přechod hor s dítětem

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 21:11

Chatu na Gruni nebrat. Leda kdyby chtel nekdo vyzkouset pravou slovenskou pohostinnost :twisted: Navic je blbe umistena. Na hreben je to 500 vyskovych metru slusnym krpalem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod Viiki » pon bře 27, 2017 21:21

Tady to je prima… moc děkuju všem za info, klidně pište dál :)

Ad dítě na skále – problém mám já, ne on, on je v pohodě a leze dobře, i přesto se o něho bojím.
Já jsem vůbec trošku poseroutka, takže na Rozsutec za bouřky na obzoru fakt nepolezeme (každopádně moc dík za tip, z jaké strany jít na vrchol). Ze stejného důvodu se asi vyhneme i Slovenskému rudohoří, když se to tam hemží medvědy. A kus hřebenovky Nízkých Tater mám v plánu pro sebe, pokud se mi podaří se na pár dní urvat. S děckem jsem tam byla, když byl ještě prcek a víc se nosil, než chodil (docela frustrace pro mě tenkrát).
Ale píšu si všechno, bylo by fajn si to prochodit.

@honza83: Vlci se na lúčanské MF dají i vidět? To bych totiž hrozně chtěla já.

A to dělo je super!
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 21:29

Kolik mu vlastne je a jaky je pomer vasich vah? Jedna moznost je lezt tesne za nim, abys ho pripadne chytla. Tohle jsem kdysi praktikoval s ditetem pritelkyne, ale mohlo mu byt tak 4 - 5 let a byl jsem si jisty, ze ho pripadne udrzim a nepoletime oba (nedoslo na to). Samozrejme v relativne lehkem terenu, nad kterym mas sama prevahu.

Druha moznost je regulerne ho jistit, shora. Pujdes prvni a budes ho mit na kratkem lane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2017 8:01

Vzhledem k tomu, ze se tady bavime o retezich a "lezeni" v MF (Rozsutec, Diery) a kluk bude mit skoro jiste alespon 7 let (1. stupen ZS) a ma nejake zkusenosti s chozenim (a taky je predpoklad, ze mama nema velke zkusenosti s jistenim), tak si myslim, ze nejake horni jisteni je mimo misu. A taky si myslim, ze je nutny spise mirny dohled lezenim blizko za nim smerem nahoru a pred nim smerem dolu nez "jisteni".
Ja si osobne myslim, ze na V. Rozsutec se v pohode da za dobreho pocasi jit i ze strany od Meziholi, samozrejme je lepsi smerem nahoru. Ale nedelal bych to jako uplne prvni setkani s retezi a podobnym terenem. Vice nez problemum ditete bych se tam na tech retezich obaval nepozornych "turistu" a jimi shazovanych kamenu. Takze idealni by bylo tam jit mimo letni prazdniny a letu blizke vikendy.
Taktez moje zkusenosti rikaji, ze mimo nejvetsi sezonu a vikendy neni problem sejit dolu Dierami z Mezirozsutcu, hlavni proud turistu bude stejne az v Hornich Dierach, v Tesne Rizni jich bude mnohem min a jeste se to da i obejit po zelene mimo a po TR se daji Diery obejit "zkratkou" na Podziar, tam neni zadna retez ani lezeni.

A co se tyce hrozicich bourek, tak cely hlavny hreben pritahuje blesky stejne jako Rozsutec(Rozsutce), takze bych v pripade blizici se bourky urychlene prchal dolu. Proc se asi kopec jemnuje Hromove?

Jo jeste me napadla cesticka, ktera je vhodna na "natrenovani" retezu a "lezeckych" pasazi, navic je i hezka - Z Vysnych Kamencu Obsivankou na Male Noclahy, dolu k Tiesnavam a odtud Pres Boboty (tato cast je v lese, obcas se najde mala skalka - 2-3m -, kde si maly muze vyzkouset "prave" lezeni :-)) na Vrchpodziar a dolu do Stefanove (nebo do Bieleho Potoka). A pokud by se Vam to libilo, muzete to zakoncit tresnickou a projit Dolne a Nove Diery a zpet na Podziar (a kdyz stale nebude dost, tak jeste i Horne Diery okruhem zpet na Podziar :-)). Toto je trasa na jeden celodenni vylet, ale celkove prevyseni je uz docela velke, takze bych to bral s prestavkami. A rozhodne tam bude mnohem min lidi nez v samotnych Dierach.

Jeste jedna poznamka k blatu - v MF s tim pocitej skoro vsude, muze nekdy dokonce znepruchodnit (rozumne) nektere useky, hlavne sestupy a vystupy z doliny. Ale z Fackovskeho sedla na Klak je to nekdy opravdu jak "pevne, boty vyzouvajici" blato na nekterych mistech zkombinovane s mekkym, skoro tekutym, klidne i po kolena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2017 8:04

mike píše:Chatu na Gruni nebrat. Leda kdyby chtel nekdo vyzkouset pravou slovenskou pohostinnost :twisted:
Ja jsem byl s pohostinnosti docela spokojeny. Jak maly spratek i jako otec trochu odrostlejsiho spratka :-).
Mozna je to i o lidech, co se tam ubytovavaji a stejne o terminu.

Ale na Poludnovy grun na obe casti hrebenovky je nejenom tech 500m, ale i poradny krpal, idealni rozvcika po snidani ](*,) . A v pripade vlhka je teda pekne neprijemny, i kdyz smerem dolu rychlejsi :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2017 17:20

apuka píše:tak si myslim, ze nejake horni jisteni je mimo misu. A taky si myslim, ze je nutny spise mirny dohled lezenim blizko za nim smerem nahoru a pred nim smerem dolu nez "jisteni".

Nahoru jo, dolu ne, to je nebezpecne. Nahoru vidis, co dela a muzes se pripravit, dolu muzou snadno letet oba. Tam by se prave hodilo kratke lano. Nemyslim opravdove jisteni, jen par metru lana. Parkrat jsem takhle potkal v Alpach i dospele, chlap s manzelkou a pri sestupu jde za ni a takhle "jisti". To uz je spis jen psychologicky efekt, kdyby opravdu spadla, tak nema moc sanci ji udrzet, ale u ditete by to jit mohlo.

apuka píše:A co se tyce hrozicich bourek, tak cely hlavny hreben pritahuje blesky stejne jako Rozsutec(Rozsutce), takze bych v pripade blizici se bourky urychlene prchal dolu. Proc se asi kopec jemnuje Hromove?

To samozrejme, myslel jsem spis situaci, ze brzo odpoledne dojdou do sedla Medziholie a budou se rozhodovat, jestli na Rozsutec nebo ne. Kdyby i jen trochu vypadalo, ze bourka muze prijit, tak bych tam nesel, pricemz z Chlebu na Poludnovy Grun treba jo.

No a hlavne jsem cetl (vickrat), ze Rozsutec blesky opravdu pritahuje, prave svah od Medziholie, ma tam byt nejaka hornina, do ktere si bourka rada prasti.

apuka píše:Jeste jedna poznamka k blatu - v MF s tim pocitej skoro vsude, muze nekdy dokonce znepruchodnit (rozumne) nektere useky, hlavne sestupy a vystupy z doliny.

Proto neni spatne jit, kdyz je pekne a sucho ;-) To je pak cela krivanska cast uplne v pohode, prosel jsem to jednou cele aniz bych zavadil o kousek blata a slo se skvele.

apuka píše:Ja jsem byl s pohostinnosti docela spokojeny. Jak maly spratek i jako otec trochu odrostlejsiho spratka

Jenze ty jsi puvodem Slovak a jsi na zvykly na mistni specifika ;-) Navic je mozne, ze se k mistnim chovaji lip, nez k Cehunom. Ale treba Chata pod Chlebom mi prisla celkem v pohode, sice taky mirne specifika, ale aspon to neni "otevrel si hospodu, ale chodili mu tam lidi".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod honza83 » úte bře 28, 2017 17:41

Viiki píše:
@honza83: Vlci se na lúčanské MF dají i vidět? To bych totiž hrozně chtěla já.

