Cesta hrdinov SNP

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 25, 2018 9:00

5 den jsem mel upal, ale nastesti az ke konci dne, tak jsem to nejak doklepl, ale celou noc jsem nebyl schopny spat. druhy den jsem za kazdou cenu chtel prespat pod Holaznemi s vyhledem na Vapec a tak jsem se tam dohnal az cca 21:20 tesne pred bourkou, zniceny a padlo klicove rozhodnuti nezdrzovat se a prespat pod pristreskem ve štítě a ne ve stane. chyba byla, ze jsem si strechu lepe neoveril a nez jsem vse pobalil mel jsem to mokre. jeste za bourky jsem sesel cca 2km do Horne Poruby, ze se pokusim sehnat nocleh, ale bylo uz moc pozde a skoncil jsem nevyspany a zlomeny na zastavce a rano po prijezdu autobusu prislo jednoduche rozhodovani ;) ted je mi to strasne lito. co uz
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod booze » pon čer 25, 2018 11:49

To si sel bez klobouku/ksiltovky?
Nohy mas znicene od bot běžecké Inov-8 ROCLITE 295 (S)?
Skoda je dobreho cloveka. Priste to das! :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 25, 2018 12:14

jo, sel :-) nerad nosim neco na hlave :) Ale mam dost vlasu, tak jsem na to spolehal :-) Druhy den v Trencine jsem si uz jednu fešnů čepku koupil.
ano, presne tyhle boty. oni jsou pohodlne, ale do mekkeho terenu, takze kdyz s tim slapes nekolik hodin po asfaltu, neni to ono. jinak bez puchyru a podobnych otlacenin. proste jen namožene chodidla. v Brezove jsem koupil vlozky navic a bylo to lepsi.
jinak ja jeste budu pokracovat. dnes odpoledne jedu vlakem zpet, pocasi nepocasi.
PaKo píše:Sledoval jsem tvoji cestu, škoda, ale není všem dnům konec, navážeš nebo se vydáš znovu prostě někdy příště

jojo, vsimnul jsem si, ze jsi mi tam pridal komentar :-) dik za podoporu. jak jsem psal vyse, jeste to zkusim, ale uz bez nadeje na Duklu. uz bude jen trasa cil a uvidim, kam se mi bude chtit dojit.
Naposledy upravil skutrjohny dne pon čer 25, 2018 12:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod booze » pon čer 25, 2018 12:28

Super, at ti to slape. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod apuka » pon čer 25, 2018 12:51

skutrjohny píše:nerad nosim neco na hlave :) Ale mam dost vlasu, tak jsem na to spolehal
To je hodne spatny napad, ale ted uz to asi vis. Slnko je ted uz uplne jine, "silnejsi" nez pred desitkami let, vlasy pri dlouhem vystaveni hlavy zaru jsou mala ochrana, stejne jako nejaky Daylong.

Mozna dobre ponauceni (pokud si to vezmou k srdci) i ostatnym, co na hlavu neradi neco pokladaji a nikdy se jim nic takoveho jeste nestalo :evil: ... Bohuzel, my starsi, co uz vime sve, jsme si museli vsechno sami odzkouset, abychom se neco naucili ](*,).
Mohl jsi klidne dopadnout mnohem hur, obzvlaste kdyby se k tomu pridal jeste uzeh a oba v tezsi forme. Manzelku na jednom detskem tabore (byla tam s malym synem) ze stejneho duvodu hned prvni noc odvezla sanitka do nemocnice, jak ji bylo spatne, az byla obcas na hranici bezvedomi. A to ani nebyla az tak moc na slunku jako Ty, casto chodila i do stinu kuchyne a syn ji cely den nosil vlastnorucne nacepovany sladky caj (ten cukr pri tom taky sehral svoji roli).

Jeste jednou - at se Ti ted uz dari mnohem lepe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 25, 2018 13:14

ja vim, trosku nezodpovednost. mel jsem kšilt, ktery jsem chtel kombinovat s malym rucnikem, ale na V. Javorine jsem ho poslal po zene domu, i kdyz me presvedcovala, ze neco na hlave musim mit :-) ..no, ted budu hlavne bojovat s destem a chladnym pocasim. tak schvalne, co zas podcenim? :-))
nejhorsi na tak dlouhe ceste je ztrata elanu. clovek kdyz dlouho jde, tak zacne postupne ztracet zajem o krajinu no a pak uz je to jen krucek k tomu to zabalit. to je nejvetsi strasak
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 25, 2018 14:41

@skutrjohny: Podívej se na to pozitivně, nesežral tě medvěd a jsi o zkušenost bohatší ;-)

BTW, měl's v ten kritický den dost vody na pití? Při těch vedrech v minulých dnech jsem se potila jak prase i po ranní (dopolední) půlhodinové cestě na kole do práce (po rovině odpočinkovým tempem). Za jízdy mi to ani nepřišlo, protože se asi pot průběžně odpařoval, ale jak jsem si v kanclu sedla na židli, tak ze mě ještě chvíli lilo. Kdybych měla celý den pobíhat s batohem někde po kopcích, asi bych pár litrů vypotila.


apuka píše:Slnko je ted uz uplne jine, "silnejsi" nez pred desitkami let, vlasy pri dlouhem vystaveni hlavy zaru jsou mala ochrana, stejne jako nejaky Daylong.

Není to jen pocit, protože s narůstajícím věkem vedro hůř snášíš? U sebe to pozoruju.

Kdysi jsme si s kamarádkou v Řecku pořídily na ochranu před sluncem slamáky. Jenže nakonec jsme je nosily v ruce, protože nám pod nima bylo hrozný vedro a používaly jsme je maximálně jako vějíř. Řekla bych, že na ochlazení mi víc pomůže namočit si vlasy.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Stani » pon čer 25, 2018 14:53

johny - popravde, na tú cestu si nebol pripravený. 6 dní šlapať v rámci SNP je málo. Také vzplanutia a nadšenia rýchlo vyprchajú v priamom "súboji" psychika vs počasie, samota + podcenenie situácie (úpal). Ale mne sa to s tým úpalom tiež stalo, sice pri inej príležitosti. Potom som si akurát len nadával do hlupákov a už nikdy takú chybu neurobím.

Je to škoda, ale na druhú stranu už vieš o čom to je, takže v druhom pokuse budeš, verím, úspešný. Nevadí, zase vedieť si povedať "a stačilo", netlačiť zbytočne na pílu, je tiež umenie. Držím palce do budúcna.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 25, 2018 15:59

GreyMouse píše: měl's v ten kritický den dost vody na pití?

jo, vody jsem mel dost..
Stani píše:johny - popravde, na tú cestu si nebol pripravený

je to mozne. na samotu na horach jsem zvykly, ale jak musis spechat, aby jsi to stihl v nejakem limitu, tak se vytraci radost z te cesty. to ja chapu, jen ono to cloveka tlaci dal a dal, i kdyz si rekne, ze musi zvolnit :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 25, 2018 21:02

skutrjohny
tak zdar pokusu c.2 a uvidis, kam to stihnes. ja nt taky medam.nakonec, ale dam tip - na certovici je nove otevrena chata hzs, naproti motorestu, neni plne jeste zarizena ale.sprcha a postel za 10e a wifi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod mike » pon čer 25, 2018 22:06

skutrjohny píše:nejhorsi na tak dlouhe ceste je ztrata elanu. clovek kdyz dlouho jde, tak zacne postupne ztracet zajem o krajinu no a pak uz je to jen krucek k tomu to zabalit. to je nejvetsi strasak

Podle mne jsi to prepalil, tohle je typicky priznak. Rikali jsme ti predem, ze mas naplanovane moc dlouhe etapy.

Zvolni. Puvodni cil uz stejne nestihnes a je zbytecne se dal honit. Dej si 6, maximalne 7 hodin chuze denne bez prestavek tj. nejakych 7 - 9 hodin celkem. Zbytek odpocivej, povaluj se, hodne spi. Pripadne si dej delsi pauzu pres den, kdyz bude horko. Kdyz budes unaveny, klidne se ubytuj nekde v penzionu a den vynechej, dalsi den ti to bude slapat o to lip. Nic ti neutece a nejspis se ti to bude libit vic, nez kdybys stihnul puvodni plan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod mike » pon čer 25, 2018 22:19

apuka píše:Mozna dobre ponauceni (pokud si to vezmou k srdci) i ostatnym, co na hlavu neradi neco pokladaji a nikdy se jim nic takoveho jeste nestalo :evil: ... Bohuzel, my starsi, co uz vime sve, jsme si museli vsechno sami odzkouset, abychom se neco naucili ](*,).

