Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tatry

Příspěvekod pavproch » sob zář 15, 2018 15:44

Taxa zase hlásím z doma v ta3 - v úterý musím služebně do Košíc, taxem počkal doma až přejde fronta a tradá. A neska mě ani (skoro) nepřekvapilo, že je tu fšude fšecko zavřené: 15.září den pracovního klidu v SK nějaká Svatá Marie Sedmibolestná či co. Předpopičasí na zítra je OK, tak něco pochodím a v pondělí sa budu buď olizovať následky ze zítřejšího výletu nebo zas něco pochodím. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » ned zář 16, 2018 13:21

Tak.

Odšlapáno, i když až nakonec neplánovaná varianta plánu C. :mrgreen:

Plán A byl Jamský žlab do Slavkovskej jamy a ocuto nahoru na Slavkovák - nerealizovatelné, bo za těch cca 6 let, co sem tama šlapal naposled, kosovka dole ve Velkej Studenej tak vyrostla a zhoustla, že není reálné si od Malého Ohniska probojovat cestu nahoru do ústí Jamského žlabu.

Plán B byl od Vareškového plesa nahoru Vareškovou dolinou a pak doleva pod Slavkovskou vežu, nahoru na ní a po hřebenu na Slavkovák - dyž sem došel pod nástup, taxem zistil, že sem si (idiot!) nevzal (nachystaný, sic!) blembák....

Takže byla varianta varianty C - Vareškovou nahoru do Slavkovského sedla a Vareškový hrebeň na Slavkovskou kopu a Slavkovák - enemže kousek pod Slavkovskou kopou mi "došlo" - ne fyzicky, ale - už sem to tu psal - následkem chemie nemám vůbec jistotu (rovnováhu) při chůzi v náročném terénu.... takže sem to otočil, jen tak mimochodem vylezl na Východnou Slavkovskou kopu a pak "zhrčel" priam dole do zakázané Slavkovské doliny a z ní na magistrálu (už sem tam byl, takže sem věděl kundyma, ale i tak to tam taky byl boj v přerostlé kosovce - dolů to šlo ztuha, nahoru si to skoro nedokážu představit)

Tak a fčíl zelení aj. zm..i hr do mě, jakej sem neposlušný návštěvník Tanapu.

PS: Kromě těch problémů s rovnováhou sem mimochodem zistil, že tělo za ty 2.5 roku nemoci, chemie, následků sice nezlenivělo, ale zapomělo, jak je to náročné udýchat rychlejší tempo proti kopci nad 2000mnm..... bude třeba potrenovať...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » pon zář 17, 2018 13:58

Mno, tak fčera sem přeci jenom starýho člověka po nemoci dost unavil, takže neska ráno ňa bolely haxny a to tak že dost, čili sem je šel jenom "rozchodit", no.... Teryna ze Smokovca a z5, lehce v rytmu ..... a už nebolí, ale sou unavené.... vidím to na relaxační cachtačku v těplé vodě ve Vrbově..... :mrgreen:

Ač je neska prcden, tak bylo docela dost lidu, teda samozřejmě až po cestě dolů, bo ráno sem šel nahoru zavčasu čili sám, samotinký..... až sem se i bál, bo na chodníku sem potkal dvě čerstvá mědvědí howna.... :mrgreen:

A i když rosničky na nešek přepopičaly stejné těploty jako fčera, tak neska kosa nebyla, naopak až moc hic, teda než slunko zalezlo za mrk. Teryna má vevnitř (v jídelně, inde sem nebyl) nové obložení a nové plstěné podsedáky na lavicích. A myslím, že už zase podražili, nepamatuju se, že by tam hrnek čaje stával 2Ěčka...... chjo no, kdeže staré doby s Mirem Jílkem sou.... ty už vodnés čas....
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod karitapepe » stř zář 19, 2018 9:12

Byl jsem teď pondělí a úterý v Tatrách a luxus počasí a navíc jak na Žabím Koni a Volovce jsme byli sami, bez lidí :P
karitapepe
účastník
účastník

Příspěvekod pavproch » sob říj 13, 2018 16:03

Tak. Ráno mi prdlo v kouli. :mrgreen:

Místo toho, abych ráno šel na kopec, sem sednul do m4Zlika a vyrazil (jižníma oklikama) domů do ta3. 7 hodin za kormidlem = krásných 550 km. Nádherně barevná podzimní příroda, na hlavních cestách přijatelný provoz, na okreskách liduprázdno, slunko v očích a vítr ve vlasech. Oach!

V ta3 je hafo lidu bo křasně baboléto, čili zítra vstávačka před pátou, abych chytil první ranní autobus a aspoň trochu se vyhnul davům (ie. předběhnul je) - a pěkně legálně po turznačkách, bo šance že tanapáci budou "lovit" cítím značné.

A v pondělí to zase vezmu (severníma) oklikama dom, bo v úterý musím byť v práci. Škoda no.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » ned říj 14, 2018 14:29

Tak jo, no. Vycházka splnila očekávání, ráno sem vyšel potmě a skoro sám, v devět na Hňahňacím a taky téměř sám (jeden človíček), po seběhu na Brnčalu sem si ještě stihnul kupiť (vynikající) šošovicovou poblífku s kusy uzeného bez fronty před okýnkem a pak přišly davy - doslova a dopísmene stovky až tisíce lidu, při sestupu z Brnčaly až na Bielu vodu proti mně šlo nepřerušované procesí ceprov, cepríc a a cepríčat. Ale vyvrcholení (fotosy budou za chvíli) mi tak spravilo náladu, že mi to vůbec nevadilo.

Fajna vycházka, 1350metrů pozitivního převýšení, tělo nijak zvlášť neprotestovalo, kulena taky daly pokoj. Akorát ňa troche bolijou chodidla, bo celé v Ultra Raptorech. Aji na sních sem několikrát šlápnul, což mi jen potvrdilo, že rozhodnutí neska "sekat latinu" a nehrnout se mimo značky bylo košér, bo na sestup z Baraního až pod Flašku by byly potřeba kocůry a asi i pikl (ve stínu to bylo zmrzlé na beton a bylo vidět, že je tam teho dost.

Enem jedno mínus - na hřebenu před vrškem (sic tur chodník, ale dyž se de přímo, tak I, možná pár míst II UIAA) sem si zase ověřil, že s rovnováhou (při pořádném rozdýchání proti kopci nad 2000mnm) je to po chemii naprd. Doufám, že to časem pomalu odezní, jako odezněly jiné následky chemie.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » ned říj 14, 2018 14:43

Fotosy:
Přílohy
DSC_0026.JPG
DSC_0017.JPG
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » pon říj 15, 2018 8:38

Neska ráno ještě před cestou dom malý fototrip

nova lesna dnes.jpg
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Stani » stř lis 7, 2018 22:53

V aktuálnom časopise Tatry je súhrn záchranných akcií HZS v Tatrách. Článok končí skonštatovaním o enornom náraste turistov, áut. Zvlášť počas prázdnin bolo niekoľko dní vyslovene kritických. Z Tatier sa stáva preľudnený zábavný park a ich podstata krásy prírody sa vytráca. Znovu apelujú na zavedenie regulácie návštevnosti a zavedenie kontrol na spôsob "snežných brigád" vo Francúzsku. Viete mi upresniť o aké "brigády" ide?

Inak spomína sa presne to, čo som hovoril, že turisti začínajú HZS zneužívať, teda, že si proste zavolajú vrtuľník, akože sú v núdzi a pohodlen sa dostanú až do doliny.
Stani
účastník
účastník

Příspěvekod karitapepe » čtv lis 8, 2018 4:56

Byl jsem teď úterý středa , luxus počasí a lidí skoro žádní. Většinou chodím přes týden a na lezeckých cestách je skoro zázrak někoho potkat.
Jinak v úterý přelezen Javorák Kelyho pilierem a ve středu na Širokou vežu cestou Motykou.
karitapepe
účastník
účastník

Příspěvekod karitapepe » čtv lis 8, 2018 5:10

Turistů určitě přibylo a kdyby Tatry více zpřístupnily a nadělali feraty, otevřeli další kopce , tak je tam 10 x více lidí. Nedávno jsem lezl Batizák(Kuttové plotny) asi 3 hoďky nahoru a tak něco 1,5 po hřebeni. Za celý den ani živáčka,ale tam kdyby udělali faratu, která by byla luxus , tak je tam přeplněno(víkendy)
karitapepe
účastník
účastník

Příspěvekod pavproch » čtv lis 8, 2018 7:35

Ten Motyka na Širokou je přenádherná cesta v pevné skále na sluníčku.... :supz:
pavproch
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Slovensko