Belianské Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prošel jsem si Belianky

Ano
8
44%
Ne
10
56%
 
Celkem hlasů : 18

Belianské Tatry

Příspěvekod pripluv » čtv čer 29, 2006 19:58

Kdo co o nich víte, krom toho, že je před nedávnem otevřeli? Odkud kam se chodí, kolik to zabere, kde se spí? He? *
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod algar » čtv čer 29, 2006 20:01

Vímakorát to, že Belianské Tatry jsou jedním z mála slovenských míst, které mě neskutečně lákají k návštěve. :)
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pavproch » čtv čer 29, 2006 20:02

Esli se dobře pamatuju, tak je NEOTEVŘELI, ale uvažujou o tom.....
UPDATE: http://www.tatry.cz/servis/aktualne/zdiarska_vidla.php
Naposledy upravil pavproch dne čtv čer 29, 2006 20:04, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » čtv čer 29, 2006 20:02

algar píše:Vímakorát to, že Belianské Tatry jsou jedním z mála slovenských míst, které mě neskutečně lákají k návštěve. :)

No právě :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » čtv čer 29, 2006 20:03

pavproch píše:Esli se dobře pamatuju, tak je NEOTEVŘELI, ale uvažujou o tom.....

Si myslím, že je už OTEVŘELI :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » čtv čer 29, 2006 20:06


Ha :shock: ! Potvory :evil: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod svacko » čtv čer 29, 2006 20:17

do diskusie o otvoreni ci neotvoreni neprispejem,lebo viem len,ze minule leto to bolo este zatvorene,ale rozhodne mam super skvele sksuenosti s ubytovanim na private anna macakova
mila prijemna teta,pekne prostredie,vyhlad priamo na kopecky,super lacne (160sk/noc),a vsade je to blizko ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Rujir » čtv čer 29, 2006 22:10

Zle spravy - naozaj sa uvazuje o otvoreni Belianok, ale na ich realne otvorenie si este pockame. Tento rok by som s tym rozhodne neratal a ako poznam TANAP, Vlk a ostatnych exotov, tak sa toho mozno nedozijeme vobec... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » pát čer 30, 2006 8:39

svacko píše:do diskusie o otvoreni ci neotvoreni neprispejem,lebo viem len,ze minule leto to bolo este zatvorene,ale rozhodne mam super skvele sksuenosti s ubytovanim na private anna macakova
mila prijemna teta,pekne prostredie,vyhlad priamo na kopecky,super lacne (160sk/noc),a vsade je to blizko ;)
s.


Taky jeden tip na príma ubytování (3 dvoulůžkový pokoje v RD se samostatným vchodem, kuchyň, terasa, Wecka+sprcha) - přesně na opačné straně Tatier - vo Štrbe: PaedDr. Pavel Chalúpka, Štefánikova 538/11, Štrba, +421 52 7781 349 alebo +421 903 848 695 paeddr.pavelchalupka@zoznam.sk

Spal jsem tam minulý týden za 250,- SKK/osoba/noc
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Vilík » pát čer 30, 2006 9:51

Idealni vychodisko je Zdiar. Tvrdi to tatka a vzhledem k tomu, ze mladi stravil v Poprade...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod tesil » pát čer 30, 2006 10:00

Přípluv píše:Kdo co o nich víte, krom toho, že je před nedávnem otevřeli? Odkud kam se chodí, kolik to zabere, kde se spí? He? *

krom toho, že je (zatím) neotevřeli :( , je o přechodu BT článek tady: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=4107 (ale asi jste to už četli 8) )
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod sedlo » pát čer 30, 2006 14:44

Monkova dolina v Beliankách je otevřena už minimálně 5 let a je většinou zpoplatněna 40 Sk v boudě při vstupu.Šel jsem to za Ždiaru na Široké sedlo a potom přes Kopské sedlo až k Brnčálce.Ubytování je dobré na chatě Plesnivec,150 Sk ve spacáku.Cestou se dají potkat stáda kamzíků a často je vidět orel skalní :lol: :wink: Je to nádherná divočina,doporučuji :)
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod Petras » pát čer 30, 2006 19:42

sedlo píše:Monkova dolina v Beliankách je otevřena už minimálně 5 let a je většinou zpoplatněna 40 Sk v boudě při vstupu.Šel jsem to za Ždiaru na Široké sedlo a potom přes Kopské sedlo až k Brnčálce.Ubytování je dobré na chatě Plesnivec,150 Sk ve spacáku.Cestou se dají potkat stáda kamzíků a často je vidět orel skalní :lol: :wink: Je to nádherná divočina,doporučuji :)

Taky jsem to prošel tímto směrem protože,nepletu li se jedná se o jednosměrnou,placenou naučnou stezku. Jinak chata Plesnivec je v pohodě (nejlepší polévky na slovensku) a od Bielanské jeskyně je to tak 1,5 hod.To jsou jediná přístupná místa v Bielankách a myslím že dlouho budou, už jenom pro své geologické složení.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod brhel » sob črc 1, 2006 11:25

Pred 10 ? lety uz byla otevrena jedna cesta. Bylo to nekde z vesnice u polskej hranice hrebenovka na Zdiar. A videli jsme tam terenkozy (jako kamziky)
(myslim, ze je to ta vesnice, z kterej vede i cesta nahoru udolim do sedla nad Teryho? chatou... vesnice na silnice ze Zdiaru k polskej hranici)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod tesil » sob črc 1, 2006 11:29

brhel píše:Pred 10 ? lety uz byla otevrena jedna cesta. Bylo to nekde z vesnice u polskej hranice hrebenovka na Zdiar. A videli jsme tam terenkozy (jako kamziky)
(myslim, ze je to ta vesnice, z kterej vede i cesta nahoru udolim do sedla nad Teryho? chatou... vesnice na silnice ze Zdiaru k polskej hranici)

tatranská javorina :ú
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Petras » ned črc 2, 2006 6:16

tesil píše:
brhel píše:Pred 10 ? lety uz byla otevrena jedna cesta. Bylo to nekde z vesnice u polskej hranice hrebenovka na Zdiar. A videli jsme tam terenkozy (jako kamziky)
(myslim, ze je to ta vesnice, z kterej vede i cesta nahoru udolim do sedla nad Teryho? chatou... vesnice na silnice ze Zdiaru k polskej hranici)

tatranská javorina :ú

No nevím ale to nejsou Bielanské Tatry. :((
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod tesil » ned črc 2, 2006 8:39

Petras píše:
tesil píše:
brhel píše:Pred 10 ? lety uz byla otevrena jedna cesta. Bylo to nekde z vesnice u polskej hranice hrebenovka na Zdiar. A videli jsme tam terenkozy (jako kamziky)
(myslim, ze je to ta vesnice, z kterej vede i cesta nahoru udolim do sedla nad Teryho? chatou... vesnice na silnice ze Zdiaru k polskej hranici)

tatranská javorina :ú

No nevím ale to nejsou Bielanské Tatry. :((

[-X já jenom tvrdím, že vesnice, kterou popisuje brhel je tatranská javorina. z ní vede cesta k rozcestí pod muráněm, odkud se jde "do sedla nad Teryho? chatou" - na sedielko - což belianky nejsou. druhá cesta vede přes zadné meďodoly do kopského sedla a to už je úbočím belianek. jinak, kudy šel brhel hřebenem nevím, třeba nám to napíše :ú
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod sedlo » pon črc 10, 2006 13:50

tesil píše:
Petras píše:
tesil píše:
brhel píše:Pred 10 ? lety uz byla otevrena jedna cesta. Bylo to nekde z vesnice u polskej hranice hrebenovka na Zdiar. A videli jsme tam terenkozy (jako kamziky)
(myslim, ze je to ta vesnice, z kterej vede i cesta nahoru udolim do sedla nad Teryho? chatou... vesnice na silnice ze Zdiaru k polskej hranici)

tatranská javorina :ú

No nevím ale to nejsou Bielanské Tatry. :((

[-X já jenom tvrdím, že vesnice, kterou popisuje brhel je tatranská javorina. z ní vede cesta k rozcestí pod muráněm, odkud se jde "do sedla nad Teryho? chatou" - na sedielko - což belianky nejsou. druhá cesta vede přes zadné meďodoly do kopského sedla a to už je úbočím belianek. jinak, kudy šel brhel hřebenem nevím, třeba nám to napíše :ú

Je to tak,cesta vede z Tatranské Javoriny Javorovou dolinou kolem horolezeckého tábora pod Muráňom na Sedielko a nebo na Mědodoly přes Belianky na Kopské sedlo.Je to asi nejméně navštěvovaná dolina společně s Bielovodskou,která začíná v Lysé Polaně a s končí na Polskom hrebeni.Obě doliny jsou podle mne nejkrásnější v Tatrách :)
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod pavproch » úte črc 25, 2006 13:29

tesil píše:
brhel píše:Pred 10 ? lety uz byla otevrena jedna cesta. Bylo to nekde z vesnice u polskej hranice hrebenovka na Zdiar. A videli jsme tam terenkozy (jako kamziky)
(myslim, ze je to ta vesnice, z kterej vede i cesta nahoru udolim do sedla nad Teryho? chatou... vesnice na silnice ze Zdiaru k polskej hranici)

tatranská javorina :ú


Přátelé, nevíte někdo o nejakém LACNÉM pensionu/privatu PRIAM V TATRANSKEJ JAVORINE?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod sedlo » úte črc 25, 2006 16:25

pavproch píše:
tesil píše:
brhel píše:Pred 10 ? lety uz byla otevrena jedna cesta. Bylo to nekde z vesnice u polskej hranice hrebenovka na Zdiar. A videli jsme tam terenkozy (jako kamziky)
(myslim, ze je to ta vesnice, z kterej vede i cesta nahoru udolim do sedla nad Teryho? chatou... vesnice na silnice ze Zdiaru k polskej hranici)

tatranská javorina :ú


Přátelé, nevíte někdo o nejakém LACNÉM pensionu/privatu PRIAM V TATRANSKEJ JAVORINE?

Vím,jmenuje se " pod širákem " :mrgreen:
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod pavproch » úte črc 25, 2006 20:21

sedlo píše:
pavproch píše:Přátelé, nevíte někdo o nejakém LACNÉM pensionu/privatu PRIAM V TATRANSKEJ JAVORINE?

Vím,jmenuje se " pod širákem " :mrgreen:


Dybych byl sám, tak YO!, ale jedem tam s kolegama z práce a ti by to nemuseli přežít...

Na začátku říjence se totiž jedem pokochat osamělou krásou podzimních severních dolin (Javorina- Javorová dol - Sedielko- Priečne s.- nocleh na Zbojandě- Prielom-Bielovodská- Lysá polana). A páč tam přijedem už večer předem, tak se v Javorině počebujem nějak kulturně vycpat....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod sedlo » stř črc 26, 2006 10:43

pavproch píše:
sedlo píše:
pavproch píše:Přátelé, nevíte někdo o nejakém LACNÉM pensionu/privatu PRIAM V TATRANSKEJ JAVORINE?

Vím,jmenuje se " pod širákem " :mrgreen:


Dybych byl sám, tak YO!, ale jedem tam s kolegama z práce a ti by to nemuseli přežít...

Na začátku říjence se totiž jedem pokochat osamělou krásou podzimních severních dolin (Javorina- Javorová dol - Sedielko- Priečne s.- nocleh na Zbojandě- Prielom-Bielovodská- Lysá polana). A páč tam přijedem už večer předem, tak se v Javorině počebujem nějak kulturně vycpat....

Se napakuj na horolezecké tábořiště pod Muráńom... :P
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod pavproch » stř črc 26, 2006 11:24

Už sem něco našel/zabukoval/objednal, za 350,- SKK i se snídaní

Ale dík za radu.

Ref horo-tábořiště: za mých mladých let byly dvě:
- v Bielovodskej pod prahem do České d.
- v Jamskej dolině

Přiznám se, že jsem fčíl lenif gůglit in(g)ternet, jaká je aktuální situiace, kde jsou a jak jsou organizovaná? (BTW, aktuálně sice nic neplánuju, ale jsemť zvědaf...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod petrbw » čtv čer 26, 2014 15:41

Ahoj, nevíte jak je to aktuálně v Monkové dolině?Jedu zítra na víkend do Belianských Tater, rád bych se jeden den šel od skalnatého plesa po červené až do Ždiaru kde budu mít ubytko.Někde jsem objevil info, že je to jednosměrka.Dá se to jít dolů?
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod apuka » čtv čer 26, 2014 16:08

Chodnik je jednosmerny. (Opacnym smerem nemas kde zaplatit vstupne :lol: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod mike » čtv čer 26, 2014 16:08

Pred par dny tu padlo, ze Priecne sedlo uz jednosmerka neni a kdyz jsem po tom patral, narazil jsem na clanek, podle ktereho uz neni ani Monkova dolina. Daval jsem i link, zkus pohledat. Driv to jednosmerne byla a dole byl dokonce chlapik, co vybiral vstupne ;-) Myslim, ze to byl jediny duvod jednosmerky. Dolu se to rozhodne jit da, sel jsem to uz tenkrat, akorat se mi z toho dlouheho sestupu prehrivaly stehenni svaly ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod petrbw » čtv čer 26, 2014 16:18

dík.Zkusím ještě pohledat.Hledal jsem i na nějakých ofic.stránkách ale ani tam informace ano/ne není.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod mike » čtv čer 26, 2014 16:22

Tady:
Od júna 2010 je v oboch smeroch priechodný aj zeleno značený náučný turistický chodník v Monkovej doline. V celej jeho dĺžke je inštalovaných šesť informačných tabúľ popisujúcich faunu, flóru a prírodné zaujímavosti a výnimočnosti tejto časti Belianskych Tatier. Zároveň bola týmto chodníkom súbežne predĺžená od Veľkého Bieleho plesa aj Tatranská Magistrála, ktorá takto pokračuje cez Kopské sedlo, Vyšné Kopské sedlo a Široké sedlo a cez Monkovu dolinu zbieha do Ždiaru k Tatre, odkiaľ pokračuje, stále ako červená turistická značka, cez hrebeň Spišskej Magury – Magurku do Malej a Veľkej Frankovej. Z nej ďalej cez štátnu hranicu do Poľska do Kacvina a do Nižných Lápš, kde sa táto turistická trasa končí. Tatranská magistrála má vďaka tomuto predĺženiu celkovú dĺžku od Liptovského Jalovca – Tokarín až po Nižné Lapše 120 kilometrov.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod petrbw » čtv čer 26, 2014 16:41

mike :prayer: díky
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Belianské Tatry

Příspěvekod pavproch » čtv čer 26, 2014 17:02

má to ovšem jednu vadu na kráse- sestupovat monkovou dolinou je imho kravina, bo je to místama fakt fest z kopce a bahno a tak... ten (dříve) povinný směr "dolinou nahoru" měl v tomto ohledu logiku.... imho se na výstup monkovou do kopského dá pěkně navázat po magistrále na chatu Plesnivec a do Tatranské kotliny nebo z kopského dolů zadnýma medodolama do javorovej a do javoriny
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Další

Zpět na Slovensko

cron