Starsi jsem a upal jsem mel naposled pred 25 lety. V podobnem pocasi, jako bylo ted. Tyden v Beskydech, leto, horko a hlavne malo vody. Coz bylo to zasadni, ale zas od te doby vim, co je to dehydratace a jak s clovekem muze zacvicit. Od te doby si davam na vodu a piti pozor a uz se to neopakovalo, prestoze na hlave nic nenosim a chodim po horach v lete a nekdy slunce pece neskutecne. Pak vypiju za den az 8 litru tekutin.

GreyMouse píše:Kdysi jsme si s kamarádkou v Řecku pořídily na ochranu před sluncem slamáky. Jenže nakonec jsme je nosily v ruce, protože nám pod nima bylo hrozný vedro a používaly jsme je maximálně jako vějíř. Řekla bych, že na ochlazení mi víc pomůže namočit si vlasy.

Asi tak. V horku na hlave nic nesnesu, protoze by se mi proste prehrala. Misto mozku bych mel vajicka natvrdo ;-) Na hlavu si neco davam jen proti zime a/nebo vetru.

Namocene vlasy pomahaji, ale jeste lip usi. Kdyz je mi vedro a potkam tekouci studenou vodu, tak si oplachnu oblicej, naberu vodu do dlani a placnu na usi. Hned je mi vyrazne lip :)

GreyMouse píše:Při těch vedrech v minulých dnech jsem se potila jak prase i po ranní (dopolední) půlhodinové cestě na kole do práce (po rovině odpočinkovým tempem). Za jízdy mi to ani nepřišlo, protože se asi pot průběžně odpařoval, ale jak jsem si v kanclu sedla na židli, tak ze mě ještě chvíli lilo.

Docela by mne zajimalo, jak tohle funguje. Kdyz prijdu z horka do chladnejsi budovy a zastavim se, tak ze mne leje uplne neskutecne. Nemyslim, ze bych se venku potil tak moc a stihlo se to odparovat. Nekdy je to jako bych si na hlavu pustil sprchu. Myslim, ze se po prechodu do chladna telo zacne potit vyrazne vic, ale netusim proc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 26, 2018 5:45

s necim na hlavu souhlas - pod cepkou se vic prehrivam, cepici sem.driv "nosivala" pac to prece musis ale vzdy kdyz uz se pod ni parim ji sundam a je mi o dost lip. Ustrihla sem ksiltovce vrsek a nosim ji jen kvuli ksiltu a pokud mam neco ze slunicka, dycky z nedostatku vody aj za ksiltovkovejch casu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod apuka » úte čer 26, 2018 7:43

mike píše:Docela by mne zajimalo, jak tohle funguje. Kdyz prijdu z horka do chladnejsi budovy a zastavim se, tak ze mne leje uplne neskutecne. ... Myslim, ze se po prechodu do chladna telo zacne potit vyrazne vic, ale netusim proc.
Jo, presne to jsem chtel GM napsat, ze se potila kvuli prechodu do cvhladnejsi mistnosti.
Presne nevim, proc to tak je, ale zda se mi, ze je to ochlazeni asi sok pro telo, cemu se brani zahratim (a pritom ochlazenim povrchu odparovanim potu). I kdyby se telo potilo stejne, chladnejsi vzduch uz nepojme tolik vlhkosti a pot se zacne srazet(, navic vevnitr je vetsinou mensi pohyb vzduchu). Neco jako studena membrana na vnejsi strane zahrateho spacaku, jen tady se to vzdy deje na vnejsi strane, ne zevnitr :-).
GreyMouse píše:Není to jen pocit, protože s narůstajícím věkem vedro hůř snášíš? U sebe to pozoruju.
Ja spise hur snasim slunce a svetlo a nektere druhy tepla.
O tom slunci to neni nic subjektivniho - jsou to udaje meritelne a jsou silnejsi nez pred desitkami let. Se mi nechce dlohu vyhledavat nejake srovnavaci studie, ale parkrad to i laicky tiskem proslo. Je to docela logicke - ta "sila" je v "teplejsich krajinach" (napr. stredomori) v jejich klime vetsi a posledni leta se klimaticka pasma posouvaji na Sever, alespon v nasich koncinach. Plus oslabovani ozonove diry (v prumeru i ve spickach).
Navic - a tom se uz tolik nepise - vsechno se to deje navzdor tomu, ze se pruhlednost vzduchu snizuje, je tam stale vice prachovych castic, ktere omezuji prunik svetla i energie. Tyto hodnoty jsou taky meritelne a merene.
mike píše:Starsi jsem a upal jsem mel naposled pred 25 lety. V podobnem pocasi, jako bylo ted. Tyden v Beskydech, leto, horko a hlavne malo vody. Od te doby si davam na vodu a piti pozor a uz se to neopakovalo, prestoze na hlave nic nenosim a chodim po horach v lete a nekdy slunce pece neskutecne.
"Potrafena husa zagagala" :lol: Miril jsem presne na Tebe a ocekaval jsem podobnou reakci :wink:
Problemem je, ze voda Ti pomuze s upalem (ale samotna tomu nezabrani), ale s uzehem neudela nic - teda ta vypita, vylita na hlavu jo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 26, 2018 10:03

apuka píše:Jo, presne to jsem chtel GM napsat, ze se potila kvuli prechodu do cvhladnejsi mistnosti.

To asi nebyl můj případ, v nějakých 26 - 28° tělo šok z ochlazení neutrpělo. Řekla bych, že podstatný rozdíl byl právě v tom proudění vzduchu. I když nejedu na kole rychle, na to průběžné odpařování potu to celkem stačí.

Já tím jen chtěla říct, že za určitých podmínek (nízká vlhkost vzduchu, slabý vítr) si člověk ani nemusí uvědomovat jak moc toho vypotí.

apuka píše:Ja spise hur snasim slunce a svetlo a nektere druhy tepla.

Kamarád má asi něco podobnýho. Říká, že teplo mu nevadí, ale vadí mu slunce. Jeli jsme kdysi společně na kolách k moři. První týden přes hory jsme jeli společně, ale jak jsme dorazili k Jadranu, měl problém. I když týden na Istrii jsme absolvovali pohodovým tempem (ráno a kvečeru jsme vždycky chvíli jeli, ale většinu dne jsme se váleli u vody), rozdělili jsme se už první den. My jsme s manželem vyráželi kolem 5. odpoledne, ale kamarád kvůli slunci odmítal (a tak jsme se navzájem ztratili a našli náhodou až za pár dní :D).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod apuka » úte čer 26, 2018 10:42

GreyMouse píše:To asi nebyl můj případ, v nějakých 26 - 28° tělo šok z ochlazení neutrpělo
Zase ten "sok" neber tak doslova jako velky sok. Jedna se o to, ze kdyz v horku jsi na slunci, tak se prehrivas podstatne vice nez v o par stupnu chladnejsi mistnosti, kde na Tebe slunce nesviti, takze skutecny rozdil (pro telo, ne pro teplomer) je rel. velky. Samozrejme to proudeni vzduchu (dane i Tvou chuzi, ne to jeste na kole) - to vsechno dokopy.
Ja mam jeste zkusenost, ze kdyz slapu (a pocitove se nepotim) a najednou se zastavim, zacne mi byt (vnitrne) tepleji a zacnu se potit. A to i kdyz jsem na stejnem miste (tj. stejne podminky) a slapu opravdu pomalu, klidne 1-2km/h (napr. do kopce). Ze jakmile skonci nejaka stabilnejsi aktivita, telo nejak "prida". Neco, jak i mike psal, ale netusim, proc se to deje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod oodoow » úte čer 26, 2018 11:09

Taky nosím v horku vždycky čepici, ale chodí se mnou spousta lidí, co ji nenosí a jsou taky v pohodě, takže je to individuální. Já dávám čepici přednost před tím si každej den něco mazat na xicht a krk, abych se nespálil. :)
Pít je v horku samozřejmě důležitý, jenže jenom tím nejde tělo uchladit, spíš se člověk přepije a je mu pak blbě. Takže je dobré se prostě, když je možnost, co nejvíc zmáčet studenou vodou. Namočit všechno oblečení, co jde, pak se to dá přežít. Jinak měl jsem možnost vyzkoušet chladící ručník a kupodivu to fakt funguje. Mít z toho materiálu oblečení by nemuselo být špatný, ale triko jsem nezkoušel.

mike píše:Docela by mne zajimalo, jak tohle funguje. Kdyz prijdu z horka do chladnejsi budovy a zastavim se, tak ze mne leje uplne neskutecne. Nemyslim, ze bych se venku potil tak moc a stihlo se to odparovat. Nekdy je to jako bych si na hlavu pustil sprchu. Myslim, ze se po prechodu do chladna telo zacne potit vyrazne vic, ale netusim proc.

Myslím, že je to jenom takovej dojezd těla, které je ještě nastavené na pocení se kvůli horku a fyzické aktivitě a ještě se nedokázalo tak rychle přepnout na nové podmínky, které ale ještě taky nemusely nastat. Sice jsi najednou v chladu a stojíš, ale máš v sobě nakumulované teplo z předchozí aktivity v horku, takže se tělo prostě snaží pocením ochladit. Kdybys v horku šel déle, tak by ses potil taky, ale bylo by to víc očekávané a tak by ti to nepřišlo divné.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod PaKo » úte čer 26, 2018 11:30

Přesně tak - navíc při změně okolní teploty (dolů) ten pot začne "studit", resp. více ho budete cítit na těle / uvědomovat si ho, takže člověku se zdá, že se začal potit ještě víc, i když se ve skutečnosti potí stejně jako před chvílí venku při nějaké činnosti, kde ale byl na okolní teplotu a teplotu potu zvyklý - zde je chladnější vzduch, tělo ještě dojíždí, takže hicuje a pot se rovněž ochlazuje... :)
PaKo
 

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 26, 2018 11:45

oodoow píše:Jinak měl jsem možnost vyzkoušet chladící ručník a kupodivu to fakt funguje.

Čím se to liší od běžnýho mokrýho hadru?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod oodoow » úte čer 26, 2018 11:49

chladí mnohem víc, asi tam nějak zvláštně proudí vzduch
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod booze » úte čer 26, 2018 12:37

aha to musi byt mokre. ](*,)
a ja jsem s tim uz cistil retez na kole, protoze to nefungovalo. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 26, 2018 13:31

@oodoow: Pokud je to opravdu výrazně lepší než mokrý bavlněný hadr, je škoda, že k tomu neudělali solidní popisy a videa. Z toho co tam mají jsem revolučnost toho výrobku nepochopila. Na tom, že se mokrá textilie odpařováním vody ochlazuje (a když s hadrem zaklepu, tak i rychleji) není nic revolučního. Kdyby v tom druhým videu měli aspoň srovnání s nějakým jiným materiálem... :?

@booze:To teď musí být řetěz Cool :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 26, 2018 16:07

kamoska mi ten chladici rucnik ukazovala a po chvili byl chladnwjsi nez voda z kohoutku do ktere ho macela a desne si to pochvaluje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod mike » úte čer 26, 2018 17:19

apuka píše:Miril jsem presne na Tebe a ocekaval jsem podobnou reakci :wink:

To mi bylo jasne :P

apuka píše:Problemem je, ze voda Ti pomuze s upalem (ale samotna tomu nezabrani), ale s uzehem neudela nic - teda ta vypita, vylita na hlavu jo.

Nevim, jestli jsem uzeh vubec nekdy v zivote mel. Upal vickrat. Voda pomuze proti uzehu taky, kdyz vic pijes, vic se potis a ja se v horku potim nejvic prave na hlave. No a taky mam jeste vlasy ;-)

oodoow píše:Myslím, že je to jenom takovej dojezd těla, které je ještě nastavené na pocení se kvůli horku a fyzické aktivitě a ještě se nedokázalo tak rychle přepnout na nové podmínky, které ale ještě taky nemusely nastat. Sice jsi najednou v chladu a stojíš, ale máš v sobě nakumulované teplo z předchozí aktivity v horku, takže se tělo prostě snaží pocením ochladit. Kdybys v horku šel déle, tak by ses potil taky, ale bylo by to víc očekávané a tak by ti to nepřišlo divné.

Ten dojezd mne taky napadl, muze byt. Funguje to bez ohledu na to, jak dlouho jsem v horku. Kdyz jdu dyl, potim se tak nejak normalne a ocekavane a kdyz vejdu do chladna, tak je to najednou jako kdyby mi nekdo na hlavu vylil hrnek vody. Zajimave je, ze se to (u mne) projevuje jen na hlave, na tele ne nebo to mozna tak nepoznam.

booze píše:aha to musi byt mokre

:lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon črc 2, 2018 11:49

mike píše:Podle mne jsi to prepalil.. Rikali jsme ti predem, ze mas naplanovane moc dlouhe etapy

ale neprepalil. z tezka se mi slo jen kolem Vapenne a pak kvuli horkum Myjavskou pahorkatinou. ty 2 dny bez spanku me proste privedly na myslenku to zabalit a unahlil jsem se. po restartu jsem sel podobne km a posledni 2 dny dokonce 42 a 45km a to na trase s nejvyssim prevysenim a byl jsem uplne v pohode a bavilo me to. na Stefanicku jsem dorazil jak mlady junak. tech 35km v prumeru na den mi prislo uplne idealnich i co se tyce kochani a radosti z cesty. 40 a vyse narazove nebylo taky problem, jen si clovek musel hlidat tekutiny a vcas se dojidat necim energetickym. proste necekat na krizi.

no a proc uz zase sedim u pc v praci?:) mel jsem sice jeste domluveny tyden cesty, ale zena projevila zajem me mit uz zpet doma:) a po uvazeni, ze budu v srpnu potrebovat jeste nejakou dovolenou, jsem to radeji ukoncil at nedelam zle v praci. cil byl stejne pro me uz nedosazitelny a takovych (trebaze kratsich) "výletu" bude jeste spousta a hlavne se mi budou lepe vyjednavat :-))
hlavne jsem na Certovici koncil v dobre nalade a ne vycerpana troska, ktera uz nebyla schopna pokracovat. hezky jsem se tam doloudal, pokochal se jeste na nizkotatranske "Snezce" (1602m) Rovienkach a pak uz se jen dole na parkovisti prevlekl a stop na vlak.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod apuka » pon črc 2, 2018 12:41

skutrjohny píše:mel jsem sice jeste domluveny tyden cesty, ale zena projevila zajem me mit uz zpet doma
Tak to uz dale nemusis vymyslet vymluvy s praci, tento jediny duvod je naprosto dostacujici pro vsechny zenate chlapy :lol: :lol: :lol:

Jinak fajn, zes to pokracoval. A nejdulezitejsi je, ze jsi "koncil v dobre nalade a ne vycerpana troska, ktera uz nebyla schopna pokracovat" :smt023. Tak to ma nejvetsi smysl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 2, 2018 13:03

super, ze si z toho dobre naladeny :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon črc 2, 2018 13:09

Mawenzi: a vy jste ty NT vubec nesli nebo jen cast? procpak? kvuli pocasi?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 2, 2018 13:20

sli sme vernar - certovica, na certovici mi dali asi hranolky osmazeny v oleju po smazaku nebo nevim, coz me na 2h odrovnalo zcela, pak sme nasli to ubytko v "domceku" na certovici, dalsi den vyrazili jen nalehko na stefanicku na obed a zpatky, a pak pres skanzen v pribylibe dom. z ty certovice bych se na stefanicku ten den asi uz nedostala a ten skluz by nam stejne rozbil plan - tak sme to nehrotili a pristi rok treba repete...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod booze » pon črc 2, 2018 16:46

apuka píše:Tak to uz dale nemusis vymyslet vymluvy s praci, tento jediny duvod je naprosto dostacujici pro vsechny zenate chlapy

Myslis toto :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko