Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » úte bře 3, 2015 23:01

Rysy tam ze štrbského tuším 4,5hod (rozcestník) zpět na loudáka 4hod....půlhoďka na vrchlolu, 30min Kapustnica u Viktora......za 9,5hod jsi zase na štrbským na pohodu :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 23:04

A jezdí tam nějak rozumně vlaky? Tak fájn, už se tam těším!
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » úte bře 3, 2015 23:06

axi12 píše:A jezdí tam nějak rozumně vlaky? Tak fájn, už se tam těším!


pod chatou pod Rysmi je autobusová zastávka 8)
Až tam budeš, tak si vzpomeň, že jsem ti psal :lol:
A taky požičovňa biciglov :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 23:07

@progym: rozcestniky v Tatrach jsou uplne mimo, mozna pro nejake svatecni turisty v polobotkach ;-)

@axi: vlak ti jede z Prahy primo do Popradu a odtud jede nahoru elektricka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 23:08

@progym: okok :D

@mike: ale ne, tovím. já myslel přímo v tatrách, jestli se na štrbské pleso dostanu ze smokvce ráno a zas večer zpět v poho
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » úte bře 3, 2015 23:09

Jasný, je to spíše orientační hodnota.
Jen jsem chtěl Aximu přiblížit, že to není problém.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » úte bře 3, 2015 23:10

...električkou v pohodě.
Poslední jede okolo 22,00.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 23:22

Jj, problem tam neni nic. Koukal jsem, ze nejdelsi trasu jsem sel 7.5 hodiny cisteho casu. Lysa Polana - Prielom - Tatranska Lomnica. Druha nejdelsi (6.5 - 7 hodin) je Jahnaci stit z Lomnice, tam jsem chodil kazdy rok, protoze se mi tam libilo.

@axi: elektricka je neco mezi tramvaji a vlakem a jezdi podel jizni strany tam a zpatky cely den. Tohle je velka vyhoda VT, da se bydlet kdekoliv a doprava neni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 23:25

Aha, to je fajn. Ale vlak to není, jo? Takže na to se ten Ficův super benefit - vlaky pro studenty zadara - nevztahuje? :D Tak jim tam aspoň něco zaplatíme, dobře 8)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 23:29

Netusim, tyhle populisticko-komunisticke experimenty jdou nejak mimo mne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 23:32

Tady pisou:
Na tratiach TEŽ a OŽ je zavedený uzavretý tarifný systém Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice (UTSTEŽ)...

Takze bych o tom docela pochyboval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod apuka » stř bře 4, 2015 8:39

Ja bych se ve VT podival taky na mozne ubytovani nekde, kde maji v cene Tatry-Card (pokud to jeste letos v lete bude existovat). Na to je doprava TEZ-kou zdarma (i zubackou ze Strby), tj. par EUR se usetri na jizdence, neco na parkovnem. Parkovat zdarma se na par mistech da, ale musi se tam dorazit brzo rano, v 8 hod uz bude vetsina neplacenych parkovist obsazena.
Dovoluji si (znovu) nesouhlasit s mikem, ze Alpy jsou ve vsem lepsi nez VT. Nejsou - Alpy nikde!!! nejsou jako VT (a naopak). Jsou jine a to, co Ti daji VT Ti Alpy nikdy a nikde nedaji - uz jenom prave tim, ze VT jsou tak male. Abys to spatne nepochopil: jedno neni lepsi jak druhe, jsou proste jine (pouzij funkci hledat :-)).
Jak uz PP naznacil, severo-jizni prechody jsou az na nejakou krizovatku u chaty prakticky bez lidi a pres Sedielko nejsou zadne technicky obtizne useky (jen nekolik pro nekoho otravnych v suti). Podobne jsou i ty kolem Belianskych - Zadne medodoly, Pesnivec.
Pokud by ses nakonec rozhodl pro Alpy v Rakousech (tady taky nesdilim plne mikovo "domluvit se vzdy chteji" :-(neni to az tak uplne pravda vsude - mimochodem, ja jsem v Tatrach nikdy nemel problem, dokonce ani v hoteli Toliar, cemu se ma podle progyma zdaleka vyhnout; zato v Alpach problemy obcas byly, ale vyresily se i bez znalosti nemciny), tak bych Ti doporucoval jeste se podivat po nejake oblasti, kde maji kartu, ktera je na dopravu a lanovky v oblasti zdarma (+neco navic). Vyplati se to a jsou oblasti, kde to dostanes zdarma na dobu ubytovani. S takovou kartou neni problem se do tech skalnatych casti dostat busem nebo lanovkou a tam si delat vylety podle sveho gusta. Zkus se podivat do vlakna Poprve do Alp nebo pouzit funkci Hledat.
A jo, na miste se dokazes dostat na ubytovani na slusnou cenu. Jeste bych podotkl, ze privaty a pokoje vetsinou obsahuji v cene minimalne snidani, casto je docela vyhodne mit polopenzi (Cech si muze setrit, ale napr., je skoda jist tyden stare neco nazyvane chlebem a nezkusit mistni chleby a pecivo a jidlo, za co vsak v pekarnach zaplatis docela dost). I proto je cena vyssi. U apartmanu se musis koukat taky na cenu za zaverecni uklid, to je plus k cene za noc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod fps » stř bře 4, 2015 9:37