Osobně jsem je letos v prosinci slyšel nad ránem výt při neplánovaném bivaku venku asi tak hodinu za Hnilickou Kýčerou směrem na Hornou lúku. Pokud bych vylezl ze spacáku a vytáhl foťák s teleobjektivem, tak bych je možná i viděl. V okolí chaty pod Chlebom zase na podzim během říje šíleně řvou jeleni (ráno a brzy odpoledne). Vlčí stopy jsem viděl na Slovensku i ve Slovenském raji pod Ondrejiskem (jižní okraj Slovenského raje, jižně od údolí Hnilce). A o chvíli dříve tamtéž i medvědí stopy i medvěda (nejspíše to byl medvěd - ozval se rachot v roští a pro divočáky to moc terén nebyl).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod honza83 » úte bře 28, 2017 17:50

mike píše:Proto neni spatne jit, kdyz je pekne a sucho ;-) To je pak cela krivanska cast uplne v pohode, prosel jsem to jednou cele aniz bych zavadil o kousek blata a slo se skvele.

Minimálně na sestupu ze Stohu na Medziholie bývá bláto vždy (i když měsíc neprší), po deštích je zážitek i výstup ze Stohového sedla na Stoh, krásné lepivé bláto bývá i na sestupu z Velkého Kriváně na Snilovské sedlo. Po větších deštích bývá zajímavá i louka při sestupu z Medziholia do Štefanové a sestup z Malého Rozsutce k hotelu Diery :).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2017 18:53

Tak to jsem mel asi stesti, sel jsem z Medziholie na Stoh a blato tam nebylo. Nekdy na prelomu kvetna a cervna, ale uz je to docela dlouho. Jinak tam chodim spis v zime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod Viiki » úte bře 28, 2017 19:54

@mike: Synovi je sedm (záměrně jsem to nepsala, protože je opravdu velký a v pohodě vypadá na devítiletého kluka), váží skoro polovinu, co já, tak už to na chytání není. Ale trochu pořeším svou psychiku a ono to půjde.
Jistit umím.

@apuka: díky za další tip. Čím dál víc mě láká jet na MF dvakrát, jednou nalehko, ať si to synátor osahá, a pak přejít půlku hřebene, jak navrhoval vonkreuz.

@honza83: dík za info! Třeba se mi jednou zadaří (vidět vlka, ne medvěda).
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod brhel » úte bře 28, 2017 20:18

Viiki píše:Třeba se mi jednou zadaří vidět vlka
říká se, chytit vlka, ne vidět vlka :mrgreen:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod Viiki » úte bře 28, 2017 20:54

Však já čekala, že se na to někdo chytí :)
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2017 21:20

Viiki píše:Ale trochu pořeším svou psychiku a ono to půjde.

Jj, to je rozumne a bude se to hodit i pozdeji. Az bude chtit sam plavat, jezdit na kole, chodit za holkama... ;-)

Viiki píše:Čím dál víc mě láká jet na MF dvakrát, jednou nalehko, ať si to synátor osahá, a pak přejít půlku hřebene, jak navrhoval vonkreuz.

MF se neomrzi, pozdeji muzete pridat zimu, to je jeste lepsi. Jedine minus jsou lidi, takze neni od veci tam jit v sezone mimo vikend.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod apuka » stř bře 29, 2017 7:52

honza83 píše:Minimálně na sestupu ze Stohu na Medziholie bývá bláto vždy (i když měsíc neprší), po deštích je zážitek i výstup ze Stohového sedla na Stoh, krásné lepivé bláto bývá i na sestupu z Velkého Kriváně na Snilovské sedlo. Po větších deštích bývá zajímavá i louka při sestupu z Medziholia do Štefanové a sestup z Malého Rozsutce k hotelu Diery :).
Tak, tak. Jeste bych pridal stezku z Grune na Poludnovy grun, o traverzu Stohu se uz psalo. A kdyby nekdo slapal druhou stranu Vratne, tj. Sokolie a dal, tak tam je to pri sestupech nekdy horsi nez z Medziholia do Stefanove. Nastesti, cesta ze Stefanove na Grun uz je pouzitelna i po desti. Kdyz jsem tam byl nekdy kolem 1976. roku, tak se tam zasobovala chata sanemi tazenymi ubohym konem, a to celorocne. Na te ceste bylo dost blata na klouzani sani i pres suche leto.
mike píše:Kdyby i jen trochu vypadalo, ze bourka muze prijit, tak bych tam nesel, pricemz z Chlebu na Poludnovy Grun treba jo.
:roll: :shock: To jsi teda sebevrah...
Mozna to, ze na Rozsutci udre blesk do vice lidi muze byt i tim, ze kdyz jsi na Medziholi, zda se, ze jsi na vrcholu hned a hned muzes dolu a po ceste jeste nejsi na hrebeni, takze si lide mohou myslet, ze budou vystaveni bleskum mnohem kratsi dobu ("to jeste dame a potom rychle zdrhame...") nebo kdyby se to zhorsilo, tak se otoci. Na hrebeni od Chlebu po Stoh z obou stran je kazdemu (normalnimu cloveku) jasne, ze az na Poludnovy grun bude nejakou hodinu a pul na hrebeni a nema kde pred bourkou ujit, takze si to rozmysli.
Mozna Rozsutec opravdu pritahuje blesky vice, ale asi to nejvice zalezi, odkud jdou bourkove mraky. Hlavni hreben az po Stoh stoji v ceste mraku z jizni a vychodni strany, Rozsutec zase spise ze Severu nebo toho, co se vytvori primo ve Vratne.
Jinak, mam dojem, ze na Malem Rozsutci je taky hodne blesku, jen to neni az tak vabivy vrchol, kdyz nekdo je na Medzirozsutcich a vervomoci chce na kopec, radeji pujde na Velky.

Ad chata na Gruni - ja jsem se tam se synem ubytoval jako Cech, vedeli, ze jsme z OV. Ale kupodivu, az na jednu noc tam skoro nikdo jiny nebydlel, pricemz to byl prodlouzeny vikend v CR.
Viiki píše:Třeba se mi jednou zadaří (vidět vlka, ne medvěda)
Ve volne prirode to bude hodne obtizne. Mozna bude par metru od Tebe, ale Ty jej neuvidis. Medveda mnohem spise :-), ale pokud jej neprekvapite pri jidle nebo se nedostanes mezi mlade a matku, tak se Ti taky vyhne a taky mozna bude cekat tise v housti dva metry od stezky, kym prejdes a Ty nebudes ani tusit, ze tam je. Ale slyset vlci viti je uzasna vec, i kdyz ja jsem to zazil jen jednou a to v Zoo Insbruck, kdyz v poledne se rozezvucely syreny a smecka vlku v Zoo neodolala, vylezla z ukrytu a vyla asi dve minuty, nejdrive se sirenou a potom bez.
Rvouciho jelena v riji jsem my zazili nad Stefanovou, jak jsme schazeli v podvecer z Medziholi. Bylo to zajimave, jdes uzkym volnym prostorem, vsude stromy, kriky, sero, skoro tma, vidis akurat na par metru stezky a slysis hlasite neco brucet, vydavat zvuky, ktere mohou byt jak od jelena, tak i od medveda. A siroko daleko nikde nikdo. No, fakt to bylo zajimave :-).

Kdybyste chteli videt nazivo vlka i medveda, bych Vas poslal na jedno misto v Madarsku. Je to takovy "penzion pro dustojne doziti" pro zranene nebo zabavene (z cirkusu, chovatelu) medvedy a vlky, kteri se kvuli nejakemu handikepu uz v prirode nedokazou uzivit. Maji tam velke prirodni vybehy, ale radi se prijdou podivat na lidi (za plotem). A maji tam nejake vlky, co vyrostli s lidma, jsou na ne zvykle a da se obcas k nim vejit a oni si rady s deckama pohraji, muzes je pohladit, podivat zblizka do tvare, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod mike » stř bře 29, 2017 16:58

apuka píše:To jsi teda sebevrah...
...
Na hrebeni od Chlebu po Stoh z obou stran je kazdemu (normalnimu cloveku) jasne, ze az na Poludnovy grun bude nejakou hodinu a pul na hrebeni a nema kde pred bourkou ujit, takze si to rozmysli.

Ale houby. Nemyslel jsem, ze vidim prichazejici bourku, ale ze je pocasi, kdyz muze vzniknout. Ono to nejakou chvili trva a na tom hrebeni vidis do dalky na vsechny strany, takze by sis ji mel vsimnout zavcas. Myslim treba stav, kdy tam jdes dopoledne, naskakuji kumuly a na odpoledne jsou hlasene bourky. No a v nejhorsim, kdybych to nestihal, tak se da porad utect dolu svahem na zavetrnou stranu, blesky obvykle svihnou do navetrne nebo do hrebene. Rozsutec ti pri vystupu zakryva pulku oblohy, takze se bourka muze necekane vyvalit zpoza nej, utect neni kam a jsi na tom svahu, co pritahuje blesky. Uplne jina situace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod Viiki » stř bře 29, 2017 20:55

Apuko,
a kde to je? Sice se do Maďarska úplně hned nechystám, ale člověk nikdy neví. Děkuju.
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod apuka » čtv bře 30, 2017 15:33

Medvedi farma v Madarsku ma (anglicky) link zde. Madarska verze stranek je "ponekud" obsahlejsi :-). Je to kousek od Budapesti, zije tam momentalne 29 vlku ve trech smeckach (krotci - s nimi byvaji akce pro verejnost, klidni - mala smecka, ta byva ve spolecnbem vybehu s medvedama a velka smecka, ktera se krome veterinarni pece nedostava do primeho styku s lidma) a 29 medvedu hnedych, kterym muze dite dat (pres plot) vlastnorucne na ponekud vetsi varese med. Jsou tam jeste i nejake jina zvirata, z volne prirody i domaci.
Ma to sice oficialne statut ZOO, ale ty zvirata se tam nechovaji, dostavaji se tam - jak jsem psal - zabavene, vyslouzile, nemocne a neschopne navratu do prirody, atd. A uz vubec neziji v klecich, ale v prirodnich velkych vybezich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod Viiki » čtv bře 30, 2017 21:02

Apuko,
děkuju, ukládám si to. ten medvěd má děsivý drápy.

(OT: mají roztomilou angličtinu :) viz název té "zoo")
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod pipe » úte kvě 30, 2017 20:22

Zdravím pánové, hodím to sem, tak se nezlobte.
Uvažuju nad přechodem Malé Fatry. Já, Jurek UL II (ideálně ani nevybalený v batohu), karimatka a bagl, spacák. Bez ohně.
Problém je ale, že mi plán vychází na spaní na Malym Kriváni a pak v sedle mezi Rozsutcama.
Nejsou tam krom chat a jejich okolí nějaká další místa, kde by mi bivak tolerovali a já neriskoval odlehčení svojí peněžence? Pokud by na mě zrovna přišli teda. I když je pravda, že tam každý rok potkávám lidi, co spí mimo a doufají v totéž, nebo si to nepřipouští.
Díky.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod wawrik » úte kvě 30, 2017 20:40

pipe píše:Nejsou tam krom chat a jejich okolí nějaká další místa, kde by mi bivak tolerovali a já neriskoval odlehčení svojí peněžence?
Práve naopak. Po zime bolo vraj kopec miest popri chodníkoch doslova zasratých a tak sa miestni (bohužiaľ neviem, kto konkrétne) rozhodli podstatne prísnejšie kontrolovať prespávanie na hrebeni, resp. v jeho okolí.

Vonkreuz alebo niekto z miestnych by možno vedeli niečo konkrétnejšie. Ale mňa to zatiaľ dokázalo odradiť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2017 8:14

pipe píše:mi plán vychází na spaní na Malym Kriváni a pak v sedle mezi Rozsutcama
Myslim, ze nejjednodussi to budes mit, kdyz si upravis plan na pouziti chat a nebudes drazdit nikoho :wink: Myslim, ze zrovna v te casti MF neni problem planovat podle chat.

Nota bene - nevime, jak stare je Tvoje dite (kdyz to mas v topicu "Prechod hor s ditetem" :-)), jestli zvladne tak dlouhe useky :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod pipe » stř kvě 31, 2017 12:27

No, pro mě to problém je, chcu fotit a chcu fotit z určitých míst. Takže to radši stočím na jiné hory a MF si nechám na zimu z chaty. V létě by to stějně byla asi nuda.
A neboj, malýho ponesu :lol: , ten se ještě moc nenachodí :lol: .
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2017 13:48

pipe píše:...chcu fotit a chcu fotit z určitých míst. Takže to radši stočím na jiné hory a MF si nechám na zimu z chaty.
No, pokud premyslis o slovenskych horach, bacha na to, ze vetsina zajimavych hor je v narodnim parku a tam vsude je povolene prespani vice-mene pouze na vyjmenovanych mistech a na chatach... Nekde mas alespon "oficialni" bivakovaci mista, ale jinak si moc oproti MF nepolepsis. Hlavne, kdyz chces spat u mist, ze kterych chces fotit a ktere si chces sam vybrat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod Viiki » sob říj 7, 2017 15:52

Pokud by někoho zajímalo, co jsme podnikli, tak to dopadlo krapánek jinak. Začátkem léta jsem si ukopla palec, pár týdnů prakticky nemohla chodit a tudíž jsme plány na hřebenovku museli přehodnotit. Nicméně nakonec jsme na MF odjeli, ubytovali se dole, prolezli jsme všechny Diery, z Vrátné skorookruh Chata Na Grúni - Poludňový Grúň – Chleb - Snilovské sedlo a lanovkou zpět dolů, z Vrátné lanovkou nahoru do Snilovského sedla – Chrapáky – sedlo Bublen - Veľký Kriváň (já, mladej nechtěl) a zpět lanovkou.
Diery si synátorovi moc líbily, vyloženě si je užíval, ten nejdelší výšlap dal dost v pohodě, jen frflal v kopci na Poludňový Grúň, ale řekla bych, že to bylo spíš jeho relativní „nezábavností“, překvapilo mě, že nechtěl na Kriváň, buď byl unavený nebo nemá potřebu lézt na nejvyšší kopce nebo oboje.
Fyzicky by hřebenovku MF myslím dal, jen mě tedy překvapilo to brblání, normálně to nemá ve zvyku. Jinak nadšenej a mírná změna oproti časům minulým – medvěda už vidět nechce. Hurá.

A já se tam těším za rok moc, MF je tak nádherná (i přes davy turistů)! A děkuju všem ještě jednou za rady.
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: přechod hor s dítětem

Příspěvekod mike » ned říj 8, 2017 2:19

:smt023 (jen aby ted medved nechtel videl jeho ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Slovensko