Nízké Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nízké Tatry

Příspěvekod vanGogh » ned úno 13, 2005 18:57

V létě se chystám s partou na přechod Nízkých Tater, ....přihrajte nějaké info, zkušenosti, postřehy ...předem DÍKY :wink:
Uživatelský avatar
vanGogh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned úno 13, 2005 18:47

Příspěvekod Světluška » stř úno 16, 2005 19:20

zkus se mrknout na http://adwantage.sk/nizke-tatry/ - maj tam hafo informací k hřebenovce.
Jinak nějaký praktický informace od lidí, co tam byli by se hodili!Taky se tam chystám(jestli přežiju Ukrajinu :roll: )
Světluška
 

Příspěvekod vanGogh » stř úno 16, 2005 20:48

Světluška píše:zkus se mrknout na http://adwantage.sk/nizke-tatry/ - maj tam hafo informací k hřebenovce.
Jinak nějaký praktický informace od lidí, co tam byli by se hodili!Taky se tam chystám(jestli přežiju Ukrajinu :roll: )


ok...diky za odkaz...mrknu na to...užij si Ukrajinu :wink:
Uživatelský avatar
vanGogh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned úno 13, 2005 18:47

webboudy

Příspěvekod Joska » stř úno 16, 2005 22:27

ZDar

mrkni na http://jaja.kn.vutbr.cz/~apl2/boudy/
mohlo by se to hodit
Joska
 

Re: webboudy

Příspěvekod vanGogh » čtv úno 17, 2005 8:13

Joska píše:ZDar

mrkni na http://jaja.kn.vutbr.cz/~apl2/boudy/
mohlo by se to hodit


bude se hodit dik :wink:
Uživatelský avatar
vanGogh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned úno 13, 2005 18:47

Příspěvekod Petras » ned srp 17, 2008 23:56

V září se chystám na hřeben NT s tím že půjdeme z Donoval,přijedem tam až večer tak tam chcem přespat,problém je že jsem nenašel nějaké rozumné ubytko.Buď je to moc drahé (dám max 300,-),nebo ne na jednu noc.Šel bych třeba do kempu který je na mapě ale funguje vůbec?
Bych to řešil jako vždy až na místě,ale přijedem nejdříve kolem 20hod. a schánějte pak něco. :((
Tak poraďte kam složit 3-4 znavené hlávky. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Ubytování Donovaly

Příspěvekod michal.cieslar » pon srp 18, 2008 6:52

Ahoj! Přechod Nízkých Tater jsme šli loni z Telgartu do Donoval, v Donovalech jsme si žádného kempu nevšiml, je pravda, že jsme ho taky nehledali. Podle mě by se dalo přespat kousek za vesnicí, už po značce nahoru, jsou tam louky a rovné místo určitě najdete. Ale chápu, že se bude dříve stmívat, tak by bylo lepší mít to sichr.
......... tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa ........... ČEST ČEZ :o)
michal.cieslar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 22, 2008 7:16
Bydliště: Bohumín

Příspěvekod Sidewinder » pon srp 18, 2008 7:13

NT jsme sli take od Donoval a nejlepsi prespani je podle mne v Hiadelskom sedle .. je to od Donoval kousek .. snad i v noci tam dojdete a pod stanem se tam da krasne prespat. Kousek je tam i pramen vody k umyti atd..

Jestli mate GPS, muzu dodat i zaznamenanou trasu. Jestli ne .. muzu dodat i GPS :lol:
Sidewinder
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned úno 11, 2007 7:59

Příspěvekod Bedrich » pon srp 18, 2008 7:18

Jo jeste je salas pod keckou po ceste, ale pred mesicem, sem se dival dovnitr a bylo to i relativne cisty, imperial to neni, ale jakz takz by se tam spat dalo.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Majcolo » pon srp 18, 2008 7:47

Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Příspěvekod Ryba » pon srp 18, 2008 8:36

No z Donoval do Hiadelského potmě, to je docela šílenost. Ten závěrečný sestup z Kozího chrbátu (kór pokud to tam je mokrý) by byl asi rychlejší, než by se vám líbilo :twisted:

Pleskl bych to do křa hned za Donovalama a vyrazil až ráno.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » úte srp 19, 2008 0:33

Dík všem,teda skoro všem (@Sidewinder-co jsme ti udělali že nás chceš v 9 večer hnát do Hiadelského sedla :roll: jinak dík za nabídku GPS)
@Majcolo-adwantage znám bohužel o ubytování v Donovalech tam toho moc nepíšou :((

Scháním spíše vaše osobní tipy,pokud nebudou buď si připlatím a budu mít teplé jídlo a postel (což bych před 12hodinovou štrekou uvítal), nebo hupnu někam do lesa.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Sidewinder » úte srp 19, 2008 8:54

:lol: nee proboha nic .. :D

Ja jen ze pokud si dobre pamatuji, prijeli jsme do Donoval nekdy mezi sestou a sedmou a pred setmenim jsme v Hiadelskom sedle byli .. a to jsme rozhodne nesli zadnym fofrem. Sestup pokud si dobre vzpominam obsahoval jednu jedinou horsi pasaz v lese, ale ta nebyla nikterak dlouha, odhaduji 100-200m?

Je pravda, ze uz si to mohu spatne pamatovat, jelikoz to nebylo zadne drama .. to druhy den vystup na Prasivou, to si pamatuji dobre :)

At uz si pospisite a stihnete prvni den Hiadelske, nebo prespite v Donovalech a druhy den si to date az pod Durkovou, tak preji pekne pocasi a zazitky!

p.s.: Pri schazeni pod Durkovou se nedejte zlakat vyslapanou cestickou primo k chate mimo tur. znacku .. chatar to nerad vidi - a i bez toho je prijemnej jak osina v pr...
Sidewinder
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned úno 11, 2007 7:59

Příspěvekod stanax » úte srp 19, 2008 10:02

Já to šel loni jako třídenní variantu takhle: Z Čertovice k chatě gem. Štefánika, tam jsme přespali. Další den přes Ďumbier, Chopok. Spali jsme na chatě pod Chabencom(velice levné, tuším za 80 SK) Další den sestup do Korytnice.
Dvoudenní variantu jsem šel podobně akorád sem vycházel z Jasné, přes Chopok.
Uživatelský avatar
stanax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 20, 2007 13:56
Bydliště: Paskov, Ostrava

Příspěvekod Petras » úte srp 19, 2008 23:13

stanax píše:Já to šel loni jako třídenní variantu takhle: Z Čertovice k chatě gem. Štefánika, tam jsme přespali.
Další den přes Ďumbier, Chopok. Spali jsme na chatě pod Chabencom. Další den sestup do Korytnice.

Jo takto jsem to původně také zamýšlel,jenže rozumný spoj na Čartovicu prostě "neexistuje" :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod stanax » úte srp 19, 2008 23:15

Nějaký spoj tam existuje, loni jsem se tam nějak dopoledne dostal. Ono stačí na to vyjít k té chatě pár hodin.
Uživatelský avatar
stanax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 20, 2007 13:56
Bydliště: Paskov, Ostrava

Příspěvekod Petras » úte srp 19, 2008 23:20

stanax píše:Nějaký spoj tam existuje, loni jsem se tam nějak dopoledne dostal. Ono stačí na to vyjít k té chatě pár hodin.

Věř že ne,do L.Mikuláše to je v pohodě ,ale na Čartovicu bych dojel až pozdě večer.
Nechci přijít na chatu po 23hod. :(
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » stř srp 20, 2008 1:14

Petras píše:Věř že ne,do L.Mikuláše to je v pohodě ,ale na Čartovicu bych dojel až pozdě večer.
Nechci přijít na chatu po 23hod. :(


Mhm... A preco prave do LM? Preco nejdes do Strby rychlikom co vyraza 4:27 z Ostravy a potom 8:47 priamy spoj na Certovicu? Priamo na mieste by si bol 9:30, co je celkom slusne. :wink:

Len tak skusmo som to hodil do www.cp.sk a je to tato varianta. Neviem, ci su linky permanentne, alebo nie, ale sak nahadzat si to tam mozes aj sam. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Petras » čtv srp 21, 2008 1:07

Rujir píše:Mhm... A preco prave do LM? Preco nejdes do Strby rychlikom co vyraza 4:27 z Ostravy a potom 8:47 priamy spoj na Certovicu? Priamo na mieste by si bol 9:30, co je celkom slusne. :wink:

Dík za snahu :smt023 ale jedem 10.9.až po 13hod z Přerova.
Copak vlaků tam jede spousta ,jen ten bus na Čartovicu od LM to je hrůza :roll: ,od BB to je v pohodě. :(
Jedem hned po šichtě,jeden den navrch na "aklimatošku" se hodí :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod conny » čtv srp 21, 2008 9:35

Petras píše:Dík za snahu :smt023 ale jedem 10.9.až po 13hod z Přerova.
Copak vlaků tam jede spousta ,jen ten bus na Čartovicu od LM to je hrůza :roll: ,od BB to je v pohodě. :(
Jedem hned po šichtě,jeden den navrch na "aklimatošku" se hodí :wink:


byvaly partak mi raz vykladal ako ich na chate cakali do jednej v noci. takze z toho by som si hlavu nerobila. inak je tento smer asi lepsi, pretoze z Donovalov na Durkovu je to pekna darda, hlavne v lete a kvoli vode je takmer neprekonatelny problem zabivakovat niekde po ceste.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Petras » čtv srp 21, 2008 23:31

conny píše:a/... ich na chate cakali do jednej v noci...
b/...inak je tento smer asi lepsi, pretoze z Donovalov na Durkovu je to pekna darda...

a/:shock: na které ?
b/ z Ďurkové do Donoval je to alespoň pro moje kolena darda daleko větší :?

Tak jsme pokecali a teď vybalte to ubytko v Donovalech nebo Korytnici :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » čtv srp 21, 2008 23:37

Na sto percent ich cakali na Stefanicke. Na Durkovej sa necaka a Kamienka je v strede. Ubytka je na Donovaloch pozehnane, akurat ze asi dost drahe. Ideal je docupitat do Hiadelskeho sedla a tam prespat.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Petras » pát srp 22, 2008 0:00

Rujir píše:...Ideal je docupitat do Hiadelskeho sedla a tam prespat...

O tom jsem také uvažoval.
Myslíš že to za 1:30 dáme,ať jsme tam ještě trochu za světla.
Já osobně bych to řešil nějakým bivakem,jenže nejdu sám a to znamená tahat stan a to se mi moc nechce. :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » pát srp 22, 2008 1:51

Petras píše:O tom jsem také uvažoval.
Myslíš že to za 1:30 dáme,ať jsme tam ještě trochu za světla.
Já osobně bych to řešil nějakým bivakem,jenže nejdu sám a to znamená tahat stan a to se mi moc nechce. :((


Ci to date za 1:30 to fakt netusim, ale podla mna by ste mohli. Aj ked ono sa to nezda, ale do Donovalov je to este celkom streka. Kazdopadne podla tejto diskusie sa zda, ze v Hiadelskom sedle bol postaveny novy pristresok a zda sa, ze je aj dost velky, takze stany by nebolo treba. Ale to mam len z tej diskusie, ako je to v skutocnosti, to netusim. Ja ked potrebujem stan len na jednu noc z troch, tak ho proste neberiem.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod chlmcan » úte bře 3, 2009 17:17

Ahojte,
neviete priblizne dokedy sa udrzi na hrebenovke sneh? Mam zaciatkom maja(kveten) par dni volna tak sa chystam na slovensku na hory. plan su nizke tatry + slovensky raj.

Otazka je ako budu nizke tatry zaciatkom maja priechodne, ci tam este stale neni vela snehu alebo sa to da v pohode prejst aj bez sneznic a relativne zbytocneho rizika z lavin... dikes za rady :)
chlmcan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 4, 2008 18:25
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvekod Gav » úte bře 3, 2009 17:23

Rujir píše:
Petras píše:O tom jsem také uvažoval.
Myslíš že to za 1:30 dáme,ať jsme tam ještě trochu za světla.
Já osobně bych to řešil nějakým bivakem,jenže nejdu sám a to znamená tahat stan a to se mi moc nechce. :((


Ci to date za 1:30 to fakt netusim, ale podla mna by ste mohli. Aj ked ono sa to nezda, ale do Donovalov je to este celkom streka. Kazdopadne podla tejto diskusie sa zda, ze v Hiadelskom sedle bol postaveny novy pristresok a zda sa, ze je aj dost velky, takze stany by nebolo treba. Ale to mam len z tej diskusie, ako je to v skutocnosti, to netusim. Ja ked potrebujem stan len na jednu noc z troch, tak ho proste neberiem.

Ten pristresek tam vskutku je; odhadem tak pro 8 lidi, mozna i vic; je to dvoupodlazak, uprostred ohniste, spi se jak nahore nad ohnistem, tak i kolem ohniste
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod Petras » čtv zář 24, 2009 11:42

Tak hlásím návrat P.S.K. z Nízkých Tater.
Trasa byla:
1.den Donovaly-Hiadeľské sedlo 2h
Kde jsme poseděli a pak spali v luxusním přístřešku se skupinkou příjemných poláků a jejich pesanem.
Přístřešek je tak zruba pro 8-10 lidí v horním patře a 5 dole na lavicích.
V sedle kromě nás ještě stanovali 2 maďaři a 2 češi.

2.den Hiadeľské sedlo-Útulňa pod Chabencom 6h
Na "Ďurkovej" jsme poseděli s obávaným chatárom Jurajom s kterým jsme si asi tak padli do noty,že se rozhodl nám svěřit chatu a odjel na noc dolů ,aby mohl ráno něco zařídit a při odjezdu se s náma loučil jak s rodnýmy bratry.
Nechápaly jsme nikdo to co o něm bylo několikrát napsáno,jeho názory a glosy absolutně nekorespondovaly s chybně šířenou představou o jeho osobě.Ďakujeme Juraj. :prayer:
Ono asi platí ,že "jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá" ,ale možná jsme jen měli štěstí na super náladu.
V útulně jsme byly ještě s jedním výborným starším slovákem (Peter vďaka za pokec) jedním polákem a k večeru došli ještě 2 maďaři,prostě povedená partička. :partyman:

3.den Útulňa pod Chabencom - Kamienka - Chata M.R.Štefánika 7h
Konečně jsme na hřebeni potkali pár lidí,na Kamience dali výborný oběd,hrozný Šaryš a došli za neskutečně krásného počasí na Štefáničku,kde jsme strávili výborný mezinárodní (češi,slovák Marek,polák,amík) večer,zvlášť s Marekom byla kopa srandy,doufám že jsme se neviděly naposledy. :drinkers: :finga:
Jinak na chatě bylo všehovšudy 10 lidí a za 12eur hlavně teplá sprcha i snídaně.

4.den Chata M.R.Štefánika-ATC Bystrina-Pavčina Lehota
Na 4tý den byla zvolena sestupová "odpočinková tůrka" (kluci promiňte :mrgreen: ),do ATC Bystrina kde jsme plánovaly i přespat ve stanu.
Jaké bylo však naše překvapení když jsme zjistily ,že celoroční kemp není až tak celoroční,tedy postavit stan by nás za cca 17 eur :roll: nechali ,jen sprcha kterou jsme před cestou domů vlakem opravdu potřebovali,je přístupná na 500 metrů vzdáleném hotelu a ještě až po skončení provozu sauny ,což jak jsme pak oklikou zjistily bylo po 23hodině. :axe:
Rozhodli jsme se tedy skočit to probrat na pivko :smt023 do místní hospody v Pavčině Lehotě,kde se nás jeden místní ujal a za smluvních 10e na osobu ubytoval.
Panímáma byla tak naštvaná že nás manžel docela osolil,že nám ráno připravila super vydatnou snídani a neustále se omlouvala že příště to máme za polovic. :D

5.den Pavčina Lehota-Liptovský Mikuláš-Přerov
Pešo,pivo,Bus,pivo,vlak,pivo v BC

Závěr : všude super lidi,slováci jsou a budou vždy bratři,maďaři pijou víc než poláci,moraváci pijou víc než maďaři a kdyby mi někdo řekl že na konci září půjdu 4 dny v NT po hřebenu jen v tričku a kraťasách,tak bych mu určitě nevěřil.
Dávám tomuhle výletu * * * * *
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Yopo » úte kvě 3, 2011 20:58

Ulutna Durkova pod Chabencom.
vK


asi to sem nepatrí lebo nikto neumrel, ale je to tragédia
týka sa to útulne Ďurková pod Chabencom v Nízkych Tatrách

http://www.topky.sk/cl/10/1273932/Recid ... -do-brucha
http://krimi.cas.sk/clanok/197171/opity ... -ludi.html

diskusia na HIKING.SK
http://hiking.sk/hk/fo/173/utulna_durko ... encom.html
Naposledy upravil vonkreuz dne úte kvě 3, 2011 21:23, celkově upraveno 2
Důvod: Přesunuto po dohodě s Yopem.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod kakos » úte kvě 3, 2011 21:15

hm rekl bych do 3,14ce, co uz na hory chodi za kokoty :(( , s politovanim musim oznamit, ze sem podobne ozrateho kokota, stretol na kamience, akorat nebyl tak agresivni, proboha proc to chodi na hory :evil:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod qwak » stř kvě 4, 2011 6:13

Tak to je fakt peklo :shock:
Spal jsem na Ďurkové 3x a můj pocit je, že chatár Ďuro je porádné samorost, ale šlo to... má tam svoje podmínky a ty když mu někdo poruší, tak vyvádí...
Ale po trošku podrobnější přečtení diskuse na hikingu... to teda poklesl porádně... rozmýšlel bych se pořádně zda tam ještě jít...
A to se mi ta chata líbila...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Další

Zpět na Slovensko