daweking píše:Radsi si budu kurvit zada pod stanem

to nemusíš, stačí si koupit pořádnou nafukovačku Therm-A-Rest NeoAir Xtherm, a stan není problém, vždy se najde místo kam sním zalézt mimo civilizaci, stačí si jen na to plánovat trasy
daweking píše:Radsi si koupim za usetreny penize nejakou vybavu.

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod fps » stř bře 4, 2015 9:53

axi12 píše:Koukal jsem, že z VT je to na Rysy 20km, což za den tam a zpět asi půjde špatně. Ne?

na mapy.cz to je od vlakové stanice Štrbské Pleso 9,8 km – 4:58 h http://www.mapy.cz/s/gfCN
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod daweking » stř bře 4, 2015 13:02

@fps:
Minulej rok jsem spal 14 dni pod stanem. Zada to prezily, i kdyz jsem vetsinou spal na tech tlustych domacich nafukovackach ze Sparu. Ale musim rict, ze to bylo v kempech. Abyste si o me nezacli myslet jsem zkusenej Bear Grylls :D.
Se stanovanim v prirode mam jen minimum zkusenosti.

Tentokrat v tom hraje roli vic duvodu, proc chci do penzionu/privatu v Tatrach:
- levnejsi oproti Rakousku
- muzem si vzit techniku a nechavat ji na pokoji. Notas se hodi i na dovolene v prirode, kdyz u nej nebudem sedet celej den
- automaticky mame elektrinu
- pohodli - pokud bude celej den prset, tak se nezblaznime...bude oddychovej den. Udelame si kratkej vylet, nakoupime, pak na pokoji mrknem na net a naplanujem dalsi vylety a nakonec mrknem na film.

Mike me sice s tema Alpama u Schladmingu slusne nalomil, ale budu se snazit drzet planu A. Pristi rok treba Alpy.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » stř bře 4, 2015 13:37

dyž plán A, tak zopakuju co sme napsal výše a co zapadlo v těch tunách balstu o připičatělých alpách:

pavproch píše:pár poznámek, pokud bude plán A:

1. celodenní parkovací lístek je myslím 6EUR a platí v CELÝCH vys. tatrách! - tzn. ráno přijedš na štrpleso, zplatíš, dostanečš lístek, pak se klidně můžeš přesunout do smokovca či lomnice a na ten samý lístek zaparkovat tam.

2. Určitě stojí zato si udělat výlet TEŽkou - výhledy a tak vůbec - je to prostě fajn

3. mimo hor doporučuju navštívit: - Aquapark Vrbov, prielom Dunajca, slovenský raj, případně i Therma Tatrzanska Bukowina (polská strana ta3)

4. ubytko - nejlépe privát ve Štrbě (neplést se Štrbským plesem!) apod - tj. dědina pod horama, případně Tatranská Javorina (dyž pohledáš, někde tady jsou odkazy/kontakty)

5. výlety do hor: pokud chceš davy lidí, pak jižní strana ta3, pokud chceš klid, tak severní doliny (Tichá, Javorová, Zadné Medodoly), pěkná je taky chata Plesnivec

pavproch píše:jo a ešče taky stojí za zváženou výlet lanovkou na Lomničák - stojí to sice ranec (prý asi tisícovku na člověka), ale je to bomba!

pozor, je třeba objednávat/rezervovat dlůůho dopředu, bývá vyprodáno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod daweking » stř bře 4, 2015 14:17

