Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » sob bře 7, 2015 20:07

btw (aniž bych chtěl být jakkoli vůči komukoli ošklivý): kolik % lidí neska jezdí to ta3 vlkem? jedno, dvě? promile?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » sob bře 7, 2015 20:11

Vlaky primo s Tatrama nijak nesouvisely, tam slo o sluzby jako takove.

Jinak bych tipnul, ze to bude tak o dva rady vic. Do Popradu je dobre spojeni jak smerem z Prahy, tak z Bratislavy. Nesud podle sebe ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » sob bře 7, 2015 20:16

V posledním dekádě sem jel do ta3 vlkem jednou (asi 3 roky zpět, dyž sem měl zrovna všechna svoje auta v servisu), jakýmsi rýchlikem z Blavy (nastupoval sem v Dilině) a z přeplněného vlku (byl pátek, létní prázdniny) sme v Popradě vystoupili TŘI s batohama..... tak nějak Ti moc nevěřím s těma dvěma řádama...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » sob bře 7, 2015 20:19

Dodatek k předchozímu: zatímco kdydkoli jedu autem, tak na odbočce ze slovenské D1 v Popradu - II/534 směr "Vysoké Tatry" je docela silný provoz třeba i o půlnoci...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » sob bře 7, 2015 20:20

Ja to jen tipuju, ale z jednoho pozorovani nemuzes delat zavery. Na dovolenou s ubytovanim se normalne jezdi v sobotu, ne v patek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » sob bře 7, 2015 20:23

by mě zajímalo esli k temu sou nějaké relevantní stitastiky...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » sob bře 7, 2015 20:25

To mne taky. Nejezdil jeden cas z Prahy do Popradu autovlak?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pepino89 » ned bře 8, 2015 10:15

Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod apuka » ned bře 8, 2015 16:24

pavproch píše:Dodatek k předchozímu: zatímco kdydkoli jedu autem, tak na odbočce ze slovenské D1 v Popradu - II/534 směr "Vysoké Tatry" je docela silný provoz třeba i o půlnoci...
A nebude to spise aquaparky a jinymi "atrakcemi" a vyletnama+ nakupovani v udoli?
Jinak ve Strbe i v Popradu vystupuje z rychliku Blava - Kosice docela dost lidi, hlavne v lete a zime. I v patek. Alespon vzdy, kdyz jsem je ja tak zaplnili znacnou cast zubacky, resp. TEZky. Nevim jak to je s IC-ckama (ty jsou precejenom drazsi a slouzi vice na dalkovy presun), to jsem jel jenom ted po Vanocich a tehdy v Popradu nas prestupovalo na TEZku docela dost.
Jo miku, mel by ses povozit vlakem ponekud vice po ceskych a moravskych zemich abys videl, jaky je prumerny stav chovani pruvodcich. Napr. jeste pred cca 4-mi lety jsem obcas jezdil (nejenom) z odpoledni vlakem hodinu a pul z Frenstatu do Ostravy a snad v 10% pripadech se pruvodci pozdravil, dalsich 10% snad rekl Pristoupili? a zbytek ani nezamumlal, jenom vzal jizdenku, orazitkoval (nebo ani to ne) - a to ne jenom v poslednim vlaku, to by clovek chapal. A co vsechno vypravel kolega, ktery jezdil dennodenne do Tesina, tak to je jeste o necem jinem. A na tech linkach se ve spickach neco malo zmeilo, ale mimo zustalo vse pri starem. Az zase pujdu, tak poreferuji. Tim nechci rict, ze u nas je to horsi nez na SLovensku - je to +- stejne, vsude se najdou ruzni lidi, vsude se snazi zlepsovat i v teto oblasti a dari se jim uplne stejne stridave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pepino89 » ned bře 8, 2015 16:43

Do VT se dá jet vlakem v lehátkovém voze... Já jel takhle přes noc (asi v půl deváté z Plzně, přistupovalo se ještě v Praze a asi v Ostravě) a super. Ráno jsme se vzbudili a vystoupili na Štrbě... Po pravdě jsme tak jeli jen kvůli režijkám :lol:
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » ned bře 8, 2015 17:24

O Velikonocích, tj. prvni vikend v dubnu, to asi jestw nebude úplně k tomu ve VT. Bude jeste dost sněhu, ze?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » ned bře 8, 2015 17:34

jj, to bude vrcholit skialpová sezona... asi tam taky budu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » ned bře 8, 2015 18:00

To Axi: hlavně je do 15.6. sezonní úzávěra :evil:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » ned bře 8, 2015 21:21

Aha, to jako na celou zimu uzavřou pro pěší cely hory? :D why not...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod progym » pon bře 9, 2015 7:34

No bohužel, je to jedna ze specialit TA3 :(
Od 1.11. do 15.6. platí sezonní úzávěra.
Dostaneš se na Terynu, Zbojdu, na popradské, k Jamnickému plesu, magistála......mrkni na Tanap.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod axi12 » pon bře 9, 2015 8:18

Dobdrý, dík. Tak pojedem jinam. Do VT možná tedy někdy v září :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod fps » pon bře 9, 2015 10:49

pepino89 píše:Do VT se dá jet vlakem v lehátkovém voze... Já jel takhle přes noc

já jezdím na Slovensko jedině přes noc na lůžku, vyjedu v noci, a ráno jsem v Tatrách vyspalí a odpočinutý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 20:47

apuka píše:Jo miku, mel by ses povozit vlakem ponekud vice po ceskych a moravskych zemich abys videl, jaky je prumerny stav chovani pruvodcich.

:D jezdim vlakem skoro kazdy vikend a pomalu by se mi vyplatila IN50. Po Cechach, na Morave min a pres Ostravsko jen nekdy projedu v IC/EC, mozna je to tam jinak, ani bych se nedivil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Tatry pro začátečníky

Příspěvekod malinovka » pát črc 31, 2015 11:07

Můžete mi někdo prosím doporučit kam se vydat, pokud jsem začátečník? Cokoliv-Fatra, Nízké/Vysoké Tatry, Roháče, Pieniny.... Jako dítě jsem se nachodila po horách dost, ale to už je dávno...Teď bych se ráda po letech vydala na Slovensko a pomalu začala s turistikou. Nejde mi však jen o asfaltky a "túry" typu: vyjedu autem, zajdu si na vyhlídku a zpět. Na druhou stranu si netroufám na nějaké dlouhé přechody a řetězy, z toho mám respekt i strach. Jaká místa byste mi doporučili?
malinovka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 31, 2015 10:36

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod pavproch » pát črc 31, 2015 11:25

jak dyby tu teho bylo napsáno málo... sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod daweking » stř srp 5, 2015 13:24

Ahoj.

Chtěl bych všem poděkovat za rady a tipy.

Dovolenou jsme si užili a vrátili se zdraví. Počasí nám přálo skoro celou celých 12 dní. Horské túry jsme prolínali koupákama, zoo, hrady apod. Byly zrovna největší pařáky, takže hned při první túře jsem byl rudej jak rak, samozřejmě jsem zapomněl koupit opalovák.
Na profláknuté vrcholky jsme bohužel nevyšlápli, ale i tak to byl úspěch na první návštěvu VT. Určitě se tam chci vrátit a zvládat čím dál tím víc.Pokud by byl zájem, hodím sem i link na fotky.

Ubytovaní jsme byli v privátu ve Staré Lesné za 10 EUR/osoba/noc.


Pokud bude někdo v podobné situaci jako já hledat předem info, tak to trochu sesumíruju.

Ubytování kolem 10 EUR na noc není problém sehnat. Hledejte hlavně priváty, pokud možno v níž položených vesnicích. Nahoře např v roztáhlým městečku Vysoké Tatry to možná bude dražší. Vypadá to tam víc nóbl, všechno pro turisty, hodně hotelů a penzionů.

Parkovné je většinou 4-6 EUR na celý den. Pokud je to někde třeba za 10 EUR (na konci Štrbského plesa), tak to nechte jinde. 10 EUR už je fakt zlodějina.
Někde se dá parkovat i zadarmo, např. Tatranská Polianka. Viděl jsem i parkovat auta na silnici v odstavném pruhu, protože placené parkoviště bylo už plné (P Biela voda, mezi Tatranské Matliare a Kežmarské Žlaby). Předpokládám že na té silnici stáli zadarmo.

Jízdenky ve vlaku se musí kupovat v automatech na zastávkách, nebo v čekárně klasicky, pokud tam někdo je. Případně některé městké úřady možná prodávají jízdenky. Řidič ve vlaku prodává jen celodenní za 4 EUR, což se ne vždy vyplatí.
Nabízejí i SMS jízdenky, ale nezkoušel jsem to. Četl jsem něco o tom, že by mohl být problém při roamingu, tak jsem to neriskoval.
btw: Vlak jezdí pomalejc než pomalu
Kód: Vybrat vše
http://imhd.zoznam.sk/tatry/doc/sk/10011/Tarifa-TEZ.html


Co mě zklamalo:
Termální koupaliště Vrbov. Lidí jak sra***, špatný parkování, tobogán nefunkční, ceny jídla a pití s vysokohorskou přirážkou. Úplně obyčejnej bazén s kalnou vodou a to vše za 7.5 EUR (levnější verze).
To koupák ve Spišské nové vsi byl v pohodě a na nic si tam nehráli. Ceny jídla a pití normální. Vstup za 3.5 EUR. I když, oproti českým koupákům který stojí mimo Brno kolem 50kč/den je to pořád dost.
Dobšínská ladová jaskyňa. Snad jen můj subjektivní názor, ale moc mě to nenadchlo. Asi to bude tím, že jsem předminulé léto byl v Rakousku v Eisriesenwelt. Parkovné si teda mohli odpustit, když je jasný, že budeme ještě platit vstup do jeskyně. V Tatrách bych to ještě pochopil, protože tam můžete jít na pěší túru a jinak neutratit ani cent.

K túrám samotným. Podle mě jsme chodili v pohodě zvládatelné túry. Časově vycházely zhruba podle značek, holt asi nejsme tolik natrénovaní. Samozřejmě se zapotíte, o tom není pochyb. Většinou je to ze začátku lesem, potom se postupně přidávají užší cestičky plné kamení a potom už jen šutry a šutry. Říkají tomu turistický chodník, ale je to spíš taková dobře udusaná kamenatá stezka pro kamzíky :lol: Mě osobně mnohem víc trápí cesta dolů než nahoru. Nahoru se sice víc zadýchám, ale bolí max svaly. Dolů to jde samo, ale mě bolí kolena a to je horší.
Dobré je vyrazit max do 10 ráno na trasu, ať nemusíte stresovat a spěchat. Když se vrátíte dřív, tak aspoň můžete dát večer v klídku pivko. S sebou náhradní tričko a větruodolnou, nepromokavou bundu.

Následující túry jsme šli. Byly "nenáročné" a skoro bez řetězů.
Tatranská Lesná -> Vodopády studeného potoka -> Rainerova chata -> Zbojická chata -> stejnou cestou zpět
Bielá voda -> Zelené pleso -> Velká Svišťovka -> Skalnaté pleso -> Biela voda
Zastávka Popradské pleso (vlak) -> Symbolický cintorín -> Popradské pleso -> Hyncova plesa -> stejnou cestou zpět (puvodní plán byl jeste vyšlápnout na Koprovský štít)
Štrbské pleso -> Vodopád skok -> stejnou cestou zpet (puvodní plán byl obejít to přes Capie a Wahlenbergova plesa)
Tatranská polianka -> Sliezsky dom -> Batizovské pleso -> Vyšné Hágy

Dál bych doporučil Spišský hrad a koupák ve Spiššské nové vsi.


Toť vše. Ještě jednou dík za rady!
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mike » stř srp 5, 2015 15:30

:smt023 diky za podrobny popis, urcite se bude nekomu v podobne situaci hodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Léto ve Vysokých Tatrách - rady a tipy

Příspěvekod mitau » pon srp 14, 2017 10:18

Nemá někdo tip na konkrétní levné ubytování ve Vysokých Tatrách, kde by mohli mít volno i teď v sezóně na poslední chvíli? Žádné požadavky na luxus, klidně i kemp.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Předchozí

Zpět na Slovensko

cron