Malá Fatra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Malá Fatra

Příspěvekod slastimil » sob bře 25, 2006 12:10

Kdo mě poradí jaký je nejlepší přechod Malé Fatry? Kudy, kam..... tak na čtyři dny. dik.
Absolvovat bych to chtěl v červnu.
slastimil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon bře 13, 2006 22:01
Bydliště: horňák jak poleno

Příspěvekod Denny-04 » sob bře 25, 2006 13:06

Tak Malou Fatru ti vřele doporučuju. Za 4 dny se dá dokonce přejít celý hřeben, ale pokud máš čas, doporučuju to natáhnout alespoň na 5 dní. Šel jsem celý hřeben od Fačkovského sedla přes Martinské hole, sejdeš do Strečna a následně se vyšplháš na hřeben Kriváňské Malé Fatry. Pak hřebenovkou přes Malý a Velký Kriváň až na Rozsutec a pak dolů do Terchové. Pokud půjdeš po 15. červnu, tak můžeš oficielně i na Rozsutec. Nevynechej oblast Dier, jsou tam parádní úseky.
Jinak taky dost záleží na tom, jestli chceš spát někde v přírodě nebo na chatách. Pokud budeš mít zájem, podám více info. Každopádně v části Lúčanské Fatry budeš mít klid a pohodu, možná i mědvěda pozdravíš :-) A v té Kriváňské části si užiješ více lidí a i příroda je trochu odlišná...
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod sedlo » stř kvě 17, 2006 16:01

Velký Rozsutec je otevřený oficiálně pouze 3 měsíce od 1.7 do 30.9. *
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod si9 » ned pro 30, 2007 0:10

Ahoj. Chtěli bysme s kámošem na jarní prázdniny přejít Malou Fatru (jako první zimní přechod). Dá se to jít jen tak v botách, nebo si máme sehnat sněžnice? Ještě mě napadly běžky. Ale nevím, jestli to není nesmysl? díky za rady. Jinak budu rád za každé další info, které se bude hodit!
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » ned pro 30, 2007 0:14

si9 píše:Ahoj. Chtěli bysme s kámošem na jarní prázdniny přejít Malou Fatru (jako první zimní přechod). Dá se to jít jen tak v botách, nebo si máme sehnat sněžnice? Ještě mě napadly běžky. Ale nevím, jestli to není nesmysl? díky za rady. Jinak budu rád za každé další info, které se bude hodit!


Bezky su nezmysel. Ten hreben na to skutocne nie je vhodny. A bez sneznic je to obcas prakticky nezvladnutelne. Vsetko zalezi od podmienok ale sneznice asi budu potrebne. Este si nenapisal ktoru cast MF chcete prejst - ci lucansku alebo krivansku.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod si9 » ned pro 30, 2007 0:25

Nejsem si jeste úplně jistej. Která je lepší? :twisted: ne, rádi bysme bivakovali a jelikož je Kriváňská část NP, tak by asi byla lepší Lúčanská ne? Ale ta Kriváňská mně láká asi víc...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » ned pro 30, 2007 0:28

si9 píše:Nejsem si jeste úplně jistej. Která je lepší? :twisted: ne, rádi bysme bivakovali a jelikož je Kriváňská část NP, tak by asi byla lepší Lúčanská ne? Ale ta Kriváňská mně láká asi víc...


Kazda je uplne ina. Krivanska je "efektnejsia", ale zase su tam chaty a kopec ludi, takze je to cele take... ...masnacke... Zato lucanska je ako stvorena na zimny bivka a sneznice. Nikde nikoho, opustene udolia. Vyhlady len obcas, ale ked uz, tak stoja za to. Proste parada. Presne za styri hodiny tam vyrazam. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod si9 » ned pro 30, 2007 0:34

Tak si to koukej pořádně užít!! a potom se tě pozeptám na nějaký info. :wink: Díky!
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod zeměhranol » ned pro 30, 2007 8:42

Kriváňskou část MF jsme šli začátkem prosince. Vyšli jsme ze Strečna, přes Starý Hrad, Chatu pod Suchým, Prislop pod Suchým, sedlo Vráta, Malý Kriváň, sedlo Bublen, Velký Kriváň, Vrátná, chata na Grúni, Štefanová do Terchové. Celkem jsme tam strávili tři dny, ale dalo by se zvládnout za dva, protože poslední den byl takový kulturní - čajovna v Terchové, hospůdky v Žilině...

První noc jsme bivakovali asi padesát výškových metrů pod sedlem Vráta (na žluté značce od chaty pod Suchým). Druhou noc jsme strávili pěkně v peřinách v chatě na Grúni. Měli jse sněžnice a zaplaťbůh za ně. Dost nepříjemnej byl traverz ze sedla Priehyb na Malý Kriváň, docela by na něm bodly mačky, ale zvládlo se to.

Jinak doporučuji čajovnu v Terchové vlevo od kostela - velmi příjemná obsluha, obrovský výběr čajů, výborná medovina a na čajovnu slušný výběr jídel.

Fotky z akce jsou tady
zeměhranol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte pro 19, 2006 10:48
Bydliště: Libeň

Příspěvekod pripluv » ned pro 30, 2007 9:15

O Malé Fatře ti tady něco řekne každý :mrgreen: . Kriváňská je fajn, Lučanskou jsem nešel (ale pudu). Takže tedy ta Kriváňská:

v zimě jsme ji šli někdy v roce 2004 myslím. Teď bych trochu pozměnil nástup (šli jsme z Kraľovan) a šel to ze Štefanové přes Diery, pod Rozsutci na Stoh. Vzhledem k počasí je za Stohem dobrý zabivakovat. V zimě, když rozbalíš stan před setměním (což není problém, když se stmívá po páté :wink: ) a ráno brzy vyrazíš (což není problém, když jsi chrápal dvanáct hodin :wink: ) to není problém. Protože z dvoumetrových ze sněhu tyčí trčí posledních deset centimetrů, tak ani žádnou tu faunu a flóru nepoválíš.
Potom po hřebeni až na Chleb a další noc bych si hodil na Chatě pod Chlebom (sice to je kratší etapa, ale v tom sněhu jsem byl rád, že jsem tam sešli - ono nám i trochu foukalo, chvílemi jsme lezli de facto po čtyřech).
Další den po hřebeni přes Kriváně a Suchý. Buď bivaknout někde pod Suchým (z jihu by to šlo) nebo to dojít až na chatu pod Suchým (tam jsem nikdy nespal), ale už to není ta "horská búda". No a čtvrtý (resp. třetí) den dojít přes Starhrad do civilizace.
V Žilině je dobrá pizzeria, kousek od nádru. Tváří se převelice luxusně, ale nevyhodili nás jen co nás spatřili, jídlo dali a za cenu příznivou :D .

Jo a bez sněžnic nemožno, i s nimi jsme se občas propadli po pás.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod si9 » ned pro 30, 2007 15:57

Tak díky za info! My půjdem asi spíš tu Lúčanskou...Na kolik nocí to je? Dá se to stihnout za dvě? čti 3 dny, dvě noci :mrgreen: Sněžnice nějaký seženeme... Jo, a daj se kopat záhraby (taky bych se to měl naučit :oops: ), nebo si máme vzít stan?
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » ned pro 30, 2007 16:37

Jak Lúčanskou neznám, tak mi kdysi kdosi říkal že 4 dny v létě :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod si9 » ned pro 30, 2007 16:57

Já četl nějaký cestop(i)sy a y nich jsem pochopil, že to je tak na ty dvě. max. 3 noci. Ale možná jsem to pochopil špatně. Přinejhorším někudy zdrhnem :evil:
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod jedik » ned pro 30, 2007 17:11

si9 píše:Ahoj. Chtěli bysme s kámošem na jarní prázdniny přejít Malou Fatru (jako první zimní přechod). Dá se to jít jen tak v botách, nebo si máme sehnat sněžnice? Ještě mě napadly běžky. Ale nevím, jestli to není nesmysl? díky za rady. Jinak budu rád za každé další info, které se bude hodit!

Ja nevim, kdy mate prazdniny, ale neni to zrovna v terminu, kdy se tady planuje hromadny nalet na MF? :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » úte led 1, 2008 17:16

si9 píše:Já četl nějaký cestop(i)sy a y nich jsem pochopil, že to je tak na ty dvě. max. 3 noci. Ale možná jsem to pochopil špatně. Přinejhorším někudy zdrhnem :evil:


Cez leto sa to da spravit za dve noci, cez zimu na to treba tri. Mozno su jedinci co to daju aj za dve, ale takych vela nebude. :mrgreen: Resp inak - da sa to, ale velmi si to neuzijes. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hanzik » úte led 1, 2008 21:56

Jo Fatra, tam je nadherne. Lonske leto jsme sli Krivanskou ze Strecna pres Stary Hrad, Suchy vrch, Maly Krivan, Velky Krivan, Snilovske sedlo a Chatu pod Chlebom, kde jsme spali za cca 60 korun ve spacaku na pude. Rano jsme pak pokracovali smer Stoh, ktery jsme traverzovali po zlute na Medzirozsutce. Nalehko jsme vybehli na Velký Rozsutec a vratili se zpet na sedlo, odkud jsme pokracovali na Stoh a z nej pak dolu do Kralovan na vlak. Ten byhom sice stihli, ale rekli jsme si, ze si radsi skocime na pivko, prespime a pojedeme az rano. :ú Foto zde
Letos bylo v planu dojit z Terchove do Strecna a pak jeste na Mincol a sestoupit do Visnove. Bohuzel bylo pocasi prvni tyden v zari mizerne a tak jsme dosli akorat na Chatu pod Chlebom a rano pak do Vratne.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod si9 » stř led 2, 2008 12:54

jedik píše:Ja nevim, kdy mate prazdniny, ale neni to zrovna v terminu, kdy se tady planuje hromadny nalet na MF? :)

To nevím. Je to možné. Já mám jarky 18. - 24.2. Já srazy moc nesleduji. páč jsem tvor poměrně plachý, stydlivý a nevtíravý :oops:
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod jedik » stř led 2, 2008 13:23

si9 píše:To nevím. Je to možné. Já mám jarky 18. - 24.2. Já srazy moc nesleduji. páč jsem tvor poměrně plachý, stydlivý a nevtíravý :oops:

No to je vyborne, myslim, ze to ma byt posledni vikend v unoru (opravte me, jestli se pletu), tak se neboj a pridej se :)

Tak se pletu, je to az ten dalsi vikend, kazdopadne pridat se muzes :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod remda » stř led 2, 2008 13:39

By jsme mohli pomalu probudit vlákno se zimním srazem na MF...
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Příspěvekod Sirah » stř led 2, 2008 13:47

remda píše:By jsme mohli pomalu probudit vlákno se zimním srazem na MF...


to me tez zajima 8)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod ZbynekN » stř led 2, 2008 13:48

@Sirah: Já myslel, že budeš v Lotyšsku? :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Sirah » stř led 2, 2008 13:51

ZbynekN píše:@Sirah: Já myslel, že budeš v Lotyšsku? :((


to zalezi od toho, kdy presne se MF bude konat, ja tu rozhodne budu v pulce unora, ale kolem 20teho budu muset back kvuli fakturacim :?
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod ZbynekN » stř led 2, 2008 13:55

29.2. - 2.3. 2008. Tady máš vlákno 8)
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Sirah » stř led 2, 2008 14:01

ZbynekN píše:29.2. - 2.3. 2008. Tady máš vlákno 8)


tak to bohuzel nehrozi :smt022 :smt024 ](*,)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod libelius » ned led 13, 2008 21:53

Malá Fatra--nádhera. S kamošmi sme šli minulý rok od Prievidze až do Terchovej. Pravda trocha sme si pomohli aj busom :-))pár ludom došla nejak skoršie para ako mala.

No jedno odporučenie: V tej časti Lučianskej sú dosť premnožené medvede--videli sme čerstvé stopy aj domáci z Vrícka nam vraveli že nieky aj do dediny zajdu ked majú na to náladu troška poprevracať smetiaky :smt023 :smt023
libelius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 7, 2008 20:48
Bydliště: NITRA

Příspěvekod hoghar » úte srp 19, 2008 14:18

Byl jsem tento destivy vikend v Male Fatre a behem vystupu od Chaty pod Suchym na Suchy jsem na ceste nasel stopy medveda. Je to mozny? Nesalil me zrak? :ú
Uživatelský avatar
hoghar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte bře 6, 2007 14:53
Bydliště: Ústí nad Labem/Praha

Příspěvekod Rujir » úte srp 19, 2008 14:22

hoghar píše:Byl jsem tento destivy vikend v Male Fatre a behem vystupu od Chaty pod Suchym na Suchy jsem na ceste nasel stopy medveda. Je to mozny? Nesalil me zrak? :ú


Je to dokonca pravdepodobne. V danej oblasti ma jedna samica brloh a uz tak nejak patri ku koloritu tejto oblasti. Kym si ju nevidel na zivo s malymi, tak je to stale v pohode. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » úte srp 19, 2008 14:28

hoghar píše:Byl jsem tento destivy vikend v Male Fatre a behem vystupu od Chaty pod Suchym na Suchy jsem na ceste nasel stopy medveda. Je to mozny? Nesalil me zrak? :ú


Chodí přes tu sjezdovku...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Ježo » úte srp 19, 2008 14:35

Nešálil. Jednou jsem medvěda potkal ve svahu pod červenou značkou ze Starého hradu, podruhé v dolině Kúr. A medvědích stop kolem chaty pod Suchým bývá opravdu požehnaně...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » úte srp 19, 2008 14:41

zbuddy píše:Chodí přes tu sjezdovku...
A baští tam lyžaře. :mrgreen: :twisted:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Další

Zpět na Slovensko