Malá Fatra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Malá Fatra

Příspěvekod Manyyas » stř bře 11, 2015 22:13

Tak sem dnes šel přes z Vrátné přes Poludňový Grúň (to byla největší makačka do té sjezdovky), přes Chleb (jelikož byla viditelnost max. na 5 metrů tak z Chlebu jsme netrefili červenou na Snilkovské sedlo, ale došli sme až k chatě Pod Chlebem.-šli jsme podle toho, kde bylo nejvíc stop, přiznejte se chlapi, kdo to byl :D člověk sleduje stopy a dovede ho to do hospody) Pak na Velký Kriváň. Dole přímo pod lanovkou (pomalu nebylo vidět ani na ty dráty). Za necelých 7 hodin i s tou zacházkou pod Chleb jsem už seděl v autě. I přes permanentní bílou tmu hezký výlet :)
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Malá Fatra

Příspěvekod davvee » sob bře 14, 2015 16:30

V úterý hlásí krásné počasí,tak uvažujem o výletu na otočku na Malou Fatru, nebo je ještě ve hře Babia Gora. Otázka je,zda je trasa k Chatě Pod Chlebom>Hromová>Chleb>Velký Krivan a zpět přes Snilovské sedlo průchodná bez sněžnic vzhledem k tomu,že ted docela nasněžilo.

Dík za info
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » sob bře 14, 2015 17:04

z CHpCh rovnou na Hromové?

to je asi 500m přímo napříč extrémně lavinézním svahem sklonu 25-30st... tam stačí 10cm nového na hladkém podkladu a jde o život...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malá Fatra

Příspěvekod davvee » sob bře 14, 2015 18:10

Díky za info,já práve ještě nikdy nešel od Chaty Pod Chlebom,tak proto jsem se ptal. Takže nejlepší a nejbezpečnější cesta je přes Snilovské sedlo ?
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » sob bře 14, 2015 19:31

záleží...

když bude vidět, tak se dá bezpečně od chaty přímo přes Bochník nahoru po JZ hraně na Chleb, po tyčích od chaty skoro až do sedla apka doprava na Chleb se dá v totální bílé tmě...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malá Fatra

Příspěvekod mike » sob bře 14, 2015 19:57

To by melo jit i v mlze, ne? Proste porad rovne do kopce ;-) Jak je to bezpecne v lavinovych podminkach? Posdledni vysvih na Chleb mi prisel trochu strmejsi.

Jinak souhlas, do toho traverzu bych v zime nevlezl ani v nejlepsich podminkach. MF se v zime chodi zasadne po hrebeni a to i tam, kde v lete znacky traverzuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » sob bře 14, 2015 20:20

v mlze to nenajdeš snadno... pokud tam teda neznáš každé stéblo trávy a každý kamínek... na bochník je to svah do 20st, závěrečné stoupání ke skalám na vrchu Chlebu je tak 30st (dá sa to ale vylézt na pásech/lyžích)... je tam kosovka aj. bovdel, takže je to relativně bezpečné
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malá Fatra

Příspěvekod mike » sob bře 14, 2015 20:53

Asi jo, ten hrebinek je docela plochy a uhnout bokem by v mlze asi bylo snadne.

Ten kousek pod vrcholem mi prisel celkem strmy (uvolnila se mi bota ve sneznici a nebylo to uplne prijemne) a snih by na tvrdem podkladu ujel snadno, ale zas je to celkem kratke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Malá Fatra

Příspěvekod vonkreuz » sob zář 26, 2015 6:42

Znovu otevření vyhořelé útulny Grand hotel Partyzán

vonkreuz, 19-10-2014 píše:Kdybyste někdo při přechodu Lučianské části Malé Fatry počítal s "chatkou" Grand Hotel Partizán, tak bohužel lehl popelem. Více na FB ve skupině Útulňa "Grand hotel" Partizán. :(

Priatelia, je čas aby sme spoločne symbolicky, oficiálne otvorili našu útulňu. Preto vás všetkých pozývame na stretnutie pri útulni " Grand Hotel Partyzán " v deň keď táto útulňa vyhorela. Viac sa dozviete z pozvánky... Prosím, aby ste sa vy ktorí chcete prísť, postupne nahlasovali aby sme vedeli s koľkými máme rátať. Stačí keď odpoviete v správe.
S pozdravom Martin Kavecký
Přílohy
Grand hotel Partyzán.jpg
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Malá Fatra

Příspěvekod pavproch » sob zář 26, 2015 7:14

a čo to je tá magentka?

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Malá Fatra

Příspěvekod vonkreuz » sob zář 26, 2015 8:06

To je úder tenkým předmětem kulatého pruřezu, ale jen jeho kruhovou plochou. Zustává ti pak poškození kuže v tmavě ružovo-fialové, neboli barvě meganta. A proto se tomu říká magentka. :finga: :finga:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Malá Fatra

Příspěvekod wawrik » stř lis 18, 2015 10:28

Ako je to so spaním v stane na Chate pod Chlebom? Stačí sa im na chate zahlásiť po príchode, treba si to rezervovať dopredu, alebo si potichu rozložiť stan niekde vzadu? AFAIK to legálne nie je, tak ma zaujíma, ako to chodí, stanov je tam vždy kopec.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Malá Fatra

Příspěvekod jedik » stř lis 18, 2015 12:51

wawrik: AFAIK jim to stačí ohlásit, a je/bylo to za nějaký maličký poplatek.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Malá Fatra

Příspěvekod flames » čtv lis 19, 2015 10:48

Euro za osobu ve stanu.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Malá Fatra

Příspěvekod jaroslav73 » pon led 11, 2016 16:43

Víte prosím někdo, jak se chodí v zimě z Vrátné od stanice lanovky nahoru do Snilovského sedla, resp. jak to chodíte vy? Já po té zelené nešel nikdy ani v létě. Chodíte nějak cik-cak po značce, která podle mapy vede různě lesem podél sjezdovky anebo chodíte celou cestu přímo po kraji sjezdovky? Děkuji za informace...
jaroslav73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte pro 3, 2013 20:38

Re: Malá Fatra

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 16:51

Ja se do Snilovskeho sedla obvykle dostanu po hrebeni ;-) Do Vratne nekdy schazim. Pod lanovkou nebo po sjezdovce, vlastne ani nevim, jak ta znacka vede. Zatim to vzdycky bylo za tmy, takze lanovka uz nejela a lyzovalo se jen dole, kde je to osvetlene. Tam jsem to bral myslim po kraji nebo lesem.

Myslim, ze zespoda a za dne je to celkem jedno, sel bych nejakou bezpecnou trasou, kde mne nesunda lyzar. U znacky se koukni, jestli nekde nejde pres lavinovy svah.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Malá Fatra

Příspěvekod jaroslav73 » pon led 11, 2016 17:48

Právě... já tam došel taky vždycky po hřebeni, tak se ptám. Každopádně díky za info...
jaroslav73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte pro 3, 2013 20:38

Re: Malá Fatra

Příspěvekod remy77 » pon led 11, 2016 20:39

Isiel som dolu v piatok a znacka ide niekedy popod lanovku a niekedy krajom lesa.V spodnej casti serpentinami v lese, pohladom hore po pravej strane.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Malá Fatra

Příspěvekod wawrik » stř bře 16, 2016 18:00

Ako je to s vodou na hrebeni lúčianskej Malej Fatry, nebude s ňou problém? Prípadne nejaký tip na vhodný nocľah s vodou zhruba medzi Hornou lúkou a Zázrivou?

Alebo keby sa chcel niekto tento víkend pridať...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Malá Fatra

Příspěvekod Manyyas » stř bře 16, 2016 18:42

Já vždycky šel nahoru přes Poludňový Grúň, ale dole jsem šel dvakrát pod tou lanovkou, ve spodní čtvrtině to zahýbá do lesa a vede to po kamenité lesní cestě. Prostě se drž poblíž lanovky, nemáš se tam kde ztratit, neztratil jsem se ani v nulové viditelnosti, kde jsem sotva dohlédl na lana lanovky.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Malá Fatra

Příspěvekod oodoow » stř bře 16, 2016 18:45

Jo, je s ní problém, není tam skoro nic. Znám jediné místo a to je Grandhotel Partizán, sice vyhořel, ale už ho asi zas opravili, kousek je pramen.
Tu Zazrivou jsem nepochopil, ta je úplně někde jinde, ne?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Malá Fatra

Příspěvekod wawrik » stř bře 16, 2016 18:51

Zázrivá je vyhliadkový kopec na červenej za Krížavou. Aspoň podľa mapy na hiking.sk, ja som tam v živote nebol :-)

Druhá možnosť je prejsť to za deň a vodu neriešiť, čo by už asi šlo, svetlo je až do šiestej.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Malá Fatra

Příspěvekod mike » stř bře 16, 2016 18:57

Nahore je vsude snih, ne? Tak jaky problem s vodou?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Malá Fatra

Příspěvekod oodoow » stř bře 16, 2016 18:59

Aha, tak pak jo, tenhle kopec neznám. Sice jsem přes něj očividně už víckrát šel, ale znám jenom město Zazrivá. :) Tak potom by ti ten Partizán vyhovoval. Přejít se to samo dá za den, i když teď tam asi bude ještě sníh, ne? Takže vody si můžeš nabrat kolik chceš, jestli bereš spaní a vařič a tak. Blbý je to v horkým létě. Jinak v Lučanské můžeš legálně být i po setmění, narozdíl od Kriváňské.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Malá Fatra

Příspěvekod wawrik » stř bře 16, 2016 19:11

No snehom si istý nie som, skúsim pozrieť nejaké kamery. Cez víkend v krivánskej MF bol sneh až okolo 1300 m, v lese ani ťuk. A to bola severná strana.

Ale ako pozerám kamery vo Vrátnej, včera prisnežilo, takže tým by bol problém s vodou vyriešený. A s rýchlosťou tiež, v snehu to za 10 hodín asi nestihnem, takže klíďo-píďo s nocľahom na hrebeni a s vodou všade navôkol =D>
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Malá Fatra

Příspěvekod remy77 » stř bře 16, 2016 20:22

Sneh tam musi este byt. Predminuly vikend na Vtacniku zacinal od cca 900 m, a podla vysky znacenia ho bolo miestami na hrebeni aj 1 meter.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Malá Fatra

Příspěvekod slash1111 » čtv bře 17, 2016 12:52

wawrik píše:Ako je to s vodou na hrebeni lúčianskej Malej Fatry, nebude s ňou problém? Prípadne nejaký tip na vhodný nocľah s vodou zhruba medzi Hornou lúkou a Zázrivou?


Vodu mas priamo pri Partyzanovi na Hornej Luke:
http://www.freemap.sk/#p=49.06424|18.78936|16|T,m=T

, alebo vychodne pod Velkou Lukou:
http://www.freemap.sk/#p=49.08983|18.81597|16|T,m=T

ale ci su teraz funkcne neviem...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Malá Fatra

Příspěvekod vonkreuz » čtv bře 17, 2016 14:02

Sněhu je na hřebeni dost a dost, videl jsem fotky z nedelní lyžovačky.
Voda je ještě v sedle pod Hlinickou Kýčerou. Postávíš se zády ke kříži, čelem ke Kýčeře a pujdeš po vyježděné cestě a asi po 100m vytéká pramen z briežka.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...


Re: Malá Fatra

Příspěvekod wawrik » ned bře 20, 2016 17:05

Tak sa mi ten prameň nakoniec veru zišiel, po havárii s predpripraveným masala čajom v termoske :-) Roztápanie snehu je neuveriteľná nuda, radšej som zišiel z chodníka a natankoval.

Mimochodom, fakt tam nie je pri nocovaní v lete problém s medveďmi? Jedného som videl, ďalšie troje stopy som stretol po ceste (z toho dvoje boli čerstvé, keďže pár hodín predtým snežilo).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko