Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod daweking » úte bře 3, 2015 10:30

Ahoj.

V létě se chystám s přítelkyní na dovolenou a rád bych Vás poprosil o rady.

Chtěl bych do Vysokých Tater.
Tatry proto, že už mě český hory moc nelákají, potom co jsem zlehka okusil Alpy (žádné extrémní túry, nejvýš nějakých 1700m). Víc než zelený kopečky mě lákají skalnatý hory, i kdybych měl chodit jen v dolinách kolem řek a koukat na vrcholky ze spodu.

Taky doufám, že alespoň ubytování bude trochu levnější. V Kalkalpenu cca 10 EUR osoba/noc za spaní pod stanem.

1) Tipy na túry

Kamkoliv kde je hezky. Vrchol hory, procházka údolím, soutěsky, hrad, ZOO.
Stačí mi to např. takto: Tatranská Polianka - Velické pleso - Polský hrebeň - odbočka na Východná vysoká a zpět - sedlo Prielom - Pozn: řetezy k sedlu Prielom

Hlavní podmínka: Vynechte prosím túry kde jsou řetězy, stupačky ve skále, římsy a žebříky. Prostě cokoliv, kde by se přítelkyně, která má strach z výšek, cítila dost...nervózně. Pokud musí být, tak třeba minimum, případně aby pod nohama nebyla kilometrová propast atd.
Byl jsem například ve Slovenském ráji a vím, že některý žebříky by byly problém. Snad chápete.

Doufám, že se vůbec nějaká túra na vrcholek hory za těchto podmínek najde, chtěl bych pokořit 2000m.

Co už jsem našel: Koprovský štít, Východná vysoká, Rysy, Kriváň, vodopád Skok, Spišský hrad, ZOO Spišská nová ves.


2) Tipy na ubytování

Nehledám líbánkovej hotel a Lancelotův pokoj. Ideálně penzion nebo chatka pro dva v kempu - okolo 10 EUR osoba/noc. Stačí mi jen lokalita/město. Penzion si už vygooglim.
Budu mít auto, takže není problém si na túru popojet.

Prozatím mám tip na Tatranskou lomnici. Co říkáte třeba na Poprad? Moc daleko od hor?



Díky předem za rady. Prosím nehádejte se tu a nekamenujte mě za založení nového tématu. Něco jsem pročetl ale nenašel jsem všechno co mě zajímalo.

David.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pickard » úte bře 3, 2015 11:48

Chápu, že je to ustálené slovní spojení, ale jelikož mi trhá uši, tak se ozvu, omlouvám se.

Hory se nepokořujou. Kdo kdy viděl horu, musí chápat, že je to velmi nepřiléhavé sloveso. Nikoho, kdo kdy pokořil horu, jsem v životě neviděl.

Sorry za offtopic.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » úte bře 3, 2015 12:42

Ahoj,

VT jsou krásné a zároveň nudné pro člověka, který chce objevovat být "svobodný".
VT tě svazují ne mnoho cestami, které jako turista musím dodržovat a nesmíš do volného terénu.
Najdeš mnoho příznivců VT a mnoho odpůrců, kteří tam nechtějí vůbec jezdit.
Pro mě jsou VT stále srdeční záležitost a jezdím tam každý podzim i když jiná pohoří mě nabízejí mnohem více.

V první řadě bych ti doporučil jet do VT spíše na podzim (září). Podzim a konec léta potkáš spíše stabilnější počasí, nehrozí už tolik bouřky z horka, je podstatně méně lidi, lepší dohlednost......a hory se začínají vybarvovat.

Na Slovensku a zvlášť ve VT potkáš velmi dobře fungující služby nebo úplně mizerné.
Střední proud jakoby nebyl....s tím musíš počítat.

Ubytování v Popradu je zbytečně daleko a už nejsi "v kontaktu s kopci".
Dá se sehnat stejné ubytování v různých cenových hladinách.
Mám dobrou zkušenost s privátem ve Štrbě "u Korenků", je to ubytování v RD s majiteli, kteří jsou už staroušci, ale naprosto v pohodě.
Poslední dobou využívám chatu Slavo ve Štole, která je naprostý ideál (je v lese, v chatkové osadě, ohniště, pohoda a chatka je naprosto komfortní....auto vedle chatky). Pro vás možní nic moc, protože cena je za chatku nikoliv za osobu (domluva je třeba možná, nevím..).

Treky:
Pokud tvoje přítelkyně nemá ráda výšky, tak vrchol zažije nejspíše s tebou v BC :lol:
Zkus, ale z toho co popisuješ, tak na Kriváň ji neber, stejně tak na Východnou vysokou a pod Polským hrebeňom jsou takové malé řetízky.
Rozhodně zvládne do sedla Ostrva z popradského a pak můžete špacírem po magistrále pod Gerlach k Batizovskému plesu.
Zvládne Velkou Svišťovku (je to vrchol-nevrchol), zvládne na Terynu malou studenou dolinou nebo na Zbojdu velkou.
Priečné sedlo bych nepokoušel neb se ti tam sekne a ani Bystrou lávku.
Koprovský štít by mohl být její zkouška. Cesta je to hezká, žádné řetězy, pohodový dolez na vrchol a pěkný panoramatický výhled a je to tuším 2350m tak budeš mít rekord :climb: .

Když to zvládne, tak ji vem do termálů do Vrbova (žádný luxus, ale léčivka dobrá :lol: )

P.S. Jinak PIcard má pravdu, horu nepokoříš, nedobiješ.......snad jen zdoláš. Hory si zamanou a smáznou tě jak sopel :wink:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » úte bře 3, 2015 14:36

@progym: bingo! :prayer: :supz:

@david: sou tu toho tuny )at už k tůraám tak i k ubytování) , jen je třeba použít hledání....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod ssyissyi » úte bře 3, 2015 15:47

Rysy si nechte, až zjistíte, jak moc je přítelkyně odolná. Pod chatou je úsek s řetězem po hladké plotně, po které navíc může stékat voda. Není to nebezpečné, ale pro někoho, kdo se už tak bojí, to může být nepříjemný.
Mě ještě napadá krásný výšlap na Brnčálu (Chatu pri Zelenom plese) Dolinou Kežmarskej Bielej vody. Velmi nenáročné. :-)
EDIT: Teď mě napadá, že je to tak dlouho, co jsem to šla, že vlastně nevím, co s tím krásným výšlapem udělala vichřice a následný požár před 10 lety... :oops:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod apuka » úte bře 3, 2015 15:57

Podle mne budes mit par problemu splnit svoje predstavy.
1) cenova relace 10 EUR/osoba v chatce nebo privatu se bude shanet pomerne obtizne. Spatny predpoklad, ze ubytovani bude ve VT levnejsi nez v Alpach - hlboky omyl :-). Ale muzes mit stesti.
2) vyloucit pomucky, rimsy a hlavne vysky pod nohama znamena chodit povetsinou v udolicku, jenom obcas nektera chata - podle zvladnutelne vysky pod nohama.
3) Tebou popisovane Alpy jsou narocnosti nekde jinde jako VT - ty jsou v prumeru narocnejsi ve vyssich partiich. Ale zvladnutelne, obavy mit nemusis.
4) Pouziti auta dost prodrazi ubytovani - musis pocitat s dost vysokymi poplatky za parkovani. Nekdy vyjde levneji pouziti vlaku a busu.

V lete muze byt pocasi opravdu zradne, s tim pocitej. Rano hezky, dopoledne se zacne zatahovat, kolem poledne pekna bourka, odpoledne se vycasi a vecer zase hezky- toto je velice casty scenar, hlavne v cervenci a zacatkem srpna.
Ted neco konkretniho mimo popsanych tur:
-jako snadno dostupny vrchol s hezkou vyhlidkou je Predni Solisko z Cahty pod Soliskem - tam nemas zadne pomucky ani vysky pod nohama, jenom na vrcholu se muzes podivat "pres skalu" do hlouby doliny. Na chatu muzete vyslapat nebo pouzit i lanovku.
-Pekny okruh muze byt i z parkoviste na Biele pleso, prejit na Zelene pleso k chate a odtud zpatky k autu/busu.
-Pokud by Koprovsky Stit nezvladala, stale dojdete alespon k Velkemu Hoincovu Plesu, kde je taky nadherne a moc hezke pohledy.
-Ticha nebo Koprovska dolina - moc lidi tam nechodi a dojdete, kam chcete (pokud Vas nesezerou medvedi :-)). V zaveru je to moc hezke, jsou tam i vodopady, je to neco jineho jak Studene doliny
-nevynechal bych Belianske Tatry - Monkova dolina - Zadne Medodoly nebo Plesnivec a Siroke sedlo, je to uplne jine a jine pohledy na Tatry
-pokud mate dobrou kondicku, tak bych doporucoval taky Bielovodsku dolinu - Sedielko - Teryho chata - Hrebienok. Tam je sice neprijemne sutovisko ze Sedielka a je to jeden z nejdelsich prechodu Sever- Jih, ale je to nadherne - a mimi jine se dostanes do nejakych 2300+m v Sedielku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 17:31

progym píše:Na Slovensku a zvlášť ve VT potkáš velmi dobře fungující služby nebo úplně mizerné.
Střední proud jakoby nebyl....s tím musíš počítat.

Presne a ve VT obzvlast. Pricemz pomer mezi mizernyma a velmi dobryma byl asi 10 - 20 : 1, ovsem byl jsem tam naposled pred asi 10 lety, treba se to vylepsilo (pochybuju...).

progym píše:Koprovský štít by mohl být její zkouška. Cesta je to hezká, žádné řetězy, pohodový dolez na vrchol a pěkný panoramatický výhled a je to tuším 2350m tak budeš mít rekord :climb: .

Ano. Navic se da cesta nekolkrat ukoncit a porad bude pekna. Hincova plesa, sedlo a pak vrchol. Jedine minus jsou davy po odbocku na Rysy, pak uz to jde.

Jinak tu porad pisu, ze mnohem lepsi, nez VT jsou nizsi Alpy. Jestli chces skalnate vrcholky, tak opet doporucuju Schladmingske Taury. Proti VT same plusy a zadne minus (pro podrobnosti pouzij funkci Hledat).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » úte bře 3, 2015 17:33

pro normálního našince alpy nejsou, nejsou, nejsou... dyž už nic jinýho, tak ta3 proto, že se domluvim rodnou řečí... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 17:36

:shock: cos to psal ve vedlejsim vlakne o starecke demenci? ;-)

Jazyk je jedna vec, ochota k domluve druha. Domlouva se mi lip v Rakousku i s tema, co neumi anglicky (a ja nemecky). Protoze se domluvit chteji, coz na Slovensku nebyva pravidlem a turisty maji radi, coz je na Slovensku spis vyjimka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod fps » úte bře 3, 2015 18:47

ssyissyi píše:Rysy si nechte, až zjistíte, jak moc je přítelkyně odolná. Pod chatou je úsek s řetězem po hladké plotně, po které navíc může stékat voda. Není to nebezpečné, ale pro někoho, kdo se už tak bojí, to může být nepříjemný.

tak tohle je nebezpečné místo, ne že ne, nedávno se tam zabil hodně zkušený horolezec, a mam za to že nebyl ani zdaleka první kdo se na tomto místě zabil, voda v tomto místě je dost nepříjemná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod daweking » úte bře 3, 2015 18:53

@pickard:
Hory se nepokořujou. Kdo kdy viděl horu, musí chápat, že je to velmi nepřiléhavé sloveso. Nikoho, kdo kdy pokořil horu, jsem v životě neviděl.

Přesně jak říkáš, je to ustálené slovní spojení. Nepřemýšlel jsem nad tím, jak to řeknu. Ale díky, budu si pamatovat, že to lidi nemají rádi.

@progym: Díky moc za tipy.
VT tě svazují ne mnoho cestami, které jako turista musím dodržovat a nesmíš do volného terénu.

To by mi teď ani nevadilo, pokud budou trasy vést na pěkný místa. Víc se spíš obávám toho, že tam bude moc lidí, podle toho co jsem zaslechl. V Kalkalpenu byl poměrně klídek.

V první řadě bych ti doporučil jet do VT spíše na podzim (září).

Bohužel. Můžeme jen začátkem července. S nestabilním počasím v horách počítám. Proto chci jet víc než na týden, pokud občas nějaká túra nevyjde.

tak vrchol zažije nejspíše s tebou v BC

Co je BC?

@apuka: Díky díky.
cenova relace 10 EUR/osoba v chatce nebo privatu se bude shanet pomerne obtizne

Po krátkým googlování pro Tatranskou lomnice jsem našel několik penzionů s cenou okolo 10 EUR=osoba/noc. Radši sem nebudu dávat linky, aby neporušil nějaký pravidla.

Pouziti auta dost prodrazi ubytovani - musis pocitat s dost vysokymi poplatky za parkovani. Nekdy vyjde levneji pouziti vlaku a busu.

Co už. Tak zaparkuju někde, kde není parkovný tak drahý a dál pojedu vlakem nebo busem.

@mike: Dík.
Jinak tu porad pisu, ze mnohem lepsi, nez VT jsou nizsi Alpy. Jestli chces skalnate vrcholky, tak opet doporucuju Schladmingske Taury.

Za podobný názory jsem taky rád. Chtěl jsem letos změnu, ale proti další dovolené v Alpách vlastně taky nic nemám. Jen to ubytování bude určitě bohužel dražší. Chtěl bych penzion, protože se mi už nechce spát týden pod malým stanem, když každou noc prší.

@pavproch:
pro normálního našince alpy nejsou, nejsou, nejsou... dyž už nic jinýho, tak ta3 proto, že se domluvim rodnou řečí...

To mi vůbec nevadí. Německy umím prd, možná tak "Guten tag" a "Ich verstehe nicht". Domluvil jsem se pokaždé anglicky. Jak říká mike, oni se domluvit chtějí a jsou všichni milí. V Rakousku jsem nepotkal jedinýho člověka co by ke mě byl nepříjemnej. Vlastně jednoho jo...čecha hned na na hranicích, prodavač dálničních známek.

@ssyissyi a fps: Díky. Rysy vynecháme :)
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod fps » úte bře 3, 2015 18:57

pavproch píše:pro normálního našince alpy nejsou, nejsou, nejsou... dyž už nic jinýho, tak ta3 proto, že se domluvim rodnou řečí... :wink:

to jsem si taky kdysi myslel, ale už jsem tam byl 6x, když tam jedeš vlakem, u nás si koupíš lístek tam a zpátky, a jedeš tam na těžko, tak problém nemam ani já, a neumím ani slovo německy, taky k čemu by mi to bylo, lidi potkám prakticky jenom při příjezdu a odjezdu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 19:08

@daweking: BC = base camp = základní tábor ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » úte bře 3, 2015 19:48

To Daweking:

To, že nemůžeš ve VT kamkoliv a musíš se držet chodníku ti začne vadit až po nějaké době (letech) kdy už budeš mít většinu tras projítých.
Stav návštěvného poriadku TANAP mě sice vadí, ale na druhou stranu už mnohokrát prošlé cesty mě nevadí jít znovu pořád se na to těším.
Co je BC už víš :lol:

Napadla mě cesta pro fajn výlet (už jsem ti ji psal).
Z štrbskýho plesa (dole pod plesem je u cesty neplacené parkoviště) na popradské, sedlo Ostrva a magistrála dál až pod Gerlach k batizovskému plesu. Odtud dolů do Hágů a z Hágů električkou zpět na štrbský. Magistrála je téměř po vrstevnici, pokud je pěkný den, tak máš široké výhledy na NT a je to technicky zcela nenáročné. Sestup do Hágů mám jen zafixovaný jako hnusnou cestu v klečovce a lese s hlubokými výmoly od vody (příroda v pohybu), ale už je to hromada let. A máte nějaký okruh

Parkování není levné, ale uneseš to. Dá se samorřejmě najít nějaká alternativa, pokud nechceš hned z auta do kopce a nevadí ti se se trochu přiblížit (parkoviště pod strbským, parkoviště bytovky ve Smokovci, Tatranská polianka přímo proti rozcestníku(brzy ráno). Mockrát se nám taky stalo, že brzy ráno ještě parkovišťák nebyl "na značkách" a večer, když jsme se vraceli, tak už zase nebyl. Lístek za stěračem "neplatil 7,30" prostě jen vyhodíš :)

Služby jsou va VT opravdu pokulhávající, ale vypíchl bych ti jednu hospodu (rozhodně jich bude víc...) pokud si uděláte nějaký fajn večer. Je to Furkotka naproti hotelu Toliar (tomu se vyhni), ceny průměrné, porce vynikající, kvalita bez připomínek, příjemné posezení a čehúni jim nevadí. :partyman:
Večer navíc v pohodě zaparkuješ už zdarma přímo na plese.

Tak držím palec ať se Vám to podaří :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod daweking » úte bře 3, 2015 19:53

@mike:
...tak opet doporucuju Schladmingske Taury.


Trochu jsem mrknul v GoogleEarth na obrazky na jih od Schladmingu. Ty jezera vsude...parada! Vidim to na plan B.
Akorat zase spani pod stanem. Ty ceny penzionu jsou brutalni. Radsi si budu kurvit zada pod stanem a koupim za usetreny penize nejakou vybavu.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » úte bře 3, 2015 20:11

pár poznámek, pokud bude plán A:

1. celodenní parkovací lístek je myslím 6EUR a platí v CELÝCH vys. tatrách! - tzn. ráno přijedš na štrpleso, zplatíš, dostanečš lístek, pak se klidně můžeš přesunout do smokovca či lomnice a na ten samý lístek zaparkovat tam.

2. Určitě stojí zato si udělat výlet TEŽkou - výhledy a tak vůbec - je to prostě fajn

3. mimo hor doporučuju navštívit: - Aquapark Vrbov, prielom Dunajca, slovenský raj, případně i Therma Tatrzanska Bukowina (polská strana ta3)

4. ubytko - nejlépe privát ve Štrbě (neplést se Štrbským plesem!) apod - tj. dědina pod horama, případně Tatranská Javorina (dyž pohledáš, někde tady jsou odkazy/kontakty)

5. výlety do hor: pokud chceš davy lidí, pak jižní strana ta3, pokud chceš klid, tak severní doliny (Tichá, Javorová, Zadné Medodoly), pěkná je taky chata Plesnivec
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » úte bře 3, 2015 20:13

jo a ešče taky stojí za zváženou výlet lanovkou na Lomničák - stojí to sice ranec (prý asi tisícovku na člověka), ale je to bomba!

pozor, je třeba objednávat/rezervovat dlůůho dopředu, bývá vyprodáno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 20:43

daweking píše:Trochu jsem mrknul v GoogleEarth na obrazky na jih od Schladmingu. Ty jezera vsude...parada! Vidim to na plan B.

Ano, krajinove je to tam uzasne a to ani nemusis na vrcholy.

daweking píše:Akorat zase spani pod stanem. Ty ceny penzionu jsou brutalni. Radsi si budu kurvit zada pod stanem a koupim za usetreny penize nejakou vybavu.

Nooo... kdyz budes hledat, najdes pokoj pro dva se snidani za nejakych 25 Euro (privat). Pripadne apartman bez snidane jeste levneji.

Stan bych nedoporucoval, je tam NP. Ne ze by se nedalo, ale proc provokovat a jeste se s tim tahat. Spis bych doporucil chatu. Kdyz se ubytujes treba na Preintallerhutte v matrazenlageru, tak te to vyjde na 6 Euro na noc (s AV kartou) a zrovna tam je docela komfortni (ten v podkrovi), chata velmi prijemna a okoli uzasne. Stravil jsem tam hezkych par noci, ale uz je to docela dlouho, takze aktualni stav nevim, ale v Rakousku se veci k horsimu obvykle moc nemeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod booze » úte bře 3, 2015 20:49

x
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 21:07

Konkretne nevim, v tehle oblasti jsem v penzionu nespal dlouhe roky. Driv jsme si ale proste sehnali mistni katalog privatu (!) a tam se vybrat dalo. Penziony jsou samozrejme drazsi. No, mozna to bude dneska za 30 :) Taky zalezi na obdobi, v zime je tam draz.

Je treba si uvedomit, ze nabidky pres Internet jsou drazsi. Jednak je tam nejaka provize webu a jednak je v tomhle Rakousko docela zaostale a pres web nabizeji jen ti progresivnejsi a drazsi. Privatu se tam najde pomalu, pricemz v realu pokoje pronajima skoro cela vesnice. Taky je dobre na to umet nemecky. Nebo funguje zajit na mistni infocentrum a nechat je, at privaty obvolaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » úte bře 3, 2015 21:41

S němčinou nemám úplně problém, ale že zkušenosti vím, že pokud se chtějí dva domluvit, tak se domluví.
Samozřejmě po germánech nemůžeme chtít aby mluvili česky a tedy nějaká slovíčka jsou nezbytná. :lol:
Možná má hodně lidí problém "neumím řeč-bojím se komunikovat-budu za vola-nedomluvím se".
Vidím to na své manželce, nemecky rozumí, ale bojí se mluvit, že by se nedomluvila ](*,) :wink:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 21:46

Jasne, na miste se domluvis vzdycky, ale ty privaty je potreba obvolat telefonem a to uz je horsi. Parkrat jsem zazil, ze k telefonu snaheli vnucku, co mela anglictinu ve skole :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod booze » úte bře 3, 2015 22:15

x
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 22:16

Nějaké tipy, kam vyrazit na denní výlet přímo z té dědiny Vysoké Tatry?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 22:32

booze píše:Jezdim cerven okoli schladmingu apartman stoji kolem 28-32eur. Bez papiru s tekutym uplatkem. Privatem myslis Hof nebo primo Privat. 2013 jsem videl luxusne zarizeny Hof, uplna rodinna pecka.

To uz je skoro jak jsem psal, ne? ;-) Je pravda, ze uz je to celkem dlouho, co jsem tak takhle byl naposled a ceny mozna trochu stouply.

Privatem myslim pokoj v dome. Typicky jedna nebo vic loznic pro dva v normalne obyvanem baraku. Ty levne se zachodem a sprchou na patre.

booze píše:Pulka Rakouska si nemuze rozumet :D

Sam to nedokazu posoudit, ale ma byvala, co umela nemecky skvele, si stezovala, ze mluvi nejak divne ;-) Ale vzdycky si s pani domu bez problemu zanadavala na chlapy, co tahaji chudaky zenske po horach :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 22:48

axi12 píše:Nějaké tipy, kam vyrazit na denní výlet přímo z té dědiny Vysoké Tatry?

Dedina Vysoke Tatry jsou vsechny dediny na jizni strane dohromady ;-) Vyrazit se da kamkoliv, staci vzit mapu. Prosel jsem sveho casu VT cele a krome pripadu, kdy jsem sel ze severu, kam jsem dojel busem, vsechno primo z te dediny ;-) Na zacatek trasy se dostanes elektrickou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 22:50

Jo, kolegyně říkala, že to je nejdelší obec tam na východě :twisted:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 22:54

Vzdycky jsem to bral jako nesmyslny pozustatek sociku ;-)

VT jsou fakt male a vsude se da dojit za den i se sestupem. Nejdelsi trasy jsou ty prechody sever - jih (Javorina - Sedielko - Lomnica) a Jahnaci stit z Lomnice a zase zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 22:54

Koukal jsem, že z VT je to na Rysy 20km, což za den tam a zpět asi půjde špatně. Ne?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2015 23:00

Ne :) Muj zaznam z roku 2003 rika, ze jsem byl ze Strbskeho plesa na vrcholu za 3:05 cisteho casu (tj. nepocitam pauzy) a celkove to trvalo 5:22 se sestupem na Popradske pleso (k elektricce). Vzdalenost nevim, to jsem jeste nemel GPS, ale 20 km na vrchol se mi nejak nezda. Hodne nezda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Slovensko