Sir Joseph Koteka 850

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod zdenki » sob pro 8, 2012 21:35

Tak já ve spacáku s peřím 95/5 zřejmě nikdy nebudu spát víc jak 5 nocí v kuse. A doma se o péřáky starám dost pečlivě,tak by neměl být problém.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod sobb » sob pro 8, 2012 21:59

Měli jsme nedávno diskutovaný Alpkit PipeDream (tedy náplň 95/5) letos měsíc ve Skotsku, z toho tři týdny na cestách. Podařilo se nám ho nenamočit, ale vlhko bylo slušný, na konci vejletu jsem nepozorovala zhoršení loftu nebo izolačních vlastností. Tedy jen čistě subjektivně a nepodloženě, nestopuju vteřiny, za který se spacák nafoukne, ani neměřím teplotu ve stanu, před stanem, ve spacáku a podobně :mrgreen: Zažil letos i jiné delší výlety, ale tenhle byl nejvlhčí s nejmenší možností spacák někde dýl a pořádně sušit.
Ale zimní spacáky máme pro jistotu 90/10 a přesto na tom ten starší už není úplně nejlíp (což nemusí být nutně jen jeho chyba, si už zaslouží vyprat) :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod zdenki » sob pro 8, 2012 23:03

Tak tři týdny ve Skotsku,to už je pro mě dost dobrá zkušenost.Subjektivní názor,je v tomto případě pro mně lepší než tabulky teplot ve spacáku :D . Dík.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod sobb » ned pro 9, 2012 10:40

Ještě podotýkám, že se jedná o nový spacák, kupovaný letos v květnu, na cestách sice strávil už asi 11 týdnů, ale z toho jen pět nebo šest venku (stan nebo "moskytiéra"), zbytek spaní v autě apod. Uvidíme, jak se bude tvářit za rok, za dva ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod budo » ned pro 9, 2012 10:59

Tak dá se snad předpokládat, že na tom bude líp, než spacák s umělým vláknem. Nebo ne?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod sobb » ned pro 9, 2012 11:03

to bezesporu, zdenkiho zajímalo, jak se chová spacák s poměrem 95/5 (vs ostatní)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod Dr4k3 » ned pro 9, 2012 13:20

fps píše:tak to bude tento víkend k tomu dobrá teplota ji otestovat, pak napiš, kolik bylo, a v čem a na čem si spal

No tak jsem to dneska testoval, teplota cca -7, ve jsem lezl ve 4 ráno. Na sobě coolmaxový dlouhý spodky DirectAlpine, Smartwool Sport NTS Crew LS, powerstrečová čepice 08 od Tilaku. Pod sebou TaR 40th Anniversary L.
Spacák obstál skoro na jedničku, ale hrubě nestíhala karimatka! Nacpal jsem pod sebe ještě alumatku, což trochu pomohlo. I když bylo pořád od země chladno, usnul jsem asi na 4 hodiny, a vyspal jsem se nakonec hodně dobře.

Nahoře pod spacákem teploučko, dole od karimatky zima. Zkrátil bych tomu spacáku zip na polovinu a vylepšil systém zamykání zipu v horní pozici (ten sucháč je tam úplně dementně).
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod Trafikant » ned pro 9, 2012 14:20

Ten chlad od země bych připisoval tomu betonu, či co to máte za balkon, páč to je vždycky vymrzlé. 40Th Anniversary je jinak co se týče tepelného odporu plnohodnotná zimní károška. A je moc hezká =).

Ale taky to může být tím, že prostě na chlad od země trpíš a potřebuješ víc izolace.

Zip u Koteky by IMHO taky stačil 1/2.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod fps » ned pro 9, 2012 14:41

kdyby byl kratší zip, tak by se při vedru už nedala rozepnout až ke kotníkům, a použít jí úplně jako deku, takže je otázka co je lepší?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod sobb » ned pro 9, 2012 14:57

ideálně dva modely, abychom si vybrali všichni :D , pro mě je kritériem výběru právě celozip, proto jsem musela vynechat spacáky od Mountain Equipment, který se mi taky líbily
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod oodoow » ned pro 9, 2012 18:43

Jarilo píše:40Th Anniversary je jinak co se týče tepelného odporu plnohodnotná zimní károška.

Podle google má tepelný odpor 4.0, takže to fakt na zimu stačí? Jsem si kdysi koupil neo air a pak jsem zjistil, že má odpor 2.0 a to je na spaní na sněhu fakt málo. Hledal jsem dál a někde jsem našel tabulku, kde je psané, že pro zimu je potřeba odpor 5, takže teď uvažuju o neo air all season.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod fps » ned pro 9, 2012 18:54

a nebo Therm a Rest NeoAir Xtherm http://cascadedesigns.com/en/therm-a-re ... rm/product tu jsem koupil já, asi nejlepší čtyřsezoní nafukovačka, jsem na ni zvědav, je po zbalení neuvěřitelně malinka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod TimTaylor » ned pro 9, 2012 18:58

to oodoow:

být tebou na tabulky kašlu a normálně pod karimatku dám ještě alumatku a musí to být OK. Máš tloušku 25mm nebo 38mm? Sám mám tu samonafukovačku Therm-A-Rest ProLite Plus Regular (38mm) a i na zimu je podle mě naprosto v pohodě... Mám i klasickou Therm a Rest (20mm pěnovou) a ta je "bytelnější", nebál bych se jí třeba rozbalit u ohně a sedět na ní atp., ale o něco lépe se spí na té samonafukovačce (je měkčí a pohodlnější)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod oodoow » ned pro 9, 2012 19:12

@fps: O té jsem taky uvažoval. Podle srovnání, co je tadyasi v půlce stránky, to vypadá, že je lehčí a má ještě větší tepelný odpor. Jenže zas tam v popisu nemá to slovo durability, tak bych se trochu bál, že bude moc křehká a někde ji propíchnu a potom tam taky píšou, že dělá zvuky, když se na ní člověk převaluje. Ta moje stará neo airka ty zvuky dělá taky, sám jsem si už zvykl, ale spoluspáči to sem tam komentovali.

@TimTaylor: Alumatku si pod ni dávám, zvyšuje to tepelný odpor a taky je menší šance propíchnutí. Ty máš ale samonafukovačku a ty izolují víc. Ta Therm-A-Rest ProLite Plus Regular má r-value 3.8, to je skoro dvakrát tolik co moje nafukovačka.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod fps » pon pro 10, 2012 10:32

já spím ve stanu, takže o Therm a Rest NeoAir Xtherm nemam strach že bych jí propíchl, a když tak vozím lepící soupravu, s těmi zvuky to není tak hrozné když na ní je spacák, tak ty zvuky skoro všechny utlumí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod Trafikant » pon úno 18, 2013 12:31

Kdyby někdo váhal nad koupí Koteky 850, tak jsme v trafice dali jednu do výprodeje.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod jonza » pon úno 18, 2013 12:35

nemate tam nahodou 2 koteky 500, 190?

za nejakou krasnou cenu? :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Sir Joseph Koteka 850

Příspěvekod Trafikant » pon úno 18, 2013 12:43

To bohužel, ale na dvě Koteky se samozřejmě můžeme domluvit ne lepší ceně, než je standardních 8% dolů z doporučenky, kdyžtak napiš SZ :wink:.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky