Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod davidgjavsnv » pon srp 9, 2010 11:41

Zdravím,

Chystám sa s priateľkou ísť na jednu noc na chatu Milana Rastislava Štefánika. všimol som si že sa to vačšinou chodí z Trangošky, avšak vzhľadom na autobusové spojenie by nám viac vyhovovala trasa z Vyšnej Boce. Máte prosím niekto skúsenosti s touto trasou - je dobre značená? aká je dlhá? Budem vďačný za Vaše odpovede.
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod Petras » pon srp 9, 2010 12:59

Jeďte až do Čertovice a pak po klasické červené hřebenovce na chatu M.R.Š. je to tak 2:30 hod
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod Ježo » pon srp 9, 2010 13:07

Ahoj,

je to tak 10 let, co jsem to šel obráceně - doplnit zásoby :) Tenkrát nám sestup trval asi 3 hodinky, přesně si nevzpomínám, každopádně ráno jsme začínali na Štefáničce, sestoupili jsme, nakoupili a v jednu už jsme byli na Ramži. Jinak údaje o časech najdeš v mapě VKÚ, resp. mapách (toto zrovna vychází na listy 122 a 123). Aktuální situaci nevím, ale pokud se tady nikdo neozve, zkusil bych fórum na www.hiking.sk - přece jen tam bude víc "místních". :)

P.S. Nebo stop z Boci do Čertovice? ;)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod ZbynekN » pon srp 9, 2010 13:49

A jestli nechceš odečítat čas z mapy, tak použij plánovač tras na hiking.sk. Já teď šel akorát z chaty M.R. Štefánika dolů do Čertovice.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod Kimit » pon srp 9, 2010 14:52

Z Vyšné Boci po žluté Starobocianskou dolinou do Bocianského sedla (pohodová cesta). Pak dále po žluté na Králičku a následně po červené na chatu M.R. Štefánika. Případně z Bocianského sedla je zkratka na hřebenovku nebo se dá jít kousek zpět po zelené a pak se na červenou hřebenovku napojit.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod davidgjavsnv » pon srp 9, 2010 18:46

hej ty jo....dík moc za rady...som neskúsený turista takže mi to dost pomohlo. ten nápad s čertovicou sa mi páči; a ten plánovač tras je parádny, som netušil že existuje také niečo. dík ludia
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod ZbynekN » pon srp 9, 2010 18:54

Počítej, že z Čertovice půjdeš částečně klečí a když je mokro, tak je to otrava. Ale je tam pěkně, i když není nic vidět :mrgreen: . A kdyby tě to zajímalo: NT minulý týden *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Chata MRŠ z Vyšnej Boce?

Příspěvekod davidgjavsnv » pon srp 9, 2010 21:10

prečo je otrava ist klečí ked je vlhko? :-) inak velmi pekné fotky. sa teším na to nocovanie v tatrách
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35


Zpět na Slovensko