Nízké Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod vonkreuz » ned kvě 4, 2014 21:05

Hřeben NT je až na pár flíčku bez sněhu a dnes tam nebylo ani moc bláta kvuli větru a mrazu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Nízké Tatry

Příspěvekod mvaldo » pon kvě 26, 2014 10:26

nejaky tip na ubytovanie v Nizkych Tatrach? penzion, privat ... ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod CABi88 » pon kvě 26, 2014 16:22

Magůrka ! :))
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod axi12 » pon čer 2, 2014 10:52

Tak už to vypadá, že se mi konečně podaří udělat tu hřebenovku NT. S tím mám jeden dotaz. Když půjdu z Donoval, tak druhý den dorazím někam k Ďumbieru. Koukal jsem, že se tam dá spát ve Štefanikově chatě pod Ďumbierom. Víte ještě o nějaké jiné možnosti, nejlépe jen nějakou boudu, útulnu, kde přespat? Popř. jak je to tam se spaním venku? V NT je to obecně zakázáno, ne? Jen na pár místech se smí... :(
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Cicmak » pon čer 2, 2014 16:27

Oficialne sa da prespat este na kamenej chate pod chopkom, to je pred stefanickou a za stefanickou je potom na certovici nejaka chata. Dalsia po ceste je potom az utulna ramza.
Cicmak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 3, 2013 7:01

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod Kuba Turek » pon čer 2, 2014 21:29

axi12 píše:Tak už to vypadá, že se mi konečně podaří udělat tu hřebenovku NT. S tím mám jeden dotaz. Když půjdu z Donoval, tak druhý den dorazím někam k Ďumbieru. Koukal jsem, že se tam dá spát ve Štefanikově chatě pod Ďumbierom. Víte ještě o nějaké jiné možnosti, nejlépe jen nějakou boudu, útulnu, kde přespat? Popř. jak je to tam se spaním venku? V NT je to obecně zakázáno, ne? Jen na pár místech se smí... :(


Tady jsou všechna povolené místa pro přenocování na hřebeni - stan, bivak, bouda:

http://www.horydoly.cz/lyzari/osm-tabor ... tater.html

Je to sice psané o zimním přechodu, ale v létě to platí stejně.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod Javor » pon čer 2, 2014 21:47

Tady jsou popsany vsechny mozny boudy a chajdy na slovensku.:) http://hiking.sk/hk/li/chaty-nizke_tatry.html
I pád na držku, je pohyb dopředu...
Uživatelský avatar
Javor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 20, 2013 20:32
Bydliště: Praha

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod wawrik » úte čer 3, 2014 8:36

Ako je to s uzáverou? Podľa napant.sk je ešte mesiac uzavretá časť červenej hrebeňovky. Obchádzať sa mi to teda dosť nechce, po zelenej a žltej je to 500 výškových metrov navyše... Ako vážne to dodržujú?

V období bez snehovej pokrývky je uzavretý úsek TZT 0801 červená v úseku chata M. R. Štefánika - Ďumbier. Tu je pohyb možný len po zimnom tyčovom značení v čase súvislej snehovej pokrývky o hrúbke minimálne 15 cm.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod ratel » úte čer 3, 2014 9:10

wawrik píše:v čase súvislej snehovej pokrývky o hrúbke minimálne 15 cm.

moc čteš ... fakt je tam souvisllý sníh od chaty až nahoru ? Jestli jo tak beru ski a du na to __II - a jeste dám vedet PP, ten by se urcite nechal ukecat taky :P . V cervnu jsem v NT jeste neskijoval.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod wawrik » úte čer 3, 2014 9:15

ratel píše:moc čteš ... fakt je tam souvisllý sníh od chaty až nahoru ?

Ééééé... Nečítam moc, ale začiatok znie takto:
V období bez snehovej pokrývky je uzavretý úsek TZT 0801...
... pričom celý citovaný odsek sa týka uzávery v čase od 1. októbra do 30. júna.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod ratel » úte čer 3, 2014 10:41

wawrik píše:
ratel píše:moc čteš ... fakt je tam souvisllý sníh od chaty až nahoru ?

Ééééé... Nečítam moc, ale začiatok znie takto:
V období bez snehovej pokrývky je uzavretý úsek TZT 0801...
... pričom celý citovaný odsek sa týka uzávery v čase od 1. októbra do 30. júna.


hm , tak to mi nedošlo .... další z komplikovaných zákazů :P napřed zakázat, pak povolit, pak výjimka.....

