys prisel domu, tak prohlasil !moudra o ochrane soukromi a nelegalnosti meho pocinani me nezajimaji".... Bo Ty tam v Tatrach s timto pristupem delas to same... Bych byl fakt zvedav, jak bys reagoval, kdyby ses srazil s podobne sebecky uvazujicim clovekem, jen vucvi sobe, ne prirode.

Jeste pred zurivou reakci, kdybys tuto pitomou a hodne hloupou vetu primo nenapsal, ver mi, ze by nikdo o tom nepsal. Obzvlast, ze Tebou uvazovana trasa je mozna i legalne slezitelna...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod time.warp » úte zář 5, 2017 15:22

Pardon, ale psal jsem, že mě toto nezajímá. Tyto moudra jsou obyčejné honění příspěvků. Návštěvní řad pochopitelně znám a nemám zapotřebí, aby mi tady někdo "jakože" vysvětloval co a jak. Napsal jsem konkrétní dotaz, tak pokud nemáš konkrétní odpověď, asi se nemáme o čem bavit.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » úte zář 5, 2017 15:30

Už sem to našel. Hned v první příspěvku je ke stažení podrobný návod na Martinku
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » úte zář 5, 2017 15:33

Aha, tak ten odkaz už nefunguje. Ale to neva, já to mám offline, takže postuju online.

tutaj k sosnutí
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod time.warp » úte zář 5, 2017 15:36

Super díky. Ja jsem si to vlákno projel, stejně jak samotný Gerlach s geniálním popisem od Toomooxe, jen tyto infa jsem nikde na netu nemohl najít.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » ned zář 17, 2017 10:20

Ahoj, nemáte někdo kontakt na dopravu z Tatr. Polianky na Sliezsky Dom? Díky
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » ned zář 17, 2017 15:52

Zkus se zeptat primo na Sliezskom dome. Dopravu "provozuji" oni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » ned zář 17, 2017 15:54

Z polianky na slezan je to jen ca hoďka ostřejší chůze.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod zonn » ned zář 17, 2017 17:09

Na Sliezskom chteji 20€ a to se mi zda privela. Podle mapy 2 hodiny, za hodinu to asi neprebehneme. Budu patrat dal.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2017 8:25

Patrej,patrej - ale fakt to nikdo jiny nedela, vlastne ani nesmi...

Podle mne je 20EUR cena za jednu jizdu pro x lidi (jezdi terenakem, takze tak 4-5 lidi s baglama). Zkus se jeste primo zeptat na odvoz spolu s klientama gajdu zavcasu rano (nebo se zkusit domluvit s nejakym gajdem, ze Te nahlasi jako klienta). Nebo uz zvysili ceny a je to za cestu tam i zpet.

PP sice prehani, hodinka je to opravdo ostrou chuzi (spis bych rekl behem), ale i pri normalni chuzi nebudes mit moc velke zpozdeni oproti autu - musis pocitat s tim, ze nejaky cas potrva cekani na auto (presnost neni silna stranka, navic se zrovna nemusis vlezt do auta, kdyz jsou tam i gajdi a musis pockat na otocku), doba cesty je taky docela dlouha, neda se tam jezdit rychle, nahore musis zaplatit, atd. Navic je tam nutne byt v Poliance (pokud to tam nepoznas, zaparkujes jinde a pujdes kus nahoru pesky, na "to" parkoviste se jezdi pres zakaz vjezdu). Pokud bys bydlel nekde jinde, napr. ve Smokovcich nebo v Zrubech, muzes vyrazit pesky primo a neni to nijak citelne delsi cesta, usetris na ceste do Polianky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » pon zář 18, 2017 8:44

20E chtějí za osobu. Mají to jako voucher s kávou a zákuskem. Jedeme na konci října, tak jsem chtěl ušetřit čas kvůli tmě.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pon zář 18, 2017 8:44

@apuka: njn, máš paměť jako slon ... teda skoro...

pavproch v roce 2009 píše:Nejlepší (nehlídané) parkovisko pro jednodenní výlet na Geralch je v Tatr. polianke. Ocuto sem už na Gerlach klusal 3x.... za 6-8 hodin si z5 u auta (mluvím o časném létě, trasa polianka-slezan-kvetnica-kračmarák-kvetnicová veža-gerlach-batizovská proba-batizovské pleso-polianka).


2015 (před nemocí) sem šel ze Smokovce na Slezan asi 3x, je to fakt jen něco přes hodinu, ale zvostra.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » pon zář 18, 2017 19:42

A nemá někdo gpx soubor výstupu na Gerlach, od Sliezského Velickou próbou a dolů Batizovskou próbou? Děkuji
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » úte zář 19, 2017 8:04

Teda nevim, ja jsem na Gerlachu nikdy nebyl, ale zrovna v takovem terenu bych se moc na GPS-ku a orientaci podle souradnic GPX radeji nespolehal. Ujde to o par (desitek) metru (a tam Ti to skoro jiste ujede) a dostanes se do neschudneho terenu, kde nepolezes ani dopredu ani dozadu. Vsak se rika, ze tam je nejvetsi problem s orientaci, trefit spravny zlabek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod progym » úte zář 19, 2017 8:23

Velickou próbou nahoru je to jednoduché, batizovskou dolů vlastně taky (jen místy trochu ostřeji-větší expozice).
Nejhorší na orientaci je traverz za kotlovou štrbinou, pokud se zhorší podmínky.
Občas se dají najít staré značky.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » úte zář 19, 2017 9:09

Spolulezec peťa raz v humusech a neviditelnosti sestupoval batizovskou (teda chtěl :mrgreen: ) a bylo z teho 4 hodiny slaňování :mrgreen:

Jinak imho batizovská je orientačně fpoho, jakmile se do ni nahoře trefíš.... velickou sme nikdy nešel a pohledem odnaproti to bude za horší viditelnosti v horní polovině dost orientačně náročné...

Orientačně nejméně náročný je kračmarák - prostě pořád nahoru žlabem až do sedla a z něj doprava navršek... akorát je to kuwa do/zkopca (ten žlab nahoře pod sedlem asi aji 65 st)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » úte zář 19, 2017 9:30

Kluci díky, ale kdyby přeci jen někdo gpx měl, byl bych rád :D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod progym » úte zář 19, 2017 10:27

Myslím, že jsem to tehdy logoval......
Zkusím pohledat.
v každém případě to není záruka, proč vznikají i extrémní odchylky nevím, to by to tady řekli jiní.
Vím, že někde za Obrovským vodopádom mě loger ustřelí kolmo do Slavkováku, zkoušel jsem to 2x (různé období) a vždy stejné.

Neznám váš plán, ale krátké lano by se asi hodilo...
Jinak se připrav na nevraživost místních gajdů, co tě budou poučovat, nadávat, přikazovat......
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » úte zář 19, 2017 11:29

.. i na pripadne strazce a obrani o 6% EUR...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » úte zář 19, 2017 11:45

To je další výhoda kračmaráku resp. martinky - tam gajdu nepotkáš... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » úte zář 19, 2017 11:48

Půjdeme 3, ten co nás povede na Gerlachu opakovaně byl, jen ne Velickou. Lano + výbava samozřejmě bude.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod time.warp » úte zář 19, 2017 21:30

Gpx mám, ale zatím pořád v hodinkách. Ve čtvrtek budu mít víc času ho přehrát do pc, tak když mi pošleš mejl, dám k dispozici. Jinak ve Velické se asi ani za mlhy nedá ztratil, prostě se pořád stoupá napravo od dna žlabu po zřetelném chodníku. Orientace je těžši v kotli, kde je vyšmatláno několik cest traverzu a zřejmě všechny budou správné. Údajně by zde měla být i stará cesta ze spodu kotle, ale tou snad už nikdo dlouho nechodí, přesto, že by měla být ze všech výstupů nejjednoduší.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Tatry

Příspěvekod time.warp » stř zář 20, 2017 6:12

time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » stř zář 20, 2017 8:38

Super, díky moc =D>
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2017 8:41

zonn píše:Půjdeme 3, ten co nás povede na Gerlachu opakovaně byl
Nejak mi to hodne pripomina pocatky vzniku filmu Sevrene hrdlo na Gerlachu... Nerikal ten, co tam "opakovane byl" nahodou taky, ze to je jednoduche, nic sloziteho? :wink:

Neber to osobne, nic tim o Vas nechci rict, jen mi ta podobnost fakt prisla na um, jak jsem tuto vetu cetl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » stř zář 20, 2017 9:23

Apuko, kde jsem psal, ze je to jednoduché, nic složitého? Pokud to nemám brát osobně, tak mně příště necituj :wink:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2017 11:27

Kurna, proc dela tolika lidem pochopit psany text delky jedne-dvou jednoduchych vet??? Kde jsem psal, ze jsi psal??? :twisted:

Pokud jsi ten film jeste nevidel, doporucuji se podivat, najdes to napr. na vimeo.com. Mozna potom pochopis, proc jsem psal, co jsem psal. A koho jsem mel citovat, kdyz jsi to napsal Ty - ale to jeste neznamena, ze si myslim, ze to bude pokracovat jako v tom, co mi ty slova pripomenula... Proto to nemas brat osobne.
Snad to fakt neni tak tezke pochopit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod zonn » stř zář 20, 2017 12:32

Pokud použiješ slovo "taky" poté, co někoho cituješ, tak se nemůžeš divit, že ho dotyčný tak pochopí :wink: Ale dost, neměl jsem se do diskuze vůbec pouštět.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2017 13:07

zonn píše:Pokud použiješ slovo "taky" poté, co někoho cituješ, tak se nemůžeš divit, že ho dotyčný tak pochopí
:rolleyes: :shock: #-o :(( :(( :(( #-o [-( [-( [-(
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod time.warp » stř zář 20, 2017 13:49

Trošku nechápu, proč má někdo potřebu vyjadřovat se prakticky ke každému přispěvku, který se tady objeví, byť hodnota jeho příspěvku je víceméně nulová. Jen spamuje dané vlákno, nic víc nic míň. Dochází mu vůbec, že jej činní méně přehledným a ve své podstatě snižuje kvalitativní úroveň celého fóra? :((
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko