Slovenský Ráj

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » ned črc 5, 2009 9:12

Tak už jsem prošel pár verzí, kde bych se chtěl dostat... Mám několika otázek na dodatečné rady a typy :o)

1. Je možné, dát Stredné Piecky a Velký sokol v jeden den ?? Start by byl od Pily resp. z Podlesoku . A dá se dostat nějakým způsobem až k Pile ??? Autem někdo psal ,že to nejde a náhodou, nejezdí tam nějaká místní doprava pls ?

2. Prielom Hornádu (modrá) dá se jít obousměrně ??

3. Nějaký poklidný okruh okolo Čingova tak na cca 3h ?

Dííky moc :o)
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod michail » ned črc 5, 2009 14:54

Ahoj, v Slovenskom raji som tento rok bol takze:

1. tiez sme to tak planovali ale nevyslo to. Autom sme prisli na Pilu, odtial zlta znacka stredne piecky, potom po modrej na malu polanu a odtial cervenou spat na Pilu. Tento okruh nam trval asi 5 hodin, neviem presne. Problem je v tom ze keby si isiel este aj Velky sokol tak sa musis vracat znovu tou cervenou cez malu polanu a to je strasna nuda. 2 hodiny sme slapali lesom dolu z kopca.
Keby si vysiel skoro rano tak sa to ale da vpohode stihnut, je to na cely den.

2. Prielom Hornadu je obojsmerny

3. neporadim. byvali sme v Hrabusiciach a vyrazali smerom od Podlesku. k Cingovu sme sa vobec nedostali.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod kaspy » ned črc 5, 2009 20:05

3. pokludny vyvletik okolo cingova: cingov-tomasovsky vyhlad-biely potok, razc.-cingov
mas to za cca 1:45 + na tomasaku sa oplati aspon pol hodku posediet
ak sa sces spotit tak si to daj opacnym smerom... :D :D :D
kaspy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob kvě 3, 2008 13:56

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » ned črc 5, 2009 20:52

michail: ad 1. Toho jsem se obával ,že ta zpáteční bude nějaká podlouhlejší, tak to nemá smysl dávat v jeden den, leda to vzít jiný směrem pak tu druhou zpáteční...

kaspy: Jop ale ta 1:45 je jakoby jen v jeden směr ne ?? A na tom Tomašáku to je přesně kde ? Podle mapy jsme to nemohl dohledat, je to někde u rozcestíse Sokolí Dolinou ? Podle mapy jsem se díval, že by to šlo střihnout z té Bíleho potoka na žlutou směr Horná luka a pak zpět po modré na Čertovu Dieru. Ale ta zpáteční cesta mi vycházela podle mapy na dvě hoďky téměř.
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod michail » pon črc 6, 2009 15:41

celkovou nevyhodou Slovenskeho raju je, ze vacsina roklin a zaujimavych usekov sa sa zbieha akoby do stredu celej oblasti, a vacsinou su jednosmerne. takze sa musis vracat alternativne, lesnou cestickou a to je nuda.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod kakos » pon črc 6, 2009 19:42

hele jednosmerky jsou v slovraji myslim kvuli frontam na rebricich a hlavne kvuli bezpecnosti(nahoru se leze lip jak dolu :D ), coz plati o turisticky proflaknute suche bele, velky sokol vzhledem k odlehlosti myslim nebude natriskanej lidma, a pokud natrefim na skupinu zespoda, tak nejsem hovado a pustim ji, stredne piecky se sokolikem jsou idealni jednodenka a este ti zbude skoro cely odpoledne na peknou pijatiku :mrgreen: , vracecky po cervene jsou fakt vopruz, pro zajezdy je jasna jednosmerka, ale pokud jdete solo, tak bych nevidel problem :wink:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » pon črc 6, 2009 20:50

No rozhodně Sokola ani Stredne Piecky si nerisknu v opačném směru... v mapách se to značí jednosměrně a také je mi nepříjemné když někdo slézá danou trať v opačném směru než je zaznamenána... Protrpíme holt pochod lesem .o(

Jen doufám, že vyjde aspoň to počasí... půl denní trasy vzhledem k letošnímu počasí budou asi dostačující...
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » pon črc 13, 2009 12:36

Tak nakonec jsme zdolali okruh z Čingova přes Sokolí dolinu a Kláštorisku, úplně bez lidí (snad jednu menší skupinku jsme potkali) a dále Suchou Belou, taky hodně málo lidí... v roklině za ty dvě hoďky asi čtyři skupiny, tudiíž jsme měli hodně štěstí... Dále jsme zvládli Tomašovský vyhléd a nějaké menší výlety v okolí.

Jináč značení tras z hlediska času docela tragické... hlavně v porovnání s mapou se lišilo i o půl hodiny na 2h trase...
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod amigo » pon črc 13, 2009 12:40

horis píše:Jináč značení tras z hlediska času docela tragické... hlavně v porovnání s mapou se lišilo i o půl hodiny na 2h trase...

příští trochu přidáte a stihnete to :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » pon črc 13, 2009 12:47

Tak časovou rezervu jsme měli v pohodě .o)) ale jde o to, že se to hodně lišilo i se značením v mapě. Ale i přesto jsme to šli mnohem déle .o)) focení je holt prevíít .o))
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod lara » pon črc 13, 2009 13:18

@horis: jsem ráda, že ti vyšlo počasí! :D

no to časové značení mě taky fascinuje, :(( já se do toho odhadu nevlezu ani náhodou! ale je fakt, že cestu většinou nehrotím, já si krajinku vychutnávám... :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » pon črc 13, 2009 21:53

@lara: jj naštěstí bylo parádně, u nás prý nic moc... takže snad už se to teď zlepší :o)

Tak časové značení některých úseků je fakt tragické... I když pokud je tam vela lidí, tak na těch žebřících se to může pomalu i zdvojnásobit. Každopádně doporučuji se tam podívat...
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod pripluv » pon črc 13, 2009 21:59

v zime tam neni ani noha :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » pon črc 13, 2009 22:07

Nad tím jsem přemýšlel taky.... v zimě to tam musí být naprosto parádní ! Ale dá se tam chodit nějak ?? Např na některých lávkách nebo žebřícich to tam musí být hodně drsné... Aspoň ta Sokolí Dolina nebo Suchá Belá mi tak připadala...
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod pripluv » úte črc 14, 2009 5:08

ja tam byl dvakrat a primarne na ledech. nicmene prvni navstevu jsme i chodili a uplne v pohode jsme sli hrdlem hornadu az na klastorisko, zpatky pres kopec lesem, suchou belou, zpet pres kopec, sokola, zpet sokolem. za celou dobu jsme potkali par dvojic a vesmes s cepinama, kemp v podlesku normalne valil (takze se daji chatky - spali jsme vzdy pod sirakem a pivo v kempu - to je parada a rovna se to i pouziti WC). doliny nejsou moc zasnezene (tedy, ani jednou nebyly).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod Boulderman » stř srp 12, 2009 13:34

horis píše:Nechci zakládat novou diskusi, tak píši sem .o)) V červenci se chystáme na pár dní do Slovenského ráje... a potřeboval bych typa na nějaké nejhezčí trasy :o)) Stačí tak 2-3 dny... Budeme bydlet v Čingově, ale kdekoliv se můžeme přemístit autem. Něco jsem pročítal i na netu,ale nechám se inspirovat :o)) Dííky moc


Ahoj, můj nejlepší zážitek je ze Suché Belé, ale naběhni tam skutečně hodně brzy ráno, jinak je to zdržovačka, další krásnou dolinou je Malý Kysel a zmíněné Piecky. Vybrat nejlepší je těžko...
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod Semo » stř srp 12, 2009 13:49

Tiez odporucam to ist v zime. Mozes sa potom vykaslat na smer preliezania. My sme za cca 2 dni presli skorovsetko co tm je a zavadzali sme iba raz jednej dvojici iducej spravnym smerom a aj to iba na kratkom rebriku, takze dlho necakali.

Rebrik vrasteny do ladu bol iba na jedinom mieste a tie 2m sa dali obist bokom mimo rebrik - udaj z konca decembra. V marci tam uz moze byt ladu viac. Len bol trocha problem s vodou, pretoze potoky zamrznute/vyschnute, ale sneh este nebol.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod amigo » stř srp 12, 2009 20:05

@boulderman, semo: chlapci, horis se už vrátil. myslím, že to není tak těžké poznat :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod Boulderman » čtv srp 13, 2009 7:48

tak doporučení na budúce =;
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » čtv srp 13, 2009 10:35

@amigo: dííky :o))

Ale i přesto pro ostatní do budoucna, Suchou Belou doporučuji... šli jsme ji myslím v pátek (přes prázdniny) a lidi bylo málo... Možná jsme měli štěstí...
Jen závěrem, Slovenský ráj je hezký... ale cca tři dny stačí bohatě :o) Spíš na doporučení to zkusím někdy v zimě :o)
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod amigo » čtv srp 13, 2009 10:45

není zač :)
oblast, kterou jste prochodili, alespoň co jsi psal, tak na ty tři dny zhruba bude, ale slovenský ráj není jen suchá bělá a tomášovský výhlad :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » čtv srp 13, 2009 10:52

Já vím, že ne... i ta Sokolí Dolina byla úžasná... V okolí Spišský hrad nebo pak i ostatní doliny můžou být opět krásné... Samozřejmě časem bych si rád prošel všechny doliny. Myslel jsem to spíš tak, že bych tam týden nedokázal v kuse chodit. Na nějakou delší dovču je to dobré kombinovat např. s Tatrami.
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod listovnik » pát zář 4, 2009 15:46

Kde by sa dalo v raji lacno prespat? Mate nejaky tip na peknu chatku? A nejaka pekna hospodka?
listovnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 31, 2009 12:29

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod horis » ned zář 6, 2009 17:50

Chat je tam spousta... záleží asi v jaké oblasti... my byli v oblasti Čingov a měli jsem supr chatku cca 60 Eček/noc myslím a dole byla společenská místnost s krbem, kuchyňka a nahoře pak tři pokoje.
Pokud by to bylo stále aktuální kdyžtak se ozvi a zkusím najít někde bližší info.
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod amigo » pon zář 7, 2009 9:31

ty jo, 60 ojr za noc?? to čumim :rolleyes:
jsem byl někde v okolí čingova v chatce, velice skromné ovšem, ještě za 60 SK na noc
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod Lipon » pon zář 7, 2009 10:19

amigo - ale tys to měl za 60sk na osobu, zatímco těch 60 éček je za celou chatku, jestli sem to dobře pochopil ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4927
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod amigo » pon zář 7, 2009 10:26

pravda, těch 60 SK bylo za noc na osobu ve skromném pokojíku, abych to uvedl na správnou míru. jen postel, umyvadlo a sprcha ve sklepě :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod Skimpy » pon bře 19, 2012 13:41

Použil jsem funkci hledat, ale dostatečnou odpověď na mé dotazy jsem nenašel a nové vlákno jsem nechtěl zakládat.
Uvažuju v květnu nad prodlouženým víkendem ve Slovenském ráji. Můžete mi poradit z vlastní zkušenosti, kde je nejlépe se ubytovat tak aby toto místo bylo výhodné jako východisko tur. tras a na druhou stranu bylo dobře dostupné vlakem/autobusem z ČR (ostrava). Preferuji penzion/privát s vlastní soc. zařízením, v blízkosti nějakou restauraci, obchod.

Předběžně jsem vygůglil lokality Čingov a Hrabušice..
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod Boulderman » ned bře 25, 2012 18:19

Ze dvou zkušeností v ráji mi nejlépe vychází hotel Slovenský ráj v Podlesoku. Ubytování je vyjímečně levné, kuchyně kvalitní, obsluha příjemná. Nikam jinam bych nejel, navíc je to kousek do roklin
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Slovenský Ráj

Příspěvekod Skimpy » ned bře 25, 2012 18:27

Boulderman píše:Ze dvou zkušeností v ráji mi nejlépe vychází hotel Slovenský ráj v Podlesoku.


Jak je to tam s dopravou? Musí se pěšky z Hrabušic nebo tam jezdí bus, je to dobře dostupné?

díky za info
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Předchozí

Zpět na Slovensko

cron