No ale pochybuju že to někdo dodržuje. Navíc zrovna ten úsek kolem tyčí bývá vyfoukaný a tedy na jaře bez sněhu i v době, kdy je všude jinde metr.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod Vachon » úte čer 3, 2014 13:21

To pravidlo je podle mě logické, může se tam v létě nebo v zimě když je sníh (jedno proč, aby to tam lidi nevyšlapali, nebudili spící jezevce, co já vím...) Jasně že se dá špekulovat kdy a kde je ještě 15 cm sněhu, ale rozuměl bych tomu tak, že se nemá jít pro hlíně (deseticentimetrový firn bude tedy OK, stejně silná hnědá břečka ne).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod apuka » stř čer 4, 2014 7:43

Ted jen vymyslim, vubec netusim, jestli to tak je, ale umim si predstavit, ze je to tam v zime, kdyz je tam mene snehu mozna jedno z mala mist siroko-daleko, kde se kamzici mohou prohrabat ke trave. Nebo to muze byt misto blizko zimoviste nekolika medvedu. Atd. atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16744
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod wawrik » pon črc 28, 2014 8:08

Dá sa z Telgártu na Donovaly prísť za tri dni? Podľa hiking.sk je to 31,5 hodiny, čo by bolo OK. Sú tam nejaké aktuálne nepriechodné úseky?

Prípadne zháňam tip na túru v NT s deckom v nosiči, tak na 4-5 normohodín, najlepšie spojených so zostupom lanovkou (obdobu malofatranskej túry Vrátna-Poludňový grúň-Snilovské sedlo). Lanovka nie je podmienkou, hlavne, nech sme veľa v pásme nad lesom a s veľa veľa výhľadmi :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Nízké Tatry

Příspěvekod axi12 » pon črc 28, 2014 8:17

@wawrik: dá, šel jsem to dva týdny zpět opačným směrem a s rezervou jsme to šli po - ct, tzn. vycházeli jsme skoro vždy az okolo deváté, polední pauza atd... Spaní ve směru Donovaly - Telgárt bych doporučoval na Ďurkové, Ramža a Telgárt :) v opačném by to taky mělo takhle vyjít.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod Chmeld4 » stř črc 30, 2014 16:34

wawrik píše:Dá sa z Telgártu na Donovaly prísť za tri dni?


Dá, ale žádnej med to asi z děckem a nějakou výbavou navíc nebude. Zvlášť pokud budeš chtít vyrazit a dorazit tu tůru v nějakou rozumnou dobu :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy


Re: Nízké Tatry

Příspěvekod cmaro » stř črc 30, 2014 21:50

Ahoj Wawrik, ohladom 6 hodinovej tury. ja som byval na Zahradkach a riesil som vystup a zostup lanovkou. Zahradky - Vrbicke pleso, proti prudu potocika na Tri vody- Sedlo Polany - Polana- Sedlo polany - Derese - Chopok - Vtedy este pešo na Lukovu a odtial lanovkou spät na Zahradky.
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod wawrik » úte srp 26, 2014 15:49

Nechce sa ísť niekomu od štvrtka do soboty na hrebeňovku NT? Štart ráno z Donovalov, príchod v sobotu večer niekam na Spiš (napríklad Vikartovce).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod axi12 » úte srp 26, 2014 15:51

Tyjo, nemít to 500km daleko,t ak bych hned :t:t
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod wawrik » stř zář 3, 2014 15:54

Ja sa do tých Nízkych Tatier neviem dostať, sakra... Snáď to už tento víkend vyjde.

Viete ma niekto nakopnúť s logistikou? Musím niekde v piatok večer nechať auto a v pondelok podvečer sa k nemu vrátiť, ale tá doprava je tam fakt príšerná... Ak by som nechal auto v Bystrici (18-19.00) a večer išiel busom do Telgártu, bol by som tam až okolo polnoci. Kým človek ešte nájde flek na prespatie, tak sa nevyspí... Nepoznáte niekto tú dopravu v okolo NT? Nejaký nápad, ako by sa to dalo urobiť čo najrozumnejšie? Alebo by bolo lepšie ísť cez Liptov?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod fps » sob lis 15, 2014 14:18

se sněhem to vypadá i letošní zimu dost dobře, tak bych chtěl za pět dni na těžko projít Nízké Tatry v prvním týdnu v prosinci, a mam dotaz k medvědům, budou na začátku prosince medvědi spát, i když je teplá zima bez sněhu?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod dudy » sob lis 15, 2014 15:26

fps píše:se sněhem to vypadá i letošní zimu dost dobře.......když je teplá zima bez sněhu?

Doufám, že to nečte PP.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod scinkk » sob lis 15, 2014 16:45

Doufám, že to nečte PP


hehe presne to jsem chtel napsat, kdyz jsem to cetl na mobilu :twisted: :D fps si asi koupil novou kristalovou kouli :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod pavproch » sob lis 15, 2014 18:07

-pp- to čte, ale je už natolik znechucen a otráven, že nemá sílu pyskovať.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod fps » sob lis 15, 2014 18:40

zajímá mě jak to vidíte z medvědy? budou už chrápat? bych nechtě do ňákého vrazit, a nebo si schovávat jídlo na strom
scinkk píše:fps si asi koupil novou kristalovou kouli

to je k tomu jestli už budou medvědi spát, a nebo že nebude na začátku prosince sníh?
pavproch píše:-pp- to čte, ale je už natolik znechucen a otráven, že nemá sílu pyskovať....

tak to já jsem nadšen, mimo zimní období bych se mi do NT kvůli medvědům moc nechtělo, ale když koukám ráno na STV2 na živé panoram, tak to vypadá na krásný podzim, a ne na zimu, a to i jak v NT tak i ve VT
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod scinkk » ned lis 16, 2014 11:32

jo myslel jsem to s tim snehem, ale nak jsem zapomnel, ze si psal o zacatku prosince, takze to beru, ze pri aktualnim stavu pocasi, by clovek mohl mozna ocekavat, ze tam ten snih jeste nebude :) S medvedy neporadim, takze se tu jen vykecavam :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod apuka » ned lis 16, 2014 12:12

S medvedy to bude asi velice individualni - ale kym budou mit co zrat, tak spat jeste nepujdou. ("Budou mit co zrat" - jsem nemyslel na turisty :wink:). Ale vylezt mohou i uprostred zimy.
Popravde receno, pokud pujdes hrebenovku, tak nemusis mit prehnany strach. Oni se budou spise pohybovat nize, kde je zradlo. Za predpokladu, ze nebudes svym idlem vonet do daleka. Jo, na hrebeni asi tolik stromu, na ktere muzes jidlo zavesit nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16744
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod conny » ned lis 16, 2014 12:45

apuka píše:Popravde receno, pokud pujdes hrebenovku, tak nemusis mit prehnany strach. Oni se budou spise pohybovat nize, kde je zradlo.


asi tak, stretnut medveda vo Fatre alebo v nizkych este okolo Vianoc nie je zas taky problem. stopy v snehu sme nasli niekolko krat. ale zeby ma ne to nejak odradzalo o vyletov....
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Nízké Tatry

Příspěvekod fps » ned lis 16, 2014 14:12

scinkk píše:jo myslel jsem to s tim snehem, ale nak jsem zapomnel, ze si psal o zacatku prosince, takze to beru, ze pri aktualnim stavu pocasi, by clovek mohl mozna ocekavat, ze tam ten snih jeste nebude

to by muselo do několika dní začít sněžit a mrznout celé dny aby tam byla pořádná zima, na to to tedy podle předpovědi počasí vůbec nevpadá, trochu sněhu mi vůbec nevadí, a mráz neřeším, na to si vezmu vybavení, včera jsem viděl reportáž na STV1 z Lomnického štítu, bez sněhu, a okolo nuly
apuka píše:pokud pujdes hrebenovku, tak nemusis mit prehnany strach. Oni se budou spise pohybovat nize, kde je zradlo.

budu po NT chodit pět dní na těžko, takže nebudu chodit jenom po hřebenech, ale všude po NT od Liptovského Mikuláše kam přijedu vlakem
conny píše:ale zeby ma ne to nejak odradzalo o vyletov....

jestli bydlíš na chatě? a chodíš na jednodenní výlety, tak to bych taky neřešil, ale pět dní chození po NT na těžko už je jiná situace, jestli mam řešit schovávání jídla na strom přes noc, a podobné věci?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko