Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod mitau » pát črc 31, 2020 10:18

Podle me je to taky ze Slovenske strany - rekl bych, ze dole je videt Zabie pleso Mengusovske, ale moc jsem to nezkoumal. Ty zebriky tam byly na hrane pruchodnosti behem normalniho leta, takze letosnim frontam klidne docela verim.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod apuka » pát črc 31, 2020 11:07

Videt, ze mike tam uz opravdu davno nebyl. Jo, je to ze slovenske strany, kus pod retezy a "novymi" zeleznymi stupy/schody nebo jak to nazvat. (Od te instalace novych prvku jsem tam uz nebyl, ani mne to pres leto netahne.) Na miste, kde je roztrouseno mnoho lidi po okoli (tj. nestoji "ve fronte") je neco jako "Fruhstuckplatz", odpocinkove misto. Lidi tam nabiraji dech pred nastupem na retezy nebo vydychavaji to nebezpeci, pres ktere se museli dostat dolu :lol:...

Pokud dobre vim (ja jsem tam nebyl), na polske strane je cesta o dost jina, tam neni nikde tak velke ploche misto. Coz ale vubec neznamena, ze velka cast tech lidi nemuze byt z Polska. Oni si docela oblibili prechod a navrat busem, nemusi tolik slapat k autu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

User is Online!

Příspěvekod pavproch » pát črc 31, 2020 11:20

Ty jo, fuckt děsběs. Dík za odkazy. Takže na tůůůristiku tam pojedu až v zářijci, až budou smradi ve škole a lidi fpráci. Doufám. A taky doufám, že to do té doby korona zase nezavře.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod apuka » pát črc 31, 2020 12:26

Tak v prostred zari uz mozna budes mit otevrenou Javorovou dolinu na Sedielko - pro Tebe idealni trasa, ne? A tam tech lidi moc nepotkas, max az od chaty dolu, ale tam taky kdyz pujdes (alespon od Zamky) nosicskym chodnickem a od Rainerky podel potoka a dal pesky "domu", tak to bude jen kousek s lidma (pokud TI nevadi ta hodinka kolem silnice). Navic i tam budou hlavne pres vikend.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

User is Online!

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 31, 2020 12:41

A není už to otevřené ? Mám za to, že loni se na mapy.cz u této trasy psalo chodník uzavřen a ted to tam nevidím.
Pierre111
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod apuka » pát črc 31, 2020 13:45

Vystrahy HZS píše:Výstrahy ku dňu 31. 07. 2020
Vysoké Tatry

Za Bilíkovou chatou je strhnutá časť chodníka. Uzavretý je modro značený turistický chodník, ktorý vedie Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla, aj zeleno značený chodník Javorová dolina v úseku Podmuráň až Sedielko.

Oficialne to je kvuli nebezpeci padani poskozenych stromu (neoficialne se Lesy TANAPu snazi udelat spatne jmeno Sprave TANAPu ](*,); skutecnost je asi slozita).

Nevim jestli vloni byl uzavreny a proc, letos se uzavrel jen tesne pred zacatkem sezony.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

User is Online!

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 31, 2020 16:22

Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2020 19:45

apuka píše:Videt, ze mike tam uz opravdu davno nebyl. Jo, je to ze slovenske strany, kus pod retezy a "novymi" zeleznymi stupy/schody nebo jak to nazvat.

Schvalne jsem se kouknul. 15 let :)

Jasne, mate pravdu, zmatl mne nejaky text o Polsku a ze to video bylo od Polaka. A taky si nevzpominam na zadne zebriky, kde by se to mohlo takhle zasekat (ty budou asi nove). Vzpominam si, ze tam nejake retezy byly. Kousek a lehke, normalne jsem to presel. Na Rysech jsem byl jen jednou, uz tenkrat bylo na vrcholu tak 20 lidi, coz mne znechutilo ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Předchozí

Zpět na Slovensko