Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod peskow » úte čer 22, 2010 20:34

Plánuji se s kamarády letos v létě vydat na pár dní do Vysokých Tater. Chceme to formou co největšího lowcostu, a tak se nám přespání v chatce za 20 eur zdá celkem dost, četl jsem ale o nouzových lůžkách v podkroví. Nevím jestli jsou za stejnou cenu nebo jak to s nimi je, nemáte někdo zkušenost?
Dále jestli je možné, jet tam na blind bez jakéhokoliv objednání lůžka...pokud by bylo potřeba. A co spaní pod širákem? nemáte někdo zkušenost? aby nás tam nenachytala stráž... Nejraději bych to nějak zkombinoval tu se vyspat někde v chajdě, tu někde v divočině :)

Díky za všechny náměty
peskow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 22, 2010 20:00

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 22, 2010 20:41

Volná místa v podkrovi - na povale/matracenlageru záleží na chataři, např. ch.p. Chlebom dříve nahoru pouštěla, jen když se naplnil spodek.
Myslím, že existuje něco jako "zoznam tatranských bivakov" :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod mike » úte čer 22, 2010 21:11

Namet: vysr*t se na Tatry a jet do Alp. Lepsi ze vsech hledisek vcetne financniho. Matrazenlager v odpovidajicim prostredi snad nestoji 20 Euro ani na soukromych chatach, obvykle do 15 a s AV za pulku (tj. leckde 4 Eura).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod terkad » úte čer 22, 2010 21:35

Miku, ještě než jsem vlákno otevřela, bylo mi jasné, co píšeš :mrgreen:
Každopádně mě to taky zajímá, i Tatry bych si ráda alespoň jednou prošla.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod mike » úte čer 22, 2010 21:43

:twisted: :mrgreen: chtelo by to funkci "koncepty", abych to nemusel psat pokazde znovu ;-)

Ver mi, nestoji to za to. Prosel jsem v Tatrach uplne vsechno povolene (obcas i nepovolene) a krome davu, vydlazdenych cest, mizernych sluzeb a buzerace tam neni nic, co by v Alpach nebylo. Nedej se zmast prijemnymi zazitky treba z MF, tam je to o dost lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod Kuba Turek » úte čer 22, 2010 22:12

terkad píše:Miku, ještě než jsem vlákno otevřela, bylo mi jasné, co píšeš :mrgreen:
Každopádně mě to taky zajímá, i Tatry bych si ráda alespoň jednou prošla.


S těmi levnými povaly to není nikdy jisté. Většinou stojí stejně jako jakékoliv jiné ubytko. Záleží na tom, jak se chatař vyspí. Někdy je povinná polopenze, jindy ne. Nikdy předem nevíš. Spaní venku je zakázané.

My jsme to jednou udělali tak, že jsme lezli jednoduchými horolezeckými cestami do sedel mimo značené cesty. Pokud nebudeš dělat opravdu velký bordel, tak se to dá v pohodě.

Viz: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=6011

edit: Kuba mluví o Tatrách. vK
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod Kuba Turek » úte čer 22, 2010 23:09

O čem jiném, než o Tatrách :-)
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod strider » stř čer 23, 2010 6:57

seznam bivaku o kterem tu nekdo mluvil

jinak ty noclehy na chatach ve VT nejsou tak drahy jak pises, se snidani bez AV je to 15E, 18E, nekde bez snidane 13 E (Zelene pleso)

s tim ubytovanim jak pises na pude nepocitej pokud nebudou mit plno, to te soupnou normalne, kde bude volno...

jinak jak psali ostatni, Alpy jsou i podle me lepsi reseni - stejne drahy, lepsi moznosti, nicmene do Tater letos po dlouhe dobe jedu taky si je opet pripomenout, protoze na gymplu jsem tam byl porad...
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod Mařena » stř čer 23, 2010 9:57

Vysoké Tatry punkově dala zamlada spousta lidí, co jezdí do hor. Člověk si aspoň ošahá co a jak a příště si dopřeje aspoň zkladní komfort....
Asi bych doporučil spát dole a vyrážet na tůry jen nalehko:
- Někde pod horama v lese se zašijete spíš, než nad pásmem lesa.
- Nebudete sebou muset tahat almary s kompletní výbavou.
- Valná většina tůr se dá udělat jako okruh s návratem na stejný místo.
- Je samozřejmě strašně nenápadný, když se banda s plnou polní vydá od chaty někdy navečer směrem, kde široko daleko žádný oficiální spaní není....
Mluvím tady samozřejmě o turistice po značených cestách. Pokud jedete lézt, tak předpokládám větší odvahu a schopnost improvizace a tím pádem nepotřebujete mít všechno předžvejklý a poradíte si sami. V tom je to taky hezký.... *
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod pavproch » stř čer 23, 2010 10:01

@mařena: =D>

akorát malý dovětek: bručouni sou v tatroch zparchanťelý a dožadují se těsné blízkosti chlebodárce.... čili narozdíl od mařeny vidím spaní nad hranicí lesa bezpečněji.... (ovšem z hlediska rizika konfliktu s tanapákem je tomu přesně naopak...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod mike » stř čer 23, 2010 17:21

Ted jeste jestli je horsi medved nebo tanapak :twisted: U medveda je aspon sance, ze utece ;-)

Souhlas s Marenou. Jeste bych to mozna trochu posunul. Usadit se nekde dole v kempu, to by snad nemuselo byt tak drahe, a vyrazet na tury na lehko. V Tatrach neni nic, co by se po turistickych cestach nedalo za den zvladnout nahoru i dolu. A navic je to tak i zajimavejsi. Obcas to chce popojet elektrickou, busem nebo stopem, treba do Javoriny a prejit pres hreben zpatky na Slovensko, moznosti je vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49658
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Tatry aneb jak je přejít téměř za hubičku?

Příspěvekod Semo » stř čer 23, 2010 17:48

V oktobri som bol solo v Tatrach na 3 kompletne dni. Chata pod Soliskom spanie v posteli za tusim 11E. Chata pod Rysmi na "povale" vo vlozke do spacaku a erarnej deke tusim 13E, ale aj s ranajkami (povinnymi, ale svedsky stol, najedol som sa fakt vela aj ja).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice


Zpět na Slovensko