Diky. Ja pak udelam souhrn vseho co se tu psalo, napisu to na konec a pokud mozno to necham zamknout (az se vratim z dovolene a budu moct potvrdit). Samozrejme vitam jakekoliv dalsi rady :)
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod apuka » stř bře 4, 2015 15:35

fps píše:
axi12 píše:Koukal jsem, že z VT je to na Rysy 20km, což za den tam a zpět asi půjde špatně. Ne?

na mapy.cz to je od vlakové stanice Štrbské Pleso 9,8 km – 4:58 h http://www.mapy.cz/s/gfCN
Citace fps, ale spise pro axi12: Zapomen na km, na delku trasy, ty Ti ve vyssich, tezsich horach nic, ale opravdu nic nereknou. Teda krome vyskovych km :-). Tam se pocita prave s vyskou a trasa se udava v potrebnem case, ne delce.
Priklad: Co Ti rekne, ze mas ujit 1,5km bez casu, kdyz Ti to bude trvat i 4-5 hodin? A ze to neni jenom otazka ferrat a jinych zabezpecenych mist doklada, ze nam jednou na podzim trvala cesta ze Sulovskeho hradu jen pod skalu pres zleb (po znacce) asi 25 minut - a to jsme byli ze vsech, co tam sli nejrychleji dole. Ono to i odpovidalo uvadenemu casu... Prudke klesani, mokre listi, absence (tehdy rozbyteho) zabradli.... A bylo to na vzdalenost mozna 150-200m.

@daweking: jeste jedna pripominka ohledne pocasi. Asi jsi uplne nepochopil problem s pocasim v Tatrach. Neni problemem to, ze bude cely den prset. Problem je, ze rano bude azuro bez mracku, na poledne ale s velkou pravdepodobnosti bourka (a prave v case, kde budete nekde uprostred hor, kde nebude kam se schovat a zalezt) s blesky, destem a poradnym chladem - a az se dostanete na ubytovani, zase bude azuro a teplo. Ty blesky mohou byt na mnoha mistech dost nebezpecne (hrebeny, sedla, vrcholy, ale i napriklad traverz ve svahu, napr. vetsina magistraly - o retezich ani nepisu). A nikdo Ti zadnou presnou predpoved nerekne, to proste ani nejde. Proto se v Tatrach ma vybirat na tury co nejvcasneji rano (oficialne je povolene byt "v prirode" hodinu po vychodu az hodinu pred zapadem slunka). Kolem poledne je lepsi uz byt zpatky. Takto je lepsi a levnejsi parkovani, cas na odpoledne na relax a jako bonus mnohem min lidi na stezkach a hezkych mistech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod daweking » stř bře 4, 2015 15:54

@apuka: ok, diky.
btw: Ubytovani - je potreba rezervovat ubytovani uz ted? Bude napriklad za mesic uz vsechno rezervovany?
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » stř bře 4, 2015 16:37

Ubytovani na leto? :shock: :D Nevim, jak to vypada ted, ale kdyz jsem tam jezdival v hlavni sezone (cervenec), tak jsem si ubytovani zamlouval par dni pred odjezdem. A co vim, tak od te doby navstevnost klesla, jelikoz lidi uz socskanzeny tak nebavi a letos tam nejspis kvuli sankcim nebudou ani Rusaci.

daweking píše:Ja pak udelam souhrn vseho co se tu psalo, napisu to na konec a pokud mozno to necham zamknout (az se vratim z dovolene a budu moct potvrdit).

Takhle tady nefungujeme a diskusni vlakna nezamykame, jen inzeraty. Psat souhrn je zbytecne, ale napsat sve dojmy po navratu bude samozrejme fajn. Plus porovnani s tim, cos cekal na zaklade tehle diskuse. Muze to byt uzitecne pro dalsi zacatecniky, kteri se budou rozhodovat.

Nakonec asi nebude spatne, kdyz do Tater pojedes. Aspon pak budes mit porovnani s Alpama a budes vedet, proc tam jezdit nebo nejezdit. Preference jsou individualni a kazdemu vyhovuje neco jineho. Sice bych rekl, ze VT tu preferuji jen ti, ktere tam vazou nostalgicke vzpominky z mladi (kdyz jeste nebyli zenati jako pp :twisted:)), ale za pokus to stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » stř bře 4, 2015 16:46

pavproch píše:dyž plán A, tak zopakuju co sme napsal výše a co zapadlo v těch tunách balstu o připičatělých alpách

Stacilo by dat link, exhibicionisto :twisted:

apuka píše:Neni problemem to, ze bude cely den prset.

Je ;-) V Tatrach a v sezone celkem casto. Zazil jsem tam v cervenci tydny, kdy ze 7 dni bylo jeden pekne, druhy polojasno a zbytek hnusne.

apuka píše:Proto se v Tatrach ma vybirat na tury co nejvcasneji rano (oficialne je povolene byt "v prirode" hodinu po vychodu az hodinu pred zapadem slunka). Kolem poledne je lepsi uz byt zpatky.

Zas bych to tak neprehanel. Vyrazet brzo neni spatne, ale spravna tura konci za tmy ;-) Ranni ptace dal doskace, ale driv chcipne :twisted: Ja jsem tedy opak ranniho ptacete a v Tatrach jsem s tim nemel problem, dny, kdy to bylo nevyhodne, bych spocital na prstech jedne ruky drevorubce. Nebezpeci odpolednich bourek je obvykle predpovezeno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » stř bře 4, 2015 17:36

@mike: ty abysis vůči PC lamě nepřisadil... :mrgreen:

nijak ale zádadní souhlas a nesouhlas: na tůru v ta3 sa opravdu chodí před kuryhopěním a na oběd sa už má cucat pifsona v hospě... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » stř bře 4, 2015 17:38

apuka píše:
fps píše:
axi12 píše:Koukal jsem, že z VT je to na Rysy 20km, což za den tam a zpět asi půjde špatně. Ne?

na mapy.cz to je od vlakové stanice Štrbské Pleso 9,8 km – 4:58 h http://www.mapy.cz/s/gfCN
Citace fps, ale spise pro axi12: Zapomen na km, na delku trasy, ty Ti ve vyssich, tezsich horach nic, ale opravdu nic nereknou. Teda krome vyskovych km :-). Tam se pocita prave s vyskou a trasa se udava v potrebnem case, ne delce.
Priklad: Co Ti rekne, ze mas ujit 1,5km bez casu, kdyz Ti to bude trvat i 4-5 hodin? A ze to neni jenom otazka ferrat a jinych zabezpecenych mist doklada, ze nam jednou na podzim trvala cesta ze Sulovskeho hradu jen pod skalu pres zleb (po znacce) asi 25 minut - a to jsme byli ze vsech, co tam sli nejrychleji dole. Ono to i odpovidalo uvadenemu casu... Prudke klesani, mokre listi, absence (tehdy rozbyteho) zabradli.... A bylo to na vzdalenost mozna 150-200m.

:roll: ale šak to já vím, moc dobře... podle vzdálenosti se nedá plánovat, ale vylučovat jo. Když vím, že 40km ujdu za den po rovině, tak rovnou vyloučím takhle dlouhou tůru v horách, žejo...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » stř bře 4, 2015 18:35

Jo, ale je dobre vychazet ze spravnych dat ;-) Na Rysy je to polovina a 40 km turu v Tatrach by bylo docela tezke vubec naplanovat, jsou fakt male (nemyslim extremne nudny prechod po magistrale, to bych se picnul nejspis uz v polovine ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » stř bře 4, 2015 18:37

Na Rysy je to polovina a zpět druhá polovina. Takže výlet je celek, tudíž 40km.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » stř bře 4, 2015 18:43

#-o ne. Na Rysy je to 10 km tam a 10 zpatky.

Hele, nekde vys jsem ti psal svuj realny vystup. Za necelych pet a pul hodiny neujdu 40 km ani po rovine, natoz v horach. Co si matne vzpominam, prislo mi to jako lehka tura, zvlast v porovnani s ocekavanim. A to jsem tenkrat jeste zdaleka nemel nachozeno, pres rok jsem vubec nechodil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » stř bře 4, 2015 18:52

Jojo, toje od Štrbského plesa. Ja to bral odjinud, ze Smokovce tuším. Podle turistické značky na mapách.cz
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » stř bře 4, 2015 19:01

Hmm. Proc ne treba z Kosic? Nebo z Uzhorodu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod oodoow » stř bře 4, 2015 19:07

apuka píše:to, co Ti daji VT Ti Alpy nikdy a nikde nedaji

myslíš nesmyslné pokuty? :((
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2015 10:59

Ne, ani nahodou. A vetsina toho, co se v Tatrach pokutuje (a nad cim se cesky clovicek vetsinou rozciluje) vubec nesmyslne neni. Jen je treba se zamyslet z jineho jako vlastniho omezeneho uhlu pohledu (a mit na zreteli i mikovo "Tatry jsou male").
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko