Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » sob črc 4, 2015 21:22

Nechci Ti brat iluze, ale na youtube je video, kde pri zimnim vystupu na Ladoveho stitu nafilmovali cerstve medvedi stopy primo na stitu... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » úte črc 7, 2015 20:00

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28510
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » čtv srp 20, 2015 11:13

Tak jsem se konečně dostal na Gerlach(Martinkou) a překvapilo mě, že sestupovkou do Batizovského žlabu jsou odstříhané řetězy, určitě né moc dobrý počin :cry:
Naposledy upravil karitapepe dne čtv srp 20, 2015 16:01, celkově upraveno 1
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod booze » čtv srp 20, 2015 11:27

Pekne video. Hned bych jel. Co to mate za spagat? Nejaky kratky ne?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » čtv srp 20, 2015 11:52

booze - měli jsme jednu 60m x 7.8 na slaňování, navázani jsme nebyli a nejistili jsme se.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » čtv srp 20, 2015 12:51

Ted bez osobniho hodnoceni takove cinnosti (myslim vystupu, protoze ten je naprosto v poradku)....
Vzdycky me prekvapuje drzost?/hloupost? ci jak to nazvat nekterych lidi, kteri ze sve vule davaji verejnosti k dispozici zaznam sveho vedomeho porusovani pravnich predpisu a to tak, aby se dali velice lehce dohledat akteri (zabery s dobre rozeznatelnymi obliceji, jmena, dalsi popisky, atd.)....

Jen tady na OF linky na vlastni zimni vystup na Krivan po znacce s bivakem, ted planovane bivakovani u Gerlachu, atd.

V tomto konkretnim pripade:
"Prenocovanie individuálnych horolezcov mimo ubytovacieho zariadenia nie je dovolené."
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » čtv srp 20, 2015 13:38

Apuka: Nerozumím, myslíš že slovenská policie slídí po internetu, aby mohla (patrně přes Interpol) dohledávat pachatele bagatelních přestupků? Řekl bych, že jí mnohem blíž pod nosem uniká i řada závažných trestných činů.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » čtv srp 20, 2015 14:26

To mi je jasne, ale nikdy nevis, komu (hlavne v Tatrach, mozna ani ne ochrancum (ale i tem, az jim reknou, ze co za poruseni u soudu dokaze, z toho bude mit plat), spise nejakemu guidu, kteremu nepujdou ksefty, jak by chtel, atd.) muze svitnout v hlave moznost...
Tady je to spise o principu. Asi jizdu na cervenou (i kdyby tim nikoho neohrozil), po zakazech vjezdu, atd. tak, aby bylo lehke zjistit, jaka je RZ auta a kdo ji ridil by asi malokoho napadlo hrde povesit na internet. Kdyz se tady dela velice podobne poruseni zakonu a vyhlasek, tak to mnoho lidi ani nenapadne, ze by jedneho krasneho dne mohl zazvonit postak s urednim dopisem o docela mastne pokute.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » čtv srp 20, 2015 14:46

Nepovažuju to za pravděpodobné. Za situace, kdy jsou u zahraničních řidičů prakticky nevymahatelné a nevymáhané dopravní přestupky, přičemž u nich není důkazní nouze (jseš tam s SPZ a na úředně vyhotovené fotce) ani problém s tvou identifikací (podle SPZ a registru vozidel), si nedokážu představit, jak by policajt a) žádal u Facebooku o identifikaci majitele účtu (tam se mu vysmějou, navíc tu identitu sami neznají), b) nechával zpracovat znalecký posudek kdo je na fotce, jestli nejde o fotomontáž, kdy a kde byla fotografie pořízena atd., c) obeslal někoho v cizině, kdo by byl tak blbý, aby mu vůbec odpověděl, a to d) stihnul do jednoho roku od spáchání přestupku, kdy se tento promlčuje :smt082
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tatry

Příspěvekod mike » čtv srp 20, 2015 15:49

karitapepe píše:... překvapilo mě, že sestupovkou do Batizovského žlabu jsou odstříhané řetězy, určitě né moc dobrý počin :cry:

Jj, chtel bych videt toho zmrda, co to dokaze udelat. A jak se mu bude spat, az se tam kvuli tomu nekdo zrakvi. No, nejspis s tim nebude mit problem, protoze je to zmrd :vom:

@apuka: proc myslis, ze neco porusuji? Na video jsem nekoukal, ale v nazvu je Martinka a to je pokud vim horolezcky teren (III), takze jestli maji karticku CHS nebo AV, tak je to naprosto legalni.

@Vachon: asi tak. U prestupku je nejspis nejaky postih uplne nerealny, jestli je nechyti a nezaplati na miste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49669
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » čtv srp 20, 2015 16:05

Video jsem smazal(na youtube ponechal), jinak jsme to polízali Martinkou, což u je lezecký terén a jako člen HO a s čhs by neměl být problém .
Mi se spíš jednalo o to, že guidové odřezali řetězy ze sestupovky :cry:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod mike » čtv srp 20, 2015 16:33

Nebyl prece duvod cokoliv mazat...

Jj, neskutecna hovada. V civilizovanem state by je zavreli za obecne ohrozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49669
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tatry

Příspěvekod apuka » čtv srp 20, 2015 19:47

mike píše:@apuka: proc myslis, ze neco porusuji? Na video jsem nekoukal, ale v nazvu je Martinka a to je pokud vim horolezcky teren (III), takze jestli maji karticku CHS nebo AV, tak je to naprosto legalni.
Vzdyt pisu, vystup je v poradku. Ale planovane bivakovani je zakazane - v mem prispevku ten citat je z NP TANAPu. (a mimochodem prvni a druhy druhy den rano porusili dalsi bod - v terenu mimo okolii obytnych zon a chat se smi pohybovat hodinu po vychodu slunce az hodinu pred zapadem slunce; plus kdyby se brali do uvahy i pravne zavazne narizeni HS, tak by se jiste naslo toho vice).

@karitapete: Ja vam skoro zavidim tu cestu, o to nejde, i video se mi libi. Spise napriste je rozumnejsi verejne dat k dispozici bez blizkych zaberu yvari lidi i s oslovenim jmenem, oddilove (nebo jake) prislusnosti, atd. Stejne vetsina lidi (krome par znamych) je spise zvedava na prirodu a cestu nez na Vas (a to neber, prosim, osobne).

@Vachon: Ty dopravne prestupky uz nejsou az tak nevymahatelne, alespon v ramci EU.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16754
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tatry

Příspěvekod Kuba Turek » čtv srp 20, 2015 20:42

Já jsem teda radši těch 5 Eur zaplatil, když mi nechali policajti na Rujaně lístek za sklem. Sice bankovní poplatky z Čech do Němec stály jednou tolik, ale radši jezdím v klidu.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Tatry

Příspěvekod Vachon » čtv srp 20, 2015 23:42

Apuka: Ano, v EU se připravuje (ještě není) centrální systém evidence dopravních přestupků. Až se začne připravovat centrální systém evidence turistických přestupků, můžeme se k tomuhle tématu vrátit :)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Tatry

Příspěvekod booze » pát srp 21, 2015 13:03

karitapepe píše:booze - měli jsme jednu 60m x 7.8 na slaňování, navázani jsme nebyli a nejistili jsme se.

na videu ma komplic hned po ranu sedak s matrosem, tak me to zmatlo. Takze za celou dobu jste nic nezalozili?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pát srp 21, 2015 13:37

mno, v tym výšvihu martinky těsně za tetmajerovým sedlem směr hlavní vrchol to něco založit sce.... anebo sem posera.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28510
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » pát srp 21, 2015 14:12

booze _ po celou dobu jsme nic nezaložili(matroš jsme měli), ale chvilkami jsem měl strach, tak jak řikam na videu.
Kolega je dobrý lezec a nabízel mi to, že mě odjistí, kdybych se necítil.
Měl jsem výhodu, že jsem lezl druhý a tím vědl kde a jak ;-)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod karitapepe » sob srp 22, 2015 17:51

pavproch - na Lomničák Jordankou jsi nešel, že bys to porovnal s Martinkou na Gerlach?
Na Gerlach jsem loni v lednu lezl Krčmařovým žlabem, ale nedolezl jsem, sypla mě lavinka =-O.
Zítra opět na Slovenko,ale na Predhorie a další den na.Vtačnik B-)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tatry

Příspěvekod Qogir » pon srp 24, 2015 19:27

Ahoj všem,
omlouvám se, že budu mimo aktuální diskuzi. Zkoušel jsem hledat v historii, ale nenalezl jsem odpověď, proto zkouším tu:
Rád bych v září přešel z Lysé Polany do Štrbského Plesa a co si vybavuji z minulosti, fungovala tam ze ŠP do LP nějaká soukromá doprava. Na netu to nemůžu nikde najít, tak se ptám, jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Představa je, že bych brzy ráno využil převozu do Polany. §
Díky předem za info a ještě jednou se omlouvám, že jsem tu mimo mísu.
Qogir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 22, 2012 12:01

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pon srp 24, 2015 19:35

pan muši uměť šukať po polski.... :mrgreen:

Strama
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28510
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod Qogir » pon srp 24, 2015 20:22

Dziękuje bardzo prosze pana #-o
Jeden aby se fakt ušukal.
Qogir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 22, 2012 12:01

Re: Tatry

Příspěvekod Qogir » pon srp 24, 2015 20:31

Čoeče, nakonec jsem na "cestovných poriadkoch" našel bus 706425 5 z Popradu, který jede už v 5:40, přes Tatry kolem 6. a v Polaně je v 7. To mi vyhovuje.
Qogir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 22, 2012 12:01

Tatry a spaní pod širákem

Příspěvekod Gasinka » pon srp 31, 2015 15:09

Ahojte, viděla jsem teď nějaké fotky, kde malá skupinka lidí přespávala na vrcholu Slavkovského nebo Jahňacího štítu. Je to možné nebo jen v případě, že má člověk nějaké povolení? Děkuji.
Gasinka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 31, 2015 15:06

Příspěvekod komin » pon srp 31, 2015 19:11

Je to tak trochu bezna prax, ale to neznamena ze je to dovolene proste bud znesies to riziko alebo nie.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » pon srp 31, 2015 19:57

Sloučeno do všeobecnějšího thematu, ve kterém se ale vlastně hlavně probírala a probírá (i)legalita rozličných činností v ta3.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28510
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » ned zář 13, 2015 18:50

výše odkazovaný polský autobusový přepravce STRAMA se už vyskytuje i ve slovenském IDOSu - číslo linky je 706910 :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28510
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tatry

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 18, 2015 14:28

HK JAMES Tatranská Polianka píše:Na Chate pod Rysmi, Chate pri Zelenom plese a Chate M. R. Štefánika pokračujú súčasní chatári, teda Viktor Beránek, Tomáš Petrík a Igor Fabricius.

Na Zbojníckej chate bude nová chatárka – Dominika Dejczöová
Dlhodobo pracovala na Zamkovského chate a má aj ďalšie skúsenosti z oblasti cestovného ruchu. Technickú časť prevádzky chaty jej bude pomáhať zabezpečovať jej partner Michal Brun, známy ako Fredy, organizátor Ľadového filmového festivalu na Zamkovského chate, filmár.

Informácie poskytol predseda SHS JAMES Igor Koller.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tatry

Příspěvekod progym » pát zář 18, 2015 14:46

mike píše:Jj, neskutecna hovada. V civilizovanem state by je zavreli za obecne ohrozeni.


Ty řetězy jsou tam odřízlé již delší dobu.
Tehdy se dokonce řeklo i jméno, toho kdo to udělal P.R. (kdo zná, domyslí si jméno).¨
Nikdo k zodpovědnosti nebyl pohnán a nikdo se pochopitelně nepřiznal.
Zřejmě to bylo odložené jako neznámý pachatel.
Z takových, dejme tomu "důvěrnějších zdrojů" bylo řečeno, že jméno je potvrzené, ale dokázat se to nedá.
V každém případě je to solidní zhovadilost :cry:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Tatry

Příspěvekod mike » pát zář 18, 2015 17:45

Takova vec ma dve mozna reseni. Nelegalni tj. parta bouchacu, ktera hovadu vysvetli, ze nektere veci se proste nedelaji. Legalni a nejspis ucinnejsi tj. bojkot dotycneho. Bohuzel asi nerealna, jelikoz vetsina zakazniku budou lidi, co si chteji udelat carku, ze byli na Gerlachu a jinak je to nezajima. Teda, dneska uz se asi nedela carka, ale selfie :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49